Zoe Adamovicz, generálna riaditeľka a spoluzakladateľka spoločnosti Neufund – Interview Series

Zoe Adamovicz je generálnou riaditeľkou a spoluzakladateľkou spoločnosti Neufund. Je skúsenou podnikateľkou a príležitostne investuje do anjelov.

Zoe je vášnivá v budovaní technologických firiem, ktoré sú účinné, pozitívne a zároveň ziskové a silné. Pred pôsobením v spoločnosti Neufund založila spoločnosť Xyo, ktorá si predstavuje, ako ľudia objavujú aplikácie, Priori Data (inteligencia obchodov s aplikáciami) a Concise Software, ktorá poskytuje vývoj softvéru a technické služby.

RS: Neufund bol označený ako „burza cenných papierov bez operátora vzadu“. Aké podobnosti a odlišnosti má Neufund na tradičnej burze?

ZA: Na jednej strane poskytuje Neufund spoločnostiam technický ekosystém, ktorý im umožňuje tokenizáciu vlastného imania, a na druhej strane slúži ako primárny trh ponúk cenných papierov, čo spoločnostiam uľahčuje vykonávanie kvázi IPO na blockchaine. Ten môže investorom pripomínať typickú úlohu burzy cenných papierov. Sekundárne obchodovanie s takýmito tokenovanými cennými papiermi sa však deje mimo platformy Neufund. Akcie tokenizované prostredníctvom nášho protokolu vyhovujú požiadavkám ERC20, čo znamená, že na technickej úrovni je možné obchodovať s tokenmi na akejkoľvek kryptoburze.

RS: Aká je výhoda uskutočnenia kvázi IPO na Blockchaine oproti zverejneniu na typickej burze cenných papierov?

ZA: Vedenie STO je pre spoločnosti oveľa prístupnejšie ako zverejnenie na tradičnej burze. Môžete realizovať verejnú ponuku na Blockchaine takmer bez akýchkoľvek nákladov a v ktorejkoľvek fáze rastu. Je zaujímavé sledovať, ktorú medzeru na existujúcom trhu fundraisingu STO vyplnia. Myslíme si, že je to prirodzené riešenie pre fázu pred IPO, keď je spoločnosť príliš veľká na typické kolo VC a príliš malá na to, aby mohla podať žiadosť o IPO..

Zverejnenie na Blockchaine prináša rôzne výhody pred aj po ponuke. Spoločnosti už nemusia do rôznych fáz ponuky ponúkať viac sprostredkovateľov, ich tabuľka stropov sa aktualizuje v reálnom čase a investor môže teraz spravovať svoje aktíva s väčšou flexibilitou. Za zmienku stojí aj programovateľnosť tokenizovaných aktív, čo znamená, že emitenti môžu do samotného aktíva zahrnúť úžitkové funkcie, napríklad automatickú distribúciu dividend. Zároveň zverejnenie verejnej ponuky na Blockchaine obsahuje všetky typické výhody zverejnenia, ako aj schopnosť ľahko uskutočňovať sekundárne ponuky.

RS: Aké typy investorov podľa vás budú priťahované Neufundovým ekosystémom?

ZA: Počas našej nedávnej a zároveň prvej ponuky bezpečnostných tokenov sme prilákali veľmi rôznorodú skupinu investorov, ktorá zahŕňa významné firmy rizikového kapitálu ako Atlantic Labs alebo Freigeist Capital, ako aj anjelskí investori, z ktorých mnohí nemali v tejto oblasti predchádzajúce skúsenosti. . Považujeme to za obzvlášť zaujímavé vzhľadom na prebiehajúcu debatu o tom, ako Blockchain ovplyvní svet rizikového kapitálu. Uskutočnenie ponuky na Blockchaine pre nás nie je v rozpore s typickými investičnými kolami, ale skôr ich zvyšuje a prináša tak potrebnú likviditu, ktorá doteraz existovala iba na kapitálových trhoch..

Ale to nie je všetko, dostávame tiež široký záujem od mnohých kryptomien a retailových investorov. Tí prví vidia Neufund ako bezpečný spôsob investovania svojho krypto kapitálu, zatiaľ čo tí druhí oceňujú ľahkosť, s akou môžu investovať a spravovať aktíva v neskoršej fáze..

RS: Prečo je Neufund dobrou platformou pre investorov na uskutočňovanie investícií?

ZA: Neufund slúži ako trh s rôznymi ponukami pochádzajúcimi od rôznych spoločností a vyzývame všetkých investorov, aby každú príležitosť preskúmali nezávisle. Všetky akciové tokeny ponúkané prostredníctvom spoločnosti Neufund však majú podobné výhody oproti papierovým aktívam, ktoré sú známe z tradičných trhov.

Po prvé, držitelia tokenov budú mať po regulácii potenciálne prístup k globálnemu fondu investorov na viacerých sekundárnych burzách, čo potenciálne zvyšuje likviditu. Po druhé, ide o programovateľné aktíva, ktoré umožňujú vloženie užitočných funkcií, ako je automatické rozdelenie dividend alebo mechanizmy hlasovania. Po tretie, jedno aktívum v reálnom svete môže predstavovať veľa tokenov, ktoré znižujú prekážky vstupu pre retailových investorov.

To, vďaka čomu Neufund vyniká z davu primárnych emisných platforiem, z ktorých mnohé boli vytvorené za posledné mesiace, sú naše jedinečné tokenové ekonomiky – pre každú investíciu uskutočňovanú prostredníctvom našej platformy sa investori stávajú ekonomickými spolumajiteľmi samotnej platformy Neufund a teda môže požadovať podiely na výnosoch, ktoré generujeme. Často to porovnávame s investovaním cez NASDAQ do Facebooku, ale okrem vlastného kapitálu na Facebooku dostanú investori kúsok samotného NASDAQ.

RS: Aké typy spoločností sú najvhodnejšie na začatie činnosti s Neufundom?

ZA: Máme v príprave veľa spoločností a mnoho ďalších firiem, ktoré prejavili záujem o získanie finančných prostriedkov u nás. Jedenásť z nich bolo verejne oznámených už v roku 2018. Sú v rôznych fázach rastu (seed, séria A, B, D) a s rôznymi produktmi (bankovníctvo, internet vecí, mobilita). Dôležité je, že nemusia byť nevyhnutne spojené s Blockchainom.

RS: Prečo by spoločnosti mali štartovať na Neufunde oproti iným konkurenčným platformám?

ZA: Po prvé, Neufund stojí v dave, pretože sa zameriavame na to, aby boli ponuky prístupné ľuďom z celého sveta s rôznymi finančnými stavmi a minimálnym lístkom len pár stoviek eur. To umožňuje adresovať ponuku globálnej komunite investorov. Po druhé, poskytujeme spoločnostiam úplnú technickú a právnu podporu počas príprav ich ponúk bezpečnostných tokenov, napríklad im poskytujeme dokonca aj vzor prospektu, ak je to potrebné.

RS: Vlani v lete ste uzavreli partnerstvo s MSX (inovačná divízia burzy na Malte), aký prínos to prinesie spoločnosti Neufund? A tiež ste ohlásili partnerstvo s lídrom v odbore Binance minulé leto, mohli by ste nám povedať viac o partnerstve v spoločnosti Binance a o tom, čo to znamená?

ZA: Cieľom oboch partnerstiev je priniesť toľko potrebnú likviditu a vytvoriť kompletné prostredie pre emisiu a v neskoršej fáze sekundárne obchodovanie s bezpečnostnými tokenmi vydanými prostredníctvom Neufundovej sady protokolov..

RS: Aká je najväčšia výzva, ktorej čelí Neufund pri spustení vášho prvého bezpečnostného tokenu a ako to plánujete prekonať?

ZA: Väčšine výziev sme čelili v štádiu ponúkania ponúk. Zahŕňalo to zaistenie toho, aby naša právna architektúra bola v súlade a aby boli technické riešenia bezpečné. Teraz, keď sa chystajú vydať tokeny, čo sa stane po podpisovom období, zameriavame sa na vybudovanie systému riadenia a UX okolo neho.

RS: Neufund urobil ICO v roku 2017 a vyzbieral približne 15 miliónov dolárov. Čo sa stane s úžitkovými tokenmi, keď Neufund spustí nový akciový token?

ZA: Počas nášho ICBM (Initial Capital Building Mechanism) sa nám podarilo zabezpečiť ekvivalent 12,5 mil. EUR. Je dôležité poznamenať, že Neufund nemal prístup k týmto prostriedkom. Angažované ETH a EUR sa uzavreli na inteligentnú zmluvu a investori ich budú môcť investovať do prichádzajúcich ponúk umiestnených prostredníctvom spoločnosti Neufund. Výmenou za ich skorý záväzok boli investori odmenení tokenmi NEU, ktoré predstavujú ekonomické spoluvlastníctvo na platforme. Vďaka nim môžu investori získať svoj podiel na výnosoch spoločnosti Neufund.

RS: Máte sídlo v Berlíne, ktorý má skvelú blockchainovú komunitu. Pomohla táto komunita podporiť rozvoj Neufundu?

ZA: Áno, absolútne. Neufund je obklopený úžasnou komunitou tu v Berlíne, ktorá ponúka prístup a podporu špičkových odborníkov pri vývoji Blockchainu. Nemecko sa nachádza na zaujímavom priesečníku medzi tradičným VC, inovatívnym duchom startupov a regulačnou bránou do EÚ.

RS: Je niečo, čo by ste chceli čitateľom povedať o Neufunde? 

ZA: Blockchain je jednou z najväčších príležitostí, ktoré nám boli v modernej histórii ponúknuté. Decentralizácia je v konečnom dôsledku o vyrovnávaní príležitostí, takže mladý podnikateľ z tretieho sveta má rovnaký prístup ako bohatý investor. Budovanie riešení, ktoré udržiavajú chyby na existujúcich trhoch iba na účely zvyšovania výnosov, nestačí. My ako komunita Blockchain sa môžeme a mali by sme robiť lepšie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map