Čo je to GoldCoin? Kontrola kryptomeny

GoldCoin je minca ERC-20, ktorá je krytá zlatom, ktoré sa chváli titulom „Digitálny zlatý štandard“. Ako minca ERC-20 je token postavený na ethereu a používa symbol tickeru (GOLD). Cieľom mince je ponúknuť bezpečnú metódu nákupu zlata, ktorá poskytuje všetky výhody spojené s kryptomenou.

Prečo zlato?

Zlato bolo počas histórie jednou z univerzálnych mien ľudstva. V priebehu rokov si udržal reputáciu zachovania kúpnej sily aj v prípade, že meny podporované vládou klesnú alebo zlyhajú.

K tejto stabilite a zachovaniu kúpnej sily dochádza Zlatá minca. Projektový tím vie, že tieto charakteristiky sú obzvlášť dôležité, pretože svet sa zaoberá finančnou nestabilitou. Zlato bolo zároveň historicky neprístupné pre širokú verejnosť a token má niekoľko funkcií, ktoré ho pomáhajú prekonať..

Je to frakcionované

Zatiaľ čo (GOLD) nie je prvou kryptomenou krytou zlatom, je prvou, ktorá je frakcionovaná a je možné ju kúpiť priamo pomocou kryptomeny alebo fiat.

Tým, že je token rozdelený, umožňuje kúpiť požadované množstvo bez toho, aby došlo k veľkému minimálnemu nákupu. To má za následok veľmi nízku prahovú hodnotu pre vstup.

Vysoko dostupné

Ako už bolo spomenuté, frakcionovaná podstata zlatých mincí znamená, že si môžete kúpiť neuveriteľne malé množstvá, ktoré by za bežných okolností nebolo možné kúpiť v skutočnom zlate. Kúpiť iba jednu uncu zlata je zvyčajne náročné, ale táto jediná unca fyzického zlata sa rovná 1 000 zlatých mincí..

Táto cenová štruktúra a väzby na fyzické zlato znamenajú, že cena zlatých mincí závisí od ceny drahého kovu. Keď vydelíte cenu jednej unce zlata číslom 1 000, aby ste dostali cenu iba jedného kryptocoinu, je ľahké pochopiť, ako táto kryptomena uľahčí prístup k nákupu a vlastneniu zlata.

Aby sa ukázalo, aká je prístupná, v čase písania tohto článku bola jediná zlatá minca len 1,92 dolára.

Likvidita na nákup

Pre zvýšenie prístupnosti projekt funguje aj ako poskytovateľ likvidity. Vyššia likvidita pomáha zabezpečiť, aby ste z trhu dostali najlepšie ceny bez ohľadu na veľkosť vášho nákupu. Inými slovami, likvidita pomáha udržiavať nízke náklady.

Vstup s nízkym úsilím

Okrem toho, že je zlatá minca dostupnejšou metódou vlastnenia zlata, vyžaduje si aj menšie úsilie. Na nákup zlata nemusíte tráviť čas a energiu vyplňovaním papierov, potom musíte nájsť bezpečné miesto na jeho uloženie. Zlato je fyzicky uložené v trezore projektu, stále ho však vlastníte.

Podporené fyzickým zlatom

Keď už sme pri trezore, zlato (ktoré má čistotu 99,9 percent), ktoré kryptomenu podporuje, je bezpečne uložené v trezore projektu. To zaisťuje, že je skutočne krytý skutočným zlatom, a preto by mal byť stabilnejší ako kryptomeny kvôli stabilite kovu..

Z dôvodu transparentnosti si ktokoľvek môže pozrieť zlaté podiely na projekte online a tieto sú podrobené úplnému auditu.

Môžete vykúpiť zlato

Ak chcete niekedy uplatniť svoju zlatú mincu za fyzický kov, ktorý ju podporuje, môžete tak urobiť. Každý, kto uplatní svoju kryptomenu za 99,9 percenta čistého zlata, dostane jednu uncu za 1 000 ZLATO, čo je skutočná hodnota mince.

Ak chcete zlato vykúpiť, začnite vytvorením účtu na oficiálnych webových stránkach zlatých mincí a potom projektu pošlite príslušné množstvo kryptomeny na vykúpenie. Potom sa na vašom účte zobrazí nespracovaná objednávka. V tomto okamihu budete musieť overiť svoju totožnosť, pretože to umožňuje zlatým minciam zaistiť, aby odovzdali fyzické zlato správnej osobe v úložisku. Váš účet v tomto okamihu tiež zobrazí kontaktné informácie a adresu úložiska. Môžete navštíviť zariadenie a uplatniť si zlato spolu s číslom vašej objednávky a identifikáciou.

Technika za GoldCoinom

Teraz, keď ste oboznámení s prístupnosťou projektu, môžeme preskúmať niektoré technológie, ktoré za ním stoja.

Bezpečnosť

Ako už bolo spomenuté, GOLD je stablecoin ERC-20, ktorý využíva sieť Ethereum. Inteligentné kontrakty na ethereum vyvinuté tímom napájajú zlaté mince. Pretože je minca postavená na blockchaine Ethereum, ktorý je nemenný, je nemožné platby obmedziť alebo zablokovať.

Ďalšia bezpečnosť pochádza zo skutočnosti, že musíte používať dvojfaktorovú autentifikáciu. To pomáha zabrániť krádeži vášho zlata.

Ochrana osobných údajov

Povaha blockchainu podporuje aj súkromie tým, že skrýva vaše informácie. Kvôli väčšej ochrane súkromia nemusíte pred nákupom zlatých mincí preukazovať totožnosť. Všetko, čo potrebujete, je vaša adresa peňaženky Ethereum.

Nedostatok informácií potrebných na nákup kryptomeny je v ostrom kontraste s informáciami potrebnými na nákup zlata, najmä preto, že neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa množstva ZLATA, ktoré môžete predať alebo kúpiť. Predaj alebo nákup väčšieho množstva fyzického zlata by si z daňových dôvodov vyžadoval špeciálne formuláre.

Inteligentná zmluva

Nasledujú niektoré kľúčové vlastnosti inteligentnej zmluvy:

  • Symbol tokenu je ZLATÝ.
  • Minimálna výška prevodu je 0,001 ZLATA.
  • Token má osem desatinných miest.
  • Odporúčaná hranica plynu je 25 000.

V záujme bezpečnosti spoločnosť GDA Capital skontrolovala inteligentnú zmluvu GoldCoin.

Kde uložiť GoldCoin

Ak tieto informácie vyvolali váš záujem, môžete byť pripravení na nákup. Kde teda máte uloženú svoju novú kryptomenu?

Pretože to je ERC-20 token, môžete ho uložiť v akejkoľvek krypto peňaženke, ktorá podporuje mince ERC-20 alebo je kompatibilná s ethereom. Projekt navrhuje niektoré populárne peňaženky, ako napríklad MetaMask, MyEtherWallet, Atomic Wallet, Guarda Wallet, Exodus, Ledger alebo Trezor. Funguje však akákoľvek peňaženka kompatibilná s ethereom.

Na záver

GoldCoin je zlatom krytý stablecoin ERC-20 a 1 000 ZLATÝCH sa rovná unci fyzického zlata držaného v trezore projektu. Ako minca ERC-20 môže byť uložená v akejkoľvek peňaženke podporovanej Ethereom, vďaka čomu je úložisko prístupné. Prístupná je aj samotná kryptomena, pretože pri nákupe alebo predaji GoldCoin neexistujú žiadne obmedzenia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map