0x Token (ZRX) – Všetko, čo potrebujete vedieť o 0x

[Tento článok bol aktualizovaný 18. októbra 2018 – najmä preto, aby odrážal zoznam Coinbase od spoločnosti 0x]

0x je otvorený protokol, ktorý umožňuje obchodovanie s akýmkoľvek tokenom ERC20 na blockchaine Ethereum, ktorý sa použije na vybudovanie decentralizovanej burzy. 0x si kladie za cieľ zefektívniť obchodovanie s tokenmi s mimoreťazcovými transakciami prevádzkovaním inteligentných zmlúv na internete Ethereum blockchain.

Spoločnosť 0x bola založená v októbri 2016 a bola vytvorená s cieľom umožniť komukoľvek voľne obchodovať s akýmkoľvek typom majetku a umožniť každému používateľovi decentralizovanú burzu..

tech

Technológie v pozadí 0x

Decentralizované obchodovanie spoločnosti 0x využíva mimoreťazcové objednávkové relé, ktoré znižuje ceny plynu a obmedzuje úzke miesta v doprave.

Mnoho decentralizovaných búrz využíva inteligentné kontrakty, ktoré fungujú na blockchaine Ethereum. To znamená, že objednávky a obchody sa vyskytujú v týchto inteligentných zmluvách a používatelia majú vždy prístup k svojim financiám, a nie ich zverujú tretej strane.

Znamená to tiež, že zakaždým, keď chcú obchodníci získať prístup k svojim finančným prostriedkom, musia uskutočňovať transakcie na blockchaine, bez ohľadu na to, či ide o vklad finančných prostriedkov do inteligentnej zmluvy burzy alebo zadanie objednávky. To stojí Gas, interný poplatok požadovaný ekosystémom Ethereum, aby sa zabezpečilo, že tieto transakcie budú riadené na blockchaine jeho ťažiarmi..

Ak by ste napríklad používali Ether Delta, zaplatili by ste poplatok za plyn zakaždým, keď ste chceli vložiť finančné prostriedky do inteligentnej zmluvy burzy na vykonanie objednávky, a ďalší poplatok za plyn za vykonanie tohto obchodu, akonáhle ste vykonali objednávku je zaplnený.

Decentralizované ústredne majú veľké bezpečnostné výhody, ale zažívajú vysoké prevádzkové náklady a nedostatok prístupu. Cieľom protokolu 0x je zlepšiť decentralizované burzy kombináciou objednávacích relé mimo reťazca s platbami v reťazci. Toto umožňuje používateľom prenášať objednávku mimo reťazca, aby ich mohol dokončiť iný používateľ.

K prevodom hodnoty dochádza iba v rámci reťazca, zatiaľ čo ostatné obchodné príkazy sa ponechávajú na spracovanie postupmi mimo reťazca. Sieť preto prevádzkuje transakcie iba pri uskutočňovaní obchodu, čo umožňuje používateľom využívať pri obchodovaní znížené poplatky za plyn.

dApp

Relé na 0x

Na dosiahnutie tohto cieľa využíva 0x „relé“. Štafety distribuujú objednávky prostredníctvom verejných alebo súkromných objednávkových kníh. Prinášajú kapitál do siete hosťovaním jej objednávkových kníh, ktoré fungujú ako burza. Štafetár však nemôže vykonávať živnosť. Môže povoliť obchodovanie iba ponúknutím príkazov výrobcu odoslaných do siete. Aby bolo možné obchod úplne dokončiť, musí príjemca dokončiť objednávku zaslaním svojich podpisov a podpisov výrobcu do inteligentnej zmluvy decentralizovanej burzy. Za každú transakciu vyžaduje sprostredkovateľ poplatok v pôvodnej mene spoločnosti 0x, ZRX.

Obchody spracované relayerom sú známe ako „Broadcast Orders“. Objednávky vysielania umožňujú komukoľvek vysielať objednávku do siete.

0x tiež integruje „Point-to-Point Orders“, čo sú objednávky, ktoré boli zaslané konkrétnemu príjemcovi. Tieto objednávky umožňujú dvom používateľom prevádzať prostriedky rôznymi online prostriedkami, vrátane e-mailov, správ a ďalších. Keď tvorca pošle objednávku týmto spôsobom, môže ju splniť iba adresa určeného príjemcu, čím sa zabezpečia finančné prostriedky od potenciálne zlých tretích strán..

Prehrávač

Pridané vlastnosti

Inteligentné zmluvy spoločnosti 0x sú otvoreným zdrojom a môže k nim mať verejnosť kedykoľvek prístup. To umožňuje vývojárom vytvárať nové aplikácie pomocou protokolu 0x, ak požadujú funkciu výmeny pre svoj token alebo platformu. Protokol funguje ako doplnok pre ďalšie dApps založené na ethereu. Jeho aplikačný agnosticizmus a vrstva zdieľaného protokolu tiež umožňujú interoperabilitu dApps a budovanie „zdieľanej infraštruktúry pre rôzne [aplikácie]“.

Niekoľko kryptomien už používa 0x: Augur, Postavenie, okres0x, Blocknet, Vyžiadajte si sieť, a veľa ďalších.

Zmluva o registrácii tokenov sa použije na uloženie množstva tokenov ERC20 s „priradenými metadátami pre každý token: meno, symbol, adresa zmluvy a počet desatinných miest potrebných na vyjadrenie najmenšej jednotky tokenu.“ Register bude slúžiť ako oficiálny on-chain odkaz, ktorý prispievateľom na trhu umožní nezávislé overenie tokenových adries a výmenných kurzov pred uskutočnením obchodu.

Napriek tomu, že používateľom pomáha znižovať náklady pri transakciách s finančnými prostriedkami, je možné, aby spoločnosť, ktorá spolupracovala s 0x, účtovala poplatky za poskytované služby. Pomocou protokolu 0x a jeho štandardného protokolu je možné urýchliť proces výmeny digitálnych aktív a znížiť poplatky platené používateľmi. 

Podľa oficiálneho webu spoločnosti 0x existuje viac ako 30 projektov pracujúcich s firmou 0x a hľadajúcich rôzne riešenia prostredníctvom tohto protokolu. 

Spoločnosť 0x chce vytvoriť infraštruktúru pre rozvíjajúcu sa ekonomiku kryptomien a umožniť vytvorenie trhov tam, kde to predtým nebolo možné. 

Ich oficiálna stránka znie takto:

“Keď sa stane tokenizovaným viac aktív, verejné blockchainy poskytnú príležitosť založiť nový finančný stack, ktorý bude efektívnejší, transparentnejší a spravodlivejší ako akýkoľvek systém v minulosti.”

Token ZRX

Vlastný token Ethereum (ZRX) spoločnosti 0x sa používa na platenie obchodných poplatkov štafetám za ich služby. Hlavným využitím ZRX je ponúknuť decentralizovanú kontrolu nad systémom inovácie protokolu 0x, čo znamená, že vlastníci ZRX majú oprávnenie (úmerne k ich podielom) povedať, ako by sa mal protokol vyvíjať v priebehu času.

Za správu protokolu je zodpovedných 0x zúčastnených strán. Sú tiež tými, ktorí musia v prípade potreby pridať, upraviť a odstrániť údaje. Majitelia tokenov môžu tiež používať menu na hlasovanie o rozhodnutiach, ktoré sa týkajú blockchainu, ako sú napríklad doplnky a vylepšenia protokolov, bez narušenia funkčnosti siete..

0x trhový výkon

Potom, čo dosiahol 0,50 USD hneď po skončení svojho ICO, ZRX pomaly klesal na ~ 0,20 $, kde zostal celý september. Hodnota zostala rovnaká aj v októbri a novembri, v období, keď rástlo najviac altcoinov.

10. mája dosiahla spoločnosť 0x svoje historické maximum 2,01 USD. Od októbra sa obchoduje tesne pod 90 centami, čo je po zaradení do zoznamu Coinbase požehnaním ceny.

29. augusta 2019 je ZRX z hľadiska ocenenia 60. najväčšou kryptomenou na trhu. Každú mincu ZRX je možné zakúpiť za 0,15 USD. To ukazuje, že hoci bol rok 2019 pre bitcoiny dobrým rokom, ostatné virtuálne meny sa nesprávali podľa očakávaní. Dominancia bitcoinu na trhu skutočne prekročila 69% za posledných 24 hodín. Toto je najnižšia cena, aká kedy bola táto virtuálna mena dosiahnutá od uvedenia na trh.  

Aj keď cena 0x naďalej klesá, podobnú situáciu zažíva aj mnoho ďalších ponúk a projektov Initial Coin na trhu s kryptomenami. Celý trh s altcoinmi je v prepočte na BTC, a kým sa zotaví zo súčasnej situácie, môže to chvíľu trvať.

Kde kúpiť ZRX

ZRX možno obchodovať na niektorých najobľúbenejších burzách – medzi ktoré patrí Coinbase k októbru 018. Je uvedená na niekoľkých významných burzách ako napr Binance, OKEx, a Bittrex.

Token je možné obchodovať za bitcoiny, ethereum a dokonca za USD a USDT. Väčšina objemu obchodov pochádza od spoločností Binance a OKEx.

Jednou z najlepších platforiem na kúpu ZRX je Binance. Podľa CoinMarketCap je Binance treťou najväčšou burzou z hľadiska objemu obchodovania za posledných 24 hodín. Platforma ponúka 4 rôzne obchodné páry pre ZRX, vrátane ZRX / USDT, ZRX / ETH, ZRX / BTC a ZRX / BNB. Všetky tieto obchodné páry tvoria 0,05% celkového objemu obchodovania na platforme. 

Aby si používatelia mohli kúpiť ZRX na Binance, budú si musieť kúpiť ďalšie digitálne aktíva, vrátane USDT, Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) alebo Binance Coin (BNB). Za týmto účelom spoločnosť Binance vydala novú službu, ktorá pomáha jednotlivcom nakupovať na kreditných kartách a okrem iného prijímať mince BTC, ETH, LTC alebo BNB. Po pridaní prostriedkov na váš účet ich môžete vymeniť za mince ZRX. 

Jedinou nevýhodou obchodovania so ZRX na Binance je, že napriek tomu, že ide o jednu z búrz s najväčšími objemami v priestore pre altcoiny, existujú ďalšie platformy s väčšou likviditou pre ZRX. Napríklad Coinbase Pro, jedna z najväčších búrz na svete, má tri rôzne obchodné páry so ZRX: ZRX / USD, ZRX / EUR, ZRX / BTC. Tieto tri obchodné páry tvoria 0,35% z celkového objemu obchodovania na burze Coinbase. 

To znamená, že Coinbase predstavuje viac ako 12% z celkového objemu obchodov ZRX, v porovnaní s 5,82% od spoločnosti Binance. Používatelia Coinbase môžu jednoducho vkladať prostriedky rôznymi spôsobmi a nakupovať tokeny ZRX. 

Tieto dve platformy sú na trhu s kryptomenami uznávané ako dve z najbezpečnejších a najjednoduchšie použiteľných.

Kde uchovávať ZRX

Ako už bolo spomenuté, ZRX je token založený na ERC20, takže každá peňaženka kompatibilná s ethereom bude podporovať 0x.

Jednou z najobľúbenejších peňaženiek na ukladanie žetónov ZRX je Guarda. Guarda je peňaženka s viacerými menami, s viacerými platformami a bez úschovy, ktorá umožňuje používateľom držať, odosielať, prijímať a vymieňať digitálne meny rýchlym a ľahkým spôsobom. 

Táto peňaženka je dobrá pre nováčikov, pretože ponúka webové služby, rozšírenie Google Chrome, aplikáciu pre počítač alebo aplikáciu pre smartphone. Okrem toho veľké množstvo mien podporované by pomohlo držiteľom ZRX rýchlejšie a ľahšie nakladať s ich portfóliami. 

Ako už bolo spomenuté, všetky peňaženky vyhovujúce ERC-20 budú schopné pojať ZRX tokeny. Napriek tomu je vždy veľmi dôležité zaistiť, aby sa finančné prostriedky posielali na správnu adresu, pretože by sa mohli stratiť. 

Držať ZRX vo výmene nie je to najlepšie. Burzy kryptomeny boli počas posledných niekoľkých rokov ovplyvnené rôznymi útokmi a hackermi a používatelia kvôli týmto problémom stratili časť alebo všetky svoje digitálne aktíva. Najlepšie urobíte, ak ZRX uložíte do neväzobných peňaženiek, ktoré nie sú pripojené k internetu. 

Na trhu s kryptomenami existujú ďalšie peňaženky, ktoré vám pomôžu bezpečne a ľahko uložiť vaše tokeny ZRX..

0x tím

Tento projekt kryptomeny spolu založili Will Warren a Amir Bandeali. Warren je tiež generálnym riaditeľom platformy, zatiaľ čo Bandeali je CTO. Warren bol predtým aplikovaným fyzikálnym výskumom v Národnom laboratóriu Los Alamos, zatiaľ čo Bandeali pracoval ako obchodník s pevným príjmom v DRW. Vyštudoval tiež financie na University of Illinois. 

Medzi ďalších jednotlivcov pracujúcich na tomto projekte patria Alex Xu, prevádzkový riaditeľ, Ben Burns, dizajnér, Leonid Logvinov, inžinier a Philippe Castonguay.. 

Projekt tiež získal finančné prostriedky od spoločností Fintech Blockchain Group, Pantera, Polychain Capital, Jen Advisors a tiež Blockchain Capital. 

Za týmto zaujímavým projektom stojí aj mnoho ďalších odborníkov, okrem iných napríklad Tom Schmidt, Jacob Evans, Greg Hysen, Mel Oberto, Remco Bloemen, Weijie Wu, Zianny Ng, Rui Zhang, Mason Liang a Michael Zhu.. 

Poradcami spoločnosti 0x sú Fred Ehrsam z Paradigm, Olaf Carlson-Wee, z Polychain Capital, Joey Krug, z Pantera Capital a Augur, Linda Xie, zo Scalar Capital a David Sacks, z Craft Ventures. 

Verdikt

Vďaka svojmu inteligentnému protokolu kombinuje 0x výhody centralizovanej aj decentralizovanej burzy a zbavuje sa ich problémov. Reléové objednávače mimo reťazca umožňujú nízkonákladovú prevádzku, ktorú ponúka centralizovaná burza. Zúčtovanie platieb on-chain umožňuje používateľom získať výhody decentralizovaného obchodovania. Oba procesy prebiehajú prostredníctvom inteligentných zmlúv, ktoré zvyšujú bezpečnosť. Vzhľadom na výhody, ktoré predstavuje 0x, je veľmi možné, že tento projekt zhromaždí veľa investorov, ktorí majú záujem.

0x Kontakty a ďalšie informácie:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map