10 krajín s najviac bitcoinovými hodlermi

Veľa sa špekuluje o tom, kto drží najviac kryptomien a ktoré sú najväčší bitcoinoví hodleri. Niektorí veria, že väčšinu z nich vlastnia veľké burzy, fondy alebo ťažobné spoločnosti, ktoré využívajú svoje postavenie na ovplyvnenie trhu v ich prospech. Častým bitcoinovým faktom je, že sa často označujú ako „veľryby“ – veľkí investori do kryptomeny, čo sú zvyčajne inštitúcie ako hedžové fondy a investičné fondy, ktoré často spôsobujú „vlny“ na trhu pre malých investorov..

Pripojte sa k budúcnosti kryptomeny a obchodujte so svojimi obľúbenými mincami Binance!

Stále však existuje aj veľa používateľov, ktorí prostredníctvom svojho kolektívneho investovania do bitcoinu umiestnili určité krajiny na kryptomapu, aby vlastnili značné množstvo digitálnych mincí. Rôzne štatistické štúdie a analýzy, vrátane tých, ktoré vypracoval Statista, naznačujú, že veci nie sú také pochmúrne, a v skutočnosti existuje veľa kryptoinvestorov, ktorí vlastnia HODL BTC.

Aj keď je ešte stále veľa čo robiť, aby sa dosiahlo tradičné prijatie, záujem stúpa a čoraz viac sa začína objavovať skutočných aplikácií a použití..

Najväčší bitcoinoví hodleri

Urobili sme zoznam krajín, ktoré majú najviac bitcoinových HODLerov.

Bitcoinoví hodlers po celom svete

Spojené štáty

USA sú momentálne domovom väčšiny kryptomien a aktivít s veľkým počtom búrz, obchodných platforiem, fondov, zariadení na ťažbu kryptomeny a projektov zameraných na blockchain. Z tohto dôvodu by väčšina považovala za normálne, aby táto krajina mala najväčší počet bitcoinových hodlerov zo všetkých krajín.

david everett strickler 371717 unsplash

Zdroj: https://unsplash.com

Prekvapujúco sa zdá, že občania Spojených štátov nie sú natoľko pripravení na kryptomeny, ako by sa dalo čakať. Ale vzhľadom na to, že v porovnaní so zvyškom má najväčšiu populáciu, jej 8% majiteľov bitcoinov stále predstavuje veľké množstvo.

Rumunsko

Rumunsko je pravdepodobne najznámejšie tým, že je domovom veľkého množstva medzinárodných firiem a spoločností pôsobiacich v oblasti IT, ako aj veľkého počtu nezávislých programátorov a vývojárov..

Ak vezmeme do úvahy úzky vzťah krajiny k technologickému priemyslu, nie je prekvapením, že má rozvinutú spotrebiteľskú základňu, ktorá sa zaoberá kryptomenami.

Z tohto dôvodu je Rumunsko jednou z krajín, ktoré majú vysoké skóre medzi ostatnými hodl kryptami. Vzhľadom na obrovské množstvo medzinárodných spoločností, ktoré tu sídlia, je logické, že platby kryptomenami sa uplatňujú kvôli nízkym nákladom na transakcie s nimi v zámorí. Zistilo sa, že 12% ich spotrebiteľských združení vlastní aspoň jeden druh kryptomeny, pričom najpopulárnejší je bitcoin.

Česká republika

Okrem pokusov o hackerstvo väčšina krajín východnej Európy nerobí titulky pre vlastníctvo kryptov. Zdá sa však, že Česká republika je výnimkou, pretože sa zdá, že ich komunita kryptomien je teraz v plnom rozkvete, keďže do kryptomeny investovalo 9% všetkých jej spotrebiteľov. Nie je presne známe, aké populárne sú bitcoiny alebo altcoiny od jednotlivca k jednotlivcovi, napriek tomu tieto čísla ukazujú určitý prísľub.

Čína

Napriek tomu, že Čína sa dostala na prvé priečky svojich početných tvrdých zákrokov proti krypto operáciám, stále má rekord v excelovaní v digitálnom obchodovaní. Na popredných burzách v krajine sa denne obchoduje s jedným z najväčších objemov bitcoinu. Existuje veľa správ, ktoré ukazujú, že čínski občania sa presunuli bližšie k elektrárňam, aby profitovali z lacnej elektriny, ktorú poskytujú, a využívali ich na ťažbu bitcoinov. Ak však vezmeme do úvahy súčasné regulačné opatrenia týkajúce sa kryptomien, počet hodlerov by sa v budúcnosti mohol znížiť.

chuttersnap 710335 unsplash

Zdroj: https://unsplash.com

Španielsko

V Španielsku sa nachádza pomerne veľké množstvo bežných bankomatov, ktoré podporujú výmenu bitcoinov za fiat meny. Ale keďže je tento vývoj pozitívny pre hnutie adopcie, zdá sa, že v krajine je uprednostňovaný iba tento trhový výklenok, a to napriek 10% spotrebiteľov, ktorí si kúpili a vlastnia niektoré digitálne aktíva. Zaujímavý vývoj udalostí, aj keď je nevyhnutne potrebný ďalší rast.

Ako už bolo spomenuté vyššie, v krajine je nainštalovaných veľa bankomatov, ktoré umožňujú jednotlivcom nakupovať a predávať digitálne aktíva. Podľa údajov poskytnutých spoločnosťou CoinATMRadar je v Španielsku k manipulácii s bitcoinmi 96 bankomatov. Toto robí Španielsko je piatou najväčšou krajinou s najväčším počtom nainštalovaných bankomatov.

Poľsko

Poľské odvetvie kryptomien je v súčasnosti prevažne nezmapovaným územím, pretože okrem pozitívneho vzťahu k bitcoinom a iným kryptám toho nie je veľa známe. 11% populácie spotrebiteľov má vo svojom kapitálovom portfóliu malé percento kryptomien, pretože čoraz viac ľudí začína mať záujem o pohyb.

Aj keď v krajine pôsobí na trhu s kryptomenami niekoľko jednotlivcov a spoločností, niektoré problémy ovplyvnili vesmír. V júli 2019 došlo na burze kryptomien BitMarket, ktorá je jednou z najväčších v Poľsku z hľadiska objemu obchodovania, k problémom s likviditou a prestala fungovať. Stratilo sa bitcoin v hodnote niekoľkých miliónov dolárov. Spoluzakladateľ bol tiež nájdený mŕtvy, čo situáciu ešte zhoršuje.

Ak sa chce krajina udržať konkurencieschopná, musí sa zamerať na zlepšenie svojho regulačného rámca. Začiatkom roku 2018 bolo mnoho ľudí postihnutých z dôvodu nejasnosti regulačného prostredia v Poľsku.

Okrem nej sa v krajine nachádza veľa spoločností, ktoré v súčasnosti pracujú na trhu s kryptomenami. To teda ukazuje, že v Poľsku existuje veľký záujem o digitálne aktíva a potenciálny budúci rast.

Turecko

Turecko je krajina plná politického napätia a nejednoznačných predpisov, ale práve toto prostredie uľahčilo eskaláciu bitcoinov a altcoinov z hľadiska ťahu a záujmu. Aj keď stále chýbajú správne postupy pre záležitosti spojené s krypto a blockchainom, veci vyzerajú dosť sľubne. Zistilo sa, že jeden z piatich Turkov drží bitcoin alebo iné digitálne meny, čo predstavuje o niečo väčšie číslo. Napriek tomu tieto štatistiky tvoria iba percento všetkých obyvateľov a mali by sa interpretovať tak, že to vezmú do úvahy.

Za zmienku stojí, že počas nedávnej krízy, ktorú zažila turecká líra, začalo veľa jednotlivcov nakupovať bitcoiny a iné virtuálne meny. Digitálne aktívum fungovalo počas tohto obdobia ako uchovávateľ hodnoty. Aj keď bol bitcoin v medvedom trende, očakávania jeho budúceho rastu prilákali mnohých investorov v krajine.

Japonsko

O komunite v Japonsku sa vie, že je veľmi kryptomena, pretože je medzi niekoľkými krajinami, ktoré uznali kryptomeny ako legitímny platobný prostriedok. Z tohto dôvodu existuje veľké množstvo BTC obchodovaných v rámci krajiny aj mimo nej, pričom mnoho z nich sa rozhodlo ich uchovať pre vysoko výnosný investičný potenciál. Podľa údajov z CoinMarketCap, kryptoburzy krajiny majú vysoký transakčný prenos.

ryo yoshitake 732825 unsplash

Zdroj: https://unsplash.com

Krajina má tiež jedno z najefektívnejších regulačných prostredí na svete týkajúcich sa technológie blockchain a virtuálnych mien. Výmeny, ktoré chcú začať pôsobiť v krajine, musia mať potrebnú licenciu poskytnutú agentúrou pre finančné služby (FSA), regulačným subjektom krajiny..

Tieto nové nariadenia boli implementované po býčom trhu v roku 2017 a vzhľadom na skutočnosť, že niekoľko kryptobúrz bolo ovplyvnených hackermi a nepravidelnými problémami. Napríklad CoinCheck, jedna z najdôležitejších krypto platforiem na obchodovanie s digitálnymi aktívami v krajine, bola napadnutá hackerom, ktorý začiatkom roka 2018 stratil tokeny NEM (XEM) v hodnote 500 miliónov dolárov..

Teraz existuje veľa firiem, ktoré sa chcú usadiť v krajine a čakajú na regulačný súhlas od FSA. Japonsko je tiež krajina s druhým najväčším objemom obchodovania s bitcoinmi na celom svete po americkom dolári.

Švajčiarsko

Švajčiarsko je známe predovšetkým vďaka svojim najmodernejším bankám a finančným inštitúciám. Teraz však tento národ dal jasne najavo svoj zámer stať sa centrom kryptomeny a blockchainu. Banky začali otvárať dvere platbám kryptomenou, čo je krok, ktorý mnohých občanov povzbudil k tomu, aby sa pustili do kryptomien, a to hlavne preto, že teraz majú istú formu zabezpečenia..

Švajčiarsko tiež získalo dôležitú pozíciu v priestore kryptomeny reguláciami, ktoré sa implementovali na jeho území. Mesto Zug zaznamenalo exponenciálny rast počtu spoločností súvisiacich s kryptotrhom, ktoré tam pôsobia.

Regulačné orgány majú zároveň veľmi otvorenú myseľ voči digitálnym aktívam a spôsobu ich použitia, preto sa švajčiarska burza SIX rozhodla uviesť na zoznam rôzne produkty obchodované na burze (ETP) súvisiace s bitcoinmi (BTC), litecoinmi (LTC), Ethereum (ETH) a tiež XRP.

Južná Kórea

Južná Kórea je ďalšou ázijskou krajinou, ktorá ovplyvňuje bitcoinovú scénu. Pretože čínska vláda nemá až taký pozitívny vzťah k obchodovaniu s kryptami, mnohí presmerovali svoje obchodné operácie do susednej Južnej Kórey. V krajine, ktorá má záľubu v technike, je v súčasnosti hostiteľom nepreberného množstva búrz a kryptomien, ktoré uspokojujú populáciu, ktorá má čoraz väčší záujem o obchodovanie a používanie kryptomien. Bitcoin patrí medzi top kryptomeny, ktoré sa tu tiež obchodujú a vlastnia.

Aj keď juhokórejská vláda neprijala jasné opatrenia týkajúce sa trhu s kryptomenami, existuje veľa spoločností, ktoré chcú rásť a ponúknuť odvetviu kryptomien nové služby. Jedným z nich je Kakao, najpopulárnejšia aplikácia na zasielanie správ v krajine. Spoločnosť Kakao by v budúcnosti mohla do svojej aplikácie na zasielanie správ integrovať rôzne služby spojené s kryptomenami.

Ďalej Južná Kórea účtov podľa CoinHills takmer 10% všetkých BTC obchodovaných po celom svete po americkom dolári a japonskom jene.

21222

Existuje mnoho ďalších krajín po celom svete, ktoré majú veľa používateľov kryptomeny. Je však akosi ťažké o tom urobiť dôveryhodné odhady. Súčasné údaje v skutočnosti máme prostredníctvom prieskumov, ktoré uskutočňujú rôzne spoločnosti, a nie prostredníctvom objektívnych informácií.

Jedným zo spôsobov, ako pochopiť, ako sa krajiny správajú na trhu, je kontrola počtu aktívnych uzlov, ktoré majú. Ako bitnódy správy, USA držia 24,88% z celkového počtu uzlov na celom svete, nasledujú Nemecko s 20,27% a Francúzsko s 6,04%. Na piatom mieste je Čína s 4,18% z celkového počtu uzlov na celom svete a Japonsko na 11. pozícii.

Cole je nezávislý autor zameraný na kryptomenu a rozvíjajúce sa technológie. Predchádzajúce články o Masternodes boli uvedené na popredných krypto weboch a sú citované v Whitepapers.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map