10 najlepších ethereových peňaženiek na zabezpečenie vášho ETH

Mať bezpečnú peňaženku Ethereum je zásadné pre každého, kto vlastní ETH coiny. Ethereum (ETH) je jednou z najslávnejších kryptomien na svete a druhou najväčšou podľa trhovej kapitalizácie. Pokračuje vo vývoji a rozširovaní a niet divu, že do platformy chce investovať viac nadšencov.

To znamená, že ak plánujete kúpiť Ethereum aj obchodovať alebo držať ETH, je dôležité nájsť bezpečnú peňaženku Ethereum, ktorá dokonale vyhovuje vašim potrebám. Ak práve začínate v krypto svete a vaša preferovaná kryptomena je Ethereum, potom výber správnej peňaženky môže byť mätúci, pretože je potrebné brať do úvahy veľa faktorov, nehovoriac o veľkom množstve peňaženiek kompatibilných s Ethereum..

Ak momentálne hľadáte najlepšie peňaženky Ethereum, nezabudnite sa pozrieť na náš zoznam:

1. Ledger Nano S

The Ledger Nano S je medzi vážnymi obchodníkmi s ethereom takmer všadeprítomný, a to z dobrých dôvodov – v súčasnosti je to jedna z najlepších digitálnych peňaženiek. Ledger Nano S je hardvérová peňaženka, ktorá ponúka podporu pre Ethereum a všetky typy tokenov ERC-20, ako aj pre ďalšie kryptomeny (aby sme vymenovali aspoň niektoré Bitcoin, Ripple a Litecoin) – to všetko pri veľmi konkurenčnom prostredí cena.

Hlavným predajným miestom tejto peňaženky Ethereum je silná bezpečnosť, ktorú poskytuje. Vaše kryptomeny sú uložené v zariadení offline. Ledger Nano S obsahuje dvojfaktorovú autentizáciu, zabezpečený PIN kód a prístupnosť obnovovacieho semena. Ledger Nano S tiež obsahuje integrácie s MyEtherWallet (ďalšia peňaženka Ethereum) na odosielanie, prijímanie a ukladanie tokenov. Funguje na Windows, macOS a Linux.

2. Trezor

Rovnako ako Ledger Nano S, Trezor je tiež hardvérová peňaženka, ktorá podporuje ukladanie Etheru a všetkých typov tokenov ERC-20. Aj keď bol vynájdený na držanie bitcoinu, Trezor je dnes jednou z najpopulárnejších peňaženiek Ethereum, ktoré je možné používať s webovým rozhraním MyEtherWallet. Ponúka podporu pre bitcoiny (BTC), bitcoinové hotovosti (BTH), litecoiny (LTC), Dash (DASH), dogecoiny (DOGE), ethereum Classic (ETC) a mnoho ďalších kryptomien.

Má pokročilé funkcie zabezpečenia, ako je dvojfaktorová autentifikácia, SSH, ako aj šifrovanie pomocou GPG. Je ľahký, kompaktný a dodáva sa v 2 farbách: bielej a čiernej. Je kompatibilný s Windows, macOS a Linux.

3. Peňaženka Lumi

The Kryptomena Lumi je vysoko bezpečná peňaženka na kryptomeny a ethereum, ktorá umožňuje používateľom ukladať svoje súkromné ​​kľúče a narábať s ich kryptomenami rýchlym a ľahkým spôsobom. Konkrétne peňaženka Lumi je ideálna pre majiteľov a investorov Ethereum, pretože im umožňuje spracovávať nielen ETH, ale aj viac ako 1 200 tokenov ERC20.

Peňaženka Lumi ponúka okrem iného podporu aj pre bitcoiny (BTC), bitcoinové peniaze v hotovosti (BCH) a EOS. Vďaka tomu je táto peňaženka jednou z najatraktívnejších pre držiteľov kryptomeny a ETH. V súčasnosti môžu používatelia nakladať so svojimi prostriedkami prostredníctvom jeho webovej verzie používania mobilnej peňaženky, ktorú je možné stiahnuť z App Store alebo Google Play..

Lumi Collect vám ďalej umožní manipulovať a ukladať tokeny ERC-721, ktoré sú známe ako nezastupiteľné tokeny alebo tiež kryptomeny. To je dobré pre hráčov, ktorí musia manipulovať s tovarom z rôznych hier. Všetky položky je možné zobraziť v peňaženke a používateľom by to umožnilo hrať hry priamo na mobilnom zariadení.

4. KeepKey

KeepKey je hardvérová peňaženka s rozhraním USB, ktorá sa môže pochváliť rovnakými funkciami ako Ledger Nano S a Trezor. Je to najdrahšia hardvérová peňaženka Ethereum z nášho zoznamu, pravdepodobne kvôli svojej väčšej obrazovke. Jedným z hlavných vrcholov tejto peňaženky je jej schopnosť generovať súkromné ​​kľúče pomocou hardvérového generátora náhodných čísel. Rovnako ako ďalšie dva, prichádza s podporou niektorých najpopulárnejších operačných systémov.

produkt5

Zdroj: https://www.keepkey.com

5. MyEtherWallet

Ak od svojich peňaženiek Etherea požadujete trochu väčšiu dostupnosť, potom to nebude oveľa lepšie ako MyEtherWallet. Je to najpopulárnejšia webová peňaženka Ethereum a umožňuje vám prihlásiť sa na akomkoľvek zariadení pomocou používateľského mena a hesla. Ako už bolo spomenuté, ponúka integráciu s hardvérovými peňaženkami, ako sú tri spomenuté vyššie. Medzi ďalšie pozoruhodné vlastnosti patrí podpora inteligentných zmlúv, výmenná služba ETH za BTC, ako aj možnosť uložiť si súkromné ​​kľúče Ethereum do počítača, čo v porovnaní s inými peňaženkami tohto typu ponúka lepšie zabezpečenie..

6. Hmla

Hmla je oficiálna desktopová peňaženka Ethereum a je navrhnutá tak, aby ponúkala bezpečné úložisko pre všetky vaše ETH a všetky typy tokenov ERC-20. Stiahnutie, inštalácia a nastavenie na vašom počítači je celkom jednoduché a navyše veľmi užívateľsky prívetivé, takže jeho prevádzka nevyžaduje veľké technické znalosti. Poskytuje sa vám možnosť prístupu k verejným aj súkromným kľúčom, ako aj vykonávanie transakcií.

7. Exodus

Exodus je ďalšia peňaženka pre počítače s rôznymi menami, ktorá je medzi komunitou Ethereum obľúbená. Medzi hlavné výhody programu Exodus patrí jeho atraktívne grafické používateľské rozhranie (s prehľadnými a krásnymi koláčovými grafmi pre vaše portfólio), vstavaný ShapeShift (vhodný na ľahkú výmenu kryptomien) a skutočnosť, že podporuje desiatky populárne kryptomeny ako Bitcoin, Litecoin, Dash a Zcash a mnoho ďalších. Exodus je k dispozícii pre Windows, macOS a Linux. Jednou z hlavných nevýhod programu Exodus je skutočnosť, že nepodporuje inteligentné zmluvy.

8. MetaMask

MetaMask je ďalšou populárnou voľbou medzi fanúšikmi Ethereum. MetaMask je rozšírenie pre rôzne prehliadače, ktoré poskytuje okamžitý prístup k sieti Ethereum. Je k dispozícii pre Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, rovnako ako Statočný. Umožňuje vám ukladať, prijímať a odosielať éter, ako aj pristupovať k dApps v ekosystéme Ethereum.

Jednou z hlavných výhod programu MetaMask je skutočnosť, že dokáže zašifrovať vaše heslá a uložiť ich do počítača, ktorý je možné neskôr veľmi ľahko exportovať. Pre pokročilého používateľa sa peňaženka môže zdať intuitívna, ale pravdou je, že vďaka svojej povahe bude MetaMask vyžadovať trochu zvyku, najmä v prípade nováčikov..

ethereum metamask chróm

Zdroj: https://metamask.io/

9. Jaxx

Aplikácia Jaxx je známa predovšetkým vďaka svojej popularite medzi používateľmi systémov iOS a Android. Ak však chcete prehliadač, ktorý bude fungovať na väčšine vašich zariadení, potom je Jaxx určite tou správnou cestou, pretože ponúka podporu aj pre systémy Windows, macOS, Linux a prichádza v podobe rozšírenia pre Chrome.

Jedná sa o peňaženku s viacerými reťazcami, ktorá ponúka podporu pre niektoré z najpopulárnejších kryptomien, ako sú napríklad Ethereum, Ethereum Classic, Bitcoin, Dash, DAO, Litecoin, Bitcoin Cash, REP a ďalšie. Môže sa pochváliť pomerne užívateľsky príjemným dizajnom, niekoľkými veľmi robustnými bezpečnostnými funkciami a čo je najlepšie, ponúka podporu pre inteligentné zmluvy.

Domov

Zdroj: https://jaxx.io/

10. Guarda

Guarda je pravdepodobne menej známa alternatíva peňaženky Ethereum z nášho zoznamu, ale rovnako ako Jaxx ponúka podporu pre všetky hlavné operačné systémy, stolné počítače a mobilné telefóny. Funguje na Windows, macOS a Linux, ako aj na mobilných platformách ako iOS a Android. Dodáva sa dokonca vo forme webovej peňaženky.

Podporuje všetky typy tokenov ERC-20, ako aj Ethereum, Zcash, Ripple, Dash a EOS.

Guarda je tiež známy pre konkrétnu bezpečnostnú funkciu, konkrétne neuchováva žiadne informácie o klientoch, údaje z peňaženky ani súkromné ​​kľúče. Súkromný kľúč je v skutočnosti uložený v zabezpečenej pamäti vášho zariadenia a po odhlásení z peňaženky sa sám odstráni.

plagát

Zdroj: https://guarda.co/

Záver

Aj keď by sa mohlo zdať, že existuje veľa možností, nezabudnite, že ekosystém Ethereum je stále relatívne nový koncept. Postupom technológie blockchain bude postupovať aj Ethereum ako celok. Existuje veľká šanca, že budúcnosť so sebou prinesie novú vlnu peňaženiek. Pokiaľ sa tak nestane, dúfame, že tu nájdete taký, ktorý dokonale vyhovuje vašim potrebám. Vyberaj múdro.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map