12 celebrít, ktoré investovali do bitcoinu

Kryptomena už nie je populárna iba medzi programátormi a technologickými vývojármi. Rastúci počet bitcoinových celebrít tiež naskočil do rozbehnutého vlaku a investoval a podporoval rôzne podniky založené na blockchaine a digitálne mince.

Zoznam celebrít investovaných do bitcoinu

Tu je náš zoznam prominentných celebrít, ktoré investovali do kryptomeny BTC napriek nestabilným podmienkam na trhu s bitcoinmi.

1. Björk

Islandská speváčka Björk v spolupráci s Blockpool, londýnska spoločnosť umožnila svojim fanúšikom kúpiť jej album Utopia z roku 2017 za bitcoin. Svojrázna umelkyňa údajne spolupracovala s Blockpoolom aj na povolení platieb za jej album pomocou litecoinu, dashcoinu a audiocoinu..

2. Ashton Kutcher

Spoluzakladal herec Ashton Kutcher Investície triedy A, investičný fond, ktorý financoval BitPay. Ponúka služby spracovania platieb pre obchodníkov, ktorí majú podniky priateľské k bitcoinom.

Ashton Kutcher - celebrita investovaná do bitcoinu

Zdroj: http://www.crainsnewyork.com

Herec je už dlhšiu dobu zanieteným zástancom blockchainu a jeho aplikácií. Jeho spoločnosť je zapojená do ďalších startupov a digitálnych platforiem z celého odvetvia.

„Väčšia vec s bitcoinmi je: čo môže táto decentralizovaná technológia skutočne urobiť? […] Predstavte si, že by sme mohli decentralizovať túto otázku bezpečnosti a či by sme mohli decentralizovať bezpečnosť, ”uviedol Kutcher na konferencii TechCrunch.

„Predstava, že by sme sa mohli navzájom anonymne monitorovať anonymným spôsobom, skutočne udržuje anonymitu internetu, nemusíme sa obávať Veľkého brata a tej istej infraštruktúry, ktorá vybudovala bitcoin, by bolo možné v bezpečnostnom priemysle použiť na hromadné dobro. , “Uviedol herec.

3. Richard Sherman

Známa celebrita NFL cornerback povedala, že aj keď bol varovaný pred investovaním do kryptomien, stal sa veľkým zástancom blockchainového hnutia a okrem BTC investoval a vlastní aj niekoľko ďalších kryptomien..

“Mám niekoľko bitcoinov a ethereum a pár litecoinov, jednoduchých bežných,” uviedol Sherman. “Ale nie som na tisíce ďalších menších mincí.”

Sherman začal investovať do bitcoinu naozaj skoro po tom, čo sa jeho fanúšikovia opýtali, či by si mohli kúpiť tovar z jeho webu pomocou digitálnej mince.

Mrzí ho, že nezachoval bitcoiny také, aké boli, pretože ich neskôr premenil na americké doláre. Sherman uviedol, že kúpil bitcoin, keď mal hodnotu 1 000 dolárov a podarilo sa mu zarobiť 20 000 dolárov.

Sherman je tiež hovorcom celebrít a investorom v spoločnosti Cobinhood, burza kryptomien, ktorá umožňuje obchodovanie bez účtovania poplatkov za svoje služby.

4. Mel B

Bývalá korenistka Mel B prvýkrát prišla do styku s bitcoinom potom, čo na svojej webovej stránke začala prijímať mince ako platbu za svoj vianočný singel z roku 2014. Prostredníctvom jej partnerstva s CloudHashing, v Londýne založená spoločnosť, stala sa prvou umelkyňou v hudobnom priemysle, ktorá prijala bitcoin ako platobný prostriedok za svoju hudbu.

Počas tlačovej správy, ktorá sa v tom čase uskutočnila, vyjadrila svoje nadšenie týkajúce sa kryptomeny. „Páči sa mi, ako nová technológia uľahčuje náš život, a to je pre mňa vzrušujúce,“ uviedla Scary Spice. „Bitcoin spája mojich fanúšikov po celom svete pomocou jednej meny. Môžu len platiť bitcoinmi! “

CloudHashing je jednou z najväčších spoločností v tomto odbore, ktorá ponúka zmluvy o ťažbe bitcoinov.

Mel B.

5. Nas

Americký hip-hopový umelec a rapper Nas investoval spolu so svojím manažérom Aymenom Anthonym Salehom významnú sumu 25 miliónov dolárov do Coinbase, vedúcej kryptoburzy v USA. Nielen to, ale tiež podporil 500 startupov, inkubátor v Silicon Valley pre podniky zamerané na bitcoiny, a investoval do 40 startupov. Rapper uviedol, že má v pláne pokračovať vo svojej účasti v blockchainovom a krypto svete.

Nas v rozhovore uviedol, že investovanie do bitcoinu je budúcnosť.

6. Mike Tyson

Je známou bitcoinovou skutočnosťou, že renomovaný boxer Mike Tyson prispel k vývoju a marketingu „bankomatu The Mike Tyson Bitcoin ATM“, ktorý sľuboval výmenu akejkoľvek fiat meny za bitcoiny za menej ako 20 sekúnd. Bankomaty boli prvýkrát nainštalované v hoteli LINQ & Kasíno v Las Vegas.

“Je mi cťou zapojiť sa do bitcoinovej revolúcie so svojím úplne prvým bitcoinovým bankomatom,” uviedol vtedy Tyson.

Ale záujem bývalého šampióna v ťažkej váhe o trh s bitcoinmi sa nezastavil iba pri značkovom bankomate. Tyson opäť nadviazal partnerstvo so spoločnosťou Bitcoin Direct, aby spustil digitálnu peňaženku Bitcoin pre mobilné zariadenia.

Značková peňaženka umožňuje používateľovi predávať, nakupovať a ukladať bitcoiny Glidera’s výmenná platforma. Je potrebné spomenúť pozadie aplikácie – obsahuje tetovanie tváre boxera.

ResizedImage600458 vrchná časť bankomatu Tyson

Zdroj: https://bravenewcoin.com

7. Amitabh Bachchan

Slávna bollywoodska celebrita a superstar Amitabh Bachchan investovala spolu so svojím synom Abhishekom Bachchanom 250 000 dolárov v priebehu dvoch rokov do osobného investičného fondu v Meridian Tech Pte, spoločnosť so sídlom v Singapure.

Big B, ako ho jeho fanúšikovia poznajú, zarobil na bitcoinovom šialenstve, akcie, ktoré vlastnil, rástli o 2 500%. Investícia priniesla Bachchanom 250 000 akcií spoločnosti LongFirm, čo by vzhľadom na cenu jej akcií za akciu predstavovalo spolu 17,5 milióna dolárov.

Meridian sa označil za spoločnosť, ktorá ponúka riešenia založené na blockchaine, ako aj mikrofinancovanie pomocou kryptomien.

8. Gwyneth Paltrow

V roku 2017, keď sa trh s kryptomenami rozširoval a dosiahol svoje historické maximá, bola Gwyneth Paltrowová, jedna z najvplyvnejších žien roku 2019 podľa hodnotiť, pripojil populárny bitcoinový startup Abra ako poradca.

Okrem toho Paltrow propagovala bitcoiny na Twitteri prostredníctvom článku zverejneného na jej webe Goop.com, ktorý bol vytvorený ešte v roku 2008. Bolo to prvýkrát, čo Goop hovoril o bitcoinoch (BTC)..

Aj keď neexistujú informácie o jej investíciách, práca pre Abru a záujem o bitcoin ju mohli prinútiť ku kúpe bitcoinu.

Skvelý kúsok s @billbarhydt na @ goop dnes https://t.co/cBoeHJ9ts7

– Gwyneth Paltrow (@GwynethPaltrow) 5. novembra 2018

9. Floyd Mayweather ml.

Floyd Mayweather Jr. sa na trhu s kryptomenami angažuje už dlhšiu dobu. Skutočne propagoval niekoľko počiatočných ponúk mincí (ICO) vrátane spoločností Stox, Hubii Network a mnohých ďalších, vrátane Centra.

Kvôli svojej účasti na kryptotrhu nejaké mal problémy s regulačnými agentúrami v USA, konkrétne s Americkou komisiou pre cenné papiere. Finančný regulátor informoval, že sa mu nepodarilo presadiť určité investície do kryptomeny.

Mayweather musel splatiť 300 000 dolárov, ktoré dostal, a pokutu s úrokmi 300 000 dolárov. Investície do kryptomeny Mayweather teda nešli podľa predstáv.

10. DJ Khaled

DJ Khaled mal podobnú skúsenosť s americkou komisiou SEC, v rámci ktorej mu SEC uložila pokutu 100 000 dolárov. DJ Khaled tiež propagoval investície do kryptomeny týkajúce sa Initial Coin Offerings a ďalších projektov v krypto priestore.

Riaditeľ divízie SEC pre presadzovanie Steven Peikin vysvetlil, že investori by mali byť skeptickí voči investičnému poradenstvu zverejňovanému na platformách sociálnych médií..

„Ovplyvňujúci činitelia sociálnych médií sú často platenými promotérmi, nie investičnými profesionálmi, a cenné papiere, o ktorých hovoria, bez ohľadu na to, či sú vydané pomocou tradičných certifikátov alebo na blockchaine, môžu byť podvody,“ komentoval pán Peikin.

11. Marek Kubánec

Mark Cuban sa tiež podelil o svoje vedomosti o bitcoinoch a o tom, ako investovať do najpopulárnejšej digitálnej meny na svete. Ranker vysvetľuje, že miliardár vlastní bitcoiny a že podľa neho môže hodnota bitcoinu dosiahnuť 15 000 dolárov alebo nula a možno oboje v ten istý deň.

Cuban je podnikateľ a investor, ktorý vlastní Dallas Mavericks z Národnej basketbalovej asociácie (NBA). Je tiež hlavným „žraločím“ investorom televíznej šou ABC Shark Tank.

12. Dvojčatá Winklevoss

Dvojičky Winklevoss, Cameron a Tyler, tiež investujú do bitcoinu od roku 2013. Považujú sa za prvých bitcoinových miliardárov, ktorí pred 6 rokmi kúpili bitcoin v hodnote zhruba 11 miliónov dolárov. Od tohto momentu bitcoin exponenciálne rástol a v roku 2017 prekonal 20 000 dolárov.

Obaja sú olympijskí športovci, ktorí súťažili v mužskom veslovaní na olympijských hrách v Pekingu v roku 2008 a vytvorili tiež spojku Harvard Connection (alebo ConnectU) so spolužiačkou Divyou Narendrou. Obaja zažalovali Marka Zuckerberga, pretože sa domnievajú, že ukradol myšlienku ConnectU vytvoriť Facebook, najpopulárnejšiu sociálnu sieť na svete..

Dvojčatá sú tiež vlastníkmi burzy kryptomien Gemini, ktorá pomohla mnohým jednotlivcom v USA pri nákupe bitcoinu a iných virtuálnych mien. Okrem toho je to jedna z mála spoločností, ktorá získala BitLicense od miestnych regulačných orgánov v New Yorku.

Ako už bolo spomenuté vyššie, dvojčatá sú v súčasnosti dvoma najbohatšími investormi v bitcoinovom ekosystéme.

Cole je nezávislý autor zameraný na kryptomenu a rozvíjajúce sa technológie. Predchádzajúce články o Masternodes boli uvedené na popredných krypto weboch a sú citované v Whitepapers

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map