6 najlepších litecoinových peňaženiek na bezpečné ukladanie LTC

Litecoin (LTC) je jednou z najpopulárnejších kryptomien na trhu a bol považovaný za digitálne aktívum na rýchle a lacné spracovanie platieb. Ako jedna z najstarších digitálnych mien na trhu majú používatelia možnosť vybrať si zo širokej škály litecoinových peňaženiek.

Najlepšia litecoinová peňaženka

Najlepšie litecoinové peňaženky pre vašu kryptomenu LTC

Po zakúpení litecoinu na burze s kryptomenami je najlepšie urobiť, ak ho uložíte do kryptomenovej peňaženky. Tieto peňaženky vám umožnia bezpečne uchovať vaše digitálne aktíva a kedykoľvek ich použiť. 

1. Ledger Nano S

 • Webová stránka: https://www.ledger.com/products/ledger-nano-s
 • Typ: Hardvérová litecoinová peňaženka
 • Ľahké použitie: Jednoduché, ale pre nových používateľov nie ľahké
 • Zabezpečenie: Vysoko bezpečné
 • Cena: zaplatené

Litecoin peňaženka Ledger

Ledger Nano S je jednou z najpopulárnejších hardvérových peňaženiek na trhu. Hardvérová peňaženka je určite najlepšia na ochranu finančných prostriedkov používateľov. Prečo? Pretože ukladá súkromné ​​kľúče v takmer nerozbitnom prostredí, ktoré chráni používateľov pred hackermi a útokmi tretích strán.

Držanie finančných prostriedkov na burzách bolo jedným z najhorších rozhodnutí, aké kryptoinvestori kedy prijali. Aj najobľúbenejšie a najbezpečnejšie burzy boli hacknuté, až na pár výnimiek. Preto je veľmi dôležité, aby ste finančné prostriedky držali v samostatných peňaženkách.

Ledger Nano S umožňuje používateľom odosielať, prijímať a držať virtuálne meny prostredníctvom hardvérového zariadenia, ktoré je možné uložiť doma alebo na ľubovoľnom mieste. Aj v prípade, že je zariadenie zničené alebo sa stratí, finančné prostriedky používateľov budú bezpečne chránené.

Peňaženka má zabudovanú obrazovku, bezpečný uzamykateľný čip a záložnú frázu obnovy, ktorá by používateľom pomohla získať späť svoje finančné prostriedky v prípade straty peňaženky. Na trhu je možné ukladať nielen Litecoin, ale aj mnoho ďalších digitálnych mien. To je dobré pre investorov, ktorí majú vo svojich portfóliách väčší počet virtuálnych mien a chcú so všetkými manipulovať z rovnakého miesta..

Ako už bolo spomenuté vyššie, na získanie tejto hardvérovej peňaženky je potrebné zaplatiť za ňu malú sumu peňazí, približne 60 dolárov.

2. Atómová peňaženka

 • Webová stránka: https://atomicwallet.io/
 • Typ: Desktop Litecoin peňaženka
 • Ľahké použitie: Jednoduché
 • Zabezpečenie: Bezpečné
 • Cena: zadarmo

Peňaženka na kryptomenu

Atomová peňaženka je jednou z najpopulárnejších desktopových peňaženiek na trhu. Investori do litecoinu môžu ľahko ukladať a spravovať svoje LTC coiny prostredníctvom tejto počítačovej peňaženky, ktorá je vytvorená s ohľadom na bezpečnosť, anonymitu a decentralizáciu.

Používatelia môžu mať svoje súkromné ​​kľúče, ktoré sú uložené v počítači. Je tiež možné vykonávať swapy medzi menami, čo umožňuje investorom vyhnúť sa použitiu búrz. Niektoré z virtuálnych mien podporovaných touto peňaženkou zahŕňajú bitcoin (BTC), litecoin, ethereum (ETH), monero (XMR) a mnoho ďalších.

Hlavnou vlastnosťou tejto peňaženky je, že ponúka možnosť spracovania atómových swapov. Nie je potrebné, aby jednotlivci už boli pri výmene litecoinu za iné digitálne aktíva závislí od centralizovanej kryptoburzy.

Atomovú peňaženku je možné stiahnuť zadarmo. Niektoré služby sú však platené, vrátane možnosti nákupu digitálnych aktív priamo z peňaženky. Majú vysoké provízie pre investorov, ktorí chcú kúpiť tieto digitálne aktíva priamo cez peňaženku.


Ak tu držíte litecoin, musíte si byť istí, že váš stolný počítač je chránený proti vírusom a že nikto nemá prístup k súkromným kľúčom uloženým viac ako vy.

3. Peňaženka Guarda

 • Webová stránka: https://guarda.co/
 • Typ: Mobilná, Desktop Litecoin peňaženka
 • Ľahké použitie: Jednoduché
 • Zabezpečenie: Bezpečné
 • Cena: zadarmo

Kryptomenová peňaženka Guarda

Peňaženka Guarda je jednou z najpokročilejších a najinovatívnejších litecoinových peňaženiek pre mobilné a stolové počítače. Táto peňaženka umožňuje držať rôzne virtuálne meny na jednom mieste. Takto získate lepšiu kontrolu nad svojimi finančnými prostriedkami a podporu litecoinu. Peňaženka je k dispozícii v rôznych jazykoch pre používateľov z celého sveta, okrem iného vrátane angličtiny, francúzštiny, španielčiny, poľštiny, nemčiny a taliančiny.. 

Pomocou tejto neviazanej a multiplatformovej peňaženky môžete posielať, nakupovať, vymieňať a prijímať digitálne meny na jednom mieste. Používatelia si môžu stiahnuť túto peňaženku s digitálnou menou pre zariadenia so systémom iOS alebo prostredníctvom služby Google Play. Zároveň budete môcť Litecoin ukladať nielen na svojom mobilnom telefóne, ale aj na počítači, ak máte zariadenie so systémom Mac OS.

Nejde len o litecoinovú peňaženku, pretože ponúka podporu mnohých ďalších kryptomien, okrem iných napríklad bitcoin (BTC), ethereum (ETH), XRP alebo Binance Coin (BNB). Guarda tiež spolupracoval s rôznymi nadáciami súvisiacimi s kryptomenami vrátane Ethereum Classic (ETC), Zcash (ZEC), Binance a Bitcoin Gold (BTG). 

Všetky tieto projekty sa domnievajú, že peňaženka poskytuje používateľom cenný nástroj na ukladanie digitálnych mien a pomáha používateľom získať užívateľsky príjemnejší zážitok..

4. Trezor

 • Webová stránka: https://shop.trezor.io/
 • Typ: Hardvér
 • Ľahké použitie: Jednoduché, ale pre nových používateľov nie ľahké
 • Zabezpečenie: Vysoko bezpečné
 • Cena: zaplatené

Peňaženka na kryptomeny Trezor

Toto je ďalšia možnosť pre používateľov, ktorí chcú používať hardvérovú litecoinovú peňaženku. Trezor je jedným z hlavných konkurentov spoločnosti Ledger Nano S a vyvinula ju spoločnosť Satoshi Labs, ktorá má sídlo v Českej republike. Táto hardvérová peňaženka podporuje širokú škálu digitálnych mien vrátane litecoinu. 

Ak budú súkromné ​​kľúče uložené v režime offline, môžu si byť používatelia istí, že ich finančné prostriedky sú chránené pred útokmi a inými hackermi tretích strán. Pomocou mosta Trezor sa peňaženka pripojí k vybranému prehliadaču, aby používatelia mohli prijímať alebo posielať finančné prostriedky.

Toto je jedna z najbezpečnejších peňaženiek na ukladanie digitálnych mien na trhu spolu s Ledger Nano S. Je potrebné zdôrazniť, že je ľahko použiteľná pre používateľov, ktorí majú základné znalosti o digitálnych menách. Cena peňaženky je okolo 99 €.

5. Peňaženka Trust

Dôverujte litecoinovej peňaženke

Používatelia litecoinov si tiež môžu stiahnuť jednu z najjednoduchších peňaženiek na trhu, Trust Wallet. Pomocou Trust Wallet je možné vkladať, posielať a zadržiavať LTC a ďalšie digitálne meny iba v jednoduchých krokoch.

Peňaženka Trust sa tiež rozhodla prijať Segregated Witness (SegWit) s cieľom pomôcť jednotlivcom na kryptotrhu získať najnovšie technologické inovácie v danom priestore. Používanie peňaženky pre nováčikov je veľmi jednoduché a poskytne flexibilitu a všetky potrebné služby používateľom, ktorí chcú držať litecoin v peňaženke na kryptomenu.

Hlavný rozdiel oproti hardvérovým peňaženkám je v tom, že nemusí byť taký bezpečný ako Ledger Nano S alebo Trezor. Je však oveľa bezpečnejšie držať prostriedky v online litecoinovej peňaženke, ako je Trust Wallet, ako na burze, ktorú je možné kedykoľvek hacknúť.. 

6 Peňaženka Exodus

Litecoin peňaženka Exodus

Exodus je tiež ďalšou uznávanou peňaženkou na kryptomeny, ktorá umožňuje držiteľom litecoinov rýchlo a ľahko ukladať, odosielať a prijímať mince LTC. Exodus je kryptopeňaženka uvedená na trh v roku 2016, ktorá pomáha používateľom vyrovnať sa s veľkým počtom virtuálnych mien. 

Používanie desktopovej litecoinovej peňaženky by investorom umožnilo držať kryptomenu LTC a ďalšie digitálne aktíva na rovnakom mieste. Takto by nebolo potrebné, aby investor používal rôzne peňaženky podľa kryptomeny, ktorú chce držať. 

Peňaženka má veľmi ľahko použiteľné používateľské rozhranie, ktoré je ideálne pre nových používateľov a pokročilým používateľom pomôže, aby sa pri držaní svojich mincí LTC cítili pohodlne..

Nakúpte LTC za svoje peňaženky s litecoinom

Teraz, keď viete, ako fungujú peňaženky Litecoin, a máte na výber, mali by ste sa rozhodnúť, či si chcete kúpiť kryptomenu Litecoin pre svoje portfólio.

Ak máte záujem investovať do litecoinu, môžete si prečítať náš článok o predikcii ceny litecoinu a dozvedieť sa viac o tejto kryptomene v našom sprievodcovi litecoinmi. 

Záver

Pri riešení kryptomeny je najvyššou prioritou bezpečnosť. Nejde iba o nákup alebo ťažbu určitej mince. Aby ste svoje mince bezpečne uchovali, budete si musieť vyzdvihnúť najlepšiu peňaženku. Upozorňujeme, že vysoko bezpečné peňaženky s litecoinmi sú platené. Preto vyberajte s rozumom, keď vyberáte medzi bezpečnosťou a cenou, pretože úspora dolára vás niekedy môže stáť šťastie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map