6 najväčších bánk využívajúcich produkty Ripple (XRP)

RippleNet je sieť, ktorá spracúva cezhraničné platby v reálnom čase a s malými nákladmi. Banky využívajúce Ripple (XRP) sú stále viac a viac. Banky, ktoré sa pripoja k tejto platforme, sú schopné rozšíriť svoje ponuky platieb na nové trhy, ktoré sú inak mimo ich dosah.

Spoločnosť Ripple už zhromaždila pôsobivý počet poskytovateľov platieb, výmeny a prevodov, z ktorých je viac ako 100 bánk. Jeho rast sa odzrkadlil na nedávnom zvýšení ceny natívneho tokenu platformy, XRP, ktorý sa nedávno stal druhou najväčšou mincou podľa trhového stropu.

Veľké banky využívajúce Ripple

Ďalej uvádzame prehľad najväčších bánk, ktoré sa pripojili k sieti a využívajú alebo budú využívať produkty spoločnosti Ripple.

PNC banka

PNC banka, jedna z desiatich najlepších bánk v USA s vkladmi viac ako 6,0 miliárd dolárov, sa v roku 2016 pripojila k RippleNet, aby využila svoje blockchainové riešenie na cezhraničné platby a vyrovnanie.

PNC Bank má viac ako osem miliónov zákazníkov a má maloobchodné členenie v 19 štátoch, čo pomáha druhej najväčšej kryptomene prostredníctvom trhovej kapitalizácie posilniť jej pozíciu v bankovom sektore USA. Spoločnosť PNC začala používať službu xCurrent v septembri 2018 na zlepšenie rýchlosti procesu platby.

Banky využívajúce Ripple - PNC

Zdroj: www.pnc.com

Santander Bank

Santander Bank, N. A. je dcérskou spoločnosťou španielskej skupiny Santander. Ťažiskovým trhom je severovýchod USA. S vkladmi viac ako 57,5 ​​miliárd dolárov prevádzkuje asi 650 kancelárií retailového bankovníctva a viac ako 2 000 bankomatov.

Oznámenie o strategickom partnerstve medzi spoločnosťami Ripple Labs a Santander bolo vydané v marci 2018, ale v tom čase neboli zverejnené podrobnosti o spolupráci medzi týmito dvoma spoločnosťami..

Odvtedy tím Ripple oficiálne uviedol, že Santander testuje RippleNet a ďalšie produkty likvidity dostupné v jeho blockchainovej sieti.

Vedúci inovácie spoločnosti Santander Ed Metzger uviedol, že banka chce integrovať xCurrent, podnikový blockchain spoločnosti Ripple, aby zlepšila životy svojich zákazníkov.

„Veríme, že finančné služby sa presúvajú do sveta otvorených platforiem, kde spoločnosti spolupracujú na poskytovaní vynikajúcich služieb zákazníkom pre svojich zákazníkov, a to je jadro toho, čo robíme s OnePay FX.“ – povedal Metzger.

Banka začala používať xCurrent v novembri 2017.

Štandardná banka

Standard Chartered, nadnárodná spoločnosť so sídlom v Londýne v Anglicku, ktorá poskytuje finančné a bankové služby, uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Ripple v roku 2016.

Anglická banková spoločnosť je známa tým, že prevádzkuje veľkú sieť, ktorá má viac ako 1 200 dcérskych spoločností a pobočiek. Spoločnosť pôsobí vo viac ako 70 krajinách sveta a zamestnáva viac ako osemdesiat sedem tisíc ľudí.

Službu xCurrent začali používať v roku 2016, ďalej však oznámili rozšírenie siete Ripple (XRP). Do konca roku 2018 plánujú poskytnúť cezhraničné platby pre ďalších päť párov krajín.

V novembri sa však banka rozhodla ešte viac rozšíriť svoj vplyv prostredníctvom Ripple (XRP), aby sa dostala do obchodného koridoru medzi Indiou a Singapurom v hodnote 15 miliárd dolárov.

Cuallix

Cuallix je finančná inštitúcia, ktorá pôsobí viac ako 25 rokov v Mexiku, Spojených štátoch a Hongkongu a v októbri 2017 uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Ripple. Poskytujú riešenia spracovania úverov a platieb pre individuálne a podnikové použitie s produktmi na mieru prispôsobenými ich zákazníkom. potreby a digitálny obsah.

V minuloročnom októbri banka implementovala xCurrent, podnikové riešenie Ripple, ktoré umožňuje okamžité vyrovnanie a end-to-end sledovanie cezhraničných platieb medzi členmi RippleNet..

Vo februári 2018 sa Cuallix stala prvou inštitúciou, ktorá kedy použila xRapid – riešenie spoločnosti Ripple, ktoré využíva XRP ako nástroj likvidity – na zníženie nákladov na zasielanie cezhraničných platieb z USA do Mexika.

To ukazuje, že Cuallix je banka, ktorej manažéri majú otvorené mysle. Možno sa v blízkej budúcnosti dočkáme ďalších bánk, ktoré budú implementovať službu XRapid a menu XRP pri cezhraničných platbách.

Banky využívajúce Ripple - cuallix

Zdroj: twitter.com

Skandinaviska Enskilda Banken (SEB)

SEB, štokholmská finančná skupina pre firemných zákazníkov, inštitúcie a súkromné ​​osoby je jednou z najväčších švédskych bánk. V súčasnosti má viac ako 16 000 zamestnancov a slúži 400 000 malým a stredným podnikom (MSP), 3 000 firemným a inštitucionálnym zákazníkom a viac ako štyrom miliónom ľudí..

Službu xCurrent začali používať v roku 2017 a Paula da Silva uviedla v súvislosti s vývojom používania toto: „minulý rok na nej pôsobil iba jeden zákazník. Teraz máme VŠETKÝCH zákazníkov SEB, ktorí uskutočňujú medzipodnikové prevody medzi Švédskom a USA na platforme Ripple. Takže tým prechádzame cez pár miliárd “.

Podľa oficiálneho vyhlásenia je hlavným cieľom banky pri používaní produktov spoločnosti Ripple vyrovnanie platieb medzi Švédskom a Spojenými štátmi. „Platforma by sa používala na prenosy medzi Štokholmom a New Yorkom v reálnom čase. To by pomohlo klientom spracovať prevody v reálnom čase medzi ich účtami vo Švédsku a Spojených štátoch, “uviedla Paula da Silva.

Mitsubishi UFG

Finančná skupina Mitsubishi UFJ, Inc.. tiež vstúpila do spolupráce so spoločnosťou Ripple. Je to piata najväčšia banka na svete podľa celkových aktív, ktorá má väčšiu kapitálovú základňu ako v iných konzorciách, ako je JPMorgan Chase & Co. (na 6. mieste), Goldman Sachs (na 35. mieste) alebo dokonca Santander (na 16. mieste).

Zástupca spoločnosti Mitsubishi UFJ Financial Group, Inc. vysvetlil, ako môžu technológie Ripple dosiahnuť lepšie výsledky v porovnaní s inými alternatívami, ako je napríklad SWIFT:

“Dnes pre mnohých z nás možno bude treba prejsť cez SWIFT a stretnúť sa s poplatkami; súčasťou je veľa sprostredkovateľských bánk a SLA pre prevod alebo presun prostriedkov je zvyčajne jeden až tri dni.

Pomocou technológie, ako je Ripple, to môžeme dosiahnuť na niečo ako 30 sekúnd, čo je výrazne odlišné a za lacnejšiu cenu, aj pokiaľ ide o presun peňazí medzi našimi pobočkami, medzi rôznymi krajinami v rámci našej siete. To je pre nás skutočne dôležité “

Poznamenal tiež, že aj napriek vyhodnoteniu niekoľkých vyhliadok je nadnárodná firma spokojná s výsledkami dosiahnutými implementáciou nástroja Ripple xCurrent.

„Zvlnenie je jedným z riešení, ktoré sústreďujeme. Nie jediný, ale ten, ktorý funguje “

Spoločnosť Ripple je tiež zapojená do viacerých prevodných plánov iných bánk v Japonsku, vrátane SBI Holdings, jednej z najväčších bánk v krajine, ktorá spustila prvú bankovú kryptomenu..

Banky využívajúce Ripple - MUFG

Zdroj: www.mufg.jp

Získajte viac informácií o Ripple

Chcete sa dozvedieť viac o Ripple? Prečítajte si nášho sprievodcu programom Ripple, Ripple Labs a XRP, ktorý je potrebný pre každého kryptoinvestora. Hľadanie Ripple na našom webe prinesie najnovšie články o XRP, ako napríklad pokrytie stratégie Ripple, ktorá tvrdí, že XRP je viac používaný ako BTC..

Máte záujem investovať do spoločnosti Ripple? Budete chcieť začať s našim článkom o predikcii cien XRP a potom prejsť na našu aktuálnu technickú analýzu Ripple. (Vždy si urobte vlastný prieskum a prečítajte si vylúčenie zodpovednosti za stránky). Ak máte záujem o kúpu produktu Ripple, môžete sa dozvedieť, ako nakupovať XRP na burze Binance, ktorá je nami navrhovanou výmenou pre investorov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map