A History of Verge – Understanding the Verge Price Spikes

Pozadie spoločnosti Verge

Verge je kryptomena zameraná na súkromie, ktorá bola pôvodne uvedená pod menom DogeCoinDark v októbri 2014. Projekt bol vytvorený s cieľom udržať anonymné a nevystopovateľné transakcie.

Na rozdiel od väčšiny svojich vrstovníkov Verge až tak nepoužíva kryptografiu. Namiesto toho ponúka svoju anonymitu využitím Tor – ktorý skryje vašu IP adresu šifrovaním vášho prenosu a jeho odoslaním cez sieť počítačov po celom svete – a L2P, ktorý ponúka smerovanie peer-to-peer. Používatelia protokolu Wraith Protocol môžu používatelia Verge uskutočňovať verejné alebo súkromné ​​blockchainové transakcie.

Aj keď je možné, že podľa jeho pôvodného názvu veríte, že Verge je vidlicou dogecoinu, v skutočnosti ide o úplne odlišný blockchain, ktorý využíva kombináciu protokolu o podiele a protokolu o vykonaní práce.

Pri zverejnení nasledujúceho názvu vlákna vyvolalo veľa kontroverzií:

“[ANN] [DOGED] DogeCoinDark [POD] – Scrypt – Global Darknet je ŽIVÝ! NEDOSTATOČNÉ! “

Aj keď je ochrana osobných údajov vynikajúcou vlastnosťou, tento typ reklamy odkazujúci na nelegálne platby na trhu nebol dosť prisvojený.

Prvých 450 blokov sa vyťažilo rýchlo a potom program DogeCoinDark skontrolovala vtedy populárna služba s názvom Proof of Developer, ktorá zistila, že zakladateľ bol jedinou osobou, ktorá stála za týmto projektom..

Rebranding

Vo februári 2016 sa DogeCoinDark, ktorý sa chcel oddeliť od združení zameraných na značku Doge a „temný“ odkaz, premenoval na Verge. Odvtedy sa projekt venuje legitimite a prijatiu širokou verejnosťou. Po rebrandingu z februára 2016 sa projekt rozrástol na menu v hodnote 1,5 miliárd dolárov.

Tím

VergeHlavným vývojárom je Justin Erik Valo alias Justin Vendetta alebo Sunerok.

Rovnako ako väčšina kryptotrhov je Verge projektom s otvoreným zdrojom, čo znamená, že za Verge nestojí žiadna spoločnosť. Minca je podporovaná komunitou, čo znamená, že neexistuje žiadny stabilný tím na plný úväzok a žiadne fyzické sídlo, z ktorého by projekty fungovali..

Výhodou je, že ktokoľvek môže navrhnúť zmeny alebo vylepšenia blockchainu, a ak návrh hlasuje väčšina ľudí, zmeny sa implementujú..

Nevýhodou tohto usporiadania by bolo, že členovia tímu nemôžu zostať navždy úplne anonymní, čo vedie k nevýslovnej tímovej stránke, ktorá sa neustále mení.

Wraithov protokol

Čo je to zázračný protokol?

Wraith Protocol je technológia, ktorá bola navrhnutá tak, aby umožňovala používateľovi ľahké prepínanie medzi verejnými a súkromnými účtovnými knihami na Verge Blockchain.

Protokol Wraith bol oznámený začiatkom septembra 2017 a spustenie sa malo uskutočniť v nasledujúcom mesiaci. Pretože Verge mal vždy fungovať ako súkromná mena, bol vytvorený protokol s cieľom pridať ďalšie funkcie, ktoré si používatelia mohli aktivovať kedykoľvek chceli.

Spustenie protokolu zmeškalo svoj pôvodný termín a oneskorilo sa ešte trikrát, dokonca bol zmeškaný konečný termín 31. decembra 2017. To viedlo mnohých obchodníkov z komunity Verge k panike pri predaji ich podielov, čo následne spôsobilo výrazný pokles ceny od 0,129 do 0,096 USD.

Funkcia bola oficiálne uvedená v januári, ale rýchlo bola kritizovaná za veľa oneskorení a „nedostatku originality a užitočnosti“. Vydanie vygenerovalo masívnu cenovú akciu, ktorej hodnota sa vždy pohybovala okolo 0,11 dolára.

Incident spoločnosti McAfee

13. decembra sa McAfee javil ako veľmi hlasný zástanca spoločnosti Verge a ďalších kolegov, ktorí založili mince na ochranu súkromia Monero a ZCash v sérii tweetov vytvorených z jeho účtu na Twitteri. Zopakoval svoju preferenciu pre mincu a dokonca sa podelil o cieľ zvýšenia 150 000% v DM s nasledovníkom. Hovorením o jeho potenciáli pomohol vplyv spoločnosti McAfee k zvýšeniu ceny XVG.

Som zaplavený ľuďmi, ktorí sa ma pýtajú na odporúčania týkajúce sa kryptomien. Ak by ste použili svoje hlavy, prišli by ste na to, že anonymné transakcie budú mať najväčšiu budúcnosť. Mince ako Monero (XMR), Verge (XVG) alebo Zcash (ZEC) nemôžu prehrať.

– John McAfee (@officialmcafee) 13. decembra 2017

Zatiaľ čo cena za pár dní zaznamenala rast z 0,01 na 0,15 USD, McAfee potom otočil o 180 otáčok a odmietol svoju predpoveď 15 USD, pričom tvrdil, že jeho účet na Twitteri bol napadnutý hackermi.

Povedal som, že XVG by sa mohlo zvýšiť na 0,15 dolára z 0,01 dolára, ktorý bol v tom čase, ale preboha – nikdy nie na 15 dolárov.

– John McAfee (@officialmcafee) 27. decembra 2017

Niektorí len ťažko uveria veteránovi kybernetickej bezpečnosti, pretože sám by sa stal obeťou hackera. Členovia komunity tvrdia, že podporil Verge aj na iných sociálnych účtoch, čím do tejto záležitosti vniesol ďalší zmätok. Začiatkom roka 2018 navyše začal aktívne diskreditovať menu a zosmiešňoval Wraithov protokol.

Ďalší ovplyvňovateľ spoločnosti Verge, XVGWhale, zdieľal medzi sebou a spoločnosťou McAfee na svojom telefóne sériu správ, v ktorých tento tvrdí, že sám zvýšil trhový strop spoločnosti Verge a ako kompenzáciu za jeho príspevok požiadal o viac ako milión dolárov. O dva dni neskôr spoločnosť XVGWhale tvrdila, že napadnutý bol aj jeho účet na Twitteri.

Hack

K incidentu z novembra 2017, CoinPouch, peňaženka schválená tímom Verge, stratila pri hacke zhruba 125 miliónov XVG. Nikto skutočne nevie, čo sa stalo, pretože žiadna zo strán nechce prevziať zodpovednosť a účet, na ktorý boli mince prevedené, naznačuje, že hackeri ich mohli predať prostredníctvom výmeny.

Celé vyhlásenie a aktualizáciu nájdete tu:https://t.co/FVrcFQc0tt

Keď sa dozvieme viac, budeme komunitu naďalej aktualizovať.

– CoinPouch (@coinpouchapp) 22. novembra 2017

Adresa stále zostáva jednou z 100 najbohatších peňaženiek Verge, ktoré vlastnia spolu 96% celkovej ponuky, pričom väčšina z nich je už vyťažených. Od incidentu bolo z peňaženky prevedených iba 6 000 000 kusov XVG.

Tvrdá vidlička

4. apríla 2018 spoločnosť Verge oznámila, že zažila menší hašovací útok, ale problémy boli vyriešené. Ukázalo sa však, že problém nebol ani vyriešený, ani menší.

Mali sme malý hashový útok, ktorý dnes ráno trval asi o 3 hodiny skôr, teraz je to objasnené. V budúcnosti budeme implementovať ešte viac kontrol nadbytočnosti vecí tohto druhu! $ XVG #vergefam

– vergecurrency (@vergecurrency) 4. apríla 2018

Baník XVG odhalil, že mince je možné raziť, kedykoľvek chcete, pomocou spoofingových časových pečiatok na nových blokoch. A niekto to už robil každú sekundu približne 13 hodín. Na vyriešenie tohto problému Valo implementovalo nový kód, ktorý zmenil drift hodín, aby zastavil spoofing.

Ale aj keď sa tým problém vyriešil, spôsobil to aj tvrdé vyťaženie reťazca, čo znehodnotilo všetky aktualizované peňaženky a klientov.

Veci sa odvtedy napravili, napriek tomu udalosť vyvolala v komunite negatívnu vlnu kritizujúcu technické odborné znalosti tímu a spôsob ich riešenia..

Je dôležité spomenúť, že Justin vedel o nevyhnutnosti hard forku, čo je logická vec, keď sa vykonáva zmena driftu v kódovej základni.

Crowdfundové vydanie

Začiatkom októbra 2017 Verge inicioval crowdfunding s cieľom 1 000 000 XVG, v tom čase okolo 6 600 dolárov. Cieľ bol dosiahnutý do týždňa, pričom bolo darovaných viac ako 1,8 milióna kusov XVG.

Posledný marcový crowdfunding spoločnosti Verge však nešiel tak hladko. Stanovený cieľ bol 75 000 000 XVG alebo ~ 3 000 000 dolárov. Spoločnosť Valo tiež prisľúbila vyhlásenie dôležitého partnerstva, toto oznámenie sa však opakovane odkladalo.

V posledný deň pred navrhovaným termínom jeden z existujúcich partnerov spoločnosti Verge, spoločnosť Tokenpay, darovala 66,5 milióna kusov XVG, čo predstavuje takmer 90% cieľa..

17. apríla Valo prezradil, že nemá prístup k svojim prostriedkom na Coinbase. 1,5 milióna dolárov zmizlo z peňaženky fondov a boli prevedené do peňaženiek v držbe Výmena Binance.

Napriek tomu všetkému sa cena Verge v dňoch pred oznámením zvýšila z 0,04 na 0,10 USD. Keď bolo partnerstvo konečne ohlásené, cena mince prudko vzrástla.

Partnerstvo Pornhub

17. apríla spoločnosť Verge oznámila, že uzavrela partnerstvo so zábavnou spoločnosťou pre dospelých MindGeek, ktorá umožňuje, aby bola jej kryptomena použitá ako možnosť platby za obsah pre dospelých v službe Pornhub.

Pornhub akceptuje Verge Now! https://t.co/h7u6fBL6q9

– vergecurrency (@vergecurrency) 17. apríla 2018

„Spoločnosť Cryptocurrency Verge podpísala partnerstvo so zábavnou stránkou pre dospelých Pornhub. Zákazníci budú môcť zaplatiť za všetky nákupy Pornhub na požiadanie prostredníctvom novej metódy – niečo, čo fanúšikovia webu už nejaký čas chcú. Pornhub uviedol, že kryptomenová platobná metóda zavŕšila zoznam návrhov vo fóre spätnej väzby na webe. “

Toto partnerstvo je doteraz považované za jeden z najväčších prípadov adopcie kryptomeny úplne odlišným priemyslom.

Ďalšia platforma spoločnosti MindGeek, spoločnosť Brazzers, tiež začala prijímať platby XVG.

Napriek všetkej kritike, ktorú si Verge zaslúži, je tento prípad použitia veľký a legitímny, čo bude mať pravdepodobne veľký efekt halo pre celú krypto komunitu.

Nemecké bankové partnerstvo

Verge prostredníctvom svojho partnerstva s platobnou platformou TokenPay uzavrela 27. apríla dohodu s nemeckou bankou WEG Bank AG. Toto partnerstvo viedlo k obrovskému dopytu a následne k nárastu hodnoty XVG o 22%. Toto partnerstvo vydá veľmi očakávanú debetnú kartu, ktorá majiteľom XVG umožní používať ich ako bežné bankové karty.

Zoznam bitfinexov

1. mája populárna burza kryptomien Bitfinex uviedla na svoju platformu mincu Verge, ktorá obchodníkom umožnila výmenu s BTC, ETH, USD, EUR, GBP a JPY. To opäť prinieslo minci výrazný nárast hodnoty, a to až o 20%, zatiaľ čo väčšina trhu s kryptomenami prešla poklesom.

S potešením predstavujeme obchodovanie s Verge (XVG).https://t.co/ZM1yJwjH8P pic.twitter.com/8JtK6kFx2R

– Bitfinex (@bitfinex) 1. mája 2018

CoinPlatby

2. mája CoinPayments, brána pre platby kryptomenami pre väčšinu platforiem elektronického obchodu, oznámila, že bude podporovať Verge.

Spoločnosť CoinPayments je hrdá na svoju podporu @vergecurrency spracovanie platby. Použite #XVG pre bezpečné a anonymné transakcie.https://t.co/9oFiWvmyxK

– CoinPayments (@CoinPaymentsNET) 2. mája 2018

Ak vezmeme do úvahy problémy z minulosti a to, ako sa stále dokázala udržať, keď došlo k pádu trhu, môžeme jednoznačne povedať, že Verge je veľmi odolná minca. Táto kryptomena pravdepodobne v budúcnosti zažije väčší rast vďaka mnohým vývojom a partnerstvám.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map