Ako a kde kúpiť Ethereum (ETH)

V tejto príručke sa chystáme preskúmať rôzne spôsoby, ako si ľudia môžu kúpiť Ethereum. Ethereum (ETH) je v prvom rade blockchainová platforma, ktorá je zabezpečená distribuovanou sieťou strojov, pričom každé spracováva a overuje transakcie. Éter je mena blockchainu (aj keď Ethereum sa často používa zameniteľne na popísanie blockchainu a meny) a je generovaný strojmi, ktoré vykonávajú túto úlohu.

Éter je možné obchodovať za fiat meny alebo ho možno držať ako špekulatívne aktívum. Sieť Ethereum má tisíce účastníkov, ktorí môžu obchodovať s kýmkoľvek z ktorejkoľvek časti sveta bez sprostredkovateľov.

Otvorte peňaženku Ethereum

Predtým, ako si zaobstaráte éter, musíte mať peňaženku Ethereum, aby ste mohli držať svoj éter. Pretože ich je veľa, mali by ste si starostlivo vyberať medzi najlepšími peňaženkami Ethereum na trhu.

Ďalej uvádzame rozpis najpopulárnejších éterových peňaženiek.

Kúpte si peňaženku Ethereum

Hardvérové ​​peňaženky Ethereum

Hardvérové ​​peňaženky sú v súčasnosti najbezpečnejším spôsobom skladovania vášho éteru. Toto je malý kúsok hardvéru, ktorý pripojíte k počítaču a použijete ho na offline uloženie svojho súkromného kľúča. Hardvérové ​​peňaženky sú pravdepodobne optimálnou kombináciou pohodlia a bezpečnosti. Medzi hlavné hardvérové ​​peňaženky pre ethernet patria Ledger a Trezor.

Softvérové ​​peňaženky Electrum

Ak začínate a nemáte na ukladanie veľa éteru alebo nemáte dostatok peňazí na nákup hardvérovej peňaženky Ethereum, môžete využiť bezplatnú softvérovú peňaženku. Tieto peňaženky sú zadarmo, ale nevýhodou je, že sú menej bezpečné, pretože v porovnaní s hardvérovými peňaženkami sú vždy online.

Medzi špičkové softvérové ​​peňaženky Ethereum patria Exodus, Edge a MyEtherWallet.

Nakúpte ethereum na krypto burze

Pred výberom vhodnej burzy sa uistite, že funguje vo vašej krajine a akceptuje menu vašej krajiny. Z bezpečnostných dôvodov budete musieť počas procesu registrácie zadať nejaké osobné údaje.

U väčšiny búrz dôjde k úplnej kontrole totožnosti neskôr pri vypĺňaní vašich vkladov a výberov. Na úspešné absolvovanie týchto kontrol je potrebné predložiť doklad o adrese a fotografiu, na ktorej ste držiteľom preukazu totožnosti alebo vodičského preukazu. Tento proces sa vykonáva v súlade s predpismi proti praniu špinavých peňazí a poznaniu vášho zákazníka.

Po dokončení všetkých kontrol je ďalším krokom výber spôsobu vkladu. V závislosti od výmeny existujú rôzne spôsoby vrátane platby PayPal, kreditnej a debetnej karty a bankových prevodov. 

Zaujímavé: Ako nakupovať ethereum pomocou kreditnej karty

Za vklad sa účtuje malý poplatok, v závislosti od spôsobu vkladu. Podrobnosti sa nachádzajú v časti „Informácie“ alebo v päte webovej stránky.

Väčšina búrz akceptuje eurá a doláre a hlavné burzy akceptujú britské libry, čínske jüany a ruský rubeľ. Bude potrebné počkať niekoľko hodín, kým sa vaše prostriedky zobrazia na burze, čo závisí aj od použitej metódy výmeny a vkladu.

Hneď ako na burze uvidíte svoje finančné prostriedky, môžete začať nakupovať Ether. Prívetivosť tohto procesu pre používateľov závisí od konkrétnej výmeny, pričom mnohí sa usilovali o čo najjednoduchší postup.

Dostanete základné informácie o aktuálnej cene mince, trhovej kapitalizácii a ďalších dôležitých správach o burze.

Niektoré burzy, ktoré akceptujú Ether, zahŕňajú Bitfinex, Coinbase, Binance, Kraken, Etoro, BitPanda, Gemini, GDAX.

Ak sa rozhodnete kúpiť Ether z burzy, môžete zvážiť použitie peňaženky poskytovanej rovnakou platformou, pretože to bude jednoduchšie. Táto metóda však nie je bezpečná.

Nakúpte ethereum za peniaze

Niektorí môžu uprednostniť nákup Ethereum anonymne z rôznych dôvodov, napríklad kvôli tomu, aby sa vyhli kontrolám KYC a AML. Aj keď sa regulačné orgány môžu v niektorých krajinách cítiť s touto metódou nepríjemne, môžete si kúpiť Ethereum z online výmeny peer-to-peer, ako je LocalEthereum.

LocalEthereum

LocalEthereum je sestrou spoločnosti LocalBitcoins a pomáha uľahčovať obchodovanie s miestnymi menami mimo obchod. Hlavný rozdiel je v tom, že prvý je úplne decentralizovaný a služby úschovy a arbitráže sa dosahujú prostredníctvom inteligentných zmlúv.

Táto výmena funguje ako eBay; to znamená, že je to trh, kde môžu používatelia ponúkať akúkoľvek miestnu menu výmenou za určité množstvo éteru. Len čo predajca ponuku prijme, výmena finančných prostriedkov je automatická. Peniaze sa prevádzajú rôznymi spôsobmi a dokonca aj inými významnými digitálnymi menami, ako napríklad bitcoin.

Táto služba si však účtuje poplatok 0,25%, zatiaľ čo kupujúci platia 0,75%, čo je v porovnaní s ostatnými centralizovanými ústredňami výrazne menej. Transakcia môže trvať niekoľko hodín, kým ťažiari zaznamenajú sumu do blockchainu. Keď baníci dostanú poplatok, používateľ môže proces urýchliť výberom vyššieho poplatku, čo baníkov motivuje k rýchlejšiemu spracovaniu transakcie..

LocalEthereum navyše umožňuje komunikáciu medzi predávajúcim a kupujúcim. Môžu tiež naplánovať osobné stretnutie, ktoré uskutoční fyzickú výmenu. Ak uprednostňujete tento spôsob, uistite sa, že sa s kupujúcim alebo predávajúcim stretávate na verejnosti a podniknete všetky potrebné preventívne opatrenia, pretože ide o finančnú transakciu, a teda riskantnú. Transakciu budete musieť odhlásiť aj na burze.

Prípadne sa môžete obaja dohodnúť na stretnutí na všeobecnom stretnutí zameranom na kryptomenu. Tam môžete bezpečne obchodovať s ethereom s cudzincom a súčasne zdieľať vedomosti o kryptomene s rovnako zmýšľajúcimi nadšencami pre kryptomeny.

V súčasnosti je obchodovanie typu peer-to-peer najsúkromnejšou a najbezpečnejšou metódou. Okrem toho ponúka bezkonkurenčnú flexibilitu, pokiaľ ide o obchodné páry a nedostatok limitov na nákup alebo predaj. Tento spôsob obchodovania si však vyžaduje dôveru medzi oboma stranami, najmä pri osobných stretnutiach.

Nákup Ethereum v bankomate

Ethereum si môžete kúpiť prostredníctvom Ether ATM. Toto je ideálna metóda pre investorov, používateľov a obchodníkov využívajúcich ethereum, ktorí chcú kúpiť malé množstvo éteru. Väčšina bankomatov Ethereum obmedzuje transakcie na relatívne malú sumu, takže nemusíte dodržiavať požiadavky KYC alebo AML..

Kúpte si Ethereum z bankomatu

Po zakúpení Etheru sa uistite, či sú mince viditeľné na vašej peňaženke, ktorú si vyberiete. Ak však používate softvérovú peňaženku a dôjde k jej hacknutiu, pravdepodobne stratíte všetky svoje mince.

V tomto kroku pošlite svoje coiny na svoju etherovú adresu. Adresa zvyčajne obsahuje dlhý reťazec znakov a čísel, ktoré začínajú na vola. Svoju adresu Etherea nájdete v peňaženke Ether.

Je príliš neskoro na nákup éteru?

Ethereum sa stále snaží preniknúť do rôznych sektorov a jeho plný potenciál sa zatiaľ nerealizoval. Podľa jednému odborníkovi Brianovi Schusterovi bude cena ETH za 10 rokov 100 000 dolárov, ak sa ukáže, že je „majetkom, ktorý nahradí všetku existujúcu menu“.

Aj keď môže byť táto predpoveď trochu pritiahnutá, ak bude technológia úspešná, bude cena mince určite vyššia ako dnes.

Existuje ešte niekoľko upgradov na blockchain Ethereum, ktoré ešte nebudú vydané. Tieto vylepšenia znížia ponuku mincí na trhu a zvýšia kapacitu siete.

Kúpte si ETH na Binance ešte dnes!

Než si však kúpite Ethereum, uistite sa, že máte peňaženku Ethereum, potom si vyberte spôsob, ktorý vám najlepšie vyhovuje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map