Ako ťažiť bitcoinové peniaze v hotovosti

Ak pevne veríte v bitcoinové hotovosti, máte šancu sieť podporiť a zároveň zarobiť BCH. Ak navyše chcete ťažiť bitcoinové hotovosti, táto príručka vám pomôže s procesom.

Baníci majú v každej digitálnej mene zásadnú úlohu, pretože potvrdzujú transakcie a dávajú do obehu nové tokeny. Po vyriešení týchto hádaniek dostávajú odmeny. Odmena zahŕňa aj transakčné poplatky v rámci bloku.

Prejdime si proces ťažby bitcoinovej hotovosti.

Prečo by ste mali ťažiť bitcoinové hotovosti

Bitcoin Cash je jednou z najväčších kryptomien na trhu a v porovnaní s ethereom a litecoinom je to novšia minca. Vzhľadom na aktualizácie platformy, konkrétne na zväčšenú veľkosť bloku, je to zaujímavá príležitosť pre každého, kto hľadá viac overení transakcií a na druhej strane časté zisky z ťažby kryptomeny. 

Podľa odborníkov je ťažba bitcoinu čoraz ťažšia a menej hodnotná, čo ponecháva Bitcoin Cash ako lepšiu alternatívu.

Proces ťažby bitcoinovej hotovosti je podobný ako pri ťažbe bitcoinov; napriek tomu existuje len málo rozdielov. Napríklad limit veľkosti bloku bitcoinu je 1 MB, zatiaľ čo limit bitcoinovej hotovosti je 8 MB, čo znamená, že na ťažbu BCH budete potrebovať viac výpočtového výkonu a investícií..

Väčšie bloky však obsahujú viac transakčných poplatkov, ktoré idú baníkovi.

Najlepší spôsob, ako vyťažiť bitcoinové peniaze v hotovosti

Keďže ide o mincu proof-of-work, môžete ťažiť Bitcoin Cash pomocou GPU alebo CPU vášho počítača. Súčasná obtiažnosť siete však znamená, že z toho nemusíte mať žiadne výnosy. Aby ste dosiahli istý zisk, mali by ste zvážiť špecializovanú ťažobnú plošinu s názvom Application-specific Integrated Circuits (ASIC). Tieto stroje sú vyrobené pre jednu úlohu, ťažbu. Sú to najlepší spôsob, ako dnes dosiahnuť zisk z ťažby BCH.

Moja bitcoinová hotovosť

Jednou z výhod týchto strojov je, že sa kupujú s predinštalovaným ťažobným softvérom, čo uľahčuje ich prípravu na ťažbu.

Ďalšou vecou, ​​ktorú potrebujete efektívne vyťažiť, je stabilné pripojenie k internetu a s nízkou latenciou, aby ste sa ubezpečili, že ste vždy pripojení k blockchainu a čo najrýchlejšie hlásite nájdené bloky. Mali by ste zvážiť neobmedzený internetový prenos, pretože ťažba priemerne spotrebuje 500 MB za mesiac.

Ďalej by ste mali mať stabilnú elektrinu a bitcoinovú peňaženku na správu svojich coinov.

V tomto okamihu by ste si mali vybrať medzi ťažbou samotnou alebo pripojením sa k ťažobnému bazénu.


Banské združenie pozostáva z niekoľkých baníkov, ktorí sa dohodli, že spoja svoje úsilie a zdroje, aby zvýšili svoje šance na riešenie matematických hádaniek. Každý člen banskej skupiny dostane na vyriešenie malé a menej zložité hádanky, čo zvyšuje šance fondu na riešenie väčších a zložitejších hádaniek..

Odmeny sú rozdelené rovnakým dielom medzi každého člena združenia na základe jeho úsilia a zdrojov, ktorými prispievajú do fondu.

Na jednej strane, ak ste schopní úspešne ťažiť bloky BCH sami, získate celú odmenu. Budete však potrebovať veľmi výkonnú ťažobnú súpravu, ktorá si vyžaduje veľa peňazí.

Pred výberom ťažobného fondu nezabudnite vziať do úvahy faktory, ako napríklad aký veľký je bazén, ako často nájdu bloky, štruktúru ich výplat, poplatky, ktoré účtujú, a druh štatistík, ktoré poskytujú členom fondu..

Nastavenie na ťažbu bitcoinovej hotovosti

Najskôr pripojte ASIC k napájacej jednotke a zapnite ho. Potom pripojte ASIC k internetu pomocou ethernetového kábla pripojeného k smerovaču.

Po druhé, stiahnite a nainštalujte si peňaženku BCH, ak ju nemáte.

Po tretie, vyberte si ťažobný bazén, ktorý je vhodný pre vás. Väčšina banských združení vyhladzuje vaše zárobky a sú anonymné; teda nemusíte zdieľať svoje osobné informácie.

Vo väčšine prípadov stačí na použitie banského bazéna peňaženka BCH.

Po štvrté, nájdeme adresu IP zariadenia ASIC. Toto budete potrebovať na prístup k konfiguračnému softvéru na ťažbu. Ak používate program Antiminer, automaticky poskytne adresu IP okamžite po pripojení k internetu. Prečítajte si tiež dokumentáciu a vyhľadajte pokyny na získanie adresy IP.

Po piate, Prihláste sa do webového rozhrania baníka. Prehliadač, zadajte adresu IP. Zobrazí sa vám prihlasovacia stránka. V prípade ASIC si prečítajte dokumentáciu a vyhľadajte ID používateľa a heslo. Pre Antminerov je však predvolené ID používateľa „root“ a predvolené heslo je „root“.

môžete ťažiť bitcoinové peniaze

Po prihlásení do ASIC kliknite na Konfigurácia baníka nastavíte časovač. Na tomto mieste poskytnete informácie o svojom ťažobnom fonde. Po zadaní týchto informácií kliknite na Uložiť & Podať žiadosť. Ťažba sa reštartuje a vy môžete začať ťažiť BCH.

Softvér potrebný na dolovanie bitcoinovej hotovosti

Existuje niekoľko dostupných programov, ktoré sa používajú na ťažbu BCH, ale môžu to byť dva najobľúbenejšie BFGminer a CGminer, a sú to programy príkazového riadku.

Ak nemôžete zvládnuť rozhranie príkazového riadku, môžete použiť EasyMiner ktorý sa používa na združenú ťažbu.

Hardvér, ktorý si vyberiete, bude určovať softvér, ktorý budete používať; ako také by ste si mali zvoliť programy, ktoré sú kompatibilné s vaším baníkom.

Bitcoin Cash Cash Pools

Banské bazény sú spôsobom kombinácie úsilia a zdrojov, aby mali väčšiu šancu na získanie odmeny za ťažbu.

Je to ako s vojnovou značkou, na jednej strane je päť ľudí a na druhej strane je 10 000 ľudí. V tomto prípade je zrejmé, že strana s 10 000 ľuďmi zvíťazí. To je hlavný dôvod, prečo sú ťažobné bazény skvelé!

Nezabudnite však, že tieto združenia majú veľkú kontrolu. Aj keď poskytujete svoje zdroje, každý fond má svoje zmluvné podmienky kontroly. To znamená, že majú oprávnenie zvyšovať členské príspevky alebo znižovať odmeny poskytované každému členovi.

Príkladom ťažobného bazéna je Antpool.

Pred pripojením sa k banskej banke zvážte faktory uvedené vyššie.

Záverečné myšlienky

Časy ťažby populárnych mincí pomocou základných zariadení s procesorom CPU sú už dávno preč. Vtedy sa mohol do ťažby zapojiť ktokoľvek. Jedinou šancou, ktorú teraz máš, je investovanie veľa peňazí do ťažobného hardvéru alebo zapojenie sa do ťažobného fondu.

Uvidí sa, či komunita BCH urobí zmeny v kóde, ktoré zakážu zariadeniam ASIC pripojiť sa k sieti. Dovtedy je schopnosť vyhrať v rukách niekoľkých ťažobných spoločností.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map