Ako ťažiť ethereum: softvér a hardvér

Začíname s ťažbou éteru (ETH) je jednoduché. Potrebujete iba jednotku grafického spracovania (GPU) a môžete začať ťažiť éter. V tomto článku sa pozrieme na proces ťažby Etheru a na to, čo potrebujete na to, aby ste mohli ťažiť Ethereum so ziskom.

Čo je ťažba éteru?

Ťažba kryptomeny zahŕňa riešenie zložitých matematických problémov. Baníci tu zohrávajú rozhodujúcu úlohu, pretože trávia väčšinu času riešením týchto problémov, aby sieti poskytli „dôkaz o práci“ na overovanie transakcií v éteri. Po úspešnom vyriešení týchto problémov navyše pridajú do siete Ethereum ďalšie bloky, po ktorých dostanú odmenu za éter.

Vo svojej podstate je Ethereum veľmi podobné bitcoinu. Je to decentralizovaná účtovná kniha, overená a aktualizovaná účastníkmi v sieti. Ethereum navyše vyžaduje ťažbu rovnako ako bitcoin.

Aj keď sú si koncepčne podobné, existuje značný technický rozdiel. Napríklad bitcoinové bloky sa pridávajú každých 10 minút, zatiaľ čo ethereové bloky sa pridávajú každých 15 sekúnd. Protokol GHOST spoločnosti Ethereum umožňuje rýchle potvrdenia, čo znamená, že ďalšie zostávajú osirelé.

Počas vytvárania každého bloku používajú baníci výpočtovú silu na riešenie problémov. Presnejšie povedané, berú jedinečné metadáta hlavičky bloku, ktoré zahŕňajú verziu softvéru a časovú pečiatku, prostredníctvom hashovacej funkcie, ktorá generuje reťazec náhodných písmen a čísel citlivých na malé a veľké písmená pevnej dĺžky..

Tento reťazec náhodných písmen a čísel je známy ako hash. Ak baník spáruje Hash s aktuálnym cieľom, blok sa vyťaží, potom sa vysiela do celej siete, keď ho ostatné uzly overia a zaznamenajú do blockchainu.

Ako ťažiť ethereum

Ethereum baníci dostávajú 2ETH, vrátane všetkých poplatkov za transakcie a spracovanie kódu (plyn) obsiahnutých v ich bloku.

Pokiaľ ide o ťažobný algoritmus, Ethereum používa hašovací program známy ako Ethash, ktorý sa líši od bitcoinového hashcash. Ethash je algoritmus pevnej pamäte, čo znamená, že je navrhnutý tak, aby odolával ťažbe éteru v ASICS. Namiesto toho je najvhodnejší na ťažbu GPU.

Cena transakcií v oboch sieťach sa navyše líši. V éteru sa transakcie typu „plyn“ používajú na napájanie každej operácie. Používatelia musia preto stráviť trochu éteru, aby vykonali akékoľvek zmeny v blockchaine. Potrebné množstvo plynu sa počíta na základe zložitosti operácie, požadovanej šírky pásma a potreby skladovania. Na druhej strane sú bitcoinové transakcie obmedzené maximálnou veľkosťou bloku, ktorá je MB.

Hardvér na ťažbu éteru

Predtým, ako začnete ťažiť ethereum, musíte si zvoliť vhodný hardvér, pomocou ktorého nastavíte počítač na ťažbu na plný úväzok. Existujú dve možnosti, a to použitie centrálnej procesorovej jednotky počítača alebo zakúpenie karty Graphics Processing Unit, ktorá je nákladnejšia.

Ťažba s procesorom vášho počítača sa však neoplatí, pretože aj tie najlacnejšie GPU sú asi 200-krát rýchlejšie ako ktorýkoľvek procesor.

Hardvér na ťažbu éteru

Pred zakúpením tohto GPU by ste mali brať do úvahy náklady, spotrebu energie a výkonnosť hash rate. Môžete tiež nastaviť ťažobnú plošinu, ktorá obsahuje niekoľko GPU na zvýšenie vašej hodnoty hash a šancí na úspech.

Softvér na ťažbu éteru

Po výbere hardvéru na ťažbu etherea je ďalším krokom inštalácia softvéru.

Najskôr budete potrebovať ovládače pre svoju grafiku, ktoré sú k dispozícii.

Ďalej si stiahnite celý blockchain Ethereum, čo je asi 20 gigabajtov, aby ste nastavili uzol a pripojili ho k sieti. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Pre používateľov oboznámených s príkazovým riadkom si môžete nainštalovať Geth, Ethermine alebo MinerGate.

Ak to chcete zjednodušiť, môžete použiť miner GUI, ktorý je užívateľsky príjemnejší, ale v porovnaní s príkazovým riadkom menej univerzálny..

Po dokončení nastavenia bude váš uzol pripojený k všetkým ostatným uzlom v sieti. Odtiaľ môžete začať ťažiť éter.

Ako ťažiť Ethereum s Ethminerom

Po dokončení nastavenia budete musieť nainštalovať ťažobný softvér, ktorým je v tomto prípade Ethminer pre Windows.

Váš grafický procesor je vyrobený na spustenie algoritmu hash pomocou softvéru Ethminer. Tento proces je nevyhnutný na zabezpečenie siete prostredníctvom dokladu o práci. Rozhranie softvéru je z príkazového riadku, ale obsahuje verzie siete Ethereum, ktoré sú preto užívateľsky príjemnejšie.

Stojí ťažba éteru stále za to?

Ťažba éteru je zložitá a nákladná. Obtiažnosť ťažiť ethereum je napriek tomu znížená o 50%. Bolo to spôsobené hlavne znížením odmeny za ťažbu z 5ETH na 3ETH za blok.

Ťažba éteru

Keď sa k procesu stále viac a viac baníkov pripája, ťažobná náročnosť sa stále zvyšuje, čím sa stáva nákladnejšou. Hodnota mince napriek tomu stále rastie a je pravdepodobnejšie, že bude pokračovať, čo znamená, že ťažba sa z dlhodobého hľadiska oplatí..

Pretože sa však do ťažobnej siete ETH stále zavádza viac zmien, tím stojaci za týmito plánmi plánuje prispôsobiť nový „dôkaz o podiele“ a zbaviť sa algoritmu „dôkazu o práci“. Po zavedení tejto zmeny sieť zbaví ťažiarov, pretože už nebude vyžadovať ich služby.

Tvorcovia tokenov budú navyše vybraní na základe ich bohatstva, tiež definovaného ako vklad, a budú odmenení za každú transakciu v sieti..

Kalkulačka ťažby éteru

Po porozumení spôsobu ťažby etherea a koncepcií, ako sú ťažkosti, by ste mali vykonať aj ekonomické výpočty. Aj keď ťažba zarába peniaze, stojí to tiež peniaze, takže by ste mali byť opatrní, aby ste pri ťažbe Ethereum nepriniesli negatívnu návratnosť investícií.

Môžete použiť kalkulačku ziskovosti ťažby éteru.

Polia Faktor obtiažnosti, Bloková odmena a Kurz ETH / USD sa aktualizujú automaticky. Scenáre môžete simulovať zadaním náhodných hodnôt.

Pre Hashrate a výkon (watty) zabezpečte, aby bola tabuľka a kalkulačka identické, to znamená MH / s atď..

Poplatky za združenie%, toto pole je možnosťou. Ak ťažíte sami, nechajte toto pole, ale ak sa nachádzate v banskom združení, môžete zadať svoje poplatky za ťažbu.

Alternatívy k ťažbe Ethereum Solo

Okrem možnosti ťažiť sólu Ethereum sa môžete zapojiť do ťažobného fondu alebo využiť cloudovú ťažbu.

Ťažba v banskom bazéne je najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako začať ťažiť. V takom prípade spolupracujete so skupinou, v ktorej všetci zdieľate odmeny. To, ako často nájdete bloky a zdieľate odmeny, závisí od veľkosti fondu. Napriek tomu sú bazény úplne odlišné. Pred vstupom do ťažobného fondu pre ethereum je potrebné zvážiť:

  • Veľkosť bazéna
  • Výplata za ťažbu
  • Bazénový poplatok

Na veľkosti záleží, pretože čím viac ľudia zvyšujú šance na získanie odmeny. Odmeny však musia zdieľať všetci v bazéne.

V cloudovej ťažbe platíte za to, že ťaží niekto iný. Funguje to tak, že si čas na ťažbu prenajímate od iných ľudí a na oplátku vám dajú vyťažené odmeny.

Táto metóda je zisková iba pre poskytovateľov ťažby, pretože im zaručuje zisk. Cena kryptomeny ich navyše neovplyvňuje, pretože ste zaplatili vopred.

Záver

Je to riskantný podnik na ťažbu éteru, ale je tiež výnosný vzhľadom na odmeny. Predtým, ako začnete ťažiť, zvážte výhody a nevýhody ťažby samotnej a pripojenia sa k bazénu a postupujte podľa pokynov vyššie..

Ťažba Etheru však napriek tomu nezostane dlho výnosná z dôvodu prichádzajúcich zmien, ktoré namiesto súčasného dokladu o práci budú obsahovať dôkaz o podiele. To je niekoľko vecí, ktoré je potrebné zvážiť pred vstupom do ťažobného priemyslu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map