Ako ťažiť litecoiny: hardvér a softvér

Virtuálna „ťažba“ je jednou z najzaujímavejších vecí na kryptopriestore. Myšlienka, že pomocou svojho počítača môžu pasívne zarobiť v kryptomene, vyvolala za posledných pár rokov príliv podnikateľov, podobne ako v zlatej horúčke 19. storočia. Tento článok sa zameria na to, ako ťažiť litecoin, jednu z najstarších a najslávnejších kryptomien.

Čo to vlastne ťažba je? Všeobecne povedané, je možné decentralizovať blockchainové siete a kryptomeny. To znamená, že nie sú pod kontrolou alebo činnosťou jednej spoločnosti. Každá transakcia, ktorá sa vyskytne v sieti, musí byť overená a potvrdená. Akonáhle je to hotové, do siete pre túto transakciu sa pridá „blok“, ktorý vytvorí (odtiaľ názov) reťazec blokov.

Overenie pochádza od „baníkov“. Počítače so špecializovanou funkciou na riešenie systému algoritmov na dokončenie bloku. Mnoho baníkov súťaží o to, aby najskôr vyriešili algoritmus. Ten, kto to urobí, je odmenený mincami z tejto siete (napríklad bitcoin).

Ťažba bitcoinov je už dlho najpopulárnejšia, pretože samotná minca má najvyššiu hodnotu. To však znamená, že konkurencia je tiež najvyššia a teda najťažšie dosiahnuť slušné výnosy. Z tohto dôvodu môžu menej konkurencieschopné mince, ako napríklad litecoin, v skutočnosti priniesť lepšiu návratnosť investícií vďaka konzistentnejším odmenám.

Táto príručka vám povie, čo je potrebné na začatie ťažby litecoinu.

Čo je to litecoin?

Začnime krátkym vysvetlením toho, čo to litecoin v skutočnosti je.

Na označenie litecoinu sa používa bežná fráza. Ak sa bitcoin rovná zlatu, potom litecoin je striebro. Litecoin vytvoril ako vidličku z bitcoinového kódu bývalý inžinier spoločnosti Google Charlie Lee. Litecoin pracuje veľmi podobným spôsobom ako bitcoin a je navrhnutý tak, aby rýchlejšie spracovával transakcie, čo z neho robí lepšiu voľbu ako každodennej platobnej metódy..

Litecoin bol prvýkrát uvedený na trh v roku 2011. Odvtedy bol jedným z najoceňovanejších altcoinov a bol najväčším konkurentom bitcoinu pred vydaním Etherea. Aj keď ocenenie litecoinu v porovnaní s ostatnými coinmi s veľkým kapitálom mierne pokleslo, zostáva jednou z najlepších transakčných mien. Litecoin momentálne prijíma nad 200 online a kamenné podniky.

Čo je potrebné vziať do úvahy predtým, ako začnete ťažiť litecoin

Ťažba kryptomeny nie je taká ľahká ako chytiť krompáč a začať kopať. Existuje niekoľko predpokladov, na ktoré musíte myslieť skôr, ako začnete, a úprimne, nie každý bude schopný ťažiť kryptomenu.

Na ťažbu litecoinu budete potrebovať značné investície. V prvých dňoch sa dalo ťažiť na akomkoľvek slušnom počítači. Ale kvôli povahe ťažby a spôsobu, akým používatelia navzájom súťažia o získanie blokovej odmeny, sa zariadenia používané na ťažbu stali neuveriteľne výkonnými. Ktokoľvek sa pokúsi ťažiť na bežnom počítači, dostane zakaždým bitie.

Aby ste teda mali akúkoľvek realistickú šancu na získanie akýchkoľvek blokových odmien, potrebujete banský počítač vyrobený na mieru a schopnosť platiť náklady na napájanie tohto stroja. Z dôvodu nákladov na elektrinu v pomere k cenám kryptomeny nie je ťažba v niektorých častiach sveta vždy možná, pretože je nepravdepodobné, že by ste zarobili dostatočný výnos na pokrytie samotného účtu za elektrinu.

Budete musieť vziať do úvahy to, koľko denného výnosu pravdepodobne dosiahnete po vašich nákladoch na energiu. Myslite tiež na čas, ktorý bude trvať na vrátenie peňazí vynaložených na ťažbu hardvéru. Môžete zarobiť 2 doláre za deň, ale ak ste utratili 1 000 dolárov za ťažobný počítač, stále bude trvať viac ako dva a pol roka, kým sa vyrovnáte. To znamená za predpokladu, že sa cena litecoinu nezmení. Mohlo by to stúpať a vaša ťažba by mohla ľahšie získať zisk, ale mohla by tiež klesnúť a stratiť vás.

Existuje niekoľko alternatív pre tých, ktorí chcú získať kúsok ťažobného koláče, ale nemôžu si dovoliť sami prevádzkovať nastavenie. K tomu sa ešte dostaneme o niečo neskôr, najskôr však tu je postup, ako vyťažiť litecoin sami.

Ako ťažiť litecoin

Prvá vec, ktorú budete potrebovať, je krypto peňaženka schopná pojať vaše coiny. Pre ťažbu litecoinu by bola najlepšia voľba Litecoin core peňaženka, navrhnuté a podporované vývojármi Litecoin.

Ďalej budete potrebovať stroj na ťaženie litecoinov. Môžete si sami zostaviť ťažobné zariadenie alebo „vrtnú plošinu“ alebo si môžete kúpiť špeciálne vyrobeného krypto miner. Čínska spoločnosť Bitmain je jedným z najväčších svetových dodávateľov ťažobného zariadenia a prostredníctvom svojich webových stránok predáva celý rad ťažobných počítačov. Počítače Bitman’s Antminer, ktoré sú vyrobené na ťažbu kryptomien, vo všeobecnosti ponúkajú najefektívnejšiu kombináciu výpočtového výkonu a spotreby energie, aby dosiahli najlepšiu návratnosť investícií pri ťažbe litecoinu.

Ako ťažiť litecoin s Antminer L3 Plus

Ak máte nejaké know-how, môžete si ho sami vyrobiť. Hlavné komponenty, ktoré budete potrebovať, sú:

  • Jedna alebo viac grafických jednotiek na vysokej úrovni (GPU)
  • Chladiaca jednotka alebo nastavenie ventilátora (baníci sú vystavení riziku prehriatia s energiou, ktorú používajú)
  • Nejaký druh Softvér na ťažbu scrypt

Spravidla sa zostavy nastavia s počtom pripojených GPU, aby sa získala najväčšia sila a najvyššia šanca na výhru blokovej odmeny. To znamená, že budete pravdepodobne potrebovať slušné množstvo priestoru vyhradeného pre stroj.

Musíte sa ubezpečiť, že máte konzistentný prístup k napájaniu a pripojeniu na internet, aby ste mohli ťažiť litecoiny v bezproblémovom operačnom prostredí nepretržite. Tiež, pokiaľ neplánujete dlhodobé vydržanie, zaregistrujte sa na kryptoburze, aby ste mohli presunúť vyťažené mince. Výmena ako Binance vám umožňuje obchodovať s vašimi litecoinmi za bitcoiny, ethereum alebo širokú škálu menších mincí Coinbase umožňuje výber mincí pre meny Fiat (USD alebo EUR).

Nakoniec, prevádzka ťažobnej činnosti z dlhodobého hľadiska nie je tak pasívna, ako si možno myslíte. Je dôležité držať krok s každým vývojom v ťažobnom priemysle. Kryptomena a ťažba kryptomien je stále veľmi mladá, takže zmeny neustále prebiehajú. Baníci sa musia vyvíjať spolu so zmenami. Na trh môže prísť nová technológia, ktorá napríklad zastará staršie stroje. Môže to zahŕňať aj aktualizácie siete Litecoin, ktoré môžu mať vplyv na jej ťažobný algoritmus.

Hardvérové ​​vybavenie

V súčasnosti patria medzi najlepších ťažiteľov litecoinov Antminer L3 ++, Innosilicon A4 a Innosilicon A6. Výber správneho a najefektívnejšieho baníka zreteľne urobí rozdiel, keď budete súťažiť o odmeny poskytované sieťou Litecoin. 

Existuje niekoľko faktorov, vďaka ktorým bude výnosnejšie ťažiť litecoin a ďalšie digitálne aktíva. Jedna z týchto vecí súvisí s hardvérom, ktorý používa ťažiar. Používatelia starších ASIC baníkov budú mať nižší výkon ako používatelia, ktorí si zakúpili novší a výkonnejší hardvér. 

Najpopulárnejším baníkom pre litecoin je ten, ktorý vytvoril Bitmain, a ktorý sa volá Antminer L3 ++. Toto je aktualizácia predchádzajúceho modelu Antminer L3 +. Stroj sa môže pochváliť hash rýchlosťou 596 MH / s pri spotrebe energie 1050W. Baník bol prepustený späť v máji 2018 a pracuje s teplotou od 0 ° C do 40 ° C. 

A4 Dominator, ktorý vytvoril Innosilicon, bol prvým 14nm minerom na litecoiny na svete, ktorý vstúpil do masovej výroby. Miner ASIC bol uvedený na trh v roku 2016 a bol odoslaný v polovici októbra 2016. Tento miner ponúka 280 MH / s na jednotku s výkonom, ktorý môže byť + – 10%. Zároveň má spotrebu 1,5 W / MH, čo znamená, že by spotrebovala 420 W.. 

A6 je tiež jedným z najsilnejších litecoin ťažiarov dostupných na trhu s rýchlosťou 1230 MH / s a ​​spotrebou energie 1500W. Ťažiar môže tiež pracovať s teplotou okolia od 0 ° C do 40 ° C.

Spotreba elektriny

Teraz, keď Litecoin práve zažil polovicu, bude viac ako dôležité zefektívniť ťažbu znížením nákladov. Elektrická energia a náklady s tým spojené sú pre baníkov jednou z najdôležitejších vecí, aby boli rentabilné alebo nie. Vyššie ceny elektriny budú mať zjavný negatívny vplyv na výnosy, keď budete ťažiť litecoin. 

V záujme zníženia spotreby elektrickej energie majú ťažiari tendenciu pôsobiť v chladnejších oblastiach a krajinách. Rusko, Island, Čína a Kanada sú dobrým miestom pre ťažiarov kryptomien na lokalizáciu ich prevádzok. Pri nižších teplotách potrebujú baníci menej chladu na to, aby mohli efektívne pracovať – ​​to znamená, že poskytujú najvyššiu hash rýchlosť a spotrebujú čo najmenej elektriny, aby ich udržali chladnými.

Obnoviteľné energie sú tiež dobrým spôsobom, ako ťažiť litecoin výnosnejším spôsobom. Dobrým spôsobom, ako znížiť výdavky, by mohol byť presun na miesta s dostatočnými energetickými rezervami (veterná, slnečná alebo hydraulická). 

Vyťažte litecoin iným spôsobom ako sólom

Ak znie ťažba kryptomien trochu skľučujúco, je to tak. Už nemôžete vo svojej domácej kancelárii zriadiť malú ťažobnú operáciu a konkurovať komerčným ťažobným farmám. Našťastie existujú alternatívy pre tých, ktorí nemajú prostriedky na spustenie prevádzky na komerčnej úrovni.

Jednou z možností je pripojiť sa k banskej skupine. To je miesto, kde mnoho ľudí dáva dohromady svoj výpočtový výkon, aby pomohli vyriešiť blokovú transakciu a získali blokové odmeny. Po rozdelení odmien medzi jednotlivé strany sú výnosy nižšie, ale umožňuje prístup k ťažbe s oveľa nižšími investíciami.

Ďalšou možnosťou je nákup akcií ťažobnej operácie. To umožňuje spoločnostiam prevádzkujúcim ťažobné plošiny alebo ťažobné farmy väčšieho rozsahu budovať väčšie a konkurencieschopnejšie zariadenia, ktoré prinášajú vyššiu návratnosť. Zatiaľ čo tí, ktorí si nemôžu dovoliť alebo nechcú ťažiť sami, môžu investovať a získať pasívny príjem.

Existuje veľa renomovaných spoločností, ktoré prevádzkujú banské združenia alebo investujú do ťažobných operácií, ale existuje aj veľa podvodov. Ak uvažujete o investovaní do ktorejkoľvek z týchto metód ťažby litecoinu, nezabudnite vykonať dôkladný prieskum a preverenie, aby ste sa nestali obeťou nelegitímnej operácie..

Ťažba litecoinu: v súhrne

Bitcoinová ťažba už nie je možná na ničom inom ako na komerčnej úrovni v plnom rozsahu. A zatiaľ čo ťažba litecoinov začína smerovať rovnakým smerom, pre niekoho, kto prevádzkuje sólovú ťažbu, je oveľa realistickejšie.

V závislosti na tom, kam v blízkej budúcnosti pôjde cena litecoinu, by investícia do ťažby na medveďom trhu, ako je rok 2018, mohla vyplatiť značné dividendy, ak by dorazil ďalší býk.

Ak chcete začať s ťažbou litecoinu už teraz a máte na to prostriedky pri zachovaní zisku, najlepšou radou by bolo investovať do jedného z automatov Bitmain’s Antminer. Zostaňte v kontakte s trhom, aby vás nový pokrok v ťažbe nezostal pozadu.

Máte záujem dozvedieť sa viac o cene a ziskovosti ťažby litecoinu? Tu si môžete prečítať našu úplnú (a neustále aktualizovanú) predpoveď ceny litecoinu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map