Ako dlho trvá, kým sa bitcoiny pošlú cez burzy?

Nie je ľahké odpovedať na otázku „Ako dlho trvá odoslanie bitcoinu.“ Existuje mnoho faktorov, ktoré ovplyvňujú čas prevodu pri odosielaní alebo nákupe bitcoinu. Mali by sme vziať do úvahy burzu, ktorú používame, preťaženie siete a zaplatené poplatky. Ak máme o týchto parametroch jasnú predstavu, potom by sme mohli odpovedať aj na vyššie uvedenú otázku. 

Táto príručka bude skúmať všetky tieto parametre. Aj keď nebudeme mať istý odhad, ako dlho trvá odoslanie bitcoinu, dalo by nám to jasný odhad tejto doby. 

Ako dlho trvá odoslanie bitcoinu??

Bitcoinová (BTC) sieť je v súčasnosti najväčšou na svete. Pomocou neho môžu používatelia odosielať a prijímať BTC, pokiaľ sú pripojení k internetu. Neexistuje žiadny centralizovaný orgán, ktorý by riadil transakcie, ktoré sa uskutočňujú alebo nie v tejto sieti. Preto považujeme bitcoin za decentralizovaný blockchain. 

Aby sme odpovedali na otázku, ako dlho trvá odoslanie bitcoinu, museli by sme sa zamerať na rôzne parametre, ktorým musíme porozumieť. Tieto parametre sú kľúčové hodnoty, ktoré by nám umožnili pochopiť úroveň preťaženia siete. V ďalších častiach budeme analyzovať každý z týchto faktorov a to, ako ovplyvňuje časy transakcií. 

Každá výmena by vyžadovala odlišné potvrdenia transakcie, aby bol akceptovaný prevod BTC. To je dôvod, prečo by odpoveď závisela skôr od platformy, ktorú používame, ako od sieťovej funkcie bitcoinu. 

Preťaženie bitcoinovej siete

Preťaženie bitcoinovej siete je hlavným faktorom, ktorý je potrebné vziať do úvahy, aby sme pochopili, ako dlho trvá odoslanie bitcoinu. Aby sme pochopili preťaženie bitcoinu, musíme tiež vedieť, ako funguje ťažba bitcoinu.

Porozumenie dokladu o práci (ťažba)

Bitcoinová sieť pracuje s algoritmom Proof-of-Work (PoW). Tento PoW algoritmus vyžaduje, aby baníci z celého sveta spracovávali a schvaľovali transakcie BTC. Potvrdenie transakcie je úloha, ktorá by mala jasný vplyv na to, ako dlho trvá odoslanie bitcoinu. 

Baníci musia zložité matematické hádanky spracovávať prostredníctvom špecializovaných hardvérových zariadení nazývaných ASIC. Zariadenia ASIC sú veľmi drahé a spotrebúvajú veľa elektrickej energie. Baníci sú potom odmenení novovytvorenými BTC a poplatkami, ktoré vyberajú za transakcie. 

Transakcie sú zoskupené do blokov. Tieto bloky v sieti BTC majú veľkosť 1 MB, kde je možné ukladať informácie o prevodoch. Každý bitcoinový blok trvá 10 minút, kým ho spracovajú ťažiari z celého sveta. 

Keď sa bloky začnú plniť, ťažiari začnú uprednostňovať transakcie, ktoré platia vyššie poplatky. Každá transakcia vykonaná v sieti BTC vyžaduje, aby používatelia platili poplatky. Keď bloky dosiahnu limit 1 MB, ťažiari spracujú transakcie s vyššími poplatkami. Toto je motivácia pre baníkov, aby pokračovali v spracovávaní transakcií. 

V niektorých peňaženkách môžete rozhodnúť o výške zaplatených poplatkov. V niektorých burzách sú poplatky štandardnými výpočtami uskutočňovanými platformou. Pozrime sa bližšie na poplatky za bitcoiny a ich vplyv na to, ako dlho trvá odoslanie bitcoinu. 

Tieto informácie platia iba pre digitálne meny založené na proof-of-work, ako sú bitcoiny alebo litecoiny (LTC). Napriek tomu existujú určité rozdiely medzi bitcoinom a inými sieťami PoW blockchainu. Transakčné časy a poplatky sa teda môžu líšiť v závislosti od použitej virtuálnej meny. 

Niektorí ľudia majú tendenciu používať LTC alebo XRP na prevody a výmenu mincí späť za bitcoiny, keď finančné prostriedky dorazia na inú platformu. To pomáha používateľom znížiť čakacie doby a tiež minúť nižšie poplatky za prevody. To však neponúka rovnakú úroveň zabezpečenia ako pri zaobchádzaní s BTC a tiež s tým súvisí cenové riziko. 

Poplatky za bitcoiny

Poplatky za bitcoin sú jednou z hlavných vecí, ktoré je potrebné vziať do úvahy, aby ste pochopili, ako dlho trvá odoslanie bitcoinu. Keď prevádzate bitcoinový prevod, môžete si zvoliť poplatky, ktoré chcete zaplatiť. Ak používate kryptomenu alebo peňaženku, samotné rozhranie vás požiada o výber poplatkov, ktoré chcete zaplatiť.

Čím vyšší poplatok zaplatíte, tým rýchlejšie bude transakcia spracovaná. Ak je transakcia zahrnutá v nasledujúcom bloku, môže potvrdenie minerom trvať 10 minút. Ak namiesto toho má transakcia najnižšie transakčné poplatky (t. J. 1 satoshi), určite by musela čakať na spracovanie, kým sa bloky začnú vyprázdňovať. 

Priemerný poplatok za transakciu s bitcoinom

Ak sa rozhodnete zaplatiť za najnižší sieťový poplatok, nemusí sa vám stať, že vaše BTC budú spracované v hodinách alebo dokonca dňoch, ak je sieť preťažená. Z tohto dôvodu je pochopenie vplyvu poplatkov na časy spracovania kľúčové. 

To však neznamená, že by sme mali platiť najvyšší poplatok. Napríklad počas býčieho trhu v roku 2017 dosiahol priemerný poplatok za transakciu BTC 55 dolárov. Zasielanie rýchlych bitcoinových transakcií by teda mohlo byť pre maloobchodného používateľa veľmi drahé. 

Väčšina transakcií v tom čase využívajúcich štandardný poplatok za prevod bola spracovaná za niekoľko dní. Boli tiež hlásené prípady zaseknutia transakcií niekoľko dní. 

Ak teda chcete, aby bola vaša transakcia spracovaná okamžite (hneď v nasledujúcom bloku), musíte zaplatiť najvyšší možný poplatok. Buďte však opatrní, ak je sieť preťažená, poplatok za jednoduchý prenos môže byť extrémne vysoký. Ak však použijete najnižší poplatok, môže sa stať, že nebude spracovaný vôbec za niekoľko dní. 

Výmena potvrdení

Výmena a potvrdenie peňaženky sú tiež dôležitou vecou na analýzu a pochopenie toho, ako dlho trvá odoslanie bitcoinu. Je to tak preto, lebo každá z týchto búrz a peňaženiek vyžaduje niekoľko potvrdení blockchainu (všeobecne medzi 1 a 6), aby mohla akceptovať BTC a ďalšie digitálne aktíva. 

Ak chcete vedieť, ako dlho trvá odoslanie bitcoinu z Coinbase, odpoveď si vyžaduje analýzu poplatkov, ktoré platíte (nízke, štandardné, vysoké) a sieťových potvrdení požadovaných na prijímajúcej burze.. 

Čím väčšie sú sieťové potvrdenia, tým dlhšie trvá spracovanie transakcie. Coinbase vyžaduje 3 potvrdenia o prevode bitcoinu na svoju platformu. Ostatné výmeny si vyžadujú väčší počet potvrdení. To znamená, že odpoveď na ako dlho trvá odoslanie bitcoinu by vyžadovalo, aby sme poznali časy potvrdenia pre každú výmenu. 

Ako dlho trvá odoslanie bitcoinu na Coinbase

Ak vaša burza nezdieľa tieto informácie, je možné, že nebudete môcť vypočítať odhadovaný čas príchodu. Napriek tomu sa môžete kedykoľvek obrátiť na tím podpory a získať viac informácií o počte potrebných potvrdení. 

Počet potvrdení je určite dôležitý z hľadiska bezpečnosti. Potvrdenia blockchainu umožňujú sieti overiť a potvrdiť, že transakcia je legitímna a platná. Toto je metóda, ktorú vyvinul Satoshi Nakamoto, aby bola bitcoinová sieť zabezpečená a decentralizovaná. 

Ak je bitcoinová transakcia odmietnutá, pretože nie je platná, sieť by ju nespracovala. Čím väčší je počet potvrdení, tým bezpečnejšie sú transakčné prostriedky. 

Vďaka 0 potvrdeniam o bitcoine je možné prostriedky obrátiť. To je nesmierne dôležité. Ak si chcete byť istí, že budú finančné prostriedky spracované, mali by ste vždy počkať na minimálne jedno potvrdenie blockchainu. 

Pre používateľov, ktorí narábajú s malými sumami, stačí jedno potvrdenie, aby si boli takmer istí, že prostriedky dorazia. Po pridaní nových potvrdení sa bezpečnosť prenosu zvyšuje. Napríklad so 6 potvrdeniami o blockchaine by väčšina služieb a kryptoplatforiem považovala prevod za spracovaný. 

S viac ako 60 potvrdeniami môže byť doslova veľmi ťažké mať problém s prevedenými prostriedkami. Väčšina búrz, ako sme už uviedli, vyžaduje, aby boli finančné prostriedky považované za platné medzi 1 a 6 transakciami. 

Prevody bitcoinov za do Coinbase

Bitcoinové prevody z a do Coinbase fungujú ako každý iný BTC prevod, ktorý môžete robiť pomocou bitcoinu. Napriek tomu musíte vziať do úvahy čas, ktorý bude trvať, kým BTC dorazí na druhú platformu alebo peňaženku. 

logo coinbase

Ako dlho trvá odoslanie bitcoinu, používatelia Coinbase sa spravidla pýtajú. Odpoveď prekvapivo nezávisí od Coinbase, ale od iných búrz a od preťaženia siete v tom čase. Spoločnosť Coinbase by skutočne uvoľnila prostriedky okamžite po vykonaní vášho výberu. 

Ako dlho trvá Coinbase na odoslanie bitcoinu?

Hneď ako spracujete transakciu BTC na platforme Coinbase, mince sa odošlú okamžite potom. To znamená, že pri prevodoch BTC z Coinbase na inú platformu neexistuje žiadne oneskorenie výberu. Mali by ste očakávať, že sa vaše prostriedky dostanú do vašej peňaženky hneď, ako ťažiari transakciu spracujú. 

To nás privádza k otázke: ako dlho trvá, kým Coinbase pošle bitcoin? Odpoveď je veľmi jednoduchá: opustenie burzy Coinbase trvá iba pár sekúnd, kým BTC opustí burzu. Ako sme už spomenuli, musíme analyzovať počet potvrdení potrebných skôr na iných burzách ako na Coinbase. 

Ako dlho trvá odoslanie bitcoinu spoločnosti Binance?

Hlavný aspekt, ktorý musíme vziať do úvahy pri zasielaní finančných prostriedkov BTC z Coinbase spoločnosti Binance, súvisí s počtom potvrdení, ktoré spoločnosť Binance musí prijať. Binance v súčasnosti vyžaduje na prijatie finančných prostriedkov potvrdenie 1 blokovaním. 

Logo a heslo Binance

To znamená, že akonáhle pošlete BTC z Coinbase, mali by sa po jednom potvrdení dostať na burzu Binance. V závislosti od výšky zaplatených poplatkov a preťaženia siete môže byť transakcia spracovaná medzi 10 alebo 30 minútami. V niektorých prípadoch môže trvať niekoľko hodín, ak je sieť BTC preťažená. 

Napriek tomu stojí za zváženie, že je rýchlejšie posielať BTC do Binance ako do Coinbase. Binance vyžaduje iba jedno sieťové potvrdenie v porovnaní s tromi sieťovými potvrdeniami od Coinbase. 

Ako dlho trvá odoslanie bitcoinu z Coinbase spoločnosti Bittrex?

Bittrex je ďalšia kryptomenová burza, ktorá umožňuje používateľom obchodovať s digitálnymi aktívami. Používatelia odosielajú a prijímajú bitcoiny a mnoho ďalších digitálnych mien. Ako sa to stalo v prípade Coinbase a Binance, aby sme vedeli, ako dlho trvá odoslanie bitcoinu spoločnosti Bittrex, budeme musieť mať jasnú predstavu o počte potvrdení, ktoré požadujú na prijatie BTC na tejto platforme.. 

Používatelia by tak mohli prevádzať bitcoiny z Coinbase do Bittrexu musieť počkať pre dve sieťové potvrdenia. Toto je počet potvrdení blockchainu potrebných na to, aby spoločnosť Bittrex mohla prijať vaše coiny. To môže trvať od 20 do ďalších minút v závislosti od preťaženia siete. 

Je to rýchlejšie ako Coinbase, ale pomalšie ako pomocou Binance na príjem BTC. Nikdy nezabudnite, že potvrdenia nie sú jediné, čo treba brať do úvahy. Ak na odoslanie prostriedkov z Coinbase spoločnosti Bittrex nevyužijete dostatok poplatkov, môže to trvať dlhšie. 

Stojí za zmienku, že transakcie sa zvyčajne odosielajú okamžite z akejkoľvek burzy, hneď ako vykonáte a potvrdíte prevod. Prijímajúca platforma by bola platforma, ktorá rozhoduje o počte potvrdení potrebných na to, aby sa transakcia mohla považovať za potvrdenú. 

Záverečné slová o časoch bitcoinových transakcií

Existujú tri hlavné veci, ktoré musíme zvážiť, aby sme pochopili, ako dlho trvá odoslanie bitcoinu: transakčné poplatky, preťaženie siete a počet potvrdení vyžadovaných burzami. 

  • Transakčné poplatky
  • Preťaženie siete
  • Peňaženka a výmena Číslo potvrdenia 

Tieto veci budú hrať dôležitú úlohu pri určovaní času potrebného na odoslanie bitcoinu. Čím väčšie preťaženie, tým vyššie poplatky, ktoré by ste museli zaplatiť za zahrnutie transakcie do nasledujúceho bloku. 

Ale aj keď je vaša transakcia zahrnutá do nasledujúceho bloku, každá z búrz by vyžadovala iný počet potvrdení, kým by sa vám mince pripísali do peňaženky. V prípade Coinbase sme videli, že sú potrebné iba tri potvrdenia. Bittrex teraz vyžaduje, aby používatelia čakali na dve potvrdenia. Nakoniec Binance funguje iba s jedným potvrdením. 

Tieto informácie vám pomôžu zistiť, ako dlho trvá odoslanie bitcoinu, ako funguje sieť BTC a ktoré burzy ponúkajú lepšie riešenia. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map