Ako nakupovať Cardano (ADA) od spoločnosti Binance

ADA – kryptomena blockchainu Cardano -, ktorá je od decembra 2017 základom v top 10 kapitalizácii trhu s kryptomenami, je pripravená obstáť na vedúcich pozíciách na trhu. Technológia blockchain novej generácie mnohých ľudí nadchla pre jej potenciálny rast v nasledujúcich niekoľkých rokoch. Niektorí to dokonca projektujú skôr, ako predbehnú Ethereum.

Aby ste sa dostali pred ďalší beh býkov, mali by ste vedieť, ako dostať do rúk tokeny ADA. Táto príručka vám ukáže, ako na to, aby ste mohli začať obchodovať na populárnej burze ako Binance.

Čo je Cardano?

Cardano, nazývaná súčasť „Blockchain 3.0“, je inteligentná kontraktná platforma, ktorá má byť rozšírením toho, čo začalo Ethereum. Platformu založil Charles Hoskinson, jeden z pôvodného základného tímu spoločnosti Ethereum.

Cardano využíva mechanizmus konsenzu Proof of Stake, alternatívu k systémom Proof of Work, ktoré sú náročné na energiu a ktoré používajú predchádzajúce iterácie blockchainu. Skladá sa z dvoch vrstiev – Cardano Computational Layer (CCL), na ktorých sú spustené inteligentné kontrakty a decentralizované aplikácie. A Cardano Settlement Layer (CSL), účtovná vrstva, ktorá využíva ADA na poskytovanie komplexných finančných aplikácií.

Rozsah toho, čo sa Hoskinson a jeho tím pokúšajú urobiť s Cardanom, je dôvod, prečo vytvoril toľko humbuku. Nielenže sa snažia vytvoriť sebestačný, decentralizovaný výpočtový systém. ADA a vrstva vyrovnania sa zameriavajú na poskytovanie finančných služieb miliardám po celom svete žijúcich na rozvíjajúcich sa trhoch s minimálnym alebo žiadnym prístupom k spoľahlivým bankovým systémom..

Podľa spoločnosti IOHK, ktorá pracuje za spoločnosťou Cardano, vysvetľuje, že projekt je blockchainová platforma s pokročilými funkciami, ktorá sa zameriava na riešenie mnohých problémov, ktorým čelia iné blockchainové siete, vrátane Etherea (ETH).

Teraz sa pozrime, ako získať svoje prvé tokeny ADA, a začneme obchodovať.

Cardano peňaženky

Udržiavanie kryptomeny na burze je riskantné. Z tohto dôvodu budete chcieť získať bezpečnú peňaženku, ktorá podporuje ADA, aby ste mohli držať svoje mince bez toho, aby ste obchodovali.

Peňaženka Daedalus je v súčasnosti jedinou peňaženkou, ktorá oficiálne podporuje Cardano. Daedalus, vyvinutý samotným tímom Cardano, je desktopová peňaženka typu open-source. Budúci plán pre Daedalus vyžaduje pridanie verzií pre Android a iOS a podporu ďalších coinov, ako sú bitcoiny a ethereum. Nakoniec sa stane obchodom s aplikáciami pre decentralizované aplikácie postavené na blockchaine Cardano.

Ak chcete získať peňaženku Daedalus, choďte k nim webovú stránku a stiahnite si ju zadarmo. Nastavte si bezpečné overenie a svoju frázu obnovenia. Po synchronizácii peňaženky s blockchainom Cardano budete pripravení..

S rastúcim podielom Cardana na trhu je možné, že pribudne aj Cardano. The Ledger Nano S, jedna z najpopulárnejších hardvérových peňaženiek súčasnosti, oznámila plány na pridanie Cardana, aj keď v čase písania tohto článku nebol stanovený žiadny dátum.

Na trhu existuje veľa ďalších peňaženiek Cardano, ktoré boli vyvinuté mnohými spoločnosťami. Niektoré z nich zahŕňajú peňaženku ADA Lite, peňaženku Infinito, peňaženku Yoroi a peňaženku Trezor. Najlepšie urobíte, keď budete virtuálne meny ukladať vždy do hardvérových peňaženiek. 

Ako kúpiť Cardano

Aj keď token ADA nie je taký prístupný ako iné veľké kryty (najmä bitcoin, ethereum a bitcoinová hotovosť), stále sa vám to celkom ľahko dostane do rúk. Najlepší spôsob závisí od toho, či chcete nakúpiť (platiť za ADA prostredníctvom Fiatu, napríklad USD alebo EUR), alebo už máte kryptomenu a hľadáte obchodovanie so svojimi existujúcimi mincami v Cardane.

Krypto už držím

Ak ste už investovali do kryptomeny a hľadáte obchodovanie alebo presunutie časti svojho portfólia do ADA, budete potrebovať burzu, ktorá bude obsahovať zoznam ADA. Aj keď nie všetky burzy podporujú obchodovanie s Cardanom, určite existuje množstvo burz s veľkým objemom, ktoré tak majú. Huobi a Bittrex sú dva príklady, rovnako ako najväčšia kryptoburza na svete, Binance.

Binance je skvelým miestom na obchodovanie s kryptami, pretože ponúka obchodovanie medzi bitcoinmi alebo ethereom takmer s každou mincou, o ktorej je dobré vedieť..

Ak ste sa ešte nezaregistrovali, budete si musieť vytvoriť účet.

Binance je jednou z najlepších platforiem na nákup digitálnych mien, pretože je jednou z najväčších búrz na trhu. Existujú stovky rôznych obchodných párov a Cardano má na tejto burze veľkú likviditu. Cardano je možné vymeniť na Binance za ADA / BNB, ADA / BTC, ADA / ETH, ADA / PAX, ADA / TUSD, ADA / USDC a ADA / USDT. 

Táto burza kryptomien za posledných 24 hodín zaregistrovala objem obchodovania 698 miliónov dolárov, čo z nej robí 9. najväčšiu burzu z hľadiska objemu obchodovania podľa údajov poskytnutých CoinMarketCap.

binance register

Registrácia je podobný proces ako pri akejkoľvek krypto platforme. Zadajte svoje podrobnosti, nastavte svoje bezpečnostné opatrenia a autentifikáciu (pre najvyššiu bezpečnosť sa vždy odporúča dvojfaktorové autentifikácia) a odošlite niekoľko dokumentov KYC.

Po prihlásení a overení vášho účtu budete musieť vložiť vklad do spoločnosti Binance. Pretože Binance neponúka nákupy kryptomien u spoločnosti Fiat, budete musieť kryptomenu vložiť na platformu. Najlepšie je bitcoin alebo ethereum, pretože tieto mince je možné ľahko zameniť priamo za altcoin podľa vášho výberu. Môžete tiež vložiť altcoiny, ale skôr ako si kúpite Cardano, budú musieť byť prevedené na mince ako Bitcoin alebo Ethereum.

binance BTC vklad

Binance vám dá adresu na odoslanie ľubovoľného kryptomeny, ktorú chcete vložiť. Pred odoslaním nezabudnite skontrolovať správnosť adresy a poslať iba uvedenú mincu. I.E., ak vkladáte do bitcoinu, pošlite iba bitcoin na túto adresu, nič iné.

Po vykonaní vkladu v spoločnosti Binance môžete začať obchodovať.

Kliknutím na odkaz „Exchange“ v hlavičke spustíte obchodovanie. Ponúkne vám dve možnosti, základné alebo rozšírené zobrazenie. Pre väčšinu sa odporúča výmena Basic.

trh cardano binance

Keď ste na burze, vyhľadajte vpravo hore slovo „ADA“. Môžete hľadať páry pomocou bitcoinu, etherea, USD Tether alebo Binance Coin (Binanceova natívna kryptomena).

Keď tu budete, budete mať k dispozícii niekoľko podrobných cenových grafov pre pár, ktorý ste si vybrali. Pod grafmi máte možnosť kúpiť alebo predať ADA.

kúpiť ada

Môžete si zvoliť, koľko chcete kúpiť, a transakcia bude dokončená do niekoľkých minút. Máte tiež možnosť zameniť konkrétne percento svojej peňaženky Binance za ADA (25%, 50%, 75% alebo 100%) alebo nastaviť objednávku Stop-Limit. Stop-Limit objednávka automaticky vykoná obchod na nákup alebo predaj, keď minca zasiahne vami zadanú cenu.

Nie som držiteľom žiadneho kryptomeny / chcem kúpiť viac

V tejto fáze ponúka iba veľmi málo búrz priame páry ADA-Fiat, čo môže pre začiatočníkov trochu komplikovať začatie obchodovania s ADA..

Spoločnosť Binance tiež uviedla novú službu, ktorá umožňuje nákup niektorých kryptomien pomocou kreditnej karty. Je to niečo podobné, čo spoločnosť Coinbase v súčasnosti ponúka svojim používateľom.

Coinmama je záchranca pre investorov, ktorí sa chcú dostať do kryptomeny prostredníctvom ADA. Cardano je jednou z 8 mincí, ktoré si môžu kúpiť pomocou kreditnej alebo debetnej karty. Po registrácii a dokončení procesu KYC môžu používatelia Coinmama v takmer 200 krajinách okamžite nakupovať kryptomeny buď v USD alebo EUR.

coinmama ada

Alternatívou je nákup mince ako Bitcoin alebo Ethereum na burze s dvojicami Fiat – ako napr Kraken alebo Kvapalina. Keď už máte BTC alebo ETH, môžete vložiť na Binance a začať obchodovať s ADA.

Po zakúpení digitálnych mien je pre používateľov veľmi dôležité vyberať prostriedky z burzy. To znamená, že keď má používateľ svoje tokeny ADA, najlepšie urobí, ak si prostriedky vyberie do osobnej peňaženky. Najlepšie urobíte, ak budete vždy používať hardvérovú peňaženku, okrem iných napríklad Ledger Nano S a Trezor.

V súhrne

V čase písania tohto článku je Cardano 13. najväčšou digitálnou menou na trhu a má trhovú kapitalizáciu 1,34 miliárd dolárov. Okrem toho je možné každú ADA kúpiť za 0,0516 USD.

Pretože viac búrz pridáva páry ADA a platforma Cardano prichádza s viacerými rozvojovými iniciatívami, cena by mohla veľmi dobre opäť dosiahnuť výšky januára 2018 … alebo ešte viac. Teraz je skvelá doba na investovanie do Blockchainu 3.0.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map