Ako nakupovať dogecoiny?

Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako môžete kúpiť dogecoin (DOGE). Táto kryptomena bola uvedená na trh ako „žartovná mena“ už v decembri 2013. Rýchlo však rástla a stala sa jednou z najväčších z hľadiska trhového ocenenia na svete.. 

Práve to tlačí mnohých investorov, aby vážne zvážili nákup dogecoinu. V priebehu rokov sa preukázalo, že táto virtuálna mena tu zostala viac ako vtip. V tejto príručke sa dozviete, ako nakupovať dogecoiny, najlepšie platformy na to a o čom táto kryptomena je..

Čo je dogecoin?

Ak chcete vedieť, ako nakúpiť dogecoin, musíte vedieť, ktoré vlastnosti virtuálnej meny má. Dogecoin je jedným z najpopulárnejších digitálnych aktív na svete. Hlavnou charakteristikou je, že jeho logo zobrazuje psa Shiba Inu z internetového memu „Doge“.

Jeho oficiálna stránka tvrdí, že dogecoin je decentralizovaná digitálna mena peer-to-peer. Digitálne aktívum možno použiť na odosielanie a prijímanie prevodov peňazí online. Je to podobné ako s bitcoinom, ale rýchlejšie a lacnejšie.

Jednou z najvýznamnejších vecí na dogecoine je jeho komunita. Je to pulzujúca, priateľská a zábavná komunita, ktorá zdieľa mémy a hovorí o kryptomenách. Jedna zo zaujímavých vecí, ktoré treba spomenúť na Dogecoin, súvisí s aktivitami vytvorenými komunitou.

Logo dogecoinu s niekoľkými mincami za sebou

Napríklad vytvorili zbierku pre jamajský bobový tím pre zimné olympijské hry v Soči. Celá dogecoinová komunita dokázala vyzbierať DOGE v hodnote 50 000 dolárov.

Berte do úvahy, že cena tokenu býva veľmi volatilná. Niekedy môže byť dokonca volatilnejšia ako bitcoin. Napríklad počas býčieho trhu v roku 2017 dokázal DOGE prekonať 0,017 USD za mincu. To umožnilo digitálnemu majetku stať sa jedným z najväčších na svete.

Teraz, keď máme viac informácií o tejto virtuálnej mene, poďme na to, ako nakupovať dogecoiny.

Ako nakupovať dogecoiny?

Ak vás zaujíma, ako nakúpiť akcie dogecoinov, potom vám poviem, že nebudete môcť. Ako sme už spomenuli v predchádzajúcej časti, dogecoin je kryptomena a nie akcia. Preto budete musieť nájsť rôzne spôsoby nákupu tohto digitálneho majetku.

Našťastie trh ponúka používateľom širokú škálu riešení na získanie prístupu k tejto virtuálnej mene. Kryptomenové burzy sú zvyčajne najlepšou voľbou. Sú rýchle a ľahko použiteľné a dajú sa dokonca prepojiť s bankovým účtom. Vďaka tomu by sa celá skúsenosť s nákupom stala ľahkou úlohou.

Dogecoin si samozrejme môžete kúpiť aj od iných ľudí. Ale to nemusí byť najlepšie alebo ideálne riešenie. Spravidla je ťažké nájsť toho pravého. Cena sa navyše môže mierne líšiť od ceny, ktorú nájdete pomocou kryptomien.

Binance

Binance je v súčasnosti poprednou burzou kryptomien. Táto platforma ponúka podporu širokej škále digitálnych aktív vrátane dogecoinu. Binance bude pre vás najjednoduchší spôsob prístupu k DOGE.

Binance má odpoveď na otázku „Ako nakupovať dogecoiny za bitcoiny?.„Dogecoiny si môžete kúpiť pomocou bitcoinu a ďalších digitálnych aktív, ako sú USDT alebo BUSD. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je použitie USDT a BUSD, ak ich máte. Jedná sa o stablecoiny, ktoré sú uviazané na cene amerického dolára. Okrem toho má Binance veľký obchodný objem, čo znamená, že môžete nakupovať alebo predávať veľké množstvo DOGE.

Táto burza kryptomien bude tiež dobrou voľbou pre tých investorov, ktorí sa pýtajú, ako nakupovať bitcoiny za dogecoiny. Pomocou Binance môžete skutočne vložiť svoj DOGE a ihneď po zakúpení bitcoinu, najväčšej virtuálnej meny na svete.

Ako nakupovať Dogecion za bitcoin na Binance

Binance v posledných rokoch pracuje na tom, aby boli obchodné skúsenosti oveľa pohodlnejšie. Používatelia môžu pomocou fiat mien nakupovať bitcoiny (v niektorých jurisdikciách) a nakupovať dogecoiny za bitcoiny. Okrem toho je Binance vždy otvorený ponúkať používateľom možnosť zúčastňovať sa na rôznych komunitných aktivitách.

Za zmienku stojí, že Binance spustil aj novú sekciu pre obchodníkov, ktorá umožňuje používateľom nakupovať digitálne aktíva od iných investorov. Toto riešenie typu peer-to-peer (P2P) sa v posledných mesiacoch stalo veľmi populárnym. Určite si môžete kúpiť dogecoin pomocou tejto možnosti, ktorú nájdete v sekcii burzy „Buy Crypto“.

Budete mať možnosť umiestniť ponuku na DOGE, ktorú chcete kúpiť. Okrem toho existujú rôzne možnosti. Niektorí predajcovia by chceli dostať platbu v hotovosti, iní prostredníctvom bankového účtu. Okrem toho sa ponuky na tejto platforme budú líšiť podľa vášho regiónu. To je niečo dôležité, čo by ste mali vziať do úvahy, ak si chcete kúpiť DOGE alebo inú kryptomenu.

Coinbase

Coinbase je jednou z najväčších a najpopulárnejších búrz kryptomien. Hlavná výhoda tejto platformy súvisí s tým, aké ľahké je pre používateľov nákup a predaj virtuálnych mien. V posledných rokoch sa Coinbase stala obľúbenou platformou pre prichádzajúcich

Ak by vás zaujímalo, ako kúpiť dogecoin na Coinbase, potom je zlá správa, že to nie je možné. Momentálne Coinbase neposkytuje podporu dogecoinu. To znamená, že používatelia, ktorí chcú získať prístup k dogecoinu, by to museli urobiť prostredníctvom inej platformy.

Existuje však niekoľko spôsobov, ako nakupovať dogecoiny na Coinbase. Bitcoin (BTC) a ďalšie virtuálne meny môžete kedykoľvek získať a poslať ich na burzu, ktorá by podporovala dogecoin. To môže byť užitočné, ak si chcete kúpiť dogecoiny cez PayPal.

V dnešnej dobe burzy obvykle neponúkajú používateľom možnosť nákupu virtuálnych mien pomocou ich účtov PayPal. Coinbase však umožňuje jednotlivcom v niektorých jurisdikciách prepojiť svoje účty PayPal s burzou. To by vám umožnilo prevádzať prostriedky do Coinbase, nakupovať digitálne aktíva ako BTC, prevádzať ich na inú platformu a kupovať dogecoiny.

Aj keď by to mohlo znieť akosi komplikovane, nie je to tak. Rôzne kroky, ktoré musíte podniknúť, môžu chvíľu trvať, môže to však byť vynikajúci spôsob, ako vedieť, ako nakupovať dogecoiny cez PayPal..

Dogecoin, ako ho kúpiť inými spôsobmi?

Existujú ďalšie burzy kryptomien, ktoré môžete použiť na nákup DOGE. Všetko bude závisieť od výmeny, ktorá sa vám páči, a od platforiem dostupných vo vašom regióne. Na ktorejkoľvek z búrz, ktoré sme spomenuli vyššie, môžu používatelia kúpiť dogecoin za pár minút, ak sú už registrovanými používateľmi.

Niektoré ďalšie veľké platformy podporujúce DOGE zahŕňajú Bittrex, BitMax, Bitcoin.com Exchange, HitBTC, Huobi Global, OKEx, Poloniex, YoBit a mnoho ďalších. Medzi najobľúbenejšie obchodné páry na obchodovanie s doge patria okrem iných DOGE / USDT, DOGE / USD, DOGE / BTC, DOGE / TRY alebo DOGE / LTC.

Medzi ďalšie spôsoby nákupu dogecoinu patria PayPal a Bitcoin. Ako sa to dozviete, sa dozviete v nasledujúcich častiach tohto článku.

Ako nakupovať dogecoiny cez PayPal?

Vysvetlili sme vám, ako nakupovať dogecoiny na Binance. Bude to pre vás veľmi užitočné, ak budete mať prístup k DOGE pomocou služby PayPal. Aby ste tak mohli urobiť, budete musieť prepojiť svoj účet PayPal s účtom Coinbase.

To by vám umožnilo vložiť prostriedky do Coinbase a kúpiť bitcoin. Najlepším spôsobom, ako nakupovať dogecoiny prostredníctvom služby PayPal, je použitie BTC ako sprostredkovateľského majetku. Bude to lacnejšie ako s inými digitálnymi aktívami, ako je napríklad Ethereum.

Akonáhle získate BTC pomocou svojho účtu Coinbase, budete ich musieť poslať spoločnosti Binance. Binance má obchodný pár, ktorý je DOGE / BTC. To vám pomôže pochopiť, ako nakupovať dogecoiny cez PayPal.

logo paypal s bielym pozadím

Spracovanie prevodu bude trvať niekoľko minút. Ak viete, ako bitcoiny fungujú, nemal by to pre vás byť problém. Keď sa prostriedky BTC dostanú na váš účet Binance, budete môcť nakupovať dogecoiny za bitcoiny.

Pamätajte, že na výber prostriedkov z Coinbase budete musieť zaplatiť malú províziu. Okrem toho bude prevod BTC obsahovať aj poplatky. Nakoniec, uskutočnenie obchodov v Coinbase a Binance by tiež spôsobilo, že vám vzniknú poplatky. To znamená, že ak si chcete kúpiť dogecoin prostredníctvom služby PayPal, nebudete mať najlepšiu cenu.

Nakúpte dogecoiny za bitcoiny

Ako sme videli, je možné nakupovať dogecoiny pomocou rôznych kryptomien. Nákup dogecoinov za bitcoiny by vyžadoval, aby ste bitcoiny mali vopred. BTC môžete mať v peňaženke alebo na svojej burze. Ak však chcete iba obchodovať s obchodným párom DOGE / BTC, môžete si kúpiť nejaký bitcoin a začať s tým.

Dogecoiny si budete môcť kúpiť pomocou bitcoinu na viacerých burzách. Bitcoin je najväčšia kryptomena na svete a má veľkú likviditu. To znamená, že môžete jednoducho vložiť BTC na burzu s obchodným párom DOGE / BTC a kúpiť dogecoin za bitcoin. Môže to trvať len pár minút v závislosti od toho, či si musíte bitcoin kúpiť skôr alebo nie.

Ak už máte na burze bitcoin, môžete jednoducho prejsť na obchodný pár DOGE / BTC a začať obchodovať. Binance je jednou z búrz, ktorá vám ponúka túto možnosť. BitMax a Bittrex tiež pomáhajú používateľom nakupovať dogecoiny pomocou bitcoinu.

Budete si musieť zvoliť cenu, ktorú chcete zaplatiť za DOGE, ktorý chcete kúpiť. Berte do úvahy, že možno nebudete môcť kúpiť iba 1 DOGE. Možno budete musieť získať viac coinov, aby platforma mohla vykonať transakciu. Berte do úvahy, že niektoré obchodné platformy vám neumožňujú zadávať objednávky za malé sumy.

Nakúpte bitcoiny za dogecoiny

Bitcoin môžete kúpiť aj za dogecoin. Bude to menej častá vec. Obchodníci zvyčajne držia svoje portfólio v USDT, Bitcoin alebo fiat menách, a nie v DOGE. Môžu sa však nájsť fanúšikovia DOGE, ktorí by chceli vedieť, ako nakupovať bitcoiny za dogecoiny, a to je úplne v poriadku.

Proces bude veľmi jednoduchý. Najskôr musíte mať DOGE v peňaženke alebo výmenu s obchodným párom DOGE / BTC. Ako vidíte, obchodný pár bude rovnaký, ako keby ste chceli kúpiť dogecoin za bitcoin. Tentokrát však budete bitcoin skôr kupovať ako predávať za mince DOGE.

Po druhé, budete musieť otvoriť správny obchodný pár. Ako sme práve spomenuli, obchodný pár, ktorý by ste mali vyhľadať, je DOGE / BTC. Tento obchodný pár sa dá nájsť na platformách ako Binance, Bittrex a BitMax.

Nakoniec teraz budete musieť v DOGE zadať objednávku na nákup bitcoinu. Všeobecne je možné použiť trhové a limitné objednávky. Limitované objednávky vám umožnia nastaviť cenu, za ktorú chcete nakúpiť bitcoiny, a trhové objednávky by sa okamžite vykonali.

Záverečné slová o tom, ako nakupovať dogecoiny

Nákup dogecoinu je ľahká vec, ak viete, ktoré burzy máte použiť. Mechanizmy, ktoré sme opísali v súvislosti s tým, ako nakupovať dogecoiny, sú navyše najrýchlejšími a najjednoduchšími spôsobmi.

Zároveň, ak ste hľadali informácie o tom, ako nakupovať dogecoinové akcie, teraz viete, že to nie je možné. Binance bude najlepšou platformou na získanie prístupu a vystavenia DOGE. Coinbase by pre vás bolo skvelým riešením na nákup dogecoinov prostredníctvom služby PayPal (ak máte napríklad prostriedky na tomto účte zablokované).

Nákup dogecoinu od iných osôb nemusí byť najlepšia vec, ak to vezmeme do úvahy s tým spojené obmedzenia. Toto by však mohla byť tiež možnosť, ak vyššie uvedené riešenia nie sú dostupné vo vašom regióne.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map