Ako nakupovať IOTA (MIOTA) na Binance

K napísaniu tohto článku existuje 14 mincí s trhovou kapitalizáciou vyššou ako 1 miliarda USD. Zatiaľ čo veľa z týchto 14 mincí priamo súťaží navzájom, IOTA (krypto token MIOTA) ponúka oveľa jedinečnejšiu architektúru a hodnotovú ponuku. Každý, kto chce mať v držbe rozmanité portfólio, alebo len chce byť na čele vzrušujúceho technologického vývoja, by mal zvážiť nákup do IOTA.

Táto príručka vám ukáže, ako kúpiť svoje prvé mince MIOTA na jednej z najväčších búrz na svete, Binance.

Čo je to IOTA?

IOTA je platforma distribuovanej účtovnej knihy, ktorá má v úmysle napájať ekonomiku internetu vecí (IoT). No … aký je IoT?

Internet vecí je sieť, v ktorej navzájom komunikujú všetky druhy zariadení, zdieľajú údaje a vykonávajú automatizované akcie. Inteligentné televízory, inteligentné domácnosti a Alexa od spoločnosti Amazon sú len začiatkom. Mnohí veria, že IoT má takmer neobmedzený potenciál rozširovať sa a obsiahnuť všetko v našom každodennom živote.

Jednou z prekážok v pokroku v oblasti internetu vecí je schopnosť zariadení uskutočňovať medzi sebou transparentné mikrotransakcie bez toho, aby sa za každú transakciu platili značné poplatky. To je problém, ktorý chce IOTA vyriešiť pomocou mince MIOTA.

Aby sme umožnili okamžité mikrotransakcie s nulovými poplatkami, je potrebné vyriešiť otázku škálovateľnosti pri tradičných blockchainových platformách. IOTA to robí s odlišnou architektúrou ako blockchain, ktorý používajú napríklad Bitcoin a Ethereum. Ich štruktúra DAG (Directed Acyclic Graph) (nazývaná „Tangle“) umožňuje, aby transakcie prebiehali paralelne navzájom a teoreticky je možné, že budú pracovať rýchlejšie a budú mať väčšiu aktivitu v sieti..

Táto sieť s kryptomenami nepoužíva tradičný blockchainový systém, ktorý používajú iné virtuálne meny. V skutočnosti používa spomínaný výraz s názvom Tangle. Týmto spôsobom sa riešia problémy so škálovateľnosťou, ktoré ovplyvnili ostatné kryptomenové siete. 

IOTA je v súčasnosti 19. najväčšou kryptomenou na trhu s hodnotením 671 miliónov dolárov. Je možné túto kryptomenu kúpiť za 0,241 USD. 

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o IOTE (MIOTA), napísali sme príručku pre začiatočníkov k IOTE.

Teraz sa pozrime, ako si môžete kúpiť tokeny IOTA.

Krok 1: Zaregistrujte si účet v službe Binance

Na kryptotrhu existuje niekoľko búrz, ale Binance je určite jednou z najuznávanejších a najväčších na svete. Burza v súčasnosti neponúka kryptoobchodné služby, ale aj mnoho ďalších produktov pre všetkých druhov investorov po celom svete. Binance je navyše jednou z búrz s najväčšou likviditou pre menšie digitálne aktíva a ďalšie altcoiny. 

V čase písania tohto článku mal Binance za posledných 24 hodín objem obchodovania 649 miliónov dolárov a s IOTA sa dá obchodovať voči Binance Coin (BNB), bitcoinom (BTC), ethereu (ETH) a Tether (USDT). IOTA predstavuje 0,12% z celkového objemu obchodovania platformy.

Nie veľa významných búrz Fiat zatiaľ ponúka možnosť nákupu tokenov IOTA za menu Fiat (USD, EUR, JPY). Táto príručka sa teda zameria na obchodovanie s bitcoinmi alebo ethereami pre IOTA.

Ak ste to ešte neurobili, zaregistrujte si účet na Binance. Výmena je otvorená pre ľudí takmer v každej oblasti sveta a nemala by trvať dlho.

binance register

Krok 2: Overte svoj účet

Binance bude od vás vyžadovať predloženie niekoľkých overovacích dokumentov skôr, ako začnete obchodovať. Schvaľovací proces je zvyčajne rýchly, ale v niektorých prípadoch môže trvať aj jeden deň.

Ďalej chráňte svoj účet dvojfaktorovým overením.

Krok 3: Pošlite BTC, ETH, BNB alebo USDT na váš účet Binance

Po zaregistrovaní budete musieť do svojej peňaženky Binance poslať bitcoin, ethereum, Binance Coin alebo Tether. Ak nemáte v držbe žiadnu z týchto mincí, môžete nakupovať kreditnou alebo debetnou kartou na weboch ako Coinmama alebo Changelly, alebo z burzy Fiat ako Coinbase.

Ak chcete uskutočniť vklad, prejdite do ponuky v hornej časti stránky, vyberte možnosť Fondy a potom Vklady..

V rozbaľovacej ponuke vyhľadajte mincu, ktorú chcete vložiť. Binance vám dá adresu peňaženky, do ktorej budete posielať svoje mince. Uistite sa, že posielate iba správny typ mince (tj. BTC do BTC peňaženky). Akékoľvek ďalšie mince sem zaslané mohli byť stratené.

zloženie vkladu 1

Krok 4: Počkajte na potvrdenie

Transakcie sa často dokončia veľmi rýchlo, v závislosti od aktuálneho zaťaženia siete však v niektorých prípadoch môže trvať aj niekoľko hodín.

Pred pokračovaním sa uistite, že bola vaša transakcia úspešne dokončená.

Krok 5: Vyhľadajte a vyberte požadované obchodné páry

Keď váš vklad prejde, prejdite do sekcie výmeny v Binance. V ponuke hore kliknite na „Výmena“ a potom na „Základné“.

Na obrazovke výmeny nájdite políčko na pravej strane. Vo vyhľadávacom poli vyberte mincu, ktorú ste vložili skôr, a vyhľadajte IOTA. Kliknite na pár, ktorý sa objaví (IOTA / BTC, IOTA / ETH, IOTA / BNB alebo IOTA / USDT).

iota binance 1

Voliteľné: Nakupujte v správnom čase pomocou pokročilých nástrojov spoločnosti Binance

Binance ponúka veľa údajov, ako sú grafy v reálnom čase a história objednávok, ktoré vám pomôžu sledovať výkonnosť mince a nakupovať v najlepšom čase.

Burza vám tiež umožní nastaviť limity nákupu alebo predaja. To znamená, že môžete dať cenu (v BTC, ETH, BNB alebo USDT), za ktorú chcete kúpiť. Akonáhle cena dosiahne tento bod, burza automaticky uskutoční váš obchod.

Existuje veľa rôznych nástrojov, ktoré by obchodníkom a investorom umožnili lepšie obchodné skúsenosti na trhu.

iota binance 3

Krok 6: Vyberte množstvo IOTA, ktoré chcete kúpiť

Uveďte cenu, za ktorú chcete kúpiť IOTA, alebo vyberte možnosť Market a kúpte za aktuálnu cenu (trhová cena je v poriadku pre začiatočníkov).

Teraz zvoľte koľko IOTA kúpiť. Môžete si zvoliť konkrétnu sumu v IOTA alebo 25%, 50%, 75% alebo 100% z BTC / ETH / BNB / USDT mincí v peňaženke Binance.

Krok 7: Kúpte si IOTA!

Kliknutím na veľké zelené tlačidlo dokončíte obchod!

Krok 8: Presuňte svoje mince do zabezpečenej peňaženky IOTA

Najlepší postup v kryptomene je držať svoje mince v zabezpečenej peňaženke, ktorú ovládate, a nie na burze. Takže keď skončíte s obchodovaním, vždy si vyberte svoje mince.

V priestore sú rôzne krypto peňaženky, ktoré by vám umožnili bezpečne uložiť vaše finančné prostriedky. To je veľmi dôležité, pretože výmeny sú zvyčajne ovplyvňované hackermi a útokmi, ktoré by mohli viesť k strate virtuálnych mien od používateľov. Hardvérové ​​peňaženky sa považujú za najbezpečnejšie na ukladanie digitálnych mien.

Aby ste to dosiahli, budete potrebovať peňaženku, ktorá podporuje IOTA. Keďže IOTA je novší projekt ako mnoho iných vysoko hodnotných kryptomien, zatiaľ nie je k dispozícii toľko možností peňaženky. The Atómová peňaženka a Svetlá peňaženka GUI IOTA sú pevné možnosti pre pracovnú plochu, zatiaľ čo Peňaženka Trinity alebo úradník Peňaženka IOTA pre Android sú dve mobilné možnosti pre používateľov systému Android.

Ak si chcete vybrať mince do svojej vlastnej peňaženky, kliknite na „Fondy“ a potom na „Výbery“.

iota binance 4

V rozbaľovacej ponuke vyberte možnosť IOTA. Pridajte adresu zo svojej peňaženky IOTA, znova skontrolujte správnosť a stlačte tlačidlo odoslať. Skontrolujte, či spoločnosť Binance potvrdzuje, že váš výber bol úspešný.

Binance tiež umožňuje používateľom nakupovať niektoré digitálne meny pomocou kreditných kariet. To je dôležité pre používateľov, ktorí chcú mať rýchly a ľahký prístup na kryptotrh. Niektoré digitálne meny sú napriek tomu v súčasnosti k dispozícii na nákup pomocou tejto metódy. 

… a to je všetko! Teraz viete, ako získať svoje prvé tokeny IOTA Binance.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map