Ako plánujú podniky agentúry EEA využívať ethereum

Spustené v roku 2015, Ethereum sa rýchlo etablovala ako jedna z popredných a najcennejších kryptomien na trhu. Najdôležitejšie na ethereu je skutočnosť, že je to oveľa viac než len kryptomena.

Ethereum, ktoré navrhla jedna z najskvelejších myslí našej generácie, Vitalik Buterin, možno považovať za vylepšenú verziu platobného systému Bitcoin. Preto sa môže pochváliť všetkými výhodami Bitcoin (decentralizácia, nemennosť, zvýšená bezpečnosť), ale skutočná sila Etherea vyplýva z jeho programovateľnosti.

Na platforme Ethereum môžu vývojári vložiť „dohody“ do kódu a umožniť automatické vykonávanie transakcií. Tieto digitálne dohody sú známe „inteligentné zmluvy“ a sú hlavným dôvodom, prečo je Ethereum také užitočné a nie je len platobným systémom. Má svoju natívnu menu s názvom Ether, používa EVM (Ethereum Virtual Machine) a kompiluje kódy napísané v rodnom jazyku Ethereum s názvom Solidity.

Ak vás ethereum nadchlo, možno ste už neskoro počuli o niečom, čo sa volá EEA. V tomto článku sa zameriame na rôzne aspekty agentúry EEA: čo to je, aký je jeho cieľ, prečo je dôležité, kto sú jeho členovia, aké výhody má a ako členovia plánujú využívať Ethereum..

Čo je EHP?

Skratka EEA znamená Enterprise Ethereum Alliance a je skupina zložená z viacerých spoločností všetkých tvarov a veľkostí. Agentúru EEA spustila už vo februári 2017 30 zakladajúcich členských spoločností, ktoré zahŕňajú veľké mená z rebríčka Fortune 500, ako sú Microsoft, Intel, JP Morgan, Santander, ConsenSys, ING, UBS, BlockApps, BP, AMIS a Accenture. ako rôzne akademické inštitúcie a startupy.

aliancia podnikového ethereum

Zdroj: entethalliance.org

Cieľ agentúry EEA

Aby to bolo čo najjednoduchšie, cieľom Enterprise Ethereum Alliance je čo najviac uľahčiť spolupráci ktorejkoľvek zainteresovanej strany alebo člena pri implementácii nového softvéru a obchodných aplikácií využívajúcich blockchain Ethereum..

Ďalším veľmi dôležitým cieľom agentúry EEA je spojiť organizácie, ľudí a spoločnosti a pomôcť spoločnosti Ethereum dosiahnuť jej skutočný / plný potenciál, pokiaľ ide o platobnú sieť a médium dApp / smart contract.

Umožňuje účastníkom vytvoriť si vlastný, na mieru vyrobený súkromný blockchain Ethereum alebo dokonca implementovať súkromné ​​blockchainy na sledovanie riadenia dodávateľského reťazca. Toto sa deje prostredníctvom „pracovných skupín“. Na webovej stránke EEA majú všetci členovia možnosť pripojiť sa k uvedeným skupinám a spolupracovať pri riešení problémov. Tieto skupiny sú uvedené na webových stránkach agentúry EEA a sú navrhnuté špeciálne na pomoc pri vytváraní riešení využívajúcich technológiu Ethereum pre množstvo obchodných výziev určených na narušenie rôznych priemyselných odvetví..

Členstvo v EHP

Agentúra EEA teraz spolupracuje s viac ako 150 spoločnosťami a stále existuje priestor na jej rozšírenie. Teoreticky môže byť súčasťou EHP každý, kto má zdroje a motiváciu na zlepšenie súkromného a verejného blockchainu.

Ak sa chcete stať členom, musíte vyplniť formulár žiadosti a poskytnúť rôzne osobné údaje, veľkosť spoločnosti a ďalšie príslušné podrobnosti. Uchádzači musia byť jednotlivci alebo organizácie propagujúce a uľahčujúce podnikové aplikácie založené na ethereu; musia súhlasiť s pravidlami EHP, politikou práv duševného vlastníctva, zásadou dôvernosti a mlčanlivosti a protimonopolnou politikou.

Všetky zúčastnené strany musia platiť ročný členský poplatok, aby mohli zostať súčasťou EHP. Pre jednotlivcov a skupiny alebo spoločnosti s menej ako 50 ľuďmi je poplatok 3 000 dolárov ročne. Pre spoločnosti s 51 až 500 zamestnancami je poplatok 10 000 dolárov ročne. Maximálny poplatok je 25 000 dolárov a je určený pre spoločnosti s viac ako 5 000 zamestnancami.

Ako člen EEA môžete ťažiť z jej viacerých pracovných skupín, vytvárať a zúčastňovať sa pracovných skupín, získať prístup k otvorenému kódu, organizovať stretnutia EEA, ako aj využívať rôzne zľavy na sponzorstvá EEA..

Výhody EEA

Jednou z najviac podceňovaných výhod EHP je skutočnosť, že spolupráca každý rok ponúka niekoľko podujatí. Tieto udalosti môžu byť skvelou príležitosťou na diskusiu o nápadoch, vytváranie sietí a zdieľanie výskumu medzi účastníkmi.

Väčšina udalostí sa točí okolo tém, ako je napríklad dodržiavanie predpisov KYC a AML, ako vytvárať dApps na ethereum a pochopenie súčasného stavu projektu (ethereum)..

Zvyšok výhod súvisí s víziou agentúry EEA o lepšej a svetlejšej budúcnosti. Napríklad definuje štandardy otvoreného zdroja pre vývoj a fungovanie blockchainu Ethereum pre všetky členské spoločnosti a tiež sa zaoberá požiadavkami na podnikové nasadenie a využíva existujúce štandardy.

Agentúra EEA by mala pomôcť napredovať v rozvoji ekosystému Etherea na globálnej úrovni. Hrá veľkú úlohu pri štandardizácii prístupov k ochrane súkromia, udeľovaní povolení a poskytovaní alternatívnych konsenzuálnych algoritmov.

Budúcnosť EHP

Od svojho uvedenia na trh zaznamenal EEA neuveriteľný rast takmer o 500%. Jeho poslaním je štandardizácia technológie a vývoja blockchainu. Aj keď sa jeho vyhliadky zdajú veľmi dobré, EEA má dvoch veľkých rivalov: spoločnosť IBM Hyperledger a R3cev.

Enterprise Ethereum Alliance sa javí ako organizácia, ktorá má s pribúdajúcim mesiacom čoraz väčší vplyv. To je mimoriadne prospešné pre Ethereum ako projekt, rovnako ako pre kohokoľvek, kto plánuje investovať do Ethereum alebo ho plánuje v budúcnosti využiť na obchodné účely..

Záverečné myšlienky

Enterprise Ethereum Alliance je nepochybne veľkým dôvodom, prečo je Ethereum jedným z najvplyvnejších a najúspešnejších blockchainových projektov, pretože zaisťuje, že niektoré z najväčších svetových firiem sú ochotné túto platformu využívať. Keďže čoraz viac inštitúcií a podnikateľov začína vnímať význam inteligentných zmlúv a potenciál dApps, EEA v roku 2019 pravdepodobne ešte porastie..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map