Ako používať MyEtherWallet Sprievodca pre začiatočníkov

Čo je MyEtherWallet?

Od svojho uvedenia v roku 2015, MyEtherWallet, alebo krátka peňaženka MEW, si získala veľkú popularitu v systéme Windows Ethereum sphere sa stáva jednou z najrenomovanejších peňaženiek Ethereum a jednou z najlepších peňaženiek v kryptomene vôbec. MyEtherWallet je webová služba, ktorá vám umožňuje kontrolovať vaše finančné prostriedky. Používa sa na bezpečné ukladanie, odosielanie a prijímanie tokenov Ether a ERC-20, ako aj na interakciu s inteligentnými zmluvami..

Táto služba poskytuje svojim používateľom adresu (verejnú adresu), na ktorej môžu prijímať mince a žetóny od kohokoľvek. Poskytuje používateľom tiež rýchly spôsob odosielania coinov prostredníctvom súkromného kľúča (tajné heslo).

Výhody a nevýhody

V porovnaní s inými online peňaženkami ponúka MyEtherWallet vylepšené zabezpečenie a väčšiu kontrolu nad vlastnou peňaženkou a súkromnými kľúčmi. Pri používaní služby MyEtherWallet nepoužívate typické prihlasovacie informácie, ako napríklad účet na webe alebo heslo, a neukladáte na nich informácie. Ďalšou výhodou MyEtherWallet je skutočnosť, že sa dodáva s podporou tokenu ERC-20. Napokon je to ľahko použiteľné aj pre prvých používateľov vďaka jeho pôsobivému, ale veľmi praktickému grafickému používateľskému rozhraniu.

Pokiaľ ide o nevýhody, MyEtherWallet neprichádza s podporou širokej škály zariadení, pretože je k dispozícii iba ako webová aplikácia a ako a Rozšírenie Chrome. Peňaženka ďalej poskytuje iba prístup k ethereum blockchainu. Preto ho nemožno použiť s inými altcoinmi.

Ako používať MyEtherWallet

Ako vytvoriť peňaženku MEW – Sprievodca krok za krokom

KROK 1

Ak chcete začať používať MyEtherWallet, prejdite na https://www.myetherwallet.com/, a vygenerujte a nová peňaženka. Je dôležité si uvedomiť možné phishingové podvody, pretože došlo k mnohým prípadom, keď hackeri ukradli súkromné ​​kľúče vytvorením podobne vyzerajúcich webových stránok. Uistite sa, že na webe je v paneli s adresou uvedená značka „MYETHERWALLET LLC (USA)“ alebo „Zabezpečené“..

KROK 2

Po načítaní hlavnej stránky webu sa v sekcii Nová peňaženka zobrazí možnosť vytvoriť novú peňaženku. Do príslušného poľa zadajte heslo alebo frázu a jednoducho kliknite na tlačidlo „Vytvoriť novú peňaženku“. Upozorňujeme, že heslo sa použije na šifrovanie vášho súkromného kľúča a na ďalšie odomknutie peňaženky budete potrebovať heslo aj súkromný kľúč..

Terminál MyEtherWallet

KROK 3

MyEtherWallet.com potom vygeneruje súkromný kľúč chránený heslom, ktorý sa označuje ako „súbor úložiska kľúčov“. Súbor je možné stiahnuť vo formáte UTC alebo JSON. Tento súbor možno použiť na prístup do vašej peňaženky a je takmer samozrejmé, že jeho bezpečnosť je nanajvýš dôležitá. Ak sa chcete v procese posunúť ďalej, kliknite na položku „Rozumiem. Ďalej.” tlačidlo

Základný kameň MyEtherWallet

KROK 4

Na ďalšej obrazovke sa zobrazí súkromný kľúč alebo vaša nová MyEtherWallet. Tento súkromný kľúč musí byť veľmi bezpečný, pretože ak sa dostane do nesprávnych rúk, je možné ho použiť na odomknutie peňaženky. Váš súkromný kľúč sa odporúča vytlačiť na kúsok papiera. Ďalej kliknite na tlačidlo „Uložiť adresu“, aby ste skontrolovali verejnú adresu svojej peňaženky.

Súkromný kľúč MyEtherWallet

KROK 5

Adresu verejnej peňaženky môžete zobraziť až po kliknutí na tlačidlo „Uložiť adresu“. Táto služba poskytuje niekoľko spôsobov prístupu k vašej peňaženke. Máte k nej prístup buď pomocou súboru JSON Keystore, alebo pomocou súkromného kľúča alebo pomocou iných peňaženiek, ako sú MetaMask, Mist, Ledger Wallet, TREZOR a Digital Bitbox. Po odomknutí sa informácie o vašej peňaženke zobrazia dole na stránke. Môžete si pozrieť svoju verejnú adresu, zostatok na účte, históriu transakcií, zostatky tokenov a QR kódy.

Odomknúť

Podrobnejšie informácie nájdete na oficiálnej stránke Ako sekcia umiestnená na oficiálnej stránke služby GitHub.

Adresa

Ďalšie funkcie

Príjem a odoslanie

MyEtherWallet tiež umožňuje posielať menové aktíva. Ak to chcete urobiť, vybertePošlite Ether & Žetóny”Možnosť. Ďalej budete musieť odomknúť peňaženku. Zadajte adresu cieľovej peňaženky a sumu, ktorú chcete poslať. Kliknite na sivé tlačidlo ETH a z rozbaľovacieho zoznamu vyberte ďalšie aktíva, ktoré nie sú ERC-20. Ak chcete dokončiť odosielanie prevodu, kliknite na „Generovať transakciu“, „Odoslať transakciu“ a potom na „Áno, som si istý!“ potvrdenie.

poslať

Ako zameniť aktíva

Toto poskytuje používateľom prístup na burzu za výmenu Etherea (ETH) za ďalšie kryptomeny ako napr Bitcoin (BTC) a Augur (REP), ako aj za výmenu bitcoinov (BTC) za ethereum (ETH) alebo Augur (REP).

Ak to chcete urobiť, jednoducho vyberte „Zameniť”Vyberte položku, ktorú chcete vymeniť, a zadajte čiastku, ktorú je potrebné odoslať alebo prijať. Postupujte zadaním adresy a výberom možnosti „Spustiť výmenu“. Stojí za zmienku, že na odoslanie prostriedkov máte iba 10 minút.

Zameniť

Inteligentné zmluvy

Jednou z najlepších funkcií MyEtherWallet je, že umožňuje svojim používateľom komunikovať s inteligentnými zmluvami Ethereum. To znamená, že MyEtherWallet je obzvlášť užitočný pre používateľov zaujímajúcich sa o ICO a dApps. Môžete spravovať existujúce inteligentné zmluvy a dokonca nasadiť svoje vlastné. Ďalšie informácie o inteligentných zmluvách a ďalších problémoch môžu používatelia získať na serveri vedomostná základňa oddiel.

Zmluva

Odosielanie offline

MyEtherWallet je vybavený ešte ďalšou pozoruhodnou funkciou, ktorá je zameraná skôr na používateľov orientovaných na bezpečnosť. Stručne povedané, táto služba má možnosť odosielania offline, ktorá spočíva v zaistení bezpečnosti vášho súkromného kľúča.

Ak ho chcete použiť, jednoducho vyberte „Odoslať offline“, Zadajte adresu peňaženky, odkiaľ sa budú prostriedky posielať, a kliknite na tlačidlo„ Vytvoriť informácie “. Prejdite do režimu offline a vyplňte údaje o transakcii v kroku 2 (počítač offline). Pred odomknutím peňaženky sa uistite, že je váš počítač skutočne offline. Následne kliknite na tlačidlo „Generovať transakciu“.

Offline

Záverečné myšlienky

Ak vezmeme do úvahy všetko, nie je prekvapením, že sa MyEtherWallet stala jednou z najobľúbenejších služieb pre fanúšikov a používateľov Ethereum. Poskytuje sadu užitočných a ľahko prístupných funkcií pre interakciu so sieťou Ethereum, pričom ponúka dostatok bezpečnostných funkcií, aby presvedčil aj tých najskeptickejších používateľov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map