Ako previesť bitcoin na hotovosť?

Ako previesť bitcoin na hotovosť je jednou z hlavných otázok, ktoré majú investori BTC. Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako prevádzať bitcoiny (BTC) na fiatovú menu. Niektoré z možností zahŕňajú bitcoinové bankomaty, burzy kryptomien a peer-to-peer trhy.

Burzy kryptomeny sú zvyčajne najjednoduchší spôsob, ako získať prístup k hotovosti, ak máte bitcoin. K dispozícii sú však aj ďalšie možnosti, ako sú bitcoinové bankomaty a peer-to-peer trhy. Napriek tomu môžu mať vyššie poplatky a nemusia pracovať v regióne, v ktorom sa nachádzate.

Táto príručka vám pomôže pochopiť, ktoré sú rôzne možnosti, ako previesť bitcoin na hotovosť. Tieto platformy vám vo všeobecnosti umožňujú nakupovať aj BTC a ďalšie virtuálne meny. To znamená, že tohto sprievodcu môžete použiť aj na iné virtuálne meny na trhu.

Ako prevediem bitcoin na hotovosť?

Existujú rôzne spôsoby, ako môžeme previesť bitcoin na hotovosť. Ak chce investor vstúpiť na trh, musí sa tiež ubezpečiť, že na jeho opustenie je dostatok likvidity. To je dôvod, prečo otázka „ako previesť bitcoin na hotovosť?“ patrí medzi najbežnejšie medzi nováčikmi.

Dobrá vec je, že ak viete, ako prevádzať hotovosť na bitcoin, máte veľkú šancu, že rovnakým spôsobom prevediete bitcoin späť na hotovosť. Napríklad, ak ste na prevod fiat meny na bitcoin použili virtuálnu zmenáreň, môžete tiež pomocou tejto platformy (ak to burza ponúka túto možnosť) prevádzať prostriedky späť na fiat.

V ďalších častiach sa dozviete, ako prevádzať bitcoiny na hotovosť a naopak. Môžete použiť ktorúkoľvek z metód uvedených nižšie. Niektoré z nich nemusia byť vo vašej oblasti k dispozícii. Mali by ste preto hľadať ten, ktorý sa lepšie prispôsobí vašej osobnej situácii.

Výmeny kryptomeny

Burzy kryptomeny sú zvyčajne jedným z najlepších miest na nákup bitcoinov a iných digitálnych aktív. Tieto platformy boli vytvorené s cieľom ponúknuť používateľom efektívne a ľahko použiteľné riešenia.

bitcoinové obchodovanie na burze

Existujú rôzne kryptomeny, ktoré by vám umožnili vymeniť vaše BTC za hotovosť. Spravidla majú sprievodcu, ktorý vysvetľuje, ako prevádzať bitcoin na hotovosť v jednoduchých krokoch. Berte do úvahy, že ak vám burza ponúka možnosť nakupovať bitcoin alebo iné kryptomeny za hotovosť, mali by ste byť schopní vybrať si aj finančné prostriedky.

Ak používate kryptoburzu, museli by ste svoje BTC poslať na platformu, ktorú používate. Môže to byť Binance, Coinbase alebo Kraken. Akonáhle pošlete bitcoiny do svojej peňaženkovej burzy, mali by ste ich ísť vymeniť za hotovosť. Nájdete obchodné páry BTC / USD, BTC / EUR alebo BTC / GBP.

Uvedomte si, že BTC / USDT nie sú rovnaké ako BTC / USD. USDT je ​​stablecoin, ktorý je viazaný na cenu dolára. To znamená, že nekonvertujete svoje prostriedky na fiat menu, ale na stablecoin, ktorý nie je rovnaký.

Ak chcete vedieť, ako previesť bitcoin na hotovosť, mali by ste použiť tieto obchodné páry: BTC / USD, BTC / EUR alebo BTC / GBP (alebo iné obchodné páry na miestnej burze, ktoré by boli prepojené s fiat menou). Medzi ďalšie fiat meny patria BRL, MXN, CZK, THB, JPY a mnoho ďalších.

Len čo predáte svoje BTC na trhu, budete môcť vybrať svoju hotovosť. Vo všeobecnosti môžete prostriedky poslať na svoj bankový účet. Tento bankový účet by mal byť prepojený s burzou, ktorú používate. Iné platformy umožňujú používateľom posielať svoje prostriedky späť na ich debetné alebo kreditné karty spojené s ich výmennými účtami.

Coinbase taktiež ponúka možnosť používateľom v niektorých jurisdikciách vyberať prostriedky na PayPal. Keď už máte prostriedky na svojom bankovom účte, môžete ich ľahko vybrať z bankomatu alebo miestnej pobočky.

Bitcoinové bankomaty

Ďalšia možnosť, ktorú musia používatelia odpovedať na otázku „ako prevediem bitcoin na hotovosť?“ je použiť Bitcoinové bankomaty. Používajú sa veľmi ľahko a nachádzajú sa už vo väčšine krajín sveta. Jedinou negatívnou stránkou bitcoinových bankomatov je, že sa nenachádzajú v každom jednom meste alebo malom meste.

Bitcoinové bankomaty vyzerajú ako tradičné bankomaty. Hlavný rozdiel je v tom, že môžete (niekedy) kryptomeny nakupovať a predávať za hotovosť. Toto je rýchla a jednoduchá metóda, ak vás zaujíma, ako prevádzate bitcoin na hotovosť.

Systém je veľmi jednoduchý. Mali by ste mať peňaženku s kryptomenami s prostriedkami BTC. Keď začnete používať bankomat, mali by ste zvoliť možnosť „Predať“ (ak je k dispozícii). Nie všetky krypto bankomaty majú túto možnosť povolenú. Niektoré z týchto bankomatov umožňujú používateľom nakupovať iba bitcoiny a iné virtuálne meny.

Len čo vyberiete možnosť „Predať“, mali by ste prostriedky poslať na adresu zobrazenú v bitcoinovom bankomate. Potvrdenie transakcie môže trvať niekoľko minút. Na prijatie hotovosti musíme počkať na potrebné potvrdenia siete. Hneď ako zaregistrujete potrebné potvrdenie, môžete zo zariadenia vybrať svoje prostriedky. Vyzerá to rovnako ako tradičný bankomat.

Toto je jeden z najjednoduchších spôsobov, ako previesť bitcoin na hotovosť. Trvá to len pár minút a bankomaty nájdete vo väčšine najväčších miest na svete. Napriek tomu sú poplatky zvyčajne veľmi vysoké (medzi 3% a 12%). Preto by ste to mali brať do úvahy pri výbere hotovosti z týchto bankomatov.

Siete typu peer-to-peer

Ďalším spôsobom, ako sa musíte naučiť, ako prevádzať bitcoiny na hotovosť, je používať siete typu peer-to-peer. Toto sú webové stránky, ktoré vám umožňujú spojiť sa s používateľmi vo vašom regióne a zameniť BTC za hotovosť.

Tieto platformy fungujú veľmi ľahko a sú veľmi bezpečné. Vaše finančné prostriedky BTC by ste mali poslať osobe, ktorú ste si vybrali z platformy. BTC budú na pár minút alebo hodín uzamknuté v úschove, kým druhá osoba nepošle hotovosť na váš bankový účet. Po prijatí transakcie si môžete vybrať hotovosť z miestneho bankomatu alebo pobočky banky.

Jedná sa o veľmi ľahký a rýchly spôsob, ako získať prístup k hotovosti pomocou svojich virtuálnych mien. Proces však môže byť niekedy pomalý (v porovnaní s výmenami) a finančné prostriedky môžu byť na niektoré hodiny zmrazené v viazanom systéme – čo určite nie je vhodné. Najobľúbenejšie platformy ako Binance a LocalBitcoins sú veľmi bezpečné a zabezpečujú, aby sa finančné prostriedky dostali k druhej osobe včas.

V minulosti bolo možné stretnúť sa s inými ľuďmi a získať hotovosť do ruky. Napriek tomu sa to kvôli predpisom KYC sťažovalo a táto možnosť bola deaktivovaná. Napriek tomu, ak poznáte ľudí predávajúcich a kupujúcich bitcoiny vo vašom regióne, môžete sa s nimi ľahko spojiť a predať svoje BTC za hotovosť. Pri osobných stretnutiach by ste však mali byť vždy opatrní.

Ako previesť hotovosť na bitcoin?

Teraz, keď sme videli, ako prevádzať bitcoiny na hotovosť, musíme sa naučiť, ako presunúť našu fiat menu do krypto ekosystému. Rovnako ako v predchádzajúcich častiach môžeme digitálne aktíva nakupovať v hotovosti pomocou kryptoburzových búrz, bitcoinových bankomatov a tiež sietí P2P.

Používanie krypto platformy

Ak chcete previesť hotovosť na bitcoin, mali by ste vyhľadať kryptoburzu, ktorá vám umožní vkladať prostriedky na ich platformu. Cieľom je skôr vložiť peniaze v hotovosti ako digitálne aktíva. Niektoré burzy s fiat menami nepracujú, pretože miestne banky nechcú ponúkať služby krypto platformám. Mali by ste teda nájsť burzu, ktorá vám dá možnosť tak urobiť.

Len čo nájdete burzu, ktorú chcete použiť, mali by ste nájsť možnosti, ako vložiť prostriedky. Možno budete môcť vložiť hotovosť pomocou kreditnej karty, debetnej karty alebo bankovým prevodom. Niektoré ústredne ako Binance tiež integrovali platformu P2P.

Najjednoduchšou metódou je možno debetná karta, ktorá by prevádzala prostriedky z vašej banky priamo na burzu. Trvá to len pár minút a poskytuje vám rýchly prístup k digitálnym aktívam. Môže však byť lacnejšie použiť bankový prevod bez poplatkov. V Európe fungujú niektoré kryptoburzy so sieťou SEPA. To znižuje poplatky za prevody.

Niektoré platformy, ktoré sa nepovažujú za tradičné kryptoburzy, umožňujú používateľom nakupovať aj bitcoiny. Závisí to od platformy, ktorá je k dispozícii vo vašom regióne.

Bankomaty kryptomeny

Bankomat s kryptomenou by vám umožnil získať prístup k bitcoinom a iným virtuálnym menám v hotovosti. Aj keď nie všetky vám umožnia predať mince za hotovosť, všetky vám umožnia kúpiť digitálne aktíva.

Niektoré z krypto bankomatov podporujú niekoľko virtuálnych mien, zatiaľ čo iné iba bitcoin. Ak máte to šťastie, že máte vo svojom regióne krypto bankomat, bude pre vás veľmi užitočné naučiť sa, ako prevádzať bitcoiny na hotovosť alebo naopak.

Oranžový bitcoinový bankomat s logom bitcoinu, možno nie najlacnejší spôsob nákupu bitcoinu a skvelý nástroj pre používateľov, ktorí chcú vedieť, ako previesť bitcoin na hotovosť

Hneď ako vložíte hotovosť, vaše prostriedky sa prevedú do vašej krypto peňaženky. Môžete to naskenovať cez bankomat alebo napísať na obrazovku. Skenovanie by mohlo byť jednoduchšie, pretože sa vyhnete zadaniu nesprávnej adresy peňaženky. Pamätajte, že ak svoje prostriedky pošlete do inej peňaženky, nikdy ich nevrátite.

Niektoré bankomaty vyžadujú, aby ste predtým, ako budete môcť nakupovať alebo predávať svoje finančné prostriedky, mali preukaz totožnosti. Pripravte si ho teda v prípade potreby. Bankomaty sú tiež drahšie ako tradičné zmenárne. Jedná sa o fyzické stroje, ktoré si vyžadujú údržbu. Mali by ste byť pripravení získať vyššiu cenu za nákup a nižšiu cenu za predaj.

Väčšina krajín implementuje nariadenia, ktoré sťažujú prístup na trh. Kryptoburzy však odviedli úžasnú prácu pri rozširovaní svojich riešení a ponúk. Je len na vás, či využijete burzu alebo inú platformu.

Nákup kryptomeny od iných ľudí

Videli sme, ako prevádzať bitcoiny na hotovosť pomocou sietí typu peer-to-peer. Teraz by ste sa podieľali na nákupe digitálnych aktív od iných ľudí. Namiesto predaja svojich mincí by ste hľadali osobu, ktorá by za ich mince prijala hotovosť.

trasenie rúk po tom, ako sa naučíte, ako prevádzať bitcoin na hotovosť

Mnoho používateľov nájdete na krypto konferenciách alebo stretnutiach. Sú to vynikajúce miesta na spoznanie ľudí, ktorí majú záujem o výmenu kryptomeny za hotovosť. Napriek tomu to nemusí byť také bezpečné ako používanie výmeny alebo inej platformy. Pamätajte, že pri použití tejto možnosti výmeny budete možno musieť zaplatiť vyššiu cenu za BTC, ktoré chcete kúpiť.

Toto je jeden z najjednoduchších spôsobov prevodu hotovosti na bitcoin. Musíte len nájsť správnych ľudí, aby tak robili. Siete typu peer-to-peer sú najlepším spôsobom prepojenia kupujúcich a predávajúcich virtuálnych mien. Existujú však aj iné metódy. Miestne kryptoskupiny vám tiež môžu pomôcť spojiť sa s ľuďmi, ktorí chcú previesť svoje bitcoiny na hotovosť.

Záverečné slová o tom, ako previesť bitcoin na hotovosť

Existujú rôzne mechanizmy, ktoré umožňujú používateľom prevádzať bitcoiny na hotovosť. Medzi tieto možnosti patria kryptomeny, siete peer-to-peer a bitcoinové bankomaty. V závislosti od vašej polohy by ste mohli jednoduchšie použiť niektorú z týchto metód.

Väčšina z týchto riešení vám zároveň pomáha investovať aj do digitálnych aktív. To znamená, že sa nielen naučíte, ako prevádzať bitcoiny na hotovosť, ale aj to, ako pomocou fiat meny získať prístup k bitcoinom a iným virtuálnym menám..

Predpisy sa na kryptotrhu rozširujú. Používanie sietí P2P nemusí byť také ľahké ako v minulosti alebo by vyžadovalo viac informácií. Burzy navyše môžu čeliť problémom s bankami, ktoré neposkytujú služby kryptomanickým službám.

V posledných rokoch sa krypto a fiat on-rampy rozširujú a teraz umožňujú používateľom získať prístup k digitálnym aktívam.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map