Ako vypočítať zisk BitMEX

Ak v súčasnosti podnikáte svoje prvé kroky ako krypto investor alebo obchodník, potom je veľká šanca, že sa už možno pozeráte na BitMEX, jednu z najpopulárnejších obchodných platforiem pre bitcoiny. Jej denný objem obchodov je viac ako 35 000 BTC a mesačne má viac ako 540 000 prístupov. BitMEX je nepochybne pôsobivá platforma, ktorá sa môže pochváliť nepreberným množstvom užitočných obchodných nástrojov.

Trvalé zmluvy, zmluvy so ziskom smerom nadol a so znížením zisku, poplatky za financovanie, poplatky za obchodovanie, nerealizované a realizované PNL (zisk a strata), všetky tieto podmienky by vám mohli spočiatku robiť problémy. Pred efektívnym obchodovaním na BitMEX je nevyhnutné, aby ste pochopili, čo znamenajú, pretože iba ak sa im porozumiete, budete sa môcť naučiť vypočítať svoje zisky na uvedenej platforme.

Bitmex má zabudovanú kalkulačku ziskov a strát, ktorú je možné relatívne ľahko použiť, ak máte trochu trpezlivosti a dozviete sa, o čo ide. Vytvorili sme rýchly prehľad kalkulačky BitMEX, aby sme vám pomohli lepšie sa v tom zorientovať.

Kalkulátor zisku Bitmex

Kalkulačka ziskov a strát Bitmexu

Kalkulátor zisku BitMEX je prístupný z ľavej hornej časti rozhrania BitMEXu v sekcii Zadať objednávku. Prístup k nej získate kliknutím na tlačidlo v tvare kalkulačky v pravej hornej časti ponuky, hneď vedľa tlačidla Nastavenia.

Kalkulačka má dve hlavné „strany“, dlhú a krátku, a tri karty: Zisk / strata, Cieľová cena a Likvidačná cena. Pod nimi nájdete určené polia pre zadanie množstva, vstupnej ceny, výstupnej ceny a pákového efektu. Výsledky sa automaticky zobrazia na pravej strane kompaktného používateľského rozhrania kalkulačky v sekciách ako Margin, Entry Value, Exit Value, Profit / Loss, Profit / Loss% a ROE%.

Vysvetlenie nákupu a predaja

Ďalej vysvetliť, ako BitMEX Kalkulačka zisku / straty funguje, použijeme skutočné príklady zmlúv Perpetual Contracts, Upside Profit Contracts a Downside Profit Contracts..

Večné zmluvy

Predstavme si, že túžite po 1 000 zmluvách XBTUSD s priemernou vstupnou cenou 1 000 dolárov. Ak je markantná cena XBTUSD v súčasnosti 1 250 dolárov, potom je nerealizovaný PNL (zisk a strata) založený na rozdiele medzi priemernou vstupnou cenou a markantnou cenou.

Nerealizovaný zisk sa počíta takto: (1 USD / 1 000 USD – 1 USD / 1 250 USD) * 1 000 = 0,20 XBT

Realizovaný PNL je založený na rozdiele medzi priemernou vstupnou cenou a cenou, za ktorú predávate XTBUSD. Realizovaný PNL sa počíta podľa toho, kde môžete kúpiť alebo predať svoju pozíciu. Väčšinou to nie je značková cena.

Vypočítava sa pomocou nasledujúceho vzorca: (1 1/1 000 USD – 1 500 USD) * 500 = 0,17 XBT, kde 1500 je posledná cena XBTUSD a 500 je počet zmlúv, ktoré ste predali.

Zmluva o prevrátení zisku


Chcete kúpiť 100 zmlúv XBT7D_U110 s priemernou vstupnou cenou 0,03 XBT. Posledná momentálne známa cena XTB7D_U110 je 0,05 XBT.

V tomto prípade predstavuje nerealizovaný PNL rozdiel medzi poslednou cenou a priemernou vstupnou cenou. Vypočítava sa takto: (0,05 XBT – 0,03 XBT) * 100 = 2 XBT.

Realizovaný PNL predstavuje rozdiel medzi cenou, za ktorú sa rozhodnete predať XBT7D_U110, a priemernou cenou. Napríklad, ak sa rozhodnete predať 50 zmlúv XBT7D_U110 za 0,05 XBR, potom bude vzorec (0,05 XBT – 0,03 XBT) * 50 = 1 XBT

Zmluva o nevýhodnom zisku

V rámci tohto príkladu si predstavte, že chcete kúpiť 50 zmlúv XBT7D_D90 s priemernou cenou 0,02 XBT, pričom nezabúdajte, že posledná cena XBT7D_D90 je v súčasnosti 0,04 XBT.

Nerealizovaný PNL predstavuje rozdiel medzi poslednou cenou a priemernou vstupnou cenou a počíta sa takto: (0,04 XBT – 0,02 XBT) * 50 = 1 XBT

Realizovaný PNL predstavuje rozdiel medzi priemernou vstupnou cenou a cenou, za ktorú predávate XBT7D_D90. Ak chcete predať 25 XBT7D_D90 za 0,04 XBT, potom bude realizovaný zisk (0,04 XBT – 0,02 XBT) * 25 = 0,5 XBT

Poplatky za financovanie

BitMEX prichádza s podporou takzvaných Perpetual Contracts. Ak chcete kúpiť alebo predať trvalú zmluvu, budete počas obchodovacieho obdobia príležitostne platiť alebo dostávať poplatky za financovanie.

Trvalá zmluva je obdobou zmluvy o budúcej zmluve. Odlišuje sa však od vyššie uvedenej zmluvy tým, že má nasledujúce osobitosti: nejde o vypršanie platnosti alebo vyrovnanie, môže obchodovať veľmi úzko s indexovou cenou, pretože môže napodobňovať spotový trh založený na marži. Viac informácií o Večné zmluvy a Budúce zmluvy možno nájsť na oficiálnych webových stránkach spoločnosti BitMEX

Povedzme, že obchodujete s XBTUSD a že každých 8 hodín sa platí poplatok za financovanie, ktorý má v súčasnosti hodnotu 1%. Poplatok za financovanie sa platí od kupujúcich k predajcom. Napríklad si predstavme, že momentálne túžite po XBTUSD v hodnote 100 XBT. Ak pozícia nemá realizovaný PNL a je čas na financovanie, potom ste povinní zaplatiť 1 XBT. Po zaplatení poplatku za financovanie je váš realizovaný PNL teraz -1 XBT.

Poplatky za obchodovanie

Realizovaný PNL sa používa na výpočet všetkých potrebných obchodných poplatkov. Napríklad, ak by ste kupovali XBTUSD a trh by zostal rovnaký, váš nerealizovaný PNL je 0 a realizovaný PNL je negatívny, pretože ste zaplatili poplatok za odber pri zakúpení XBTUSD.

Realizované účtovníctvo PNL

Ak zmenšujete veľkosť existujúcej pozície alebo ju úplne zatvárate, potom sa realizovaný PNL automaticky zobrazí na obchodnom paneli obchodu BitMEX..

Napríklad pre otvorenú pozíciu s realizovaným ziskom 10 XBT sa na tejto karte zobrazí karta Otvorené pozície. Je to presne naopak, ak uzavriete rovnakú pozíciu a dosiahnete zisk 10 XBT. Potom sa na karte Uzavreté pozície zobrazí 10 XBT.

Ak vytvoríte novú pozíciu na príslušnej zmluve, potom bude realizovaný PNL 0 XBT a zobrazí sa na karte Otvorené pozície. Naopak, ak polohu zatvoríte, akýkoľvek realizovaný PNL sa potom pridá na kartu Uzavretá pozícia.

Dúfame, že táto príručka vrhne svetlo na to, čo by sa mohlo javiť ako dosť nepríjemná kalkulačka, a na výpočet vašej BitMEX zisky budú odteraz hračkou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map