Ako vytvoriť bitcoinovú papierovú peňaženku

Čo je to bitcoin?

Pojem bitcoin sa používa pre dve rôzne zložky bitcoinový protokol a bitcoinová kryptomena. Čo však najviac napadne, keď sa povie slovo bitcoin, je bitcoin kryptomena.

Bitcoinová kryptomena výrazne uľahčuje finančné transakcie medzi viacerými používateľmi bez toho, aby ich musel spracúvať ústredný orgán, napríklad finančné inštitúcie (banky) alebo platobné brány tretích strán. Aj keď sa nazýva mena, nie je vytlačená na papierových bankovkách, ako sú fiat peniaze. Je vytváraný elektronicky ťažobným procesom a je uchovávaný v špeciálnom softvéri zvanom peňaženky.

Bitcoin sa používa na platby za tovar a služby, ak sú obe strany ochotné ich akceptovať. Je to skôr ako tradičné fiat meny, ale bitcoinové transakcie sa uskutočňujú digitálne.

Čo sú papierové peňaženky?

Bitcoinové papierové peňaženky, aj keď sa generujú online, sa často označujú ako offline / studené sklady. Ako už názov napovedá, papierové peňaženky sú tlačené na papier alebo materiály s tvrdou väzbou, čo zvyšuje jej odolnosť.

Po vygenerovaní adresy papierovej peňaženky a jej súkromného kľúča. Proces generovania kľúčov sa vykonáva prostredníctvom webového prehliadača klientov a neprenáša sa cez internet. Pre istotu je vhodné po vytlačení vymazať súbory cookie prehliadača.

Papierové peňaženky sú zabezpečené, pretože sú generované na strane klienta a adresy peňaženiek sú úplne offline. Jedna dobrá vec je, že to nie je v dosahu hackerov. Nakoľko negenerujete svoje adresy na phishingových alebo podvodných stránkach, máte istotu, že vygenerované kľúče nie sú známe pre stránky tretích strán, z ktorých ste ich vygenerovali, a preto zabezpečujú vaše aktíva. Aj keď tlačenie papierovej peňaženky môže byť pre cyber útočníkov neúspešné, stále máte čo robiť, aby ste zabezpečili peňaženku pred ľuďmi vo vašom okolí..

Ako vygenerovať vašu papierovú peňaženku.

Webové stránky ako napr WalletGenerator.Net a BitAddress.Org umožňuje generovanie bezpečných bitcoinových adries jednoduché a priame.

Nasledujúce pokyny vás prevedú tým, ako vygenerovať adresu bitcoinovej papierovej peňaženky pomocou platformy WalletGenerator.Net.

Prvý krok:

Musíte si zvoliť požadovanú kryptomenu na vygenerovanie náhodnej adresy bitcoinovej peňaženky pre tlač. Predvolená peňaženka, ktorá sa má generovať, je bitcoin.

Druhý krok:

Kliknite na kartu papierová peňaženka a na stránke kliknite na tlačidlo tlače. Odporúča sa neukladať vašu vygenerovanú adresu ako PDF, pretože by mohla byť ľahko napadnutá, ako keď si podrobnosti vytlačíte na kúsok papiera.

Tretí krok:

Postupujte podľa riadkov na vytlačenej stránke, aby ste peňaženku správne zložili.

Štvrtý krok:

Teraz ste pripravení začať zbierať kryptomeny od priateľov a klientov. Zdieľate svoju verejnú adresu; môžete ich zdieľať koľko chcete, to budú ostatní používať na zasielanie kryptomien.

Piaty krok:

Vaše súkromné ​​kľúče sú prístupom k vašim kryptomenám; v prípade odcudzenia vám hrozí strata všetkých mincí.

Poznámka: Pred odoslaním veľkého množstva by ste mali najskôr otestovať svoju novo vygenerovanú peňaženku s malými sumami.

Ako minúť bitcoiny na papierové peňaženky.

Na získanie finančných prostriedkov online môžete použiť Blockchain.Info alebo inú podobnú online peňaženku. Offline peňaženka na použitie by bola peňaženka Electrum. V tejto príručke použijeme Peňaženka Electrum.

S klientom Electrum môžete importovať súkromné ​​kľúče svojej papierovej peňaženky, aby ste získali prístup k svojim financiám na príslušnej adrese peňaženky. Kliknite sem a stiahnite si aplikáciu Electrum pre váš operačný systém.

Krok 1:

Po úspešnej inštalácii peňaženky Electrum kliknite na peňaženku > Vyberte možnosť Súkromné ​​kľúče > a vyberte možnosť Importovať.

Krok 2:

Zobrazí sa dialógové okno Importovať súkromné ​​kľúče. Zadajte svoj súkromný kľúč zobrazený na peňaženke s potlačeným papierom.

Krok 3:

Kliknutím na tlačidlo Importovať dokončite proces importovania. Zobrazí sa dialógové okno na potvrdenie úspešného importu.

Vaše bitcoiny sú teraz k dispozícii na útratu.

Najlepšie spôsoby skladovania papierových peňaženiek.

  • Laminujte svoje papierové peňaženky, aby boli v bezpečí pred zničením tekutými látkami.
  • Môžete ho tiež uchovať v bezpečí uložením v papierovom vrecku.
  • Papierové peňaženky uchovávajte mimo dosahu detí. Trochu na nesprávnom konci papiera vás môžu stáť tisíce životných úspor.
  • Na ochranu svojej peňaženky pred krádežou použite bezpečnostnú schránku.
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map