Ark vs Lisk – bitka o kryptomeny v Proof-of-Stake

Ark vs Lisk – bitka o kryptomeny v Proof-of-Stake

Pretože sa Proof-of-Stake (POS) stáva populárnejším v priestore kryptomien, urobíme rozpisy najlepších možností. Toto je náš pohľad Archa a Lisk.

Archa

Spoločnosť Ark poskytuje inovatívnu technológiu blockchain pre používateľov, vývojárov a startupy. Jeho cieľom je vytvoriť a blockchain ktorý sa pripája k iným blockchainom na zvýšenie adopcie. Ark ponúka množstvo prípadov použitia, vďaka čomu je prispôsobivý, flexibilný a škálovateľný. Vďaka týmto základným funkciám je blockchain pre bežných ľudí veľmi ľahký.

Ako vidíte, Ark sa snaží byť viac ako kryptomena. Je to bezpečná platforma určená pre širokú verejnosť a poskytuje to, čo služby, zákazníci a vývojári potrebujú. Funguje tiež ako most komunikácie medzi blockchainmi.

Spoločnosť Ark túto technológiu nazýva SmartBridge. SmartBridge je hlavným predajným miestom spoločnosti Ark. Aby bol kompatibilný so serverom SmartBridge, je potrebné do jadra archívu vložiť iba malú časť kódu z iného blockchainu. Nový dApp túto zmenu bez problémov integruje. Po vložení kódu môže blockchain interagovať s Archou alebo s akýmkoľvek iným blockchainom, ktorý umožňuje „inteligentné premostenie“

Modrá

Zdroj: https://ark.io/

Vlastnosti archy

Rýchlo

Sieť blockchainu Ark sa môže pochváliť 8 sekundovým blokovým časom a je jednou z najrýchlejších sietí v priemysle.

Distribuované

ARK využíva upravený konsenzusný mechanizmus DPoS (Delegated-Proof-Of-Stake). Konsenzusový algoritmus DPoS vyžaduje, aby držitelia mincí hlasovali pre „delegátov“, ktorí sú potom zodpovední za validáciu transakcií a údržbu blockchainu. Prvýkrát to zaviedli BitShares, ktoré si neskôr osvojili Lisk, Crypti a Ark. Úlohou uzla ARK je prevádzkovať blockchainovú sieť ARK a získavať body odmeny, rovnako ako ťažiari bitcoinu.

Škálovateľnosť

Hlavným cieľom ARK je vyriešiť kľúčový problém väčšiny blockchainových projektov – škálovateľnosť. Zameriava sa na udržanie vysoko škálovateľného blockchainu. Pomocou vlastnej funkcie SmartBridge môžu používatelia vyložiť nepodstatné funkcie na niekoľko bočných reťazcov. To umožňuje škálovateľnosť pri zachovaní presnosti a rýchlosti hlavného blockchainu ARK.


Opensource

Ekosystém ARK je úplne otvorený blockchainový projekt, ktorý pomáha používateľom budovať svoje vlastné SmartBridges a ďalšie decentralizované aplikácie. Všetko je hostiteľom GitHub pre pohodlie používateľa.

Peňaženka na plochu

Peňaženka spoločnosti Ark pre stolné počítače je určená pre všetky hlavné operačné systémy pre stolné počítače. Peňaženka ARK spĺňa špičkové bezpečnostné štandardy v odbore a je kompatibilná s Ledger Nano S. Peňaženka Ark sa synchronizuje s ostatnými partnermi v sieti bez toho, aby ste museli sťahovať kompletné údaje o blockchaine.

Vďaka použitiu peňaženky Ark nie je potrebná synchronizácia a s 8 sekundami času na potvrdenie bloku môžu používatelia skutočne vidieť, ako sa transakcia deje v takmer reálnom čase! Používateľovi stačí skontrolovať, či je transakcia potvrdená po 30 minútach.

Konektivita Ark s inými blockchainmi mu dáva veľký potenciál. Tím preukázal veľké odhodlanie vytvoriť projekt so stabilným a silným rastom. Ark môže byť jedným z najlepších nákupov v tomto roku.

Lisk

Lisk sa narodil v roku 2016 a je vidličkou spoločnosti Crypti. Dvaja zakladatelia, Max a Oliver, predtým pracovali v Crypti. Nesúhlasili s budúcim smerovaním vývoja Crypti a opustili jeho zakladajúci tím, aby vyvinuli Lisk

lisk 2

Zdroj: https://lisk.io

Vlastnosti Lisku

Lisk je prvá skutočne modulárna kryptomena založená na bočné reťazce. Hlavnou výhodou postranných reťazcov je, že chránia sieť pred spomalením, ako napríklad v scenári, keď spameri uskutočňujú podvodné transakcie.

Reťazec je prevádzkovaný s cieľom zachovať flexibilitu a efektívnosť „hlavného reťazca“ a vyriešiť problém preťaženia siete pri vysokých objemoch transakcií. Vedľajšie reťazce sú pripojené k hlavnej blockchainovej sieti. Všetky vysokoobjemové transakcie je možné umiestniť do bočného reťazca, čím sa neobťažuje hlavný blockchain.

Konsenzusová dohoda: Delegované potvrdenie o podiele (algoritmus DPoS)

LISK je mechanizmus zhody založený na DPoS. Konsenzus pre tento prístup bol vytvorený Bitshares tím. Ak neviete, čo je DPoS, je to akcionársky certifikát. Zjednodušene povedané, ako napríklad Steemit’s Svedok Systém, každá osoba, ktorá má token, hlasuje pre zástupcu a rozhodne sa, ako vygenerovať nový token. Možno ho tiež považovať za supernódu, ktorá má úplne rovnaké práva. Je to podobné ako a parlamentný systém alebo Kongres. Ak nemôžete vykonávať svoje povinnosti, nebudete znovu zvolení.

Všetky Liskove tokeny odovzdáva vybraných 101 správcov a iba tokeny môžu byť použité na príjem dividend od správcu.

Všeobecne je Lisk určený pre vývoj dApp. Jedným z cieľov spoločnosti Lisk je preto stať sa de facto pre blockchainové aplikácie a služby. Medzi jeho konkurentov patrí Ethereum, Tezos, EOS, a Vlny.

Je tiež dôležité poznamenať, že Lisk bola prvá kryptomena založená na JavaScripte na svete. Vývojári spoločnosti Lisk si vybrali tento programovací jazyk, aby bola technológia blockchain ľahko pochopiteľná – najmä pre začiatočníkov.

lisková stránka produktu

Zdroj: https://lisk.io

Záver

Ark aj Lisk majú veľmi pevné základy, ktoré im umožňujú dlhodobú životaschopnosť. Váš výber môže závisieť od rôznych faktorov vrátane vášho prípadu použitia a preferencií. Celkovo stojí za to pamätať na to, že systémy a protokoly stojace za každým projektom blockchainu sa neustále vyvíjajú. Jedným z prvkov, ktoré práve teraz chýbajú v dôležitej funkcii, by mohlo byť zavedenie vylepšení o niekoľko mesiacov. Celkovo majú Ark aj Lisk obrovský potenciál.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map