Časová os oznámení a rozhodovaní o kryptomene SEC

The Komisia pre cenné papiere bola založená v roku 1929 ako prvý federálny regulačný orgán na trhu cenných papierov, ktorého úlohou bolo „chrániť investorov, udržiavať spravodlivé, usporiadané a efektívne trhy a uľahčovať tvorbu kapitálu“.

Zameriavajú sa predovšetkým na obchodovanie s ponukami a predajmi cenných papierov, reguláciu búrz, na ktorých sa s nimi obchoduje, zabezpečenie toho, aby spoločnosti nezverejňovali zavádzajúce informácie o ich výkonnosti alebo budúcich vyhliadkach a aby boli investori chránení pred podvodmi.

SEK

Zdroj: wikipedia.org

Pretože sa digitálne tokeny v posledných rokoch stávajú čoraz rozšírenejšími a obľúbenejšími, zdá sa, že akcie SEC ovplyvnili ceny digitálnych mien. SEC sa stala pravidelnou témou denného cyklu kryptospráv.

Či už ide o určovanie stavu digitálnych mien, reguláciu týkajúcu sa nových produktov alebo búrz, rozhodnutia SEC majú značný vplyv na to, ako krypto priestor koná.

V dnešnom článku sa budeme venovať niektorým z najdôležitejších nedávnych rozhodnutí a akcií SEC týkajúcich sa kryptomeny týkajúcich sa trhu s kryptomenami.

Éter a bitcoiny nie sú cenné papiere

Na pojednávaní, ktoré sa konalo v apríli pred Výborom pre rozpočtové prostriedky domu, predseda SEC Jay Clayton objasnil postoj komisie, pokiaľ ide o stav Bitcoin.

“Je to komplikovaná oblasť.” Pretože, ako ste povedali, existujú rôzne typy kryptomien. Pokúsim sa ich rozdeliť do dvoch oblastí. Čistým prostriedkom výmeny, ktorý je najčastejšie citovaným, je bitcoin. Ako náhrada meny sa väčšina ľudí rozhodla, že nejde o cenný papier.

Potom existujú aj tokeny, ktoré sa používajú na financovanie projektov. Zaznamenával som, že je ich veľmi málo, žiadne, čo som videl, žetóny, ktoré nie sú cennými papiermi. Pokiaľ je niečo zabezpečené, mali by sme to regulovať ako zabezpečenie a naše nariadenia o cenných papieroch vychádzajú z informácií a ľudia by ich mali dodržiavať a poskytovať informácie, ktoré požadujeme. “

Z jeho vyjadrenia je zrejmé, že bitcoin sa zatiaľ nepovažuje za cenný papier.

V júni Komisia pre cenné papiere oficiálne vyhlásila, že druhá najpopulárnejšia kryptomena na svete nie je investičným prostriedkom. Uviedol to riaditeľ divízie podnikových financií William Hinman Éter– token, prostredníctvom ktorého je platforma Ethereum napájaná – nebude regulovaný rovnakým spôsobom ako akcie a dlhopisy.

Tokeny DAO ako nelegálne cenné papiere

V júli 2017 SEC oznámila, že DAO tokeny, ktoré boli ponúkané v ICO ktorá v roku 2016 získala viac ako 150 miliónov dolárov, sa odteraz bude považovať za cenné papiere. Po tomto vyhlásení potom nasledovalo vypočutie, ktoré sa konalo vo februári v Senáte, kde predseda SEC Jay Clayton povedal: „Verím, že každé ICO, ktoré som videl, je bezpečnosť.“

Prvotná ponuka mincí bola v rozpore so zákonom, pretože tieto žetóny neboli pred predajom žetónov zaregistrované na SEC. Toto rozhodnutie nemalo vplyv iba na DAO; dôsledky tohto rozhodnutia naznačili, že mnoho ICO môže mať v budúcnosti aj právne problémy.

SEC v čase prijatia rozhodnutia neúčtovala žiadne poplatky, ale účinne zmenila vývoj situácie na scéne ICO, ktorá dovtedy mohla mnoho mesiacov fungovať bez akejkoľvek regulácie..

Aj keď komunita kryptomien na oznámenie prejavila negatívnu reakciu, všeobecný dopad na trh bol zanedbateľný. Podľa zdrojov prvých päť mincí zaznamenalo pokles ceny v deň oznámenia, ale potom sa vrátili pomerne rýchlo.

Winklevoss ETF odmietnuté

V júli 2018 sa SEC odmietla druhý pokus bratov Winklevossovcov o spustenie bitcoinového ETF. 26. júla SEC rozhodla, že tvrdenie bratov, že trhy s bitcoinmi sú „inherentne odolné voči manipulácii“, nie je presné, a preto ich a z ďalších dôvodov vyzve, aby odmietli ich návrhy ETF..

Vďaka tomu trhy s kryptomenami rýchlo reagovali a negatívne. Hodnota BTC stratila viac ako 400 dolárov za pouhé 3 hodiny. A ako to býva, ak padnú bitcoiny, trend sledujú aj ďalšie mince. Kryptomena číslo jeden podľa trhového stropu však získala späť svoju hodnotu do 24 hodín.

7. augusta Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) oznámila, že odkladá svoje rozhodnutie týkajúce sa schválenia alebo nesúhlasu s navrhovanou zmenou pravidla, ktorá by umožnila Výmena Cboe BZX zoznam bitcoinových burzových fondov (ETF).

V rovnakom období agentúra zamietla všetkých deväť návrhov bitcoinových ETF, ktoré predložili spoločnosti ProShares, Direxion a GraniteShares, v troch samostatných objednávkach..

Teraz sa ďalší termín na schválenie ETF posunul znova, na koniec decembra, aj keď všetci v konečnom dôsledku očakávajú, že rozhodnutie sa uskutoční v roku 2019.

Winklevoss

Zdroj: forbes.com

VanEck SolidX ETF odmietnutý

Späť v júni 2018, VanEck a SolidX požiadal o fyzicky krytý bitcoinový ETF, ktorý bude uvedený na burze cenných papierov CBOE BZX, a čakali na rozhodnutie v auguste. Rovnako ako v prípade ostatných ETF, SEC takisto odložila svoje oznámenie o návrhoch ETF pre VanEck a SolidX.

Ako sme už spomenuli, rozhodnutie SEC má výrazný dopad na trh a spoločnosť Ripple stráca viac ako 20% svojej hodnoty.

Je zaujímavé, že táto správa nebola pozitívna ani negatívna. Na rozdiel od prípadu Winklevoss ETF to nebolo odmietnutie ich produktu. Namiesto toho iba oznámila, že rozhodnutie sa oneskorí. To však vyvolalo silnú reakciu trhov.

SEC a CFTC spoločne uznávajú kryptomeny

Aj keď sa zdá, že väčšina opatrení SEC vedie k prudkému poklesu cien kryptomien, existuje príklad, ktorý tento trend nedodržiava. Vo februári 2018 sa uskutočnilo spoločné vypočutie medzi komisiou SEC a komisiou pre obchodovanie s komoditami a budúcimi obchodmi (CFTC), ktoré sa zaoberalo záležitosťou kryptomien, ICO a blockchainu.

Zástupcovia uznali, že tento nový priemysel má veľký význam, zdôrazňujúc, že ​​na zabezpečenie jeho dlhodobého úspechu sú potrebné spravodlivé regulačné rámce. Regulačné orgány tiež poukázali na to, že „ak by neexistoval bitcoin, neexistoval by blockchain“.

Reakcia trhu na toto vyhlásenie sa prejavila v silnom vzostupnom trende. Toto oznámenie malo vynikajúce načasovanie, pretože Čína a India sa mobilizovali, aby zakročili proti kryptomene, a trhy išli v klesajúcej trajektórii. Ako BTC, tak aj ETH zaznamenali v dňoch po pojednávaní zisky takmer 20%.

Záver

Je zrejmé, že SEC hrá dôležitú administratívnu úlohu v krypto priemysle a nariadenia a oznámenia, ktoré vydávajú, majú okamžitý dopad, ktorý siaha za hranice USA a naprieč globálnymi kryptotrhmi..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map