Bitcoinový súkromný kľúč – všetko, čo by ste mali vedieť

Bitcoinový súkromný kľúč hrá významnú úlohu v oblasti bezpečnosti kryptomeny, pretože priamo súvisí s ochranou finančných prostriedkov. Aj keď sa odvolávame na bitcoin, súkromný kľúč bitcoinu sa vzťahuje aj na ďalšie virtuálne meny.

Našťastie vás teraz naučíme, ako nájsť svoj vlastný súkromný kľúč, ako ho používať a čo z neho získate.

Čo je to bitcoinový súkromný kľúč?

Bitcoinový súkromný kľúč je kryptografický podpis, ktorý umožňuje používateľom získať prístup k svojim krypto fondom. Súkromný kľúč je prepojený s verejnou adresou a musí byť vždy skrytý (na bezpečnom mieste)..

Generovanie súkromného kľúča z adresy bitcoinu je ľahká úloha. Ak ste si vytvorili bitcoinovú peňaženku, nemali by ste sa toho obávať. Samotná peňaženka bude tieto informácie zdieľať s vami. Pamätajte, že váš bitcoinový súkromný kľúč musí byť vždy uložený na bezpečnom mieste. 

Bitcoinový súkromný kľúč vždy zaistí bezpečnosť vašich finančných prostriedkov. Vďaka bitcoinovému súkromnému kľúču budete tiež môcť posielať prostriedky ďalším používateľom. Na získanie finančných prostriedkov sa použije vaša verejná adresa. Túto verejnú adresu dáte ostatným.

Bitcoin s čiernym pozadím

Verejnú adresu si predstavte ako číslo bankového účtu. Môžete ich poslať ďalším ľuďom, ktorí by vám chceli poslať nejaké prostriedky. Bitcoinový súkromný kľúč možno považovať za heslo na prístup k týmto prostriedkom, ktoré boli doručené na vašu verejnú adresu.

Každý súkromný kľúč bitcoinu by mohol byť reprezentovaný vo forme znakov alebo prostredníctvom počiatočnej frázy (známej ako mnemotechnická fráza). Každá peňaženka teda ponúkne rôzne formy predstavovania súkromného kľúča bitcoinu.

Bez súkromného kľúča by ste sa nedostali k finančným prostriedkom na verejnej adrese. Preto by ste tieto informácie nikdy nemali zdieľať s nikým iným. Okrem toho hlavnou výzvou pre používateľov bitcoinu nie je pochopiť, čo je bitcoinový súkromný kľúč, ale skôr to, ako ho správne uložiť.

Ako nájsť svoj súkromný kľúč bitcoinu?

Keď vytvoríte peňaženku, vygeneruje súkromný kľúč z adresy bitcoinu. Proces je veľmi jednoduchý a rýchly. Skutočne by ste nemuseli nič robiť. Tvorcovia peňaženky už tento proces automatizovali a peňaženka vás bude informovať, ako kľúče uložiť a čo s nimi.

Ak ste dostali transakciu od inej osoby, budete mať bitcoinový súkromný kľúč so zostatkom. Povedzme, že dostanete BTC v hodnote 100 dolárov na vašu verejnú adresu. Potom budete mať bitcoinový súkromný kľúč so zostatkom. Ak stratíte peňaženku, ale stále máte svoj súkromný kľúč, budete môcť tieto prostriedky získať späť.

Preto je dôležité vedieť, ako nájsť svoj súkromný kľúč bitcoinu. Vždy by ste si mali pamätať, kde to necháte. Mali by ste ho navyše uchovávať na bezpečnom mieste, kde k nemu nemal prístup nikto iný. Ber to ako svoju záchranu života. Nechali by ste ich vo fotoaparáte svojho smartphonu alebo by ste ich uložili do bezpečnostnej schránky v banke?

Povedali sme vám, ako získať bitcoinový súkromný kľúč. Stačí jednoducho vytvoriť peňaženku a samotný tvorca peňaženky vám poskytne informácie o vašom súkromnom kľúči. Ak namiesto toho používate peňaženku a neviete, ktorý je súkromný kľúč, môžete v softvérovej peňaženke nájsť možnosť, ktorá vám umožní získať prístup k vášmu súkromnému kľúču Bitcoin.


To by záviselo od peňaženky, ktorú používate. Niektoré aplikácie peňaženky umožňujú používateľom získať prístup k svojim súkromným kľúčom aj po vytvorení peňaženky. Najlepšie však urobíte, keď budete súkromné ​​kľúče správne ukladať na bezpečnom mieste, kde k nim budete mať prístup iba vy. Na trhu s kryptomenami ste vlastnou bankou.

Ako používať bitcoinový súkromný kľúč?

Existujú rôzne spôsoby použitia súkromného kľúča bitcoinu. Ako sme už spomenuli v tejto príručke, súkromné ​​kľúče sú veľmi dôležité. Môžu byť použité na preukázanie toho, že sme vlastníkmi virtuálnych mien uložených na konkrétnej verejnej adrese.

To je určite dôležité. Prečo? Pretože ak stratíte peňaženku, môžete svoje prostriedky získať späť pomocou svojho súkromného kľúča. Preto bude súkromný kľúč fungovať ako najdôležitejší prvok vašej krypto peňaženky.

Stratil som svoju bitcoinovú peňaženku, čo teraz?

Ak ste stratili peňaženku, môžete na vrátenie prostriedkov použiť svoj súkromný kľúč. Ale ako, možno sa pýtate. Môže to trvať len pár minút a bolo by to urobené pomocou iných peňaženiek. Ak ste stratili svoju peňaženku Ledger Nano S a máte svoj súkromný kľúč Bitcoin, môžete si byť istí, že vaše digitálne aktíva sú v bezpečí.

Ako vidíte, bitcoinový súkromný kľúč bude najdôležitejšou súčasťou vášho krypto účtu, dokonca ani hardvérová peňaženka, ktorú ste používali. To ukazuje, aké dôležité je držať svoje súkromné ​​kľúče na bezpečnom mieste.

trezorová bitcoinová peňaženka, ktorá vám umožňuje ukladať offline váš bitcoinový súkromný kľúč

Teraz je čas získať späť svoje prostriedky. Môžete si kúpiť novú hardvérovú peňaženku alebo jednoducho použiť softvérovú peňaženku. Po nainštalovaní aplikácie alebo programu do počítača alebo smartfónu by ste mali zvoliť možnosť „Obnoviť zo súkromného kľúča“ (alebo podobnú), ktorá sa zobrazí..

Váš súkromný kľúč by ste museli skopírovať a vložiť iba tam, kde vám to povedia. To sa dá urobiť len za pár minút. Po skopírovaní a vložení súkromného kľúča alebo počiatočnej frázy sa do novej peňaženky automaticky načíta bitcoin, ktorý ste mali v celom svojom zariadení. Takto je to jednoduché.

Čo keby som mal v starej peňaženke viac kryptomien?

Ak ste v starej peňaženke mali viac digitálnych aktív, ktoré sa stratili, nemusíte sa báť. Môžete si kúpiť alebo stiahnuť tú istú peňaženku a použiť tam svoje súkromné ​​kľúče. Takto by sa získali späť všetky vaše prostriedky. Nikdy by ste však nemali dať svoje súkromné ​​kľúče nikomu, kto tvrdí, že vám pomáha. Súkromný kľúč musíte vždy používať.

Ak namiesto toho chcete stiahnuť rôzne peňaženky pre každú kryptomenu, ktorú ste mali, stačí jednoducho skopírovať a vložiť počiatočnú frázu alebo súkromný kľúč bitcoinu do rôznych krypto peňaženiek..

Napríklad, ak ste držali BTC, ETH a LTC, môžete získať všetky krypty naraz, ak používate peňaženku kompatibilnú s BTC, ETH a LTC, napríklad Ledger Nano S. Namiesto toho, ak používate iba peňaženku BTC, potom iba vaše prostriedky BTC budú vrátené. V takom prípade chcete na vrátenie týchto prostriedkov použiť aj iné peňaženky ETH a LTC.

Ako vyzerá bitcoinový súkromný kľúč?

Každý jeden súkromný kľúč je iný. To je niečo, čo potrebujete vedieť. Sú zobrazené prostredníctvom série znakov – môžu to byť čísla aj písmená.

Každý súkromný kľúč bitcoinu je možné reprezentovať pomocou mnemotechnickej frázy (seed seed) alebo pomocou vyššie uvedenej možnosti (reťazec znakov). Tieto súkromné ​​kľúče budú pre používateľov veľmi užitočné. Pomocou nich môžu bitcoinoví investori získať späť svoje prostriedky (ak stratia peňaženku) alebo podpísať transakcie.

Bitcoinový súkromný kľúč chcel by som to:

0xFFFF FFFF FFFF FFFF FFFF FFFF FFFF FFFE BAAE DCE6 AF48 A03B BFD2 5E8C D036 4140

Fráza bitcoinového semena by si priala toto:

Slovo 1, Slovo 2, Slovo 3 … Slovo 24

Stojí za to vziať do úvahy, že úvodná fráza môže mať 12 alebo 24 slov. Generujú sa náhodne a dajú sa generovať v rôznych jazykoch (väčšinou však v angličtine). Mnemotechnická veta môže vyzerať ako skupina náhodných slov, ako napríklad „auto“, „posteľ“, „pes“ alebo „dážď“.

Boli vytvorené úvodné frázy, aby súkromné ​​kľúče bitcoinu vyzerali prívetivejšie. Týmto spôsobom je dokonca možné zapamätať si všetky slová a použiť ich na vrátenie prostriedkov v prípade, že sa peňaženka stratí.

Ak by ste čakali na zoznam bitcoinových súkromných kľúčov, povedzme vám, že by ste ho nenašli. Každý súkromný kľúč je iný a bol by prepojený s bitcoinovou adresou. Pamätajte, že nesmiete nikomu odovzdať svoje súkromné ​​kľúče. Ak toto pravidlo nerešpektujete, môžete o svoje prostriedky prísť navždy.

Ako chrániť súkromný kľúč bitcoinu?

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete chrániť svoj bitcoinový súkromný kľúč. To bude určite dôležité, aby ste mali svoje finančné prostriedky správne uložené. Zlatým pravidlom je, že ste vlastnou bankou. Nechcete dať svoje heslo nikomu inému.

Ako používateľ kryptomeny máte teraz kontrolu nad svojimi súkromnými kľúčmi. Ak nechcete mať túto zodpovednosť, mali by ste použiť krypto peňaženky alebo burzy, ktoré by uchovali vaše mince v úschove. Používaním búrz napriek tomu prichádzate o výhody decentralizácie spočívajúce v držaní a ochrane vašich finančných prostriedkov.

Ak máte hardvérovú alebo softvérovú peňaženku, súkromný kľúč Bitcoin by nikdy nemal byť uložený online. Môžete to zapísať na papier a uložiť do banky. Väčšina ľudí používa bezpečnostnú schránku. Môžete ho však ľahko uložiť aj na miesto, ktoré považujete za bezpečné.

pero a papier na stole - mohol by byť dobrý nápad uložiť svoj bitcoinový súkromný kľúč do papiera

Berte do úvahy, že ak si v domácnosti uložíte súkromné ​​kľúče, mohli by ste mať problémy. Napríklad v prípade odcudzenia alebo popálenia domu existuje riziko straty súkromných kľúčov.

Okrem toho môžete mať zálohu tak, že si ju zapamätáte. Ale toto by mohlo byť nejako ťažké. Okrem toho môžete uložiť rôzne slová počiatočnej frázy na rôzne miesta. Znížilo by sa tak riziko straty vašich súkromných kľúčov v dôsledku neočakávaného problému.

Ak nájdete ďalšie spôsoby ochrany svojho súkromného kľúča bitcoinu, pokračujte a implementujte ho. Pamätajte, že bez nich by ste sa nedostali k svojim finančným prostriedkom pre prípad, že by ste stratili peňaženku. Ďalej by ste mali mať kľúče vždy na bezpečnom mieste a ďaleko od ostatných.

Generátor súkromného kľúča bitcoinu

Bitcoinový súkromný kľúčový generátor vám poskytne prístup k vášmu súkromnému kľúču za pár sekúnd. Funguje to tak, že si stiahnete peňaženku, ktorú chcete používať, a nainštalujete ju do svojho smartphonu alebo počítača.

Ak peňaženku vytvorila uznávaná spoločnosť v krypto priemysle, nemali by ste sa obávať, že vás niekto podvedie. Generátor súkromného kľúča Bitcoin pre vás automaticky vytvorí súkromný kľúč, ktorý bude prepojený s vašimi adresami peňaženky.

Existuje veľa podvodníkov, ktorí online propagovali bitcoinový generátor súkromných kľúčov. Tieto stránky vytvorili falošné adresy, na ktoré používatelia vkladali svoje finančné prostriedky. Finančné prostriedky boli väčšinou k dispozícii, súkromný kľúč poskytnutý používateľovi však už podvodníci poznali. Z tohto dôvodu niekoľko používateľov stratilo prostriedky.

Preto je veľmi dôležité získať svoj bitcoinový súkromný kľúč z dôveryhodného zdroja. Patria sem väčšina spoločností zaoberajúcich sa hardvérovými peňaženkami, ktoré sú v súčasnosti na trhu, a najpopulárnejšie softvérové ​​peňaženky.

Buďte si vedomí podvodníkov. Kryptotrh je plný hackerov. Mnoho útočníkov by veľmi rád získalo prístup k vašim súkromným kľúčom. Nikdy ich neprezrádzajte online a snažte sa ich vždy uchovávať na bezpečnom mieste. Tým by sa minimalizovali nežiaduce a nepríjemné situácie na minimum.

Záverečné slová o súkromnom kľúči bitcoinu

Nikdy nestačí povedať, že súkromné ​​kľúče sú najdôležitejšou súčasťou peňaženky na kryptomeny. Pomocou nich preukážete svoje krypto vlastníctvo. Ak navyše stratíte peňaženku, váš súkromný kľúč vám umožní získať späť vaše prostriedky.

Uchovávanie bitcoinového súkromného kľúča na bezpečnom mieste je vždy nevyhnutnosťou. Mali by ste sa vyhnúť ukladaniu online. Mať vždy zálohu je vždy dobrá voľba. Dôležitá vec je tiež overenie, či súkromný kľúč zostáva správne uložený.

Nakoniec by ste nikdy nemali zdieľať svoje súkromné ​​kľúče s nikým iným. Inými slovami, ste vlastnou bankou. Nechcete, aby ostatní dostali heslo, ktoré obsahuje vaše kryptomeny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map