Coinbase Pro vs. Binance: Prehľad

Ak už ste obchodníkom s kryptomenami, potenciálnymi obchodníkmi alebo iba sledovateľmi kryptomien, určite ste si viac než vedomí Coinbase Pro vs. Binance keďže ide o dve z najväčších búrz kryptomeny na svete. V súčasnosti má globálny kryptotrh hodnotu viac ako 250 miliárd dolárov a pomerne veľká časť trhu je pokrytá týmito dvoma platformami, čo ukazuje ich význam v kryptopriemysle..

Tieto dve platformy existujú, aby slúžili skúseným aj tým, ktorí sú v odbore noví, obchodníkom s kryptami, keď podnikajú prvé kroky do sveta obchodovania s kryptami..

V tomto článku porovnáme obe burzy pomocou mnohých faktorov, konkrétne akceptovaných mien, účtovaných poplatkov, podpory zákazníkov, zabezpečenia atď. Predtým si však urobme stručný prehľad oboch platforiem..

Coinbase Pro vs. Binance: Prehľad

Binance

Burzu Binance založili v roku 2017 Zhao Changpeng a Yi He. Spoločnosť má ústredie na Malte a tiež má pobočky na Taiwane, Japonsku a Číne. Obaja zakladatelia začali svoju krypto kariéru na burze OKCoin.

Burza je kryptoburza, to znamená, že spája kupujúcich s predajcami na obchodovanie s kryptami. Má tiež svoju vlastnú kryptomenu nazvanú Binance Coin (BNB). Platforme sa v júli 2017 podarilo získať 15 miliónov dolárov prostredníctvom ICO.

Je dobre známe, že rozdáva vynikajúce ceny svojim najlepším obchodníkom. V minulosti ceny zahŕňali MacBooky, iPhony a Mercedes-Benz. V súčasnosti tím spoločnosti Binance hľadá partnerov na spoločné vytvorenie investičného fondu v hodnote miliárd dolárov.

Coinbase Pro

Obchodovanie s kryptomenami ako začiatočníkom môže byť strašidelné – to je hlavný dôvod prečo Coinbase bol založený. Platforma je užívateľsky prívetivá a jednoduchá. Väčšina obchodníkov používa túto platformu pri obchodovaní s digitálnymi menami ako začiatočníci, ale za to isté si účtuje poplatok.

Spoločnosť, ktorú v roku 2012 založili Brian Armstrong a Fred Ehrsam, má ústredie v San Franciscu v Kalifornii.

V roku 2017 sa Coinbase stal jednorožcom a stala sa tak prvou kryptoburzou, ktorá dosiahla ocenenie 1 miliardy dolárov.

Brian Armstrong navyše má bol na 10. mieste na zozname najvplyvnejších mladých ľudí v odbore Forbes.

Coinbase Pro bola uvedená na trh v roku 2015 spoločnosťou Coinbase a je určená hlavne pre skúsených obchodníkov. Toto je fantastická alternatíva pre skúsenejších obchodníkov. Transakcie na platforme sú okamžité a menej nákladné. Ak sa však tento trik naučíte, nemusíte na platforme platiť žiadne transakčné poplatky.

Coinbase Pro vs. Binance: Ako sa porovnávajú

Štruktúra poplatkov

Pri obchodovaní na burzových platformách sa platia tri typy poplatkov; poplatok za výber, poplatok za obchodovanie a poplatok za vklad.


Binance ponúka svoje služby za veľmi nízku sadzbu poplatkov. Je zaujímavé, že za všetky obchody si na burze účtuje iba poplatok 0,1%. Binance navyše neúčtuje žiadne poplatky za vklady ani výbery.

Naproti tomu Coinbase Pro ponúka nízke poplatky, hoci môžu byť trochu vysoké, pohybujú sa medzi 0,1% a 0,25% pre obchodníkov s odoberaním a nulovým poplatkom pre obchodníkov s výrobcami. Poplatky za obchodovanie však nemusíte platiť, pokiaľ rozumiete tomu, čo robíte. Platforma umožňuje svojim obchodníkom zadávať rôzne objednávky, konkrétne limitné objednávky, stop-limit objednávky a trhové objednávky.

Menové služby

Binance neponúka fiat obchodovanie. V porovnaní s Coinbase Pro však poskytuje obrovské množstvo kryptomien, s ktorými je možné navzájom obchodovať. Niektoré z kryptomien podporovaných na burze zahŕňajú EOS, Cardano, NEO, Lisk, Steem, Gifto, Bitcoin, USDT, Ethereum, Binance Coin a mnoho ďalších.

Na druhej strane Coinbase Pro ponúka širokú škálu fiatových a krypto párov pre bitcoiny, litecoiny, ethereum, bitcoinové peniaze, XRP, ZRX, ETC, BAT, MANA, LOOM, DNT a CVC. Aj keď je burza známa svojím portfóliom malých mien, v budúcnosti sa plánuje rozšírenie jej altcoinového fondu. Pre zaujímavosť, burza v roku 2018 pridala osem nových coinov.

Bezpečnosť

Obe burzy používajú na ochranu používateľských účtov dvojfaktorovú autentifikáciu. Toto je systém, v ktorom má každý účet dva druhy hesiel. Druhé heslo sa odosiela na mobilný telefón používateľa alebo sa vytvára pomocou aplikácie, ako je Google Authenticator..

Nie je jasné, ako spoločnosť Binance spravuje peniaze svojich zákazníkov, čo mnohých zákazníkov znepokojuje. Ešte v júni 2018 používatelia platformy oznámili chýbajúce prostriedky po plánovanej aktualizácii systému. Binance bol nútený sa ospravedlniť a ponúkol 70% zľavy z poplatkov za obchodovanie za problémy, ktoré aktualizácia spôsobila.

V marci minulého roku hackeri ukradli prihlasovacie údaje používateľov a pokúsili sa vylúpiť burzu. Systém zistil hacker a zastavil ho. Žiadni používatelia neprišli o finančné prostriedky a finančné prostriedky hackerov boli venované na charitu.

7. mája 2019 však bola burza opäť zameraná a tentoraz stratila 7 074 bitcoinov v súčasnosti v hodnote okolo 54 miliónov dolárov.

S výnimkou posledného porušenia bol bezpečnostný tím platformy ocenený za ochranu peňazí svojich používateľov pred hackermi.

Coinbase Pro je regulovaná firma, v ktorej sú finančné prostriedky zákazníka poistené FDCI, zatiaľ čo 98% kryptomien je uložených v chladiarenských skladoch.

Platforma nebola hacknutá ani nijakým spôsobom ohrozená škodlivým externým hráčom.

Celkovo majú obe platformy lepšie bezpečnostné záznamy ako väčšina ostatných búrz, ale Coinbase Pro je lepšia, pretože je otvorenejšia a čestnejšia v tom, kam ukladá prostriedky používateľov..

Zákaznícka podpora

Mnoho búrz bolo kritizovaných za to, že majú zlé služby zákazníkom. Coinbase Pro a Binance sa bohužiaľ musia zlepšiť aj v tejto oblasti. Ani jedna platforma nemá na svojej domovskej stránke možnosť podpory živého chatu. Obe burzy uprednostňujú komunikáciu so svojimi zákazníkmi prostredníctvom e-mailu. Aj keď pre všeobecné otázky ponúkajú služby „SupportBot“.

Služba zákazníckej podpory Binance môže byť pomalá, keď je burza zaneprázdnená, ale je k dispozícii v štyroch rôznych jazykoch (angličtina, japončina, kórejčina a čínština), takže sa aspoň snažia.

Coinbase Pro trvá 2 – 3 dni, kým odpovie na e-mailové dotazy zákazníkov. Burza má podrobnú sekciu Časté otázky, ktoré sú pre mnohých obchodníkov užitočné. Ďalej má telefónnu linku dôvery, ale je založená iba v USA, a tak je pre medzinárodných používateľov ťažké k nim získať prístup.

Užívateľská prívetivosť

Coinbase Pro ponúka o niečo kompaktnejšie rozhranie, ktoré zoskupuje cenový graf, tlačidlá nákupu / predaja, knihy objednávok a objednávky a históriu obchodov na jednej stránke.

To umožňuje používateľom rýchlo analyzovať údaje bez nutnosti prepínania na inú obrazovku. Sekcia podpory ukazuje používateľom, ako uskutočňovať takmer okamžité bankové prevody. Môžete prevádzať prostriedky z účtu Coinbase zadarmo. Pokiaľ ide o výbery, pri tých je limit 10 000 dolárov za deň.

Binance má dve používateľské nastavenia: základné a pokročilé. Basic je pre začiatočníkov pokročilejšie. Skúsenejším obchodníkom však ponúka všetky informácie a funkcie, ktoré potrebujú, jednoduchým a prehľadným spôsobom.

Záverečný verdikt

Obchodovanie s digitálnymi menami pre začiatočníkov môže byť strašidelné, frustrujúce a drahé. Preto je nevyhnutné zvoliť si správnu burzu.

Binance a Coinbase Pro sú vynikajúcou voľbou pre skúsenejších obchodníkov, ale odporúčame vám začať s Coinbase Pro a potom prejsť na Binance. 

Celkovo sú obe burzy skvelé a patria k najlepším v odbore. V diskusii Coinbase Pro vs. Binance môžu byť víťazmi obaja!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map