Decred vs Neblio – Bitka o tokeny PoS – časť II

Decred je autonómna virtuálna mena s tokenom DCR. Projekt zahájili 8. februára 2016 bývalí vývojári Bitcoin Core, ktorí túžili po spravodlivom systéme kontroly a rovnováhy medzi vývojármi, baníkmi a používateľmi.

Bol vytvorený s hlavným cieľom vyriešiť otázku riadenia blockchainu bitcoinu. Vývojári chceli, aby bol výkon distribuovaný rovnomerne po celej sieti.

Chceli, aby baníci, vývojári a investori mali rovnakú moc a vplyv. Preto prišli s open-source projektom, ktorý necháva viac aspektov budúcnosti kryptomeny v rukách používateľov.

Neexistuje žiadny ústredný orgán pre rozhodovanie. Zainteresované strany sú tí, ktorí určujú pravidlá prostredníctvom hlasovania.

Neblio sa na druhej strane definuje ako blockchainové riešenie, ktoré sa zameriava hlavne na podporu technologických inovácií na podporu potrieb veľkých obchodných spoločností. Jeho platforma je intuitívna. Pomáha uľahčiť rýchle prijatie dApps, ktoré bežia skôr na sieti typu peer-to-peer ako na jednom počítači.

Deklarovaný konsenzus

The Decred Systém sa vyznačuje hybridným konsenzuálnym systémom, ktorý kombinuje Proof-of-Work a Proof-of-stake. Cieľom je dosiahnuť rovnováhu medzi želaniami baníkov a užívateľmi prostredníctvom hybridného mechanizmu konsenzu.

Aj keď ťažiari DCR stále vytvárajú nové bloky, predtým, ako budú odmenení, potrebujú súhlas zainteresovaných strán. Z tohto dôvodu nemôžu byť deklarované blockchainové operácie paralyzované v dôsledku nečinnosti ťažiarov. To znamená, že prispievatelia PoS alebo zainteresované strany majú väčšiu moc ako ťažiari.

Sieť Decred má blokovanie 5 minút, zatiaľ čo bitcoiny blokovanie zhruba 10 minút. Poplatky za transakciu spoločnosti Decred sú tiež oveľa nižšie ako poplatky za bitcoiny. Decred používa hashovací algoritmus Blake-256 a programovací jazyk Go.

Deklarovaná komunita

Komunita Decred je jadrom projektu. Ktokoľvek, bez ohľadu na to, koľko z nich vlastní, má veľké slovo pri rozhodovaní o budúcnosti projektu. To znamená, že zásadné rozhodnutia nepatria iba malému počtu veľkých ťažobných spoločností alebo zakladateľom. Zainteresované strany musia schváliť všetky zásadné zmeny v PoS. Vďaka sieti Decred majú hlas aj ostatní členovia komunity, ktorí robia nefinančné rozhodnutia.

Token a trhová kapitalizácia

Token pre Decred sa volá DCR a má hodnotu okolo 60 dolárov s trhovým stropom takmer 465 miliónov dolárov. Má objem 2,8 milióna dolárov a celkovú zásobu 8 miliónov dolárov, vyplýva z údajov CoinMarketCap.com.

Podobne ako v prípade bitcoinu bol limit tokenov DCR stanovený na 21 miliónov jednotiek. Predminované tokeny pozostávajú z 8% z celkovej zásoby. Na rýchle a masívne rozšírenie meny bol zahájený „výsadok“. To znamená, že určitý počet žetónov bol distribuovaný náhodným ľuďom zadarmo.

O Nebliovi

Neblio je blockchainová platforma novej generácie, ktorá bola založená v prvom štvrťroku 2017. Je to jedna z mála platforiem, ktoré integrujú technológiu blockchain do obchodných aplikácií. Eddy Smith a Ann Jackson sú považovaní za vynikajúcich vedúcich osobností stojacich za úspechom tohto projektu.

Eddy Smith je počítačový vedec a má takmer desaťročné skúsenosti s vývojom softvéru. Ann Jackson je držiteľom titulu MBA a je zodpovedná za obchodné operácie projektu.

Nebliove vlastnosti

Neblio možno považovať za sieť decentralizovanej P2P siete uzlov, ktoré si vymieňajú informácie a potom tieto informácie ukladajú do nemennej distribuovanej hlavnej knihy. Každý uzol skopíruje a uloží identickú kópiu hlavnej knihy. Tu sú niektoré z jeho jedinečných funkcií:

  • Používa formulár na potvrdenie o podiele.
  • Slúži ako komunikačný kanál pre zariadenia založené na IOT.
  • Poskytuje bezpečnú a overiteľnú správu údajov. Informácie sú udržiavané decentralizované, dostupné a bezpečné.
  • Veľkým spoločnostiam poskytuje širokú škálu možností návrhu a konštrukcie dApp.
  • Má ľahko použiteľné užívateľské rozhranie.

Databázy Neblio

Na rozdiel od iných digitálnych mien, ktoré využívajú konvenčné ukladanie databáz, Neblio používa pokročilé moduly, ktoré poskytujú väčšie výhody, ako napríklad:

  • Zjednodušená správa záznamov.
  • Jednoduchší audit.
  • Bezpečnejšie overovanie životného cyklu.

Uzly Neblio sú navzájom spojené pomocou blokov na preposielanie. Každý jeden uzol má rovnakú presnú kópiu celej histórie transakcií blockchainu. To vo výsledku zvyšuje výkon dApp postaveného na sieti Neblio.

Neblio ponúka mnoho služieb, ktoré majú fungovať ako jednotné kontaktné miesto pre nasadenie technológie blockchain, vrátane konzultačných služieb Blockchain, balíka API Neblio a vývoja privátneho blockchainu.

Nebliova bezpečnosť

Podobne ako iné platformy ako Bitcoin a Ethereum, je Neblio decentralizovaný. Vďaka konsenzu PoS a decentralizovanej povahe sú úspešné útoky hackerov na sieť prakticky nemožné.

Token a trhová kapitalizácia

Token projektu Neblio sa volá Nebl a dnes má hodnotu okolo 4,00 dolárov. V polovici januára dosiahol vrchol s hodnotou takmer 50 dolárov.

Momentálne je na 146. mieste v rebríčku CoinMarketCap rebríčku s trhovým stropom okolo 54 miliónov U.S.D..

Porovnávacia tabuľka

 

Decred

Neblio

Symbol

DCR

Nebl

Algoritmus

Blake256 X
Konsenzus

PoW / PoS

PoS

Poradie

30

145

cena

56,18 dolárov

3,87 dolárov

Tržná kapitalizácia

431 217 571 dolárov

51 470 494 dolárov

Objem

5 702 500 dolárov

2 209 990 dolárov

Zásobovanie

8 096 230 DCR

14 060 372 NEBL

Záverečné myšlienky

Zatiaľ čo mnohí budú porovnávať vlastnosti kryptomeny Decred aj Neblio, realita je taká, že ide o veľmi odlišné projekty. Majú tiež rôzne úmysly. Cieľom spoločnosti Decred je prevziať rozhodovaciu moc od veľkých ťažobných spoločností a odovzdať ju zainteresovaným stranám. Povzbudzuje všetkých používateľov, aby sa podieľali na zlepšovaní systému. A keďže všetky zúčastnené strany majú úplnú kontrolu nad systémom a zaobchádza sa s nimi rovnako, sú schopní prijímať rozhodnutia oveľa rýchlejšie. Hard-forks už tiež nebudú na dennom poriadku.

Hlavným cieľom Neblio je dosiahnuť, aby bola technológia blockchain ľahko použiteľná a integrovateľná do obchodných spoločností. Vývojári vo veľkých spoločnostiach nemusia mať potrebné školenie na implementáciu technológie blockchain. Spoločnosť Neblio sa zameriava na zjednodušenie tohto procesu tým, že umožňuje podnikom ľahko navrhovať blockchainové aplikácie v širokej škále programovacích jazykov, ako sú Python, Ruby, Go, JavaScript atď..

Ak vás článok zaujal, môžete si prečítať 1. časť Battle of the PoS Tokens.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map