História zvlnenia udalostí

Je zrejmé, že Ripple sa vyvinul tak, aby sa stal jedným z úspešných príbehov na kryptotrhu, za ktorým stojí niekoľko významných partnerstiev, vývoja a početná komunita. Napriek tomu spoločnosť Ripple stále zostáva hlavným kontroverzným prínosom v tomto kryptopriestore. Aj keď nejde o komplexnú analýzu, v tomto článku o udalostiach Ripple sa vám pokúsime pomôcť pochopiť, čo viedlo k úspechu platformy poučením sa z jej histórie a prečo je stále predmetom debaty.. 

Poďme sa ponoriť priamo do histórie platformy. 

Zvlnenie udalostí: pozadie 

Program XRP zahájili Jed McCaleb, Chris Larsen a Arthur Britto už v roku 2012. Udalosti, ktoré vedú dodnes, sa datujú už mnoho rokov a poskytujú dobré vysvetlenie pozadia mince.. 

Ripplepay

Ryan Fugger, ktorý založil Ripple Project (Ripplepay.com), predchodcu súčasnej účtovnej knihy XRP. Bolo to ešte v roku 2004, predtým, ako Satoshi Nakamoto zverejnil správu spoločnosti Bitcoin v roku 2008. Ripplepay.com bol spustený v roku 2005 a stránka ho opísala ako, „Finančná služba, ktorá používateľom umožňuje rozšíriť úverové linky na svojich priateľov, rodinu a spolupracovníkov a uskutočňovať platby v tradičných a online menách.“

Zvlnenie udalostí

V tom čase pracoval Jed McCaleb, bývalý majiteľ spoločnosti Mt Gox a súčasný spoluzakladateľ a CTO v Stellar Foundation, na sieti eDonkey Network (decentralizovaná sieť na zdieľanie súborov peer-to-peer). Záujem o vytvorenie systému digitálnej meny (XRP Ledger) však začal rozvíjať v máji 2011 spolu s Davidom Schwartzom (súčasný hlavný kryptograf v spoločnosti Ripple) a Arthurom Brittom (súčasný hlavný stratég v spoločnosti Ripple).. 

Zvlnenie udalostí

Chris Larsen, súčasný výkonný predseda spoločnosti Ripple, ktorý bol spoluzakladateľom niekoľkých začínajúcich firiem v oblasti technológie Silicon Valley, sa pripojil k spoločnosti Jed v roku 2012 a spolu s Jessie Powell, zakladateľkou a súčasnou generálnou riaditeľkou spoločnosti Kraken, oslovili Fuggera, aby diskutoval o tomto koncepte. 

Po niekoľkých diskusných stretnutiach Fugger súhlasil s tým, že na nich prevedie vlastníctvo Ripplepay. V septembri 2012 pokračovali založením spoločnosti OpenCoin Inc., aj keď Jed McCaleb odišiel o necelý rok neskôr kvôli vnútornému sporu. 

Od OpenCoinu po Ripple Labs po Ripple 

Tím potom začal stavať na OpenCoine, keď sa snažil umožniť okamžitý a priamy prevod platieb medzi dvoma stranami v akejkoľvek mene. To by narušilo súčasný platobný systém znížením transakčných poplatkov a časových oneskorení. Medzi ďalších členov patria Roger Ver, Andressen Horowitz a tí pomohli poskytnúť počiatočnú kapitálovú injekciu do projektu. 

Zvlnenie udalostí

OpenCoin bol rebrandovaný na Ripple Labs v septembri 2013, potom na Ripple v októbri 2015. Odvtedy zameniteľnosť v terminológii používanej na popis spoločnosti, siete, knihy XRP a samotnej XRP spôsobila zmätok tým novým aj starým v tomto priestore. , čo podporilo centralizáciu argumentu jej neprajníkov. 

Nedávne udalosti, ako napríklad spustenie komunitného projektu nezávislého symbolu pre XRP, však pomohli toto rozlíšenie jasne objasniť.. 

Zvlnenie udalostí: dátum spustenia 

Spoločnosť Ripple bola oficiálne uvedená na trh v roku 2012 a za menej ako 6 rokov sa platforma rozrástla a dokázala sa presadiť ako hlavný hráč v rýchlo sa rozvíjajúcom krypto priemysle. Protokol Ripple bol masívne prijatý globálnymi spoločnosťami v rôznych priemyselných odvetviach, najmä finančných inštitúciách. 

Roky 2015 a 2016 znamenali pre platformu významné obdobie, pretože v tom čase otvorila kancelárie v Sydney, Londýne a Luxemburgu. 

Neskôr v septembri 2016 spoločnosť Ripple spustila globálnu platobnú riadiacu skupinu. V tomto čase bolo zodpovednosťou spoločnosti GPSG dohliadať na vytváranie a udržiavanie pravidiel platobných transakcií Ripple, formalizovať štandardy pre činnosť pomocou technológie a ďalšie akcie na podporu implementácie platobných schopností Ripple, pretože sieť neustále rástla.. 

Účastníci fóra airdrops na fóre vyvolali okolo platformy značný záujem a rozruch. Dokonca boli videní aj ľudia ako Eric Voorhees a Vitalik Buterin, ktorí vo vlákne zverejňovali svoje adresy XRP. Niekoľko kritikov napriek tomu využilo túto šancu na napadnutie novo zahájeného projektu. 

Skorí bitcoinoví investori tiež zdieľali obavy, že Ripple bude dominovať v kryptosektore, čo ovplyvní ich investície, a ďalej ponúkali úplatky viac ako 500 dolárov (v tom čase 5 BTC), aby povedali, že Ripple a XRP boli podvodom. Toto sa stalo predmetom debát na dlho a mnohí boli zmätení, či je Ripple pravý. 

Ako sa komunita Ripple rozširovala, vytvorila XRPTalk, ktorý sa rozprestieral od Bitcointalku a zahŕňal hlavne členov, ktorí videli potenciál Ripple. 

Fórum XRPTalk bolo hlavným katalyzátorom rastu komunity XRP, nahradilo ho však XRPChat, z ktorého sa stala jedna z najväčších v kryptosphere. 

Skupina je tiež veľmi aktívna na niekoľkých platformách sociálnych médií. 

Nové funkcie 

Ako ďalej rástol, Ripple pridal Podmienené a Platobné kanály, čo pomohlo zvýšiť jeho škálovateľnosť a výkon. Nové funkcie umožňujú spoločnostiam prijať Ripple Consensus Ledger (RCL) a Interledger Protocol (ILP). To im umožňuje využívať technológiu XRP, pretože zaznamenávajú rýchlejšie a lacnejšie cezhraničné platby. 

Prijaté ďalšie spoločnosti

Santander sa stala prvou bankou vo Veľkej Británii, ktorá začala využívať Ripple na cezhraničné platby v roku 2016. Do apríla 2017 Ripple podpísala 10 nových bánk, vrátane Axis Bank a Yes Bank v Indii, Akbank v Turecku a BBVA bank v Španielsku. V marci sa navyše pripojilo 47-bankové konzorcium z Japonska. K platforme sa navyše pripojilo ďalších 57 veľkých zákazníkov z Ameriky a ďalších regiónov. 

Spoločnosť Ripple tiež získala podporu od spoločnosti Kraken v máji 2017, keď burza uviedla, že pridá štyri rôzne obchodné páry XRP, vrátane XRP / CAD, XRP / JPY, XRP / EUR a XRP / USD. To poháňalo platformu do väčších výšok a priťahovalo viac používateľov a verných ľudí, ktorí videli v minci potenciál.  

Záverečné premýšľanie o zvlnení udalostí

Aj keď mnohí odmietajú akceptovať dôležitosť a potenciál Ripple, vyššie uvedené dôkazy jasne ukazujú, že by sa mala považovať za digitálnu menu ako každá iná. Od svojho uvedenia v roku 2012 platforma naďalej zdokonaľuje svoju technológiu pridávaním nových funkcií a bola prijatá mnohými spoločnosťami vo finančnom sektore.. 

Zvlnenie technológie umožnila rýchlejšie a lacnejšie cezhraničné platby, čo je výzvou od zavedenia technológie blockchain do sveta. 

Pretože sa Ripple neustále rozrastá, čaká sa na budúcnosť platformy a jej kryptomeny, ktoré sa zatiaľ podarilo rozprúdiť niekoľko debát.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map