Kryptokreditné karty: Tri karty, ktoré treba vedieť

O krypto kreditných kartách sa šepkalo a diskutovalo sa o nich tak dlho, kým existuje trh. Prinášanie kariet na spotrebiteľské trhy by bolo veľkým znamením cesty adopcie kryptomeny. Takže, kde sme na krypto kreditných kartách a ktoré sú najsľubnejšie projekty?

Čo je to krypto kreditná karta?

Krypto kreditná alebo debetná karta je ako každá iná karta, ktorú môžete použiť v PoS alebo v bankomate. Hlavný rozdiel v tejto situácii je v tom, že finančné prostriedky čerpáte zo svojej kryptomenovej peňaženky, a nie z úverového limitu poskytovaného vám.

Hlavnou výhodou krypto kreditných kariet je pohodlie, pretože umožňuje komukoľvek utratiť svoju kryptomenu, ako by to bolo v prípade typickej fiat meny. Ďalšou výhodou krypto kreditných kariet je skutočnosť, že sa nemusíte starať o výmenné kurzy.

Kreditné karty na kryptomenu by mohli zmeniť spôsob, akým ľudia premýšľajú o výdavkoch na virtuálne a digitálne meny.

Niektoré z najväčších mien vo vývoji krypto kreditných kariet sú Nexo, TenX, a Monako.

Nexo

30. apríla 2018, Nexo spustila prvé okamžité pôžičky kryté kryptomenou na svete plošina, oznámené prostredníctvom a príspevok v blogu. Cieľom spoločnosti Nexo je revolúcia v úverovom priemysle tým, že sa chváli, že investori a podniky si nebudú musieť nikdy vyberať medzi prístupom k hotovosti a držbou svojich kryptomien.

Stručne povedané, Nexo umožňuje svojim používateľom užívať si svoje vlastné kryptomeny bez toho, aby ich museli skutočne predávať.

Platforma je navrhnutá tak, aby bola zameraná na bezpečnosť a užívateľsky prívetivá. Poskytuje vám možnosť uložiť svoje kryptomeny do zabezpečenej peňaženky Nexo a využívať výhody okamžitých pôžičiek prostredníctvom flexibilných úverových liniek. Pôžičky sú kryté vlastnými prostriedkami. Nie sú teda potrebné žiadne kontroly kreditnej karty a iné postupy.

1 2

Zdroj: https://nexo.io/

Fiat je možné okamžite minúť priamo z krypto kreditnej karty spoločnosti (tzv Kreditná karta Nexo). Ďalšou výhodou tejto metódy je, že musíte platiť úroky iba za to, čo použijete. Údajne neexistujú minimálne splátky ani skryté poplatky.

Nexo má tiež eso v rukáve, pokiaľ ide o možnosti splácania, konkrétne umožňuje splácať splátky úveru fiat alebo dokonca iné kryptomeny uložené mimo Nexo.

Platforma je vysoko prístupná (na celom svete) a ak máte kryptomeny, získanie pôžičky je celkom ľahké. Pretože sú všetky pôžičky založené na kolateráli, nezáleží na tom, či máte úverovú históriu.

Spoločnosť sa tiež môže pochváliť tým, že je prvým bezpečnostným tokenom vyhovujúcim USA podľa nariadenia D pravidlo 506 (c).

Nexo je poháňaný takzvaným „systémom Nexo Oracle“. Podľa oficiálny plán, Nexo má veľké plány do budúcnosti – s platobnými kartami, mobilnými a počítačovými aplikáciami. Do budúcnosti Nexo dúfa, že zvýši maximálny úverový limit a uskutoční druhý výsadok (4. štvrťrok 2018), dokončí akvizíciu bankovej inštitúcie poistenej FDIC a zavedenie vkladových účtov (v 1. štvrťroku 2019)..

TenX

TenX je digitálna peňaženka a fyzická karta, ktorú je možné rovnako ako Nexo použiť na utratenie kryptomeny kdekoľvek, dokonca aj na miestach, ktoré kryptomenu neprijímajú. Služba je celkom cenovo dostupná, pretože fyzickú kartu si môžete objednať za približne 15 dolárov. Ak výdavky za 12 mesiacov neprekročia sumu 1 000 USD, účtujú sa ročné poplatky 10 USD. Nevýhodou je, že služba si za každú transakciu v bankomate účtuje poplatok 2,50 USD.

2

Zdroj: https://tenx.tech/en/

Táto služba tiež motivuje svojich používateľov 1% odmenou za každý nákup. TenX je možné použiť na akomkoľvek mieste, kde je akceptované vízum.

Monako

Monako je podobná služba postavená na vrchole blockchainu Ethereum. Táto služba ponúka štyri typy kariet, ktoré sa navzájom veľmi líšia. Karty sa líšia podľa toho, ako držíte tokeny MCO počas 6 mesiacov: Ruby Steel (50 MCO), drahý kov (500 MCO) alebo Obsidian Black (50 000 MCO). Karta základnej úrovne sa volá Midnight Blue a nevyžaduje, aby ste vlastnili žiadne tokeny MCO.

Poplatky sa líšia v závislosti od typu karty, ktorú držíte. Mesačný limit sa pohybuje od 200 dolárov za kartu Midnight Blue až po 1 000 dolárov za kartu Obsidian Black. Ak dôjde k prekročeniu mesačných limitov, bude vám účtovaný 2% poplatok za bankomat. Poplatok 1% sa vzťahuje na všetky typy kariet zakaždým, keď si kupujete kryptomenu. Podobná situácia je, pokiaľ ide o odmeny, ktoré sa pohybujú od 1 do 2%. Karty momentálne podporujú monacké tokeny, ethereum a bitcoiny a sú k dispozícii v Ázii, Európe a Severnej Amerike.

3

Zdroj: https://mco.crypto.com/en/

Globálny finančný ekosystém dlho prechádzal smerom k úplne digitálnemu modelu. Aj keď boli rôzne výzvy, ktoré sa postupne splnili (a riešili), stále existuje veľký priestor pre vývoj, najmä pokiaľ ide o kryptomeny. Ako budú kryptomeny čoraz populárnejšie, môžu sa zvyšovať aj tieto kreditné karty, ktoré určite zmenia spôsob, akým kryptomeny platíme za denné služby a produkty..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map