Kryptomena NEM: Sprievodca pre začiatočníkov

Kryptomeny sú čoraz populárnejšie každý deň. Toto je plnohodnotný sprievodca pre začiatočníkov po kryptomene NEM, hnutí novej ekonomiky, blockchainovom projekte zameranom na umožnenie rozvoja inteligentnej ekonomiky. Platforma NEM umožňuje jednotlivcom a podnikom vyvíjať blockchainové riešenia, ako sú hlasovacie riešenia alebo riešenia finančného spracovania.

Kryptomena NEM bola prvým blockchainovým projektom, ktorý sa nezrodil z blockchainovej vidlice. Natívna kryptomena na platforme sa volá XEM.

Problémy vyriešené kryptomenou NEM

Platforma NEM využíva systém Smart Asset System, ktorý sa zameriava „na stavbu presne toho, čo potrebujete, či už je to fintech systém, sledovanie logistiky, ICO, notárska dokumentácia, decentralizovaná autentifikácia alebo oveľa viac.“

Kryptomena NEM

Jednoducho povedané, blockchain NEM je postavený od základu tak, aby sa do neho zmestilo všetko, čo sa na neho hodí. Systém Smart Asset umožňuje prepojenie platformy NEM s jednotlivými aplikáciami pomocou hovorov API (Application Programming Interface).

Toto prinútilo vývojárov využívať platformu, pretože stačí iba „zavolať“.

Zrod NEM

Platforma NEM by dnes možno neexistovala, ak UtopianFuture, používateľ fóra Bitcoin Talk, nezačal hovoriť o blockchainovom projekte riadenom výlučne komunitou. UtopianFuture pôvodne navrhoval vidlicu z blockchainu NXT.

To však nebolo dodržané a kryptomena NEM začala vyvíjať svoj kód od nuly pomocou počítačového programovacieho jazyka Java. V júni 2014 bola vydaná nestabilná verzia.

Nasledovala stabilná verzia z marca 2015. Vývojári platformy sa snažia transformovať databázu kódov NEM z programovania v jazyku Java na programovanie v C ++. Blockchain spoločnosti NEM používa Dôkaz o dôležitosti konsenzuálny algoritmus.

Vďaka tomuto algoritmu možno na rozdiel od iných populárnych algoritmov mince XEM iba „ťažiť“, nie vyťažiť alebo vsadiť. Tento algoritmus používa na overenie transakcií uzly vo svojej sieti.

Systém reputácie používaný v sieti vykonáva bežné kontroly uzlov, aby sa zistilo ich zdravie. Namiesto merania dôležitosti uzla podľa množstva vykonanej práce systém reputácie zaraďuje uzly podľa kvality vykonanej práce.

Konsenzusový algoritmus používaný kryptomenou NEM nie je náročný na procesor a zber XEM je možné vykonať na osobnom počítači, čím sa eliminuje centralizácia, ktorá prichádza s inými algoritmami, ako je napríklad Dôkaz o práci zamestnaný na bitcoinovom blockchaine.

NEM blockchain využíva viac podpisov na overenie transakcií pred tým, ako môžu byť pridané do blockchainu. Za fungovanie platformy zodpovedá Nadácia NEM.

Token XEM

XEM je natívna virtuálna mena používaná na platforme NEM na zabezpečenie transakčných nákladov. Blockchain NEM má fixné množstvo XEM tokenov vylučujúcich inflačný scenár.

S najväčšou pravdepodobnosťou si už kladiete otázku, odkiaľ kúpiť XEM, tak tu to je. XEM je možné zakúpiť na populárnych burzách kryptomien ako Binance, Poloniex, HitBTC, BITTREX, UPbit, Huobi a ďalšie.

Peňaženka Nanowallet, založená na prehliadači, podporuje ukladanie mincí XEM. Peňaženka funguje aj ako jednoduché rozhranie medzi platformou NEM a používateľom. XEM je tiež kompatibilný s hardvérovými peňaženkami, ako je napríklad TREZOR.

Kľúčové vlastnosti platformy NEM

Catapult, nová platforma NEM kódovaná v C ++, patrí medzi top projekty iniciované NEM Foundation. Keď dôjde k aktualizácii, blockchain NEM bude schopný spracovať vyšší počet transakcií za sekundu. Aktualizácia Catapult tiež napája súkromné ​​a verejné aspekty blockchainu NEM.

Medzi hlavné funkcie blockchainu NEM patria:

  1. Adresujte inteligentné aktíva

    Tieto adresy môžu byť použité na predstavenie takmer všetkého na platforme. Či už ide o dokumenty o vlastníctve nehnuteľnosti alebo virtuálnu menu patriacu konkrétnemu používateľovi. Adresy sú nakonfigurované tak, aby predstavovali skupinu alebo jednu entitu v blockchaine a umožňovali interakciu medzi rôznymi entitami v blockchaine.

  2. Menné priestory kryptomeny NEM

    Tieto majú rovnakú vlastnosť ako tradičné názvy domén používané na internete. Menné priestory poskytujú používateľovi možnosť „vytvoriť označený priestor pre aktíva firmy alebo jednotlivca na blockchaine.“ Vytvorenie menného priestoru stojí používateľa 100 XEM mincí pre hlavnú doménu a 10 XEM mincí pre každú subdoménu.

  3. Mozaiky

    Jedná sa o investičný majetok na NEM blockchain ktoré majú rovnaké vlastnosti a ktoré sú naprogramované na splnenie konkrétneho cieľa. Môžu sa pohybovať od hlasov, iných mien, vernostných bodov v maloobchode atď.

Extra čítanie po tejto príručke k NEM

Investori budú chcieť preskúmať článok NEM o predikcii cien a technickej analýze, ktorý je aktualizovaný o nové udalosti v projekte. UseTheBitcoin tiež pokrýva cenové správy, ako napríklad 25% nárast ceny NEM po obnovení obchodovania NEM na Coinchecku.

Zainteresované strany sa môžu riadiť sprievodcom, ako kúpiť NEM na Binance, alebo prejsť priamo na web populárna burza sám.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map