Ktorá je najľahšia kryptomena?

Nájsť tú najjednoduchšiu kryptomenu nie je ľahká úloha. Ak chcete ťažiť bitcoiny (BTC) alebo ethereum (ETH), budete musieť použiť špecializovaný ťažobný hardvér. Tento hardvér býva veľmi drahý a vyžaduje si zakúpenie niekoľkých ťažobných súprav.

Pochopenie, ktorá kryptomena je tá najjednoduchšia, by nám však pomohlo získať prístup k ťažobnému priemyslu bez toho, aby sme investovali veľké množstvo peňazí do ťažobných vrtov. Najjednoduchšia ťažba kryptomeny by mala jednu výhodu: dokázali by ste ju ťažiť pomocou CPU alebo GPU. Toto je zvyčajne najjednoduchší spôsob ťažby kryptomeny.

Čo je ťažba kryptomeny?

Ťažba kryptomeny je úloha, ktorú môžeme vykonávať, aby sme boli odmenení virtuálnou menou. Táto úloha súvisí s poskytnutím výpočtového výkonu sieti virtuálnej meny, ktorú chcete ťažiť. Aby ste to mohli urobiť napríklad pre bitcoin, potrebujete niekoľko ASIC minerov, ktorí sú zvyčajne veľmi drahí. 

Keď však vznikol bitcoin, práve CPU bol najjednoduchší spôsob ťažby kryptomeny. Používatelia to môžu robiť priamo zo svojich počítačov. S rozširovaním bitcoinovej siete bolo čoraz ťažšie ťažiť BTC.

Za energiu, ktorú poskytujú sieti, sú používatelia odmenení kryptomenami. Bitcoinový miner, ktorý nájde blok, dostane 6,25 BTC a poplatky zaplatené používateľmi, ktorí odosielajú transakcie. Ťažiari sú zodpovední za spracovanie týchto transakcií a potvrdenie ich platnosti.

Napriek tomu má každá virtuálna mena iný ťažobný systém. Odmeny v každej z krypto sietí budú odlišné. Napríklad lídri v litecoinoch (LTC) dostávajú 12,5 LTC za blok (každé 2,5 minúty). To sa líši od 10 minútových blokov v bitcoinovej sieti. V ďalších častiach budete tiež vedieť, ktorá je najjednoduchšia ťažba kryptomeny.

Ťažba umožňuje decentralizáciu

Vďaka sieti decentralizovaných ťažiarov je možné, že kryptomeny ako bitcoin a litecoin budú úplne decentralizované. Používatelia môžu spracovávať prevody bez toho, aby sa spoliehali na dôveryhodnú tretiu stranu.

Baníci potvrdzujú transakcie v blockchainových sieťach. Za zdieľanie svojej výpočtovej sily sú odmenení poplatkami a blokovaním odmien. Centralizované finančné spoločnosti a spoločnosti kontrolujú finančné prostriedky používateľov a rozhodujú o tom, či sa finančné prostriedky prevádzajú alebo nie. Baníci sa tak stávajú veľmi dôležitou súčasťou blockchainových sietí po celom svete.

V nasledujúcich odsekoch budete tiež vedieť, čo je Proof of Work (PoW) a prečo je dôležité vedieť, ktorá kryptomena sa ťaží najľahšie.

Aká je najjednoduchšia ťažba kryptomeny?

Ak vás zaujíma, „ktorá kryptomena sa ťaží najľahšie?“ potom máš bod. Každá kryptomena má inú náročnosť, ktorá sa má vyťažiť. Neexistuje jednoznačná odpoveď na otázku, „ktorá kryptomena je najjednoduchšia na ťažbu?“.

Existuje však niekoľko mincí, ktoré sa ťažia ľahšie ako iné. Aj keď je teraz k dispozícii len málo cenných kryptomien, ktoré sa dajú ťažiť pomocou CPU, existuje niekoľko digitálnych aktív, ktoré je možné ťažiť pomocou GPU. GPU nie sú také drahé ako ťažiari ASIC a sú tiež bežne dostupné na trhu.

Monero (XMR)

Monero (XMR) je jednou z najjednoduchších ťažieb kryptomeny. Táto kryptomena ponúka používateľom možnosť odosielať a prijímať súkromné ​​transakcie. Za posledné roky sa z neho stal jeden z najväčších na svete.

XMR je v správach kvôli tomu, ako sa ťaží. Hackeri skutočne inštalovali malware na rôzne webové stránky a ťažili XMR s využitím výkonu procesora návštevníkov. Ďalšie škodlivé strany navyše inštalovali skryté vírusy na počítače používateľov a ťažili XMR pomocou výkonu procesora. Hackeri to používali, pretože je to najjednoduchšia kryptomena, ktorá sa ťaží s CPU.

monofyzická minca (jedna z najjednoduchších pre ťažbu kryptomeny)

Aj keď sa Monero dá ťažiť pomocou CPU, najlepším nápadom je investovať nejaké peniaze do hardvéru GPU. To vám umožní byť efektívnejší a ťažiť väčšie množstvo XMR. UNICEF Austrália tiež umožňovala používateľom ťažiť XMR a darovať vyzbierané prostriedky. Ako vidíte, môže to byť jeden z najjednoduchších spôsobov ťažby kryptomeny.

Ethereum Classic (ETC)

Ethereum Classic (ETC) je tiež jednou z najpopulárnejších kryptomien na svete. A čo môže byť lepšie ako ťažba doma? Ethereum Classic pracuje s algoritmom Ethash. To znamená, že sa dá ťažiť pomocou GPU.

Ak máte nejaké peniaze na investovanie, môže byť dobrá kúpa niektorých GPU na ťažbu Ethereum Classic. Nie sme však finanční poradcovia. Ak chcete nájsť jednu z najjednoduchších ťažieb kryptomeny, musíte vedieť, ktoré z najlepších virtuálnych mien sú najlepšie. A Ethereum Classic je jedným z najstarších hráčov.

logo atď. (toto je možné považovať za jednu z najjednoduchších ťažieb kryptomeny)

Používateľom, ktorí ťažia v sieti ETC, sa bude veľmi podobať éteru (ETH). Avšak vzhľadom na to, že v sieti Ethereum je viac baníkov, je čoraz ťažšie získať odmenu. Ďalej môžete zvýšiť svoje odmeny v ťažbe klasickej ethereum, ak sa pripojíte k ťažobnému bazénu.

Tažobné fondy umožňujú používateľom spojiť úsilie a ťažiť virtuálne meny spoločne. To by im umožnilo nájsť väčší počet blokov a zvýšiť ich potenciálne odmeny.

Elektrón (ETN)

Ďalšou populárnou kryptomenou, ktorú je možné ťažiť doma, je Electroneum (ETN). To možno tiež považovať za jednu z najjednoduchších kryptomien na svete. Okrem toho, že bol jedným z prvých digitálnych aktív kompatibilných s KYC, bol vytvorený s cieľom pomôcť používateľom ťažiť digitálne aktíva.

V dnešnej dobe môžete ťažiť elektrónum pomocou počítača alebo pomocou vyhradeného hardvéru GPU. To by vám to oveľa uľahčilo a malo by to výhodu oproti ostatným používateľom. Najjednoduchší spôsob ťažby kryptomeny je vždy mať vyhradenú ťažobnú plošinu. Ak si kúpite nejaké GPU alebo máte staršie GPU, môžete ich recyklovať a začať ťažiť elektrónum.

Ako sme už spomínali, vstup do ťažobného fondu by mohol zvýšiť vaše odmeny. Väčšina mincí na trhu sa teraz ťaží prostredníctvom ťažobných bazénov. Sólovú ťažbu je možné vykonať, ak máte mimoriadne veľkú ťažobnú silu, alebo by ste ju mohli vykonávať aj v minulosti.

Horizen (ZEN)

Ďalšou kryptomenou, ktorú môžu používatelia začať ťažiť, je Horizen. Táto virtuálna mena pracuje s algoritmom Equihash. To znamená, že virtuálna mena bude mať 100% odolnosť voči ASIC. Môže to byť teda veľmi užitočné pre tých používateľov, ktorí chcú začať ťažiť pomocou GPU alebo CPU.

Používatelia si môžu ľahko stiahnuť oficiálneho klienta na svoje pracovnú plochu a začať ťažiť pomocou grafického procesora. Vďaka tomu by bolo pre vás veľmi efektívne začať zarábať program Horizen. Pamätajte, že čím vyššia je cena virtuálnej meny, tým väčšie sú vaše odmeny, ak obtiažnosť zostane rovnaká.

Pri ťažbe virtuálnych mien by ste mali vždy venovať osobitnú pozornosť náročnosti siete. Niekedy sa môže stať nerentabilné ťažiť digitálne aktíva.

Vertcoin (VTC)

Nakoniec je Vertcoin jednou z najjednoduchších ťažieb kryptomeny. Tento počítač skutočne funguje s algoritmom overenia práce s názvom Lyra2RE. Pomocou tohto algoritmu môžu používatelia ťažiť iba VTC pomocou procesorov a GPU. To je dôvod, prečo by to mohla byť jedna z najjednoduchších ťažieb kryptomeny.

zelené logo vertcoin

Ťažiari, ktorí sa chcú dostať na kryptotrh, to budú môcť robiť pomocou Vertcoinu. Napriek tomu objem a cena obchodovania s Vertcoinmi v posledných rokoch poklesli. Dnes to nie je jedna z najvýnosnejších sietí, ktoré sa dajú ťažiť. Ak sa v budúcnosti projekt oživí, mohlo by sa stať dobrým riešením na jeho použitie.

Ak chcete ťažiť kryptomeny, je to iba niekoľko príkladov. Existuje veľa ďalších mincí, ktoré sa dajú ťažiť. Mali by ste ich vyhľadať a vyskúšať, či sú ziskové alebo nie. Vertcoin je, zjednodušene povedané, jednou z najjednoduchších ťažieb kryptomeny.

Čo je najjednoduchší spôsob ťažby kryptomeny?

Najjednoduchší spôsob ťažby kryptomeny je použitie procesora. To znamená, že na ťažbu digitálnych aktív môžete použiť počítač. Napriek tomu je veľmi ťažké to urobiť. Stalo sa tak preto, lebo vo väčšine sietí sú tisíce baníkov.

Baníci súťažia o odmeny, ktoré sú zvyčajne fixné. Z tohto dôvodu ťažiari kryptomien prechádzajú na GPU. Stávajú sa oveľa efektívnejšími pri spracovávaní týchto zložitých hádaniek na schvaľovanie transakcií.

Ťažba GPU s peniazmi na preukázanie ziskovosti

Najjednoduchšia ťažba kryptomeny bude tá, ktorá vám umožní ťažiť s CPU a GPU a zostať ziskovou. Všeobecne platí, že malé coiny vám umožňujú ťažiť s CPU a GPU, ale odmena je doslova haliere.

To je miesto, kde investovanie do veľkej ťažby ASIC má zmysel pre BTC ťažiarov. Pre malých a retailových investorov by však CPU a GPU v uznávaných digitálnych aktívach mohli byť jedným zo spôsobov, ako zvýšiť zisky.

Zlúčená ťažba

Aj keď zlúčená ťažba nemusí byť najjednoduchším spôsobom ťažby kryptomeny, mohla by pomôcť používateľom stať sa oveľa ziskovejšími. Napríklad ťažiari bitcoinov zefektívňujú svoje ťažobné činnosti.

To sa dá dosiahnuť vykonaním zlúčenej ťažby. To používateľom pomáha zvyšovať zárobky ťažbou súčasne v dvoch rôznych sieťach. Jednou zo sietí, ktorá v súčasnosti umožňuje bitcoinovým ťažiarom vykonávať zlúčenú ťažbu, je RSK.

RSK je v súčasnosti najväčšou zlúčenou ťažobnou sieťou na svete. Zatiaľ čo používatelia potvrdzujú bloky RSK, získavajú aj odmeny BTC. V budúcnosti by sa zlúčená ťažba mohla stať pre väčšinu baníkov bežnou vecou. RIF je tiež jednou z najjednoduchších ťažieb kryptomeny. RIF je kryptomena, ktorá beží na vrchole blockchainu RSK.

Ťažba Defi

Používatelia môžu tiež ťažiť virtuálne meny poskytovaním likvidity banským fondom. Trh decentralizovaného financovania za posledné roky rastie. V dnešnej dobe môžu používatelia poskytovať likviditu ťažobným fondom a získavať odmeny v nových digitálnych aktívach.

Aj keď by to od vás nevyžadovalo zdieľanie ťažobnej sily so sieťou, budete riskovať svoje prostriedky uzamknutím do ťažobného fondu. Odmeny sú rozdelené medzi používateľov poskytujúcich likviditu.

Napriek tomu, že sa nazýva ťažba, nejde o tradičný spôsob ťažby digitálnych aktív. Navyše by ste nepotrebovali žiadne špeciálne vybavenie. To však nepredstavuje žiadne podobné skúsenosti s ťažbou mincí, ako sú napríklad LTC, ETC alebo BTC.

Ktoré kryptomeny môžem ťažiť?

Ťažiť môžete rôzne kryptomeny. Zdieľali sme s vami zoznam najjednoduchšej ťažby kryptomeny. Okrem toho sme vám tiež povedali, ktorý najjednoduchší spôsob ťažby kryptomeny je.

Monero (XMR), Electroneum (ETN), Ethereum Classic (ETN) a Horizen (ZEN) sú niektoré z kryptomien, ktoré môžete ťažiť. Na trhu je ale veľa ďalších. Za zmienku stojí, že nie všetky kryptomeny je možné vyťažiť. Môžete ťažiť všetky tieto virtuálne meny. Vaše nastavenie však definuje, ktorá kryptomena je tá najjednoduchšia.

V skutočnosti možno tradičným spôsobom ťažiť iba digitálne aktíva s názvom Proof of Work (PoW). Virtuálne meny typu Dôkaz o podiele (PoS) nie je možné vyťažiť. Preto je dôležité rozlišovať.

Doklad o práci (PoW)

Aby sme pochopili, ktorá kryptomena sa ťaží najľahšie, musíme vedieť, čo sú siete Proof of Work. PoW sú všetky krypto siete, ktoré umožňujú používateľom ťažiť kryptomeny. PoW digitálne aktíva je možné ťažiť, bez ohľadu na to, či s procesormi, GPU alebo ASIC hardvérom.

Namiesto toho nie je možné vyťažiť mince typu Proof of Stake. Sú vsadené. Toto je veľmi dôležitý rozdiel na trhu s kryptomenami. Keď hovoríme o sieťach PoS, myslíme na mince, ktoré nevyžadujú, aby používatelia poskytovali výpočtový výkon na spracovanie transakcií.

Vďaka sieťam Proof of Work baníci skutočne pracujú na potvrdení transakcií. Najväčšie ťažobné farmy sa nachádzajú v Číne. Obsahujú veľké množstvo minerov ASIC pracujúcich nepretržite. Zamestnanci sú povinní udržiavať systémy v prevádzke. Ďalej je veľmi vysoká aj spotreba energie. To teda z bitcoinu nerobí najjednoduchšiu ťažbu kryptomeny.

V prípade sietí Proof of Stake sa používatelia musia zúčastňovať iba na blockchainových sieťach podľa svojich kryptomien. Toto nespotrebováva veľké množstvo energie ani nezabezpečuje zabezpečenie, aké môže poskytnúť sieť ako bitcoin.

Napríklad XRP nemožno ťažiť, aj keď nejde o kryptomenu PoS. Niektoré siete PoS zahŕňajú Tezos alebo NEO. Medzi PoW siete patria Bitcoin, Ethereum (smeruje to však k sieti PoS), Litecoin, Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV) a ďalšie. Ethereum Classic, Horizen, Monero a Electroneum sú tiež PoW blockchainy. To sú len niektoré z najjednoduchších kryptomien, ktoré sa dajú ťažiť.

Záverečné slová o najjednoduchšej ťažbe kryptomeny

Vybrať najľahšiu kryptomenu nie je ľahká vec. Musíme vziať do úvahy celý rad vecí. Môžeme však očakávať, že pri ťažbe menších virtuálnych mien budeme mať jednoduchšie skúsenosti ako pri používaní veľkých sietí.

Ťažiť možno iba virtuálne meny typu Proof of Work. PoS alebo iné konsenzuálne algoritmy by vám nedovolili ťažiť virtuálne meny. Na trhu DeFi sa ťažobné združenia odvolávajú na prijímanie odmien za poskytovanie likvidity obchodným združeniam.

Najjednoduchšia ťažba kryptomeny sa bude časom meniť. V niektorých prípadoch to skutočne môže byť, ale akonáhle sa používatelia dostanú do siete, môže sa stať ďalšou. Preto by ste mali venovať osobitnú pozornosť pohybu trhu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map