MediBloc: Blockchain v zdravotníctve

V priebehu rokov sa blockchainová technológia osvedčila nielen vo finančnom a bankovom priemysle, ale aj v množstve ďalších priemyselných odvetví: politika, nehnuteľnosti, bezpečnosť, poisťovníctvo, automobilový priemysel, charita, cestovanie, doprava, médiá, zábava, vzdelávanie , ako aj zdravotníctvo.

Blockchain v zdravotníctve

Rovnako pokročilý a ziskový ako môže byť zdravotnícky priemysel vo vyspelých krajinách, je stále ohromujúce sledovať, ako zle môžu byť optimalizované lekárske informácie. Najlepším príkladom tejto nevýhody je skutočnosť, že je stále takmer nemožné ľahko preniesť lekárske informácie do rôznych geografických oblastí.

Už pri pohľade na základné princípy blockchainu, ako je distribúcia databáz, prenos peer-to-peer, transparentnosť s pseudonymitou, nezvratnosť záznamov a výpočtová logika, je zrejmý potenciál revolúcie vo svetovom systéme zdravotnej starostlivosti..

Jedna krypto spoločnosť so silným blockchainom v obchodnom modeli, ktorého cieľom je, aby sa všetky tieto nevýhody stali minulosťou MediBloc.

MediBloc, založený v Soule v Južnej Kórei v roku 2017 tímom lekárov a vývojárov, je malý krypto projekt, ktorého cieľom je zlepšiť blockchain v prístupe a skúsenostiach so zdravotnou starostlivosťou prerozdelením hodnoty osobných údajov o zdravotnej starostlivosti a urýchlením svetového prechodu na decentralizácia súkromných informácií.

Čo je vlastne MediBloc?

MediBloc je projekt blockchainu v zdravotníctve, ktorý poskytuje pacientom, poskytovateľom zdravotnej starostlivosti a výskumníkom v oblasti medicíny / údajov decentralizovaný, transparentný, bezpečný a praktický ekosystém zdravotnej starostlivosti.

Predtým je potrebné poznamenať, že MediBloc pracuje v úplnom súlade so zákonom HIPAA, zákonom o prenosnosti a zodpovednosti v zdravotnom poistení, ktorý umožňuje centralizáciu zdravotných záznamov a zakazuje zdieľanie uvedených údajov..

Hlavnou výhodou aplikácie MediBloc je, že umožňuje všetkým zúčastneným stranám sledovať a zaznamenávať všetky aspekty histórie a situácie zdravotnej starostlivosti od lekárov, lekárskych zásahov až po problémy spojené s poistením. Stručne povedané, cieľom MediBlocu je sprístupniť údaje o zdravotnej starostlivosti.

MediBloc - blockchain v zdravotníctve

Zdroj: https://medibloc.org/

Ako funguje MediBloc?

MediBloc je vlastne decentralizovaná aplikácia (dApp), ktorá beží nad virtuálnym strojom Ethereum (EVM). Štruktúra platformy je zložená z troch vrstiev nazývaných Core, Service a Application.

MediBloc Core je zodpovedný za pridanie ďalšieho úložného priestoru, aby sa zabránilo strate údajov v zdravotníctve. Je to „miesto“, kde sa uchovávajú správy o zdravotnej starostlivosti, automatické poistné udalosti a informácie o výmene údajov. Táto vrstva je „obohatená“ o niektoré z najlepších šifrovacích technológií a využíva súkromné ​​kľúče, čo znamená, že údaje môže dešifrovať a používať iba vlastník alebo špeciálne oprávnený personál..

Služba MediBloc využíva inteligentné technológie kontraktov a je to rozhranie medzi jadrom MediBloc a aplikáciou MediBloc. Stručne povedané, služba MediBloc umožňuje výmenu údajov medzi týmito dvoma vrstvami.

Nakoniec je aplikácia MediBloc komponentom, ktorý umožňuje používateľom používať rôzne aplikácie a tiež efektívne pristupovať a spravovať informácie.

Ďalším pozoruhodným aspektom je skutočnosť, že MediBloc podporuje vytváranie troch typov účtov, a to pre bežných používateľov, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a výskumníkov údajov. Podľa projektu biely papier, od poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a výskumných pracovníkov sa vyžaduje, aby preukázali svoje akreditácie a certifikácie.

obchodné grafy infografiky

Zdroj: https://medibloc.org/

Čo sú poslanci a médiá?

Medi Token, MED, je token ERC-20 platformy používaný na motiváciu používateľov (pacientov alebo poskytovateľov zdravotnej starostlivosti) k ich príspevku na MediBloc. MED možno použiť na dokončenie transakcií týkajúcich sa lekárskych a farmaceutických výdavkov, ako aj poistného v ktorejkoľvek z inštitúcií združených s MediBloc.

Spoločnosť MEDX je v súčasnosti na 190. mieste CoinMarketCap, s celkovým stropom 21 313 843 dolárov a obežnou zásobou 3 157 026 866.

Podľa bielej knihy k projektu je The Medi Point (MP) bodový systém používaný na meranie výšky / rozsahu príspevkov používateľov. Presnejšie povedané, ktorýkoľvek člen siete môže použiť program MEDX na získanie vyššieho MP v dátovej sieti.

Ako môže spoločnosť MediBloc spôsobiť revolúciu v zdravotníctve?

MediBloc pracuje na vytvorení databázy pacientov v reálnom čase, ktorá pri správnom použití môže poskytovať informácie o zdravotnej starostlivosti v decentralizovanom ekosystéme kdekoľvek na svete a z rôznych demografických údajov..

Okrem zrejmej interoperability, ktorú MediBloc prináša, platforma tiež zaisťuje, že údaje o pacientovi môžu byť sprístupnené v rekordnom čase, čo potenciálne znižuje zdravotné komplikácie, ktoré by mohli viesť k smrti.

Platforma sa hodí aj v kritických situáciách alebo v prípade nehôd. V týchto situáciách je rozhodujúce vedieť o pacientovi čo najviac (krvná skupina pacienta, rôzne stavy, choroby alebo genetické poruchy)..

Jeden ďalší veľký prípad použitia pre MediBloc súvisí s poľom IoT. Kombináciou technológií platformy s AI môžu pacienti z celého sveta profitovať z vynikajúceho monitorovania liečby. Okrem toho mohli byť pacienti upozornení, aby urobili svoje lieky alebo strely.

Záver

MediBloc by mohol veľmi dobre spôsobiť revolúciu v blockchaine v systémoch zdravotnej starostlivosti z celého sveta, ak tím projektu hrá svoje karty správne. Systém by mohol ušetriť pacientom a zdravotníckym pracovníkom veľa času a mohol by ďalej posunúť pokrok v medicíne prostredníctvom decentralizácie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map