Najbezpečnejšie peňaženky na zvlnenie v roku 2018 | Sprievodca pre začiatočníkov

Existuje veľa možností Vlnenie K dispozícii sú peňaženky XRP a výber tej správnej môže byť dosť ťažké. Táto príručka vám pomôže rozhodnúť sa, aké peňaženky Ripple sú vonku a ktorá je pre vás tá pravá.

Pred získaním peňaženky

Prvá vec, ktorú by ste mali vedieť pred získaním akejkoľvek peňaženky Ripple XRP, je, že bez ohľadu na to, ktorú peňaženku vyberiete, bude od vášho zostatku potrebných 20 XRP na rezerváciu adresy vašej peňaženky. Týchto 20 XRP nebude k dispozícii pre žiadne transakcie, XRP sa používa na udržanie otvorenej peňaženky a aktiváciu XRP v Ripple Ledger. (Toto neplatí pri ukladaní XRP na burze.)

Preto sa odporúča, aby ste si ponechali a používali iba jednu peňaženku Ripple, pokiaľ to nie je nevyhnutne potrebné.

Rôzne typy peňaženiek

Predtým, ako si prečítate typy peňaženiek Ripple na tomto zozname, je dôležité, aby ste poznali rozdiel medzi rôznymi typmi peňaženiek na trhu. Vďaka znalosti rozdielov sa môžete rozhodnúť, ktorý typ peňaženky najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Softvérová peňaženka je online peňaženka, ktorú je možné držať na počítači, tablete alebo mobilnom zariadení. Vyžadujú prístup na internet a jeho ukladanie. Ľahko sa používajú a mnohé z nich si môžete stiahnuť zadarmo. Vzhľadom na ich online pripojenie sa považujú za zraniteľné voči útokom a pri transakciách vyžadujú stabilné internetové pripojenie.

Hardvérová peňaženka je fyzická peňaženka (zvyčajne vyzerá ako USB kľúč), na ktorú ukladáte svoje digitálne aktíva. Považujú sa za najskrytejšie a najbezpečnejšie spôsoby uchovávania kryptov. Na druhej strane sú skôr na drahej strane.

Horúca peňaženka, tiež známa ako peňaženka prehľadávača, je typ peňaženky, ku ktorej je možné pristupovať výlučne online. To umožňuje používateľom vykonávať okamžité transakcie.

Papierová peňaženka je kúsok papiera, na ktorom sú vytlačené všetky údaje o vašich kryptomenách vrátane súkromných kľúčov a adries.

Ledger Nano S

Ledger Nano S je hardvérová peňaženka pripomínajúca jednotku USB s obrazovkou OLED. Milovníci kryptomeny ho považujú za najbezpečnejší spôsob ukladania súkromných kľúčov, pretože obmedzuje možnosť hackera získať prístup k mene.

Na rozdiel od iných peňaženiek Nano neobmedzuje počet mincí, ktoré môžete uložiť, čo znamená, že môžete uložiť neobmedzené množstvo mincí XRP. Podporuje aj ďalšie kryptomeny.

Ak chcete získať prístup k finančným prostriedkom, ktoré ste uložili vo svojom prístroji Ledger Nano S, jednoducho ho pripojíte k počítaču alebo mobilu a môžete ľahko začať odosielať a prijímať XRP.

Všetky súkromné ​​kľúče sa uchovávajú v offline prostredí, a preto je hackerom nemožné ukradnúť vaše prostriedky. Toto zariadenie je kompatibilné s počítačmi so systémom Windows, Mac, Linux a Chrome OS. Pomocou kábla OTG ho tiež pripojíte k telefónu Android.

Toto zariadenie má samostatnú obrazovku, ktorá zobrazuje podrobnosti transakcie, napríklad počiatočný kľúč. Pri spustení kryptografického indikovaného firmvéru nahraného v jeho dvojčipovej architektúre sa súkromné ​​kľúče uchovávajú osobitne v zariadení. Ďalej, keď ho pripojíte k počítaču, vyžaduje sa zadanie štvormiestneho PIN kódu.

Po pripojení Ledger Nano S do vášho počítača, je potrebné, aby ste si nainštalovali aplikáciu na overenie vášho XRP zostatku a všetkých transakcií. Ak chcete odoslať XRP, musíte na autorizáciu transakcie fyzicky získať prístup k zariadeniu, čo ho robí bezpečnejším, pretože obmedzuje kontakt iba s vlastníkom..

Exarpy

Exarpy, inteligentná hra slov na XRP, je webová peňaženka Ripple (XRP), ktorá umožňuje obchodníkom komunikovať priamo so sieťou Ripple prostredníctvom ich prístupnej aplikácie. Peňaženka umožňuje používateľom vykonávať transakcie Ripple odkiaľkoľvek a poskytuje spojenie medzi používateľom a globálnou sieťou Ripple prostredníctvom ľahko použiteľného a interaktívneho rozhrania..

Ich rozhranie je veľmi responzívne a môžu ho používať aj nováčikovia. Exarpy navyše neobsahuje žiadne informácie o členoch, pretože platforma nevlastní ani nespravuje databázu. Platforma tiež nesleduje klientov prostredníctvom nástrojov back-endovej analýzy, ako je napríklad Google Analytics. Je to tak preto, lebo uchovávanie takýchto záznamov zvyšuje riziko online hackov.

Najbezpečnejšou možnosťou, ktorú peňaženka ponúka, by bolo ich bezpečnostné opatrenie na prihlásenie pomocou PIN. Pri pokuse o prihlásenie do programu Exarpy sa vám zobrazí správa s výzvou na odpojenie počítača alebo notebooku od internetu. Po odpojení vás presmerujeme na prihlasovaciu stránku, kde sa od vás bude vyžadovať zadanie PIN a verifikačného kódu. Po zadaní podrobností kliknete na prihlasovacie tlačidlo. Potom vám peňaženka oznámi, že je bezpečné znova sa pripojiť k internetu.

Je potrebné poznamenať, že peňaženka Exarpy si účtuje poplatok 0,0025 XRP za transakciu (ktorý zahŕňa sieťové poplatky). Exarpy, ktorá je jednou z najpopulárnejších peňaženiek Ripple, je bezpečná platforma, na ktorú môžete ukladať svoje cenné mince XRP bez obáv z hacknutia alebo straty vašich cenných papierov..

Peňaženka Guarda

Web peňaženky: https://guarda.co/

Typ peňaženky: Web, mobil, počítač, rozšírenie Chrome

Jednoduchosť použitia: Ľahké

Bezpečné: Áno

Náklady: Zadarmo

Guarda je mobilná peňaženka s jednou menou typu open-source. Podporuje zariadenia s Androidom a dáva používateľom možnosť posielať, prijímať a vymieňať si XRP coiny priamo zo svojich smartphonov. Okrem toho môžu používatelia skontrolovať svoju históriu transakcií pomocou užívateľsky prívetivého rozhrania, vďaka ktorému je jej aplikácia ľahká, rýchlejšia a príjemnejšia. Vývojári peňaženky stále hľadajú nové spôsoby, ako vylepšiť skúsenosti svojich klientov.

Guarda je peňaženka s viacerými mincami, ktorá podporuje väčšinu bežných kryptomien vrátane XRP. Medzi ďalšie podporované kryptomeny patria napríklad Bitcoin (BTC), NEO, Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) a Bitcoin Gold (BTG). Jednou z najzaujímavejších vlastností tejto peňaženky je, že ponúka neväzobné riešenie pre držanie kryptomien.. 

Aby sa zabezpečilo, že všetci ľudia budú mať kontrolu nad svojimi finančnými prostriedkami, Guarda neuchováva žiadne osobné informácie vrátane informácií o peňaženkách a súkromných kľúčoch. Súkromný kľúč zostáva v zabezpečenej pamäti zariadenia a okamžite sa odstráni, keď sa používateľ zo zariadenia odhlási. Vďaka tejto funkcii je Guarda jednou z najlepších peňaženiek spoločnosti Zcash online.

Ako informoval Trustpilot, peňaženka Guarda má 84% pozitívnych komentárov od používateľov, ktorí sa domnievajú, že peňaženka je „vynikajúca“ alebo „skvelá“. Iba 13% recenzií bolo negatívnych, vzhľadom na služby poskytované peňaženkou „Slabé“ alebo „Zlé“. To tiež ukazuje, že peňaženka ponúka dobré služby používateľom na trhu s kryptomenami. 

Toast

Toast je online peňaženka vyvinutá spoločnosťou StarStone Limited. Pôvodne bola vyvinutá ako mobilná peňaženka, ale teraz má k dispozícii aj verzie pre stolné počítače. Všetky súkromné ​​kľúče sa generujú a uchovávajú v zariadení používateľa. Namiesto toho, aby sa ukladali online, je všetko bezpečnejšie a menej náchylné na hackerské útoky. Zdrojový kód a softvérové ​​binárne súbory, na ktorých je založený, majú otvorený zdroj.

Toast je možné stiahnuť pre iOS, Android, Windows, Mac a Linux. Táto peňaženka je úplne zadarmo a z ich strany sa nič nenabíja. Nesmerujú žiadne informácie ani tajné prístupové kódy z vášho zariadenia na ich servery, čím tvrdia, že majú lepšie zabezpečenie.

Záver

Toto bola naša top tri z najlepších peňaženiek pre vaše XRP. Dúfame, že naše najlepšie tipy vám pomôžu zúžiť hľadanie požadovanej peňaženky.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map