Najlepšie knihy o kryptomene, od ktorých sa môžete začať učiť

Bez konca zdrojov dostupných na spoznávanie kryptomien môžu byť knihy skvelým spôsobom, ako hlboko porozumieť základnej technológii a súčasnej príležitosti. Informácie môžu samozrejme rýchlo zastarať. Tieto knihy však prezentujú základné pravdy a dejiny, ktoré v skúške času obstoja lepšie ako iné.

1. Kryptoasety: Sprievodca inovatívnym investorom po bitcoinoch a mimo nich Chris Burniske a Jack Tatar

Chris Burniske, partner spoločnosti Placeholder Capital v oblasti kryptomien, a Jack Tatar, známy autor v oblasti osobných financií, spojili svoje sily, aby vydali tohto sprievodcu investovaním do bitcoinov a ďalších digitálnych aktív. Ich Kniha 2017 pokrýva témy ako oceňovanie kryptomien, načasovanie investícií a „tipy na navigáciu v nevyhnutných bublinách a mániách“, ako je uvedené na webových stránkach knihy.

Pokiaľ ide o knihu, Arthur Laffer, člen poradného výboru pre hospodársku politiku bývalého prezidenta Ronalda Reagana, uviedol nasledovné: „Informatívne a akcieschopné, Cryptoassets je povinným čítaním pre nadšencov kryptomien aj pre investorov na kapitálovom trhu.“

kryptoasety

Zdroj: books.google.com

2. Blockchainová revolúcia autori Don Tapscott a Alex Tapscott

V táto kniha z roku 2016, experti na blockchain Don Tapscott a Alex Tapscott skúmajú, ako môže táto technológia ovplyvniť systémy v globálnom meradle.

„Don Tapscott, najpredávanejší autor Wikinomics, spolu so svojím synom Alexom poskytujú vynikajúco prebádané, veľmi dobre čitateľná a dôležitá kniha ktorá skúma, ako môže táto technológia ovplyvniť budúcnosť ekonomiky. “

Jednou zo základných technológií, ktoré sú obsiahle obsiahnuté vo všetkých týchto knihách o kryptomene, je blockchain. Ako už mnohí spozorovali, blockchain môže mať okrem kryptomien aj iné využitie a aplikácie. Tapscotts pristupujú k témam, ako sú nové obchodné modely, ktoré sa môžu vyvinúť, čo by mohli urobiť pre práva umelcov v hudbe, využitie blockchainu pri hlasovaní a priamejšia demokracia. Kniha ponúka široký pohľad na to, čo by sa mohlo stať v budúcnosti technológie.

Otec a syn sú spoluzakladatelia kanadského think-tanku Blockchain Research Institute, ktorý je podporovaný spoločnosťami ako Microsoft, IBM, FedEx a PepsiCo. Don Tapscott bol Forbesom označený za „druhého najvplyvnejšieho obchodného mysliteľa v roku 2017“.

Clayton Christensen, profesor na Harvard Business School, uviedol: „The Tapscotts napísali knihu doslova o tom, ako prežiť a prosperovať v tejto ďalšej vlne narušenia technológie. Pravdepodobne sa stane jednou z ikonických kníh našej doby, “.

kniha revolúcie blockchain

Zdroj: Amazon UK

3. Bitcoinový štandard autor: Saifedeen Ammous

Skutočný pohľad na praktickosť bitcoinu optikou ekonóma. Obrovské stopy, ako by mohol bitcoin zapadnúť do filozofického konceptu meny a peňazí a ako by ho bolo možné umiestniť v budúcnosti s nástupom digitálneho veku.

Jeho pozície sú také, že bitcoin môže byť uchovávateľom hodnoty v čoraz zložitejšom medzinárodnom finančnom systéme. Tento druh knihy je určený pre tých, ktorí myslia vážne – ten predstavuje, ako sa môže v najbližších desaťročiach a storočiach zmeniť samotná podstata ekonomiky a časť digitálnych mien, ako je bitcoin, môže hrať v budúcich obchodných štandardoch.

4. Vek kryptomeny predkladajú Paul Vigna a Michael J. Casey

Reportéri Wall Street Journal, Paul Vigna a Michael J. Casey, sa rozhodli predstaviť rozdiely medzi svetom, ktorý beží na digitálnych peniazoch, a dnešným systémom skutočných peňazí, bánk, šekových knižiek, zlata a kreditných kariet..

Ich kniha z roku 2015 sa začína anekdotou, ktorá sa týka ženy v Afganistane, ktorá nemá bankový účet, a ktorá má prístup k peniazom pomocou kryptomeny (podobne ako v tomto príbehu). Podľa recenzie spoločnosti Fortune sa snažia ukázať, aký druh zmeny môže táto technológia priniesť.

„Dôkladná, včasná a farebná kniha od Vigny a Caseyho je obohacujúcim miestom, kde sa o nej možno dozvedieť všetko,“ poznamenal New York Times vo svojej recenzii..

5. Bitcoin & Kryptomena Technológias – Arvind Narayanan, Joseph Bonneau, Edward Felten, Andrew Miller, Steven Goldfeder

Odborný asistent na Princetonskej univerzite v Narayane spolu so svojimi štyrmi spoluautormi pristupujú k téme krypto a blockchain dôkladne, typickým akademickým spôsobom.. Táto kniha dotýka sa témy do hĺbky, takže budete možno chcieť robiť si veľa poznámok, najmä keď sa dostane do húževnatosti kryptografických mechanizmov. Dlhodobo sú vysvetlené témy, ako sú hašovacie funkcie a kryptografia.

Kniha obsahuje aj diagramy, ktoré majú čitateľovi pomôcť ľahšie pochopiť veci. Je potrebné poznamenať, že autor taktiež vyvinul celý online kurz kryptografických technológií, ktorý obsahuje inštruktážne videá ku každej kapitole, problémy s domácimi úlohami, úlohy programovania a prednášky, ku ktorým je možné voľne pristupovať na Coursera.

Či už ste študent, softvérový vývojár, technologický podnikateľ alebo výskumný pracovník v oblasti počítačových vied, táto autoritatívna a samostatná kniha vám poskytne všetko, čo potrebujete vedieť o nových globálnych peniazoch pre internetový vek.

Kniha začína rozšírením histórie a vývoja bitcoinu a kryptomien a pokračuje koncepčnými a praktickými základmi potrebnými na vytvorenie bezpečného softvéru, ktorý interaguje s bitcoinovou sieťou, ako aj spôsobom, ako môžete implementovať nápady z bitcoinu do svojich vlastných projektov. Témami, ktoré sú diskutované, sú decentralizácia, proces ťažby, politika bitcoinu, altcoiny a prostredie kryptomeny, budúcnosť bitcoinu a mnoho ďalších..

Bitcoin & Kryptomenové technológie„Možno považovať za zásadný úvod do nových technológií digitálnej meny.

blockchain kniha

Zdroj: Princeton University Press

 6. Ovládanie bitcoinu predkladá Andreas Antonopoulos

Antonopoulos je bitcoinový podnikateľ, ktorý založil tri bitcoinové podniky a zahájil množstvo komunitných open-source projektov. Píše tiež články a príspevky na blogu o bitcoinoch, moderuje populárny podcast „Let’s Talk Bitcoin“ a je dôležitým verejným rečníkom pri krypto udalostiach. Andreas je tiež poradcom niekoľkých startupov s bitcoinmi.

Je to skvelá kniha, ktorá vám umožní začať sa učiť zložitú terminológiu, ktorá stojí za bitcoinom, a obrovské skúsenosti autora týkajúce sa tejto témy sa skutočne prejavia v jeho jasných vysvetleniach čitateľom.

Ovládanie bitcoinu vás prevedie zdanlivo zložitým svetom kryptomeny č. 1 a dodá vám vedomosti, ktoré potrebujete, aby ste sa mohli zúčastniť na trhu digitálnych peňazí. Či už vyvíjate novú aplikáciu, investujete do startupu, alebo sa ešte len dozviete viac o tejto technológii, táto kniha poskytuje základné informácie a rady, ktoré vám pomôžu začať na vašej výučbe.

Kniha vám pomôže oboznámiť sa so základmi toho, ako bitcoiny fungujú a ako sa pohybujú v rôznych druhoch transakcií a prečo sa používajú; tiež vám poskytne podrobnosti o peňaženkách s viacerými znakmi a ďalších základných technických aspektoch mince.

Ďalšou bonusovou funkciou, ktorú kniha obsahuje, sú zrozumiteľné diagramy, ktoré sú ľahko pochopiteľné. Nové verzie sú vydávané pravidelne, aby bola kniha aktualizovaná rýchlym tempom vývoja bitcoinu.

zvládnutie bitcoinu

Zdroj: Amazon

Záver

Skutočný kryptový nadšenec o tom vie. Tieto knihy pomôžu s „vždyzelenými“ myšlienkami za bitcoinom a blockchainom. Zatiaľ čo iní odborníci naháňajú novinky a ceny mincí, pomôže vám to stať sa duchovným otcom blockchainových konceptov, schopných osloviť najlepšie projekty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map