Najlepšie peňaženky Zcash (ZEC) na použitie v roku 2019 | Peňaženky ZEC pre iOS a Android

Zcash je jedným z populárnych altcoinov, ktorý sa zameriava na súkromie a anonymitu. Len čo získate nejaké ZEC coiny, potrebujete bezpečnú a zabezpečenú peňaženku na ich uchovanie. Digitálne peňaženky sú vybrané zariadenia na ukladanie kryptomeny. Udržujú vaše mince v bezpečí, v bezpečí a pod vašou kontrolou.

Binance je (stále) našou odporúčanou burzou na nákup ZCash. Tu sa dozviete, ako kúpiť ZEC!

Pri minciach ZEC sa odporúča používať najlepšiu peňaženku Zcash, aby ste zaistili, že zostanú vždy v bezpečí. Okrem toho hľadanie najlepšej peňaženky nie je len o kryptomene. Musíte vziať do úvahy jednoduché použitie, cenu a zariadenia, ktoré podporuje. Iba potom budete môcť zvoliť najlepšiu peňaženku Zcash.

S rôznymi digitálnymi peňaženkami na trhu môže byť výber toho najlepšieho trochu mätúci. Táto príručka starostlivo kontroluje množstvo peňaženiek Zcash, ktoré môžete zvážiť pri odosielaní, prijímaní a ukladaní svojich mincí ZEC..

obrázok4 4

Zdroj: tokenclub.io

Ledger Nano S

Web peňaženky: https://www.ledger.com/products/ledger-nano-s

Typ peňaženky: Hardvér; Podpora viacerých mien

Jednoduchosť použitia: Ľahké; podporuje Windows, Linux a Chrome OS

Bezpečné: Veľmi bezpečné

Náklady: Zaplatené

Ledger Nano S je najpopulárnejšia hardvérová peňaženka na trhu. Ponúka vysokú úroveň zabezpečenia, ľahko sa nastavuje a používa a ukladá viac kryptomien vrátane Zcash. Jedinou nevýhodou tejto peňaženky je, že je nákladná – hoci za konkurenčnú cenu. Je tiež dôležité poznamenať, že nie je kompatibilný s mobilnými telefónmi.

Táto peňaženka je najvhodnejšia pre používateľov, ktorí najskôr zvážia zabezpečenie svojich prostriedkov. Hardvérové ​​peňaženky, ako napríklad Ledger Nano S, poskytujú offline ukladanie vašich finančných prostriedkov, aby ste ich mali neustále pod kontrolou.

Peňaženka je malá, prenosná a umožňuje pripojenie k počítaču cez port USB. Vďaka tejto peňaženke zostane váš súkromný kľúč v bezpečnom a offline úložisku chránenom pomocou PIN. Peňaženka Nano S sa dodáva so vstavaným OLED displejom s dvoma tlačidlami na každej strane zariadenia. Pomocou tejto peňaženky môžete manuálne overiť svoje transakcie. Do tejto peňaženky sa navyše zmestí viac ako 1 000 kryptomien a žetónov vrátane ZEC.

obrázok6 3

Zdroj: unhashed.com

Peňaženka Jaxx

Web peňaženky: https://jaxx.io/

Typ peňaženky: Stolný počítač / mobil

Jednoduchosť použitia: Ľahké; podporuje Windows, Linux a Chrome OS

Bezpečné: Nie tak celkom

Náklady: Zadarmo

Jaxx najlepšie vyhovuje používateľom, ktorým záleží hlavne na ľahkom používaní a prístupe. Peňaženka zdobí užívateľsky prívetivé rozhranie, ku ktorému je ľahký prístup. Používatelia k nej majú prístup na rôznych platformách vrátane rozšírení prehľadávača, mobilných telefónov so systémom Android a iOS a tabletov, Windows, OS X a tiež desktopov Linux. Vďaka veľkej úrovni kompatibility a užívateľsky príjemnému prostrediu sa z neho stáva jedna z najlepších peňaženiek spoločnosti Zcash.

S touto peňaženkou môžete ukladať viac digitálnych aktív a vďaka integrácii ShapeShift je ľahké prijímať a prenášať rôzne aktíva pod jednu strechu. Medzi hlavné krytej meny patria Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, Zcash, Dash a mnoho ďalších. Peňaženka je dodávaná s 12-slovným základným semenom, pomocou ktorého môžu používatelia spravovať svoje súkromné ​​kľúče.

Nevýhodou je, že Jaxx je náchylný na hackerský útok, čo potvrdzujú aj predchádzajúce prípady zraniteľnosti, pri ktorej bola narušená jeho bezpečnosť..

Peňaženka však implementovala adekvátne bezpečnostné opatrenia, aby zaistila bezpečnosť finančných prostriedkov používateľov. Medzi takéto opatrenia patrí uvedenie Jaxx Liberty, čo je nová peňaženka s vylepšeným UI a bezpečnostnými funkciami.

Je dôležité, aby používatelia pochopili, že bezpečnosť peňaženky nie je výlučnou zodpovednosťou spoločnosti. Používatelia musia tiež prijať osvedčené postupy, najmä pri horúcich peňaženkách, ako je Jaxx.

obrázok5 5

Zdroj: cryptocoinzone.com

Peňaženka Guarda

Web peňaženky: https://guarda.co/

Typ peňaženky: Desktop, mobil, webová stránka

Jednoduchosť použitia: Ľahké

Bezpečné: Bezpečné

Náklady: zadarmo

Guarda je jednou z najlepších peňaženiek na trhu pre ukladanie Zcash (ZEC). Táto peňaženka bola vyvinutá s ohľadom na to, ako ponúknuť používateľom možnosť vysporiadať sa s veľkým počtom kryptomien prostredníctvom mnohých rôznych platforiem. V súčasnosti je podporovaných viac ako 40 rôznych digitálnych aktív, vrátane mincí ERC-20. 

Okrem ZEC patria medzi mince podporované Guardou aj vlny (WAVES), bitcoiny (BTC), litecoiny (LTC), Qtum (QTUM), Tron (TRX), XRP, ethereum (ETH), bitcoinové hotovosti (BCH), Binance Coin (BNB) a mnoho ďalších. 

Používatelia môžu nakupovať, odosielať, prijímať, vymieňať a držať virtuálne meny pomocou programu Guarda prostredníctvom jeho neväzobného produktu. Jednou z hlavných charakteristík tejto peňaženky je, že podporuje mnoho rôznych platforiem vrátane stolných, webových a mobilných. 

Zároveň bola táto peňaženka uznaná rôznymi nadáciami na trhu s kryptomenami a získala podporu od populárnych osobností v odbore. Napríklad, čo sa týka Zcash, Guarda vyvinula mobilnú Zcash peňaženku pre Android, ktorá by bola prispôsobená pre Zcash v UX a možnostiach. 

Changpeng Zhao, generálny riaditeľ a zakladateľ kryptoburzy Binance, spomenul, že táto peňaženka podporuje BNB od samého začiatku. 

Táto peňaženka teda poskytuje flexibilné služby jednotlivcom a investorom, ktorí chcú ukladať alebo manipulovať so svojimi kryptomenami Zcash. Aj keď táto peňaženka nie je hardvérovým zariadením, pre používateľov je zadarmo a dá sa použiť na mnohých rôznych platformách a zariadeniach. 

Atómová peňaženka

Atómová peňaženka

Atomic je decentralizovaný Peňaženka Zcash ktorá bola založená v roku 2018. Je to už jedno z populárnych riešení pre správu ZCash, Bitcoin, Ethereum, Polkadot, Litecoin a ďalších viac ako 500 tokenov. Peňaženka má viac ako 500 000 stiahnutí na všetky hlavné podporované operačné systémy OS, Android & iOS. Vďaka vlastnostiam peňaženky je Atomic jednou z popredných softvérových peňaženiek na trhu. 

Atomic je na prvom mieste peňaženka s rôznymi menami, ktorá vám umožňuje spravovať, vymieňať, vkladať a nakupovať všetky najlepšie kryptomeny medzi 500 a viac tokenmi jednoducho v jednom zabezpečenom rozhraní. Okrem toho anonymne vymeňte 60+ krypto párov a získajte cashback prihlásenie do členstva v programe Atomic Wallet. 

Okrem toho nemusíte riskovať obchodovanie s digitálnymi aktívami na burzách, pretože Atomic vám ponúka bezpečnú zabudovanú možnosť nákupu kryptomeny. Podporuje bankovú kartu viac ako 17 miestnych fiat mien po celom svete. Nielen to, ale môžete tiež vložiť 10 (a počíta sa) kryptomien s ATOM, XTZ, ZIL a ďalšími s APR 5 – 23%, získavať odmeny priamo od validátorov a podporovať decentralizáciu siete. 

Nakoniec nikto okrem vás nekontroluje svoje finančné prostriedky, pretože súkromné ​​kľúče z peňaženky sú šifrované vo vašom prístroji a nikdy ho neopúšťajú. Okrem toho môžete zostať v úplnej anonymite, pretože nemusíte používať účet Atomic ani odovzdávať kódy KYC pre základné funkcie peňaženky. Ak budete niekedy zmätení, vynikajúci zákaznícky servis je pripravený pomôcť vám s efektívnou a rýchlou reakciou nepretržite.

Peňaženka Cryptonator 

Web peňaženky: https://www.cryptonator.com

Typ peňaženky: Web / mobil

Jednoduchosť použitia: Ľahké

Bezpečné: Áno

Náklady: Zadarmo

Cryptonator je webová peňaženka, ktorá ponúka zabezpečenie na úrovni banky aj ochranu účtu na najvyššej úrovni. Dodáva sa s dôveryhodnými adresami IP, šifrovaným pripojením SSL a dvojfaktorovou autentifikáciou. Tieto vlastnosti a ďalšie z neho robia skvelú peňaženku Zcash pre nových aj skúsených milovníkov Zcash. Peňaženka podporuje transakcie ZEC, ako aj ďalšie kryptomeny.

Vďaka vstavaným funkciám, ktoré umožňujú okamžitú výmenu kryptomien, môžu používatelia aplikácie Cryptonator ľahko prevádzať, ukladať a prevádzať svoje mince ZEC. Jeho bankové zabezpečenie a šifrované pripojenie SSL spolu s dvojstupňovou autentifikáciou poskytujú používateľom pokoj, keď vedia, že majú na starosti spoľahlivé a dôveryhodné zariadenie..

Účty Cryptonator sú navyše bezplatné a prístupné 24/7 na rôznych platformách vrátane stolových počítačov, notebookov a mobilných zariadení. To z neho robí jednu z najlepších peňaženiek Zcash, ktoré môžete používať na cestách. Vďaka schopnosti prijímať viac virtuálnych mien je ešte lepšia, pretože umožňuje používateľom spravovať svoje aktíva v jednom účte. S peňaženkou Cryptonator sú schopní ukladať, odosielať a prijímať nasledujúce kryptomeny:

  • Zcash
  • Pomlčka
  • Bitcoin
  • Bitcoinová hotovosť
  • Ethereum
  • Litecoin a mnoho ďalších

Pretože peňaženka prichádza so zabudovanými funkciami výmeny, poskytuje bezpečné úložisko, ľahké transakcie a okamžitú výmenu rôznych kryptomien, ktoré podporuje – všetko v jednom osobnom účte. Okrem transakcií medzi ľuďmi je možné pomocou tejto peňaženky tiež platiť faktúry, požadovať alebo posielať platby e-mailom..obrázok2 2

Zdroj: finder.com

Oficiálny klient Zcash 

Web peňaženky: https://z.cash/download

Typ peňaženky: Oficiálny klient pre stolné počítače

Jednoduchosť použitia: Nie je to ľahké pre začiatočníkov

Bezpečné: Áno

Náklady: Zadarmo

Oficiálnym klientom Zcash je desktopová grafická peňaženka, ktorá je najvhodnejšia pre skúsených používateľov, najmä pre tých, ktorí sa zameriavajú na ťažbu ZEC. Peňaženka je určená pre operačné systémy Linux, ale používatelia môžu tiež získať verzie pre Mac a Windows z Windows Komunita Zcash. Táto peňaženka umožňuje komukoľvek prevádzkovať hotovostného klienta na počítači a vyžaduje úplný sieťový uzol. Po stiahnutí klienta môžu používatelia posielať prostriedky ZEC na súkromné ​​adresy. Táto peňaženka však vyžaduje minimálne 2 GB RAM, aby sa uľahčila tienená transakcia. Preto nemožno túto peňaženku považovať za užitočnú bez dostatočného miesta na pevnom disku.

Pre zaistenie optimálneho súkromia transakcie sa používateľom odporúča používať transparentné adresy, ktoré sú kompatibilné s bitcoinmi a ľahko sa používajú. Mali by tiež používať tienené adresy, ktoré využívajú výber štandardného poplatku podľa peňaženky. Tieto adresy sú tiež ideálne pre lepšie súkromie.

Zcash má oba typy adries. Priehľadné adresy začínajú „t“, zatiaľ čo tienené adresy začínajú „z“. Transparentné adresy sú viditeľné na blockchaine a neponúkajú silné súkromie.

obrázok3 3

peňaženka iBITcome

Web peňaženky: https://www.ibitcome.com/

Typ peňaženky: Mobilné

Jednoduchosť použitia: Jednoduché použitie

Bezpečné: Áno

Náklady: Zadarmo

iBitcome je platforma na jednom mieste, ktorá integruje ukladanie tokenov, obchodovanie, dApp a informačné kanály z trhu. Platforma sa zameriava na poskytovanie bezpečných a pohodlných transakcií a prináša nový rozmer v mobilnom obchodnom ekosystéme, ktorý zahŕňa najbezpečnejšie a najprívetivejšie funkcie..

Peňaženka iBitcome je zariadenie s viacerými menami, ktoré podporuje bitcoiny aj altcoiny. Podporuje tiež všetky tokeny ERC-20, ktoré fungujú na blockchaine Ethereum. Medzi hlavné funkcie patrí:

  • Bezpečnosť: zabezpečená šifrovacím algoritmom AES-128-CTR;
  • Ochrana osobných údajov: decentralizovaná a nedrží súkromný kľúč používateľov;
  • MPORT: používatelia môžu importovať počiatočné frázy, súkromné ​​kľúče a sklad kľúčov.

Peňaženka navyše zahŕňa natívnu decentralizovanú burzu (DEX), ktorá umožňuje používateľom vyrovnať svoje transakcie na blockchaine, čo ich robí bezpečnými a transparentnými. Mobilné obchodovanie je vylepšené tým, že používateľom umožňuje prístup na burzu priamo z peňaženky. iBitcome tiež zahŕňa mechanizmus Replayed-On-Chain (ROC), ktorý vytvára okamžité transakcie.

Vďaka prehliadaču dApp umožňuje táto peňaženka používateľom prístup k obľúbeným aplikáciám dApp na dosah ruky. Pre tvorcov aplikácií môžu použiť dApp SDK na vytvorenie jednej z vlastných možností.

Záverečné myšlienky

Zcash využíva technológiu na vysokej úrovni, vďaka ktorej ide nad rámec iných digitálnych prostriedkov. Používatelia môžu mať kontrolu nad zdieľanými informáciami. Vďaka peňaženkám uvedeným v tomto článku môžu používatelia nájsť najlepšie možnosti peňaženiek Zcash na ochranu svojich mincí ZEC.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map