Čo je akcelerátor transakcií bitcoinu?

Bitcoinové (BTC) transakcie môžu byť v prípade preťaženia siete veľmi pomalé. To je dôvod, prečo môže bitcoinový urýchľovač transakcií pomôcť s týmto problémom. V tejto príručke sa s vami podelíme o všetky informácie, ktoré by ste mali mať k fungovaniu akcelerátora transakcií bitcoinov.

Preťaženie bitcoinovej siete

Bitcoinová sieť umožňuje používateľom odosielať a prijímať transakcie. Môžete poslať BTC, zaplatiť malý poplatok baníkom a nechať svoje prostriedky doručiť inej osobe. Aj keď by to malo trvať len pár minút a stáť menej ako 2 doláre, nie vždy to tak je.

V obdobiach, keď trh prudko rastie alebo sa spracúva veľa transakcií, dôjde k preťaženiu siete. Ak sa tak stane, držitelia bitcoinu uprednostňujú použitie iných sietí, ako je Litecoin (LTC) alebo Ethereum (ETH). V týchto dvoch sieťach sú transakcie rýchlejšie a tiež lacnejšie, čo môže byť výhodou.

Preto ľudia používajú bitcoinový transakčný akcelerátor. Aby bolo odosielanie BTC prevodov rýchlejšie. To však nie je jediná dobrá vec bezplatných služieb urýchľovača bitcoinových transakcií. V ďalších častiach budete môcť získať všetky potrebné informácie.

Čo je to urýchľovač transakcií bitcoinu?

Bitcoinový transakčný akcelerátor vám umožňuje pochopiť, ktorá je optimálna cena, za ktorú bude vaša transakcia spracovaná v čo najkratšom čase. Keď pošleme prevod BTC, sme schopní zvoliť poplatok, ktorý zaplatíme. Čím vyšší je poplatok, tým ľahšie bude naša transakcia zahrnutá do nasledujúceho bloku.

Ako sme vysvetlili v našom sprievodcovi Bitcoin Mempool, baníci vyberajú prevody s najvyššími poplatkami. To im umožňuje spracovať tie transakcie, ktoré by im priniesli najväčšie zárobky. Nie je však možné s určitosťou vedieť, aká je výška poplatkov, ktoré musí používateľ zaplatiť, aby mohol byť prevod efektívne spracovaný.

Vďaka bezplatnému akcelerátoru bitcoinových transakcií budete môcť odoslať svoju transakciu a mať istotu, že bude spracovaná čo najskôr. Majte na pamäti, že baníci nemusia transakcie s veľmi nízkymi poplatkami vôbec spracovávať. V niektorých prípadoch však môže trvať, kým si baníci vyzdvihnú niekoľko dní.

Aby mohol akcelerátor transakcií bitcoinov fungovať, musia používatelia zaplatiť malý poplatok za spracovanie. Ak je služba zadarmo, budete sa môcť vyhnúť plateniu poplatkov. Vaše prevody budú spracované rýchlejšie.

V mnohých prípadoch služby urýchľovača transakcií bitcoinu poskytujú samotní ťažiari. To im umožňuje spracovať prevody a za túto službu im bude zaplatený malý poplatok. Momentálne je na trhu niekoľko akcelerátorov bitcoinových transakcií. Niektoré z nich budú zadarmo, zatiaľ čo iné by zahŕňali malý poplatok.

BitAccelerate

BitAccelerate je jednou z najlepších možností z hľadiska doby spracovania. Tento bitcoinový transakčný akcelerátor vám umožní spracovať váš BTC prevod za pár minút. Používatelia budú musieť na vykonanie prenosu zdieľať svoje ID a základné informácie.

Väčšina uznávaných služieb vyžaduje, aby ste zdieľali svoje súkromné ​​informácie. Preto to nemusí byť skvelé riešenie pre používateľov, ktorí si cenia svoje súkromie. Aj keď je to len jeden z nástrojov na urýchlenie transakcií, ktoré si užívajú bitcoinoví používatelia, môže to byť skvelý nástroj, ak potrebujete poslať rýchly BTC prevod.

BTC.com

BTC.com je ďalším akcelerátorom bitcoinových transakcií zadarmo. Toto riešenie by zvýšilo možnosti vášho prevodu na pridanie do nasledujúceho bloku na 75%. Toto je dosť vysoké. Bitcoinové bloky spracováva bitcoinová sieť každých desať minút.

Urýchľovač bitcoinových transakcií BTC.com

Takto môžete mať 75% možnosť nechať si doručiť svoje prostriedky v priebehu nasledujúcich desiatich minút. Musíte však vziať do úvahy, že niektoré burzy alebo peňaženky by neprijali transakciu iba s jedným potvrdením. Čakacia doba spravidla trvá 3 bloky, kým sa transakcia spracuje.

Platforma tvrdí, že do 4 hodín možnosti pridania vášho prevodu do bloku narastú na 98%. Je to skvelá správa, ak chcete, aby sa vaše prostriedky v krátkom čase dostali do inej peňaženky.

ViaBTC

ViaBTC je možno najpopulárnejšia služba na urýchlenie transakcií bitcoinov na trhu. Pracujú už niekoľko rokov. Skutočne tieto služby uviedli na trh v roku 2017. V tom čase boli bitcoinové transakčné poplatky veľmi vysoké. V niektorých prípadoch prekročili 50 dolárov za prevod. To bolo pre malých používateľov určite neprijateľné.

Funguje to rovnako ako u vyššie spomenutých služieb. Používatelia sa budú musieť jednoducho zaregistrovať na platforme a poskytnúť svoje ID. To je určite nevyhnutné, pretože vlády zvyšujú tlak na krypto platformy, aby dodržiavali zásady KYC a AML.

Za zmienku stojí, že teraz ponúkajú používateľom možnosť odoslať až 100 zrýchlení za hodinu. Toto je teda skvelá voľba, ak hľadáte bezplatný akcelerátor bitcoinových transakcií.

Byť opatrný

Vždy je dôležité skontrolovať niektoré zo správ zverejnených bitcoinovou komunitou týkajúce sa týchto služieb. Niektoré z týchto firiem a urýchľovačov bitcoinových transakcií nemusia fungovať tak, ako tvrdia.

V niektorých prípadoch by ste navyše poslali transakciu spoločnosti a vaše finančné prostriedky nemohli prísť. Pamätajte, že bitcoinové transakcie sú nevratné. Nemôžete sa sťažovať, ak sú vaše prostriedky odoslané do nesprávnej peňaženky.

Po kliknutí na tlačidlo „Odoslať“ budú vaše prostriedky navždy preč. Ak ste ich poslali do správnej peňaženky, mali by ste očakávať, že sa jej prostriedky dostanú. Ak ste ho poslali do anonymnej peňaženky, BTC nikdy nezískate späť.

Výhody a nevýhody akcelerátora transakcií bitcoinom

Existuje niekoľko výhod a nevýhod týchto krypto služieb. Je to podobné ako u iných platforiem. Pri využívaní týchto služieb by sme mali vždy analyzovať, ktoré sú pozitívne a negatívne stránky.

Pozitívne veci týkajúce sa akcelerátora bitcoinových transakcií:

  • Môžu byť veľmi užitočné na rýchlejšie spracovanie transakcií
  • Niektoré z nich je možné využívať zadarmo
  • Môže to byť veľmi užitočné v časoch, keď sú v sieti bitcoinov preťaženia
  • Tieto služby nám môžu pomôcť používať skôr BTC ako iné digitálne meny
  • Mohli sme si byť istí, že prostriedky budú odoslané v krátkom čase

Negatívne veci týkajúce sa akcelerátora bitcoinových transakcií:

  • Niektoré zo stránok vyžadujú, aby sme poskytli ID
  • Z dôvodu ochrany osobných údajov nemusia byť dobré
  • Používatelia sa zvyčajne sťažujú na služby ponúkané týmito stránkami
  • Ponúkané služby nemusia byť také, aké tvrdia
  • Nájdete niekoľko urýchľovačov transakcií bitcoinu, kde budete musieť platiť

Samozrejme, budete tiež musieť pochopiť, aké sú vaše klady a zápory. Každý človek a držiteľ bitcoinu má inú potrebu. Preto by ste mali urobiť vlastnú analýzu a pochopiť, ktoré sú hlavné pozitívne a negatívne aspekty akcelerátora transakcií bitcoinu.

Časy spracovania bitcoinu

Bitcoin je najväčšia blockchainová sieť na trhu. Toto je skutočnosť. Môžeme to vidieť na ňom hash rate. Neexistuje decentralizovaná sieť taká bezpečná ako bitcoin. Baníci spracúvajú transakcie, odmenou im sú blokové odmeny a poplatky za prevody a používatelia sa môžu cítiť bezpečne pri zasielaní a prevode svojich finančných prostriedkov.

Sieť napriek tomu pracuje s mechanizmom blokov, ktoré možno nájsť každých približne 10 minút. Každý z týchto blokov obsahuje informácie o transakciách. Na tieto bloky však existuje limit 1 MB. To znamená, že sieť by mala obmedzený počet prenosov, ktoré je možné spracovať.

Bitcoinová sieť je schopná spracovať 3 až 7 transakcií za sekundu (TPS). Aj keď sa to zdá v porovnaní s VISA, PayPal alebo dokonca s inými blockchainovými sieťami nízke číslo, musíme si uvedomiť, že bitcoin je najbezpečnejšia decentralizovaná blockchainová sieť na svete.

Keď sa bloky zaplnia, keď dôjde k preťaženiu, zvyšujú sa aj poplatky. To je dôvod, prečo použitie štandardnej transakcie alebo transakcie s nízkym poplatkom v období vysokého zaťaženia nemusí byť najlepším nápadom. Ak nezaplatíte vyšší poplatok, váš prevod môže v Mempool uviaznuť na niekoľko hodín, dní alebo dokonca týždňov.

To je dôvod, prečo služby na zrýchlenie bitcoinových transakcií pomáhajú používateľom. Namiesto predaja ich BTC za rýchlejšie mince, ako je litecoin (LTC), je možné naše prevody urýchliť. Ako sme videli v predchádzajúcich častiach, jednotlivci môžu jednoducho použiť bitcoinový transakčný akcelerátor.

Konkurenti urýchľovača transakcií bitcoinu

Ako ste si všimli, tieto služby urýchľovača transakcií bitcoinu pracujú s transakciami na reťazci. Všetko sa spracováva pomocou hlavnej bitcoinovej siete. V posledných rokoch došlo k novému vývoju, ktorý umožňuje Bitcoinu stať sa oveľa efektívnejším.

Blesková sieť

Jedno z týchto riešení sa nazýva Lightning Network (LN). Lightning Network je jedným z hlavných konkurentov bitcoinových transakčných akcelerátorov. Toto je riešenie mimo reťazca a druhej vrstvy, ktoré umožňuje spracovanie prevodov BTC takmer okamžite (sekundy) a za takmer žiadny poplatok (takmer 1 satoshi za prevod).

Aj keď je Lightning Network teraz v beta fáze, existujú platformy, ktoré ju už prijali. Nie každý užívateľ BTC sa však cíti pohodlne pri využívaní riešení mimo reťazca na vykonávanie svojich prevodov BTC.

Jedným z mnohých prípadov použitia LN je umožnenie rýchlych a lacných malých prevodov. V dnešnej dobe by ste za odoslanie BTC v hodnote 1 USD museli platiť viac, ako prevádzate hodnotu. S LN sa tento problém vyrieši.

Sieť BTC by však mohla naďalej fungovať ako hlavný reťazec na spracovanie veľkých prevodov v sieti. Malé prevody by sa spracovávali pomocou LN. Veľké prevody mohli stále využívať akcelerátory transakcií bitcoinu.

Rýchlejšie a lacnejšie reťazové prevody

Ak sa bitcoin stane uchovávateľom hodnoty, očakáva sa, že v reťazci budú prebiehať iba veľké transakcie. Medzitým mince s menšou kapitalizáciou, ktoré fungujú rýchlejšie, by sa mohli používať ako každodenná metóda na odosielanie a prijímanie prevodov.

Jednou z kryptomien, ktorú by si mohla bitcoinová komunita osvojiť, je litecoin (LTC). To by mohla byť zlá správa pre akcelerátory bitcoinových transakcií zadarmo. Kryptomena litecoin je jednou z najbližších k bitcoinu. To platí z hľadiska toho, ako bola postavená, a tiež pre komunity týchto dvoch virtuálnych mien.

Bitcoinové prevody mohli byť pre menšie platby spracované pomocou siete LTC. Sieť LTC funguje rýchlejšie ako Ethereum (ETH) a je kompatibilná s bitcoinmi. To znamená, že existuje veľa rôznych likvidných spôsobov predaja LTC a získavania BTC a naopak.

V budúcnosti by atómové výmeny mohli používateľom pomôcť pri výmene BTC za LTC, pri uskutočňovaní prevodu a pri ďalšom zámene prijímať BTC späť do reťazca. Môže to byť zabijak akcelerátora bitcoinových transakcií.

Používateľom bitcoinu, ktorý by chceli používať bitcoinový operátor, by však bol ten, ktorý by ponúkol najrýchlejšie služby za najnižšie poplatky. Akcelerátory transakcií bitcoinu by v budúcnosti mohli zmeniť spôsob ich práce. Namiesto urýchlenia transakcie BTC v reťazci by mohli prijať LTC a atómové swapy na zasielanie BTC ďalším používateľom v priebehu niekoľkých sekúnd.

Za zmienku stojí, že toto riešenie ešte nebolo vyvinuté a jedná sa iba o špekulácie o tom, ako by sa mohli urýchľovače transakcií bitcoinu správať v budúcnosti.

Záverečné úvahy o urýchľovačoch transakcií bitcoinu

Bitcoinové urýchľovače transakcií môžu byť skvelým spôsobom, ako môžu používatelia posielať BTC a vedieť, že prostriedky dorazia za pár hodín. Existuje niekoľko platforiem, ktoré práve teraz ponúkajú tieto služby, ale niektoré z nich nemusia ponúkať veľké vylepšenia z hľadiska rýchlosti.

V budúcnosti by sa mohli vytvoriť nové spôsoby odosielania a prijímania bitcoinov. Preto by urýchľovače bitcoinových transakcií mali vymyslieť spôsob, ako ponúknuť lepšie služby a prispôsobiť sa týmto zmenám na trhu. Jednou z týchto výziev alebo konkurenciou pre tieto riešenia je napríklad Lightning Network.

Medzitým by sa na rýchlejší priebeh bitcoinových transakcií mohli použiť aj atómové swapy a ďalšie virtuálne meny, ako napríklad litecoin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map