Čo je Augur (REP) – všetko, čo potrebujete vedieť

Augur (REP) je decentralizovaná predikčná trhová platforma postavená na vrchole platformy Ethereum blockchain. Hlavným cieľom platformy je predpovedať výsledok akejkoľvek udalosti na základe takzvanej metódy „múdrosti davu“.

Vďaka svojej technológii blockchain poskytuje platforma väčšiu dostupnosť a lepšiu presnosť ako väčšina ostatných trhov. Informácie sa zhromažďujú od davu a potom sa spracúvajú, aby sa považoval za najrealistickejší a najpravdepodobnejší výsledok.

Jeho princíp je priamy: čím je pravdepodobnosť udalosti menšia, tým väčšia je odmena, ktorú môžete získať predpovedaním jej úspechu. Zatiaľ čo správne predpovede sú odmeňované sieťou, nesprávne predpovede sú penalizované, čo zase zaisťuje pravdivosť všetkých na platforme.

Keďže ide o decentralizovanú platformu, nemôžu ju kontrolovať ani zakázať inštitúcie ani vlády, ktoré spájajú tieto typy predpovedí s inými všeobecne nezákonnými činnosťami, ako je napríklad hazard..

Augur používa proces rozhodovania na základe konsenzu, ktorý teraz predstavuje Ethereum. V súčasnosti obsahuje PoW a PoS, ale v budúcnosti to môže byť iba PoS.

Prečo

Pochopenie Augura

Zjednodušene povedané, táto decentralizovaná otvorená platforma umožňuje predpovedať prakticky čokoľvek. Ostatní používatelia v sieti môžu na základe svojho subjektívneho a osobného názoru kúpiť alebo predať podiely v konkrétnej predpovedi.

Používatelia potom podávajú správy o výsledkoch a získavajú im tak reputáciu. Zjednodušene povedané, miera reputácie používateľa je v priamom súlade s presnosťou jeho správ o výsledkoch.

S Augurom sú spojené dve hlavné akcie: vytváranie trhov a akcie obchodných udalostí.

To vytvoriť trh, musíte nastaviť odberateľ a poplatky pre tvorcov. Prvá musí byť medzi 1,0% a 12,5%, zatiaľ čo druhá musí byť vždy pod polovicou prvej. Je tiež možné, že niekedy v blízkej budúcnosti budú poplatky za tvorcov a príjemcov odstránené v prospech poplatkov za tvorcov, ktoré sa budú vyberať z odmien obchodníkov, ktorí zastávajú víťazné pozície..

Pokiaľ ide o obchodovanie s akciami akcií, môžete akcie nakupovať a obchodovať s nimi. Tieto podiely predstavujú pravdepodobnosť, že sa udalosť stane. Ako obchodník môžete zarábať peniaze správnym predpovedaním udalostí a držaním akcií pri uzavretí trhu. Ďalším efektívnym spôsobom zarábania peňazí je nákup pozícií za nízku cenu a ich predaj vyššie pri zmene prílivu.

ako

Reputačné tokeny (REP)

Aj keď Token reputácie je technicky v jadre Auguru, ktokoľvek môže používať Augur bez toho, aby niekedy potreboval a vlastnil REP. Ktokoľvek môže napríklad uzatvárať stávky na platforme pomocou etheru alebo akejkoľvek inej meny založenej na ethereu.

Tokeny reputácie sú v podstate obchodovateľné aktíva obmedzené na pevný počet 11 000 000. Dopyt po tokene existuje, pretože jeho vlastníctvo je jediný spôsob, ako získať takmer polovicu poplatkov na platforme Augur.

Ste povinní podať správu o všetkých trhoch, ktoré vám boli pridelené, do konca 30-dňového obdobia. Ak sa na niektorých trhoch nepodarí podať správu pred uplynutím 30 dní, zvyčajne to bude mať za následok pokuty, ktoré vám môžu zvýšiť až 20% vašej reputácie..

Po tomto procese nasleduje 29-dňové obdobie zverejnenia, v ktorom sa budete musieť prihlásiť aspoň raz. Ak tak neurobíte, vaša reputácia sa presunie do nečinného stavu. Len čo sa to stane, vaša reputácia sa nemôže hlásiť a nemôže zarobiť poplatky za obchodovanie.

Vaša reputácia sa môže zvyšovať, znižovať alebo zostať neaktívna na základe vašich rozhodnutí. Napríklad reputácia sa môže zvýšiť, ak získate konečný výsledok správneho postavenia na trhu. Hlásenie o pridelených trhoch, keď to ostatní používatelia neurobili, zverejnenie a získanie fork bondu a získanie reputácie z inej adresy, to všetko môže viesť k zvýšeniu vašej reputácie.

Naopak, výber výsledku, ktorý nie je v súlade s konečným výsledkom trhu, nepodanie správy o pridelených trhoch, zakúpenie dlhopisu fork a odoslanie reputácie na inú adresu, môže viesť k poklesu reputácie..

Obchodovanie REP

Skoro 8,8 milióna tokenov REP boli distribuované počas ICO v auguste 2015. Spoločnosť REP sa obchodovala niekde medzi 1,50 a 2,00 USD hneď po svojom ICO a v čase písania tohto článku mala hodnotu 41,83 USD. Token zaznamenal vo svojej histórii rôzne významné zvýšenia cien. K prvému došlo hneď po vydaní verzie Beta, a to v marci 2016. Druhý bol v októbri 2016 a tretí a najväčší bol 19. decembra. V tom čase cena stúpla na viac ako 100 dolárov a potom sa presadila okolo hranice 90 dolárov.

Nákup REP

REP je možné zakúpiť v niektorej z najpopulárnejších kryptomien, ako sú napr Bittrex, BinanceKraken, Poloniex, a ChaoEX.Zamierte do CoinMarketCap pre viac informácií o tejto veci.

Ukladá sa vaša REP

Aj keď Augur nemá pre svoj token oficiálnu peňaženku, existujú rôzne spoľahlivé možnosti. Samozrejme sa odporúča, aby ste REP uložili do offline hardvérovej peňaženky. Medzi populárne možnosti patrí Ledger Nano S, Trezor, Jaxx, a Exodus.

Predikcia ceny

Augur mal jasný trend, ktorý sa posúva nahor. Možno nie tak rýchlo ako bitcoin a iné virtuálne meny, ale je to veľmi citeľný pohyb. Začalo sa to v januári 2016 s cenou 2 doláre a v súčasnosti sa obchoduje za viac ako 37 dolárov.

Navyše vo chvíľach vysokej volatility cena dosiahla 100 dolárov, čo je dosť pôsobivé. Z miesta, kde sme teraz, je stále čo rásť v budúcich podmienkach.

Ak si trh s virtuálnymi menami zachová pozitívny trend, bude Augur schopný v prostredí prosperovať. Ale ako väčšina ostatných kryptomien bude musieť venovať pozornosť cenovým obratom, ktoré sa na trhu zvyknú neočakávane vyskytnúť..

Za jeden rok by sme mohli hovoriť o tom, že s Augurom sa dalo ľahko obchodovať za viac ako 60 dolárov.

Tím

Ak vezmeme do úvahy skutočnosť, že Augur je jednou z prvých platforiem postavených na ethereu, nie je prekvapujúce, že sám Vitalik Buterin je jedným z poradcov projektu. Tím pre 13 osôb vedú Jack Peterson a Joey Krug.

Obaja jedinci sú vo svete kryptomeny veľmi skúsení, sú tvorcami spoločnosti Sidecoin, slávna bitcoinová vidlica.

tím

Záver

Augur je jednou z prvých platforiem postavených na platforme Ethereum už v roku 2015 a napriek mnohým výkyvom a pádom je celkový pohľad na jeho budúcnosť optimistický. Využíva „múdrosť davu“ na zhromažďovanie prediktívnych údajov a hlásenie výsledkov udalostí.

Napriek tomu, že nie je súčasťou nášho každodenného života, potenciálne využitie a výhody takejto platformy sú prakticky nekonečné, a to aj napriek citeľnej konkurencii podobnej platformy tzv. Gnóza.

Augur kontakty a ďalšie informácie:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map