Čo je BitShares (BTS) – všetko, čo potrebujete vedieť

V roku 2014 ho vytvoril kryptomenický zázrak Dan Larimer, BitShares (BTS) je jedným z najstarších blockchainových projektov, ako sa zvyklo nazývať ProtoShares (s priľahlým tokenom PTS).

Hlavným cieľom platformy je uľahčiť finančné transakcie a interakcie v decentralizovanej oblasti prostredníctvom technologicky vyspelej burzy, ktorá podporuje vytváranie kryptomien a obchodovanie. Stručne povedané, bol navrhnutý na pomoc všetkým ľuďom na celom svete, ktorí nemajú priamy prístup k klasickým finančným službám.

BitShares v podstate poskytuje jedinečnú príležitosť pre „nebankových“ stať sa ich vlastnými bankami vďaka bezpečným a decentralizovaným nástrojom zálohovaným technológiami blockchainu.

BitShares

Všetko o graféne

Ďalším zaujímavým faktom je, že BitShares je založený na Grafén, otvorená implementácia blockchainu C ++ navrhnutá tak, aby fungovala ako mechanizmus konsenzu. Môžete vidieť niektoré z reálnych nástrojov Graphene v pozadí projektov, ako sú Steemit.com a PeerPlays.com.

Jeden pozoruhodný fakt je, že Graphene dokáže spracovať až 100 000 transakcií za sekundu a má čas blokovania iba 1,5 sekundy. BitShares je preto schopný spracovať viac transakcií každú sekundu ako finančné služby MasterCard a Visa dohromady. BitShares si dodnes drží rekord v najväčšom počte transakcií za jediný deň, 13. septembra 2017 bolo zaznamenaných okolo 920 000 transakcií..

Decentralizovaná burza aktív BitShare

The Výmena BitShares bola navrhnutá na zabezpečenie ochrany všetkých jej transakcií bez toho, aby mala typické limity pre obchodovanie a výber. Je to jedna z najlacnejších búrz a všetci obchodníci majú rovnaké práva a výhody.

Na decentralizovanej burze BitShares môžete rýchlo a lacno obchodovať s dvoma druhmi aktív: smartcoiny a aktíva vydávané používateľmi.

Aby sme to uviedli na pravú mieru, tieto kryptomenné aktíva sledujú aktíva z reálneho sveta, ako napríklad americký dolár, známy tiež ako bitUSD. Pokiaľ ide o smartcoiny, všimnite si, že tieto mince sú naprogramované tak, aby mali vždy približne rovnakú hodnotu ako skutočná hodnota ich reprezentatívneho aktíva. Vždy zrkadlia svoju pridruženú hodnotu fiat. Napríklad jedno bitUSD je navrhnuté tak, aby malo rovnakú hodnotu ako jeden americký dolár.

Podklady vydané používateľom vytvárajú používatelia platformy. Každý, kto vlastní BTS, môže vydať svoje vlastné aktíva. Ide o vlastné tokeny, ktoré je možné zaregistrovať na platforme. Najlepšie na tom je, že používateľom je poskytnutá úplná kontrola nad tým, ako tieto aktíva vytvárajú, pretože si môžu zvoliť svoju pridruženú štruktúru a tiež hodnotu. Ktokoľvek vytvorí dielo, musí uviesť aj meno, distribúciu, popis a ďalšie požadované informácie.

Výmena zahŕňa podporu aktív, ktoré sledujú infláciu, akcie, dlhopisy a dokonca aj indexy. Môžete obchodovať prakticky s čímkoľvek, za predpokladu, že má váš majetok dostatočný záujem. Niekoľko relevantných príkladov sú kryptomeny, nekryté meny, zlato, plyn, ropa a ďalšie drahé materiály.

Dcentralizované autonómne spoločnosti (DAC)

Internú správu BitShares riadi takzvaná Decentralizovaná autonómna spoločnosť (DAC), rámec špeciálne navrhnutý na pomoc držiteľom BitShares pri rozhodovaní o budúcnosti BTS. Samotný BitShares možno považovať za DAC, pretože je navrhnutý tak, aby zabezpečil dostatočnú kompenzáciu pre všetkých ľudí zapojených do vývoja platformy.

Zamestnancom sa v podstate môže stať každý člen, pretože držitelia mincí BitShares môžu rozhodnúť, ako sa v rámci platformy rozdelia finančné prostriedky. Čím viac mincí niekto vsadí, tým vyššia bude jeho váha. Existujú tri typy pracovníkov: svedkovia, delegáti a pracovníci.

Delegovaný dôkaz o podiele (DPoS)

Prvý typ pracovníkov, svedkovia, sú tí, ktorí dostávajú zaplatené za spracovanie transakcií a zabezpečenie siete. Delegáti sú na druhej strane neplatení, zastávajú však svoju pozíciu na základe svojich príspevkov, čo znamená, že môžu navrhovať rôzne aktualizácie pre platformu ako celok. Nakoniec, pracovníci sú tí, ktorí môžu navrhovať projekty, a ak a keď sa ich projekt hlasuje, začnú dostávať zaplatené, aby mohli napredovať v rozvoji..

Aby sme všetko ešte viac zjednodušili: svedkovia robia „ťažké dvíhanie“, svedkovia a robotníci sú platení blockchainom a svedkovia zodpovední.

Tradičný Proof of Work (PoW) (ako ho používa väčšina kryptomien, vrátane bitcoinu) sa už považuje za zastarané riešenie, pretože využíva značné výpočtové zdroje. BitShares používa konsenzusný model Delegované dôkazy o podiele (DPoS). Je navrhnutý tak, aby vylepšil dizajn produktu Proof of Stake (PoS) a eliminoval potrebu modelu PoW.

Plánované platby na BitShares

Jednou pozoruhodnou výhodou, ktorú má BitShares oproti iným platformám inteligentných kontraktov, je podpora plánovaných platieb, ktorá vám umožňuje nastaviť autorizovaný výber z vášho účtu. Platforma sa tiež môže pochváliť podporou opakujúcich sa platieb, vďaka čomu sa mesačné platby za predplatné javia ako prechádzka v parku.

Všetko, čo musíte urobiť, aby ste nastavili opakujúce sa platby, je udeliť povolenie na výber a zvoliť limit výberu pre dané obdobie.

Program odmien za odporúčanie

Podobne ako väčšina blockchainových platforiem, BitShares ponúka aj program odporúčaní s odmenami. Je navrhnutý tak, aby priniesol výhody platforme a každému, kto už je v sieti a dokáže takpovediac prilákať viac ľudí. Program vám poskytuje 80 USD za každého doživotného člena, ktorého ste sa zaregistrovali. 80 USD je z poplatku 100 USD, ktorý musí každý doživotný člen zaplatiť pri registrácii.

Odporúčanie

Ttím

Verejným zástupcom spoločnosti BitShare je Dan Larimer, jeho tvorca. Ako už bolo spomenuté, BitShares je DAC, takže nás neprekvapuje, že o zvyšku tímu sa vie veľmi málo. Členom je teoreticky prakticky každý používateľ, ktorý aktívne pracuje s platformou prostredníctvom vytvárania, hlasovania, stávkovania a vývoja.

Ako kúpiť BitShares BTS

BTS si môžete kúpiť na webe Výmena majetku BitShares sama obchodovaním s inou kryptomenou za ňu alebo priamo z niektorej z najpopulárnejších búrz. Tie obsahujú ZB.COM, Binance, Huobi, Poloniex, Gate.io a mnoho dalších.

Závery a súvisiace riziká

BitShares je bezpochyby veľmi výkonná platforma založená na premyslenej architektúre, ktorá svojim používateľom ponúka veľa užitočných decentralizovaných finančných služieb. Poskytuje svojim používateľom možnosť vydávať smartcoiny (bitAssets), má potenciál zvládnuť viac ako 100 000 transakcií za sekundu a pridáva potrebnú vrstvu riadenia prostredníctvom algoritmu DPoS (Delegated Proof of Stake)..

Žiadny token však v súčasnosti nie je imúnny voči radikálnemu poklesu hodnoty. Riziko „udalosti Black Swan“ je stále veľmi veľké a v prípade, že by k nej došlo, mohla by platforma potenciálne stratiť schopnosť vykonávať stabilné transakcie vo veľkom rozsahu.

Pokiaľ nič iné, BitShares je pravdivým tvrdením, že podniky sa dajú skutočne riadiť decentralizovanou metódou. Je to však experimentálna technológia, takže zostáva ešte dlhá cesta, kým sa BitShares stane nepostrehnuteľným pre také nepredvídané udalosti, FUD, ba dokonca narušenia bezpečnosti a útoky.

BitShares Kontakty a ďalšie informácie:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map