Čo je satoshi? Kompletný sprievodca

Ak ste v bitcoine (BTC) nováčikom alebo ste už nejaký čas na trhu a otázka „Čo je to satoshi?“ vás aj naďalej obťažuje, potom sa toho nebojte. Na túto otázku máme jednoznačnú odpoveď. 

V tejto príručke skutočne odpovieme na otázku „Čo je to satoshi?“ a ešte viac. Prejdeme si význam slova „satoshi“, koľko satoshi je v bitcoine a aká je hodnota satoshi.

Čo je satoshi?

Začnime od začiatku: Čo je to satoshi? Satoshi je názov pre najmenšiu bitcoinovú jednotku. To je ekvivalent toho, ako pracujú centy za doláre alebo eurá. Hlavný rozdiel je v tom, že pomer satoshi k bitcoinom je 100 miliónov. To znamená, že na BTC pripadá 100 miliónov satoshi (tiež známych ako sats).

Teraz vieme, že 1 BTC sa rovná 100 miliónom satoshi. To môže byť určite užitočné pri malých platbách. V dnešnej dobe sa 20 dolárov v BTC rovná 0,000571 BTC (35 000 dolárov za BTC). Ak použijeme satoshi, 20 dolárov by sa rovnalo 57,142,85 satoshi. Používanie satoshi namiesto BTC sa tak stáva rýchlejším a ľahším.

bitcoinová minca s bledomodrým a ružovým pozadím, ktorá pomáha používateľom pochopiť, čo je satoshi

Čo je to hodnota satoshi?

To nám potom dáva odpoveď na našu ďalšiu otázku: Čo má satoshi hodnotu? Ak chcete poznať cenu 1 satoshi, budete musieť cenu 1 BTC vydeliť 100 000 000. Ak by sa teda 1 BTC rovnal 35 000 dolárov, každé satoshi by malo hodnotu 0,00035 dolárov. Čím vyššia je cena BTC, tým vyššia je cena každého satoshi a naopak.

Odpoveď na otázku „Čo je jednotka satoshi?“ je veľmi jasné. Hovoríme o čo najmenšej jednotke bitcoinu. Cena každého satoshi bude určená trhovou cenou BTC, najväčšej kryptomeny na svete.

Momentálne existujú niekoľko stránok ktoré nám umožňujú získať prístup k živej cene satoshi. Ak budeme mať jasnú predstavu o tom, čo je hodnota satoshi, umožní nám to lepšie pochopiť kryptotrh. Okrem toho nám môže pomôcť pri narábaní s našimi prostriedkami a porozumení fungovaniu bitcoinu.

Mnoho priaznivcov bitcoinu dáva prednosť cene vecí v satoshi. Nie je to však štandard. Väčšina cien je stále zastúpená skôr v bitcoinoch ako v satoshi. Napriek tomu to nezastavilo spoločnosti a niektoré platformy, aby začali používať sat a nahradiť BTC ako účtovnú jednotku.

Môže mať satoshi hodnotu 1 dolár?

Teoreticky áno. Môže to však byť akosi ťažké. Aby každé satoshi malo hodnotu 1 dolára, mala by byť cena jednej BTC mince 100 miliónov dolárov. Toto sa stáva akosi ťažko.

Celková trhová kapitalizácia bitcoinu by skutočne musela vyletieť až na 2,1E15. To sa rovná 2 100 000 000 000 000 USD. To je určite oveľa viac, než si dokážeme predstaviť. Jediným spôsobom, ako môže satoshi dosiahnuť toto ocenenie, je, ak americký dolár masívne devalvuje.

Ak sa tak stane, týchto 100 miliónov dolárov nemusí mať hodnotu 100 miliónov dolárov, ako ich dnes poznáme, ale oveľa menej. Masívna devalvácia amerického dolára sa však z krátkodobého hľadiska javí ako nepravdepodobná.

Môže mať satoshi hodnotu 0,01 USD?

Toto je pravdepodobnejšia situácia. Hovoríme o tom, že satoshi dosiahli paritu s americkým centom. Aby sa tak stalo, každý BTC by mal mať hodnotu 1 milión dolárov. Aj keď to môže byť určite ťažké, v nasledujúcich desaťročiach by sa to mohlo stať skutočnosťou.

Ak bitcoin dosiahne cenu 1 milión dolárov za mincu, potom by jeho trhové ocenenie dosiahlo 21 biliónov dolárov. Toto je určite veľa. V skutočnosti len málo analytikov dáva BTC možnosť dosiahnuť také veľké ocenenia.

Uznávaná investičná banka JPMorgan sa domnieva, že bitcoin by mohol v nasledujúcich rokoch dosiahnuť cenu za mincu 650 000 dolárov. To určite nie je nič malé, čo pochádza z tradičnej finančnej inštitúcie, ako je JPMorgan.

Pred niekoľkými rokmi generálny riaditeľ JPMorgan Mike Dimon kritizoval bitcoin. Zdá sa, že v dnešnej dobe s expanziou kryptotrhu mení svoju stratégiu ohľadom bitcoinu. 650 000 BTC by prinieslo cenu každého satoshi na 0,0065 USD.

Čo je satoshi?

Keď sa pokúsime odpovedať na otázku „Čo je to satoshi?“ nemôžeme sa vyhnúť rozprávaniu o Satoshi Nakamotovi. Ako už možno viete, bitcoin bol vytvorený anonymná osoba (alebo skupina jednotlivcov) zvaná Satoshi Nakamoto.

Satoshi Nakamoto

Dodnes neexistujú jasné informácie o tom, kto je Satoshi Nakamoto. O jeho skutočnej identite existuje niekoľko dohadov. V tejto veci však neexistujú žiadne presvedčivé výsledky.

Satoshi Nakamoto dokázal vyriešiť jeden z najdôležitejších problémov digitálnej meny: otázku dvojitých výdavkov. Vytvorením bitcoinu a algoritmu Proof-of-Work (PoW) získal svet prvú digitálnu menu, ktorú bolo možné bezpečne prevádzať do celého sveta..

Vďaka svojej účasti na vytváraní bitcoinu sa najmenšia bitcoinová jednotka nazývala Satoshi. V súčasnosti existuje niekoľko spoločností ponúkajúcich informácie skôr v satoshi než v BTC. Väčšina cien je však stále denominovaná v BTC a nie v satoshi.

Teraz, keď viete, kto je Satoshi Nakamoto, môžeme pochopiť, čo je jednotka bitcoinovej satoshi. Je to najmenšia jednotka bitcoinu. Jeho názov je odvodený od zakladateľa Bitcoinu a teraz je sekundárnou účtovnou jednotkou na niekoľkých krypto platformách.

Ako získate satoshi?

Ak už viete, čo je satoshi, možno by vás zaujímalo, ako získať satoshi. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je kúpiť ich na burze. Burzy kryptomeny sú platformy, ktoré umožňujú používateľom prístup k virtuálnym menám.

Všetky najväčšie burzy v krypto priemysle umožňujú používateľom nakupovať bitcoiny. Ak si kúpite 1 BTC, ste vlastníkom 100 000 000 satoshi. Toto je automatické. Ak vlastníte bitcoin, vlastníte satoshi.

Ak to stále nie je jasné, použijeme príklad zo skutočného sveta. Ak máte 100 centov, máte 1 dolár. Z toho, čo vlastníte 1 €, potom máte aj 100 centov eur. To isté sa deje s bitcoinmi. Ak vlastníte 1 BTC, vlastníte 100 miliónov sat a naopak.

Ak použijete kryptoburzu, môžete si kúpiť bitcoin a následne budete vlastniť satoshi. Ak je 1 celý BTC príliš drahý, môžete si kúpiť menšie množstvá BTC. Môžete si napríklad kúpiť 0,01 BTC alebo ekvivalent 1 milióna satoshi. Ak máte 0,001 BTC, potom máte 100 000 satoshi.

Problém burz je, že všetko je nominované skôr v jednotkách BTC ako v satoshi. Z tohto dôvodu sa pre mnohých používateľov stáva komplikovaným pochopiť, čo je satoshi. Cieľom tohto vysvetlenia je uľahčiť vám pochopenie toho, ako získať satoshi.

Bitcoinové faucety

Ďalším spôsobom, ako zarobiť satoshi, je bitcoinový faucet. Bitcoinový faucet sa stal veľmi populárnym, keď sa bitcoin ešte len začal spoznávať. Používatelia mohli zarobiť veľké množstvo BTC iba prihlásením na webovú stránku a vykonaním akcie.

Na začiatku, keď bitcoin nebol populárny, mohli používatelia zarobiť niekoľko BTC coinov za deň. S rastom ceny virtuálnej meny sa odmeny znižovali. V dnešnej dobe môžu používatelia zarábať satoshi len malými interakciami na webových stránkach.

Napríklad niektoré z týchto faucetov požadujú, aby používatelia klikali aspoň raz za hodinu a vyplnili captcha. Používatelia môžu navyše ľahko začať používať satoshi a bitcoin. Jeden z najpopulárnejších bitcoinových faucetov sa volá FreeBitco.in a funguje už niekoľko rokov.

Napriek tomu je na trhu niekoľko faucetov. Navyše, ak chcete zarobiť ďalšie kryptomeny, môžete to tiež urobiť. Faucety slúžia nielen na zarábanie satoshi, ale aj ďalších digitálnych aktív. Napríklad Bitcoin Cash (BCH) a Litecoin (LTC) je možné zdieľať s používateľmi aj prostredníctvom faucetov.

Faucet s bitcoinovými satoshi zadarmo

Za zmienku stojí, že akonáhle zarobíte dostatok satoshi, budete ich môcť stiahnuť z platformy. Každý z týchto faucetov má inú hranicu pre výber prostriedkov. Čím nižší je limit pre výber, tým lepšie by ste vedeli, čo je satoshi.

Hranie hier na získanie satoshi

Toto „Čo je satoshi?“ Sprievodca musí mať časť o zábave. Určite je možné začať zarábať satoshi hraním niekoľkých jednoduchých, ale zábavných hier. Používatelia kryptomeny a nováčikovia, ktorí chcú získať prístup k bitcoinu, začali hrať tieto hry.

Spočiatku existovali niektoré aplikácie, ktoré ste si mohli stiahnuť do svojho smartfónu so systémom iOS alebo Android. V dnešnej dobe existujú sofistikovanejšie riešenia, ako napríklad platformy satoshi, ktoré umožňujú používateľom prijímať satoshi pomocou siete Lightning Network (LN).

Hry umožňujú používateľom interagovať s platformami rôznymi spôsobmi. Môžu dostať odmenu, aby vylepšili herný zážitok. Môžu byť navyše účtované alebo platené za ďalšie funkcie. Používaním mikroekonomických stimulov môžu používatelia začať pravidelne zarábať satoshi.

Toto by vám umožnilo začnite zarábať bitcoiny hraním hier. To vám tiež môže pomôcť pochopiť, čo je satoshi, keď vezmete do úvahy, že získate prístup k sats po prvýkrát. Ak neviete, ako s nimi zaobchádzať, môže to byť jeden z najjednoduchších spôsobov, ako sa začať učiť o tom, čo je jednotka bitcoin satoshi.

Negatívne na tejto platforme súvisí so skutočnosťou, že za prístup k nej je potrebné zaplatiť. Poplatok za hranie niektorých hier zahŕňa 1 000 satoshi. Aj keď to nie je drahé, môže to byť ťažké, ak osoba nemá k dispozícii sedačky.

Mimozemský beh

Alien Run je jednou z najstarších a najpopulárnejších hier zarobiť bitcoiny zadarmo. Táto hra je online už niekoľko rokov a do svojho smartphonu si ju môžete stiahnuť za pár sekúnd. Ak chcete vedieť, čo je satoshi, potom by to mohla byť skvelá voľba.

mimozemská hra o bitcoiny a satoshi

So svojou postavou budete musieť plniť misie. Cieľom je prejsť všetky úrovne a získať väčšie odmeny satoshi. Čím lepšie budete uspieť, tým väčšie bude vaše satoshi.

Používatelia si môžu svoje prostriedky vybrať hneď, ako ich celková hodnota dosiahne 20 000 satoshi. Niektorí používatelia zarábajú touto jednoduchou a návykovou hrou stovky, ak nie tisíce satoshi denne.

Aby si aplikácia mohla zarobiť peniaze, bude zdieľať videá od sponzorov. Dobré je, že celá skúsenosť nie je vôbec invazívna. Videá sa nebudú zobrazovať tak často a mohli by vám tiež pomôcť získať nový život, ak prehráte.

Hovoríme o bezplatných satoshi, ktoré môžete zarobiť iba hraním najzaujímavejších dostupných hier.

Okrem toho spoločnosť stojaca za Alien Run vydala ďalšie hry spojené so satoshi. Všetky tieto hry sú prepojené. To znamená, že ak zarobíte 10 000 satoshi na jednej z týchto platforiem, budete ich môcť pridať k prostriedkom, ktoré máte v druhej aplikácii. Akonáhle dosiahnete minimálnu hranicu 20 000 satoshi, budete si ich môcť stiahnuť do svojej peňaženky.

Záverečné slová o tom, čo je jednotka bitcoin satoshi

Satoshi je najmenšia bitcoinová jednotka, ktorú na trhu nájdete. V bitcoine je 100 miliónov satoshi. Investori a používatelia môžu jednoducho získať prístup k satoshi kúpou bitcoinu. Okrem toho je pre nich tiež možné hrať hry alebo sa pomocou faucetov dozvedieť, čo je satoshi.

Pretože cena bitcoinu na trhu stále rastie, stáva sa každé satoshi hodnotnejším. Zatiaľ čo v minulosti nemal satoshi takmer žiadny význam (menej ako 100 000 bolo bezcenných), používatelia kryptomien im začali dávať väčšiu hodnotu.

Niektoré platformy a spoločnosti už používajú satoshi ako účtovnú jednotku. Ceny sa navyše dajú ľahko zobraziť skôr ako satoshi než ako BTC.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map