Čo je to Shapeshift a ako ho používať

ShapeShift je okamžitá výmena, ktorá vás namiesto ukladania kryptomien spojí priamo s vašou hardvérovou alebo softvérovou peňaženkou. Kryptoburza vám poskytuje flexibilitu pri výmene jednej kryptomeny za inú, a to aj bez toho, aby ste ich najskôr vybrali z peňaženky. Výmena si za použitie konverzných služieb od investorov účtuje malé množstvo okamžitého kurzu a neúčtuje si od nich nič, okrem poplatku za ťažbu. ShapeShift pravdepodobne ponúka najrýchlejší spôsob výmeny kryptomien a blockchainových aktív.

Nie je potrebný žiadny účet ani citlivé osobné údaje

Centralizované burzy zvyčajne vyžadujú, aby používatelia poskytovali o nich osobné informácie, ako sú napríklad vodičský preukaz alebo údaje o pase, aby vyhoveli predpisom Know Your Customer (KYC) a proti praniu špinavých peňazí (AML). Týmto spôsobom ponúka ShapeShift kryptomenovým investorom vyšší stupeň súkromia, bezpečnosti a pohodlia a výrazne znižuje riziko odcudzenia finančných prostriedkov, pretože na ich použitie nie je potrebný žiadny účet ani osobné údaje. Pre kryptoinvestorov je to skutočne veľká vec.

Zatiaľ čo niektoré burzy vám poskytujú možnosť nakupovať, predávať a obchodovať s kryptomenami, jedinečná ponuka spoločnosti ShapeShift spočíva v tom, že umožňuje investorom transformovať alebo presunúť kryptomeny z jednej formy do druhej s maximálnou ľahkosťou. Na tejto platforme môžete transformovať bitcoin na altcoin (napríklad BTC až ETH), altcoin na bitcoin (ako LTC na BTC) a altcoin na altcoin (ako LTC až DGB) bez toho, aby ste museli niečo kupovať alebo predávať..

Prihlasovanie

ShapeShift nevyžaduje žiadnu registráciu. Môžete obchodovať úplne anonymne, pretože platforma nezachováva údaje používateľa. Dokonca nemusíte vytvárať účet a nechať si ho overiť! Musíte len uviesť adresu svojej peňaženky a burza poskytne adresu, na ktorú budete svoje kryptomeny posielať.

Tu je podrobný sprievodca používaním ShapeShift

Krok 1

Navštívte: https://shapeshift.io/#/coins

Krok 2

Vyberte si altcoin, ktorý chcete vymeniť

Krok 3

Vyberte si medzi „rýchlym“ a „presným“

Ak vyberiete možnosť Rýchly, budete musieť zadať adresu príjemcu, zatiaľ čo adresu pre vklad poskytne ShapeShift. Nebude sa od vás požadovať, aby ste určovali požadované množstvo altcoinov, pretože môžete vložiť čokoľvek chcete. Ak však zvolíte možnosť „Presný“, bude vám umožnené dostávať presný počet vami zadaných altcoinov.

Krok 4

Kliknite na „Pokračovať“

Krok 5

V prípade, že ste zvolili možnosť „Rýchle“, zadajte svoju cieľovú adresu, adresu na vrátenie platby a vyjadrite súhlas s podmienkami, inak prejdite na ďalší krok číslo 6..

Krok 6

Ak ste vybrali možnosť „Presný“, zadajte množstvo mincí, ktoré chcete odoslať alebo prijať, cieľová adresa a adresa na vrátenie peňazí..

Príklad:

Predpokladajme, že máte bitcoiny a chcete ich previesť na iný altcoin, povedzme Monero. Podľa nasledujúcich pokynov môžete túto kryptocoinovú transakciu úspešne dokončiť:

Budete musieť poskytnúť svoju Monero (XMR) adresu ShapeShift, ktorá sa použije ako vaša cieľová adresa ShapeShift. Na burzu budete musieť poskytnúť aj svoju bitcoinovú (BTC) adresu, ktorá sa v skutočnosti použije ako adresa na vrátenie peňazí na vrátenie vašich požadovaných altcoinov po úspešnom dokončení transakcie. Pred prechodom na ďalší krok vyjadrite súhlas s ich zmluvnými podmienkami.

V tejto fáze procesu transakcie vám ShapeShift vytvorí adresu pre vklad bitcoinov, na ktorú budete musieť vložiť svoje bitcoiny. Existuje minimálny a maximálny vklad, ktorý môžete vykonať.

Tip:

Niektoré peňaženky vám môžu účtovať poplatok za prevod, takže v takom prípade sa suma, ktorú si peňaženka účtuje, pripočíta k vášmu poplatku za transakciu ShapeShift a podľa toho sa vypočíta váš celkový poplatok za transakciu. Ak sa chcete týmto dodatočným poplatkom vyhnúť, použite krypto peňaženku ktorá si neúčtuje taký poplatok od kryptoinvestorov uskutočňujúcich transakcie na ShapeShift.

Krok 7                                                                                                                                                Kliknite na tlačidlo „Spustiť transakciu“

Krok 8

Vaše Moneros vám pošle ShapeShift v priebehu niekoľkých sekúnd!

Voila, si hotový!

Malá suma, ktorá je v skutočnosti minerálny poplatok bude odpočítaný z výmenného kurzu, ktorý sa vám zobrazuje. Poplatok za výmenu sa počíta na základe niekoľkých trhových parametrov a vždy zostáva rovnaký, bez ohľadu na zobchodovaný objem. Neexistuje žiadny poplatok za služby ako taký a kryptomeny si môžete vymeniť v priebehu niekoľkých sekúnd.

Ľahká dostupnosť viac ako 50 kryptomien vrátane bitcoinu, etherea, zvlnenia, pomlčky, bitcoinovej hotovosti, Zcash a ICO robí zo ShapeShift ideálnu platformu na premenu kryptomien na altcoiny. Platforma podporuje hard forky, takže si môžete na ShapeShift vymieňať aj bitcoinové peniaze v hotovosti (BCH), ethereum Classic (ECH) a bitcoinové zlato (BCG)..

POZNÁMKA: ShapeShift vám ponúka ďalšiu výhodu v podobe neúčtovania poplatku za „Slippage“, namiesto toho budete musieť využiť ich výmenný kurz. Za sklz sa považuje, keď je objednávka vyplnená za inú cenu, ako je požadovaná cena, a môže spôsobiť, že obchodník vstúpi do obchodu alebo z neho vystúpi za nižšiu alebo vyššiu cenu, ako očakávali. Spravidla sa vyskytuje v obdobiach vyššej volatility.

Tu je rozpad toho, ako niektoré z poplatky pozri na ShapeShift:

 • Poplatok za ťažbu bitcoinov BTC: 0,0025 BTC
 • Poplatok za ťažbu éteru ETH: 0,001 ETH
 • Poplatok za ťažbu bitcoinov v bitcoinoch BCH: 0,0002 BCH
 • Poplatok za ťažbu litecoinov LTC: 0,001 LTC

Nepovoľuje výmenu s nekrytými menami, takže debetné a kreditné karty sú nepoužiteľné. Aj PayPal je zbytočný pretože človek potrebuje existujúcu peňaženku na kryptomenu, aby si mohol kúpiť čokoľvek v ShapeShift.

Medzi výhody, ktoré ShapeShift ponúka používateľom, patria:

 • Okamžitá výmena kryptomien
 • Špeciálna mobilná aplikácia pre Android a iOS
 • Jednoduché a pre začiatočníkov priateľské rozhranie
 • Podpora anonymity
 • Konverzia je rýchla a bezproblémová
 • Väčšina kryptomien je uložená v chladných peňaženkách (offline) na ochranu pred hackerstvom.
 • Skvelé miesto na diverzifikáciu krypto portfólia

Objektív ShapeShift

Táto vlastnosť okamžitej výmeny umožňuje nakupovať čokoľvek, čo by ste bežne kúpili za bitcoiny.

Ak sa tešíte na účasť na nadchádzajúcom ICO, pre ktoré potrebujete altcoin, ako je napríklad Ether (ETH), nie bitcoin, ShapeShift je platforma, na ktorú sa musíte vydať. Má veľa ICO a tokenov, ktoré sú k dispozícii aj na obchodovanie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map