Skryté klenoty kryptomeny č. 4 – OneLedger (OLT)

Skryté klenoty kryptomeny č. 4 – OneLedger (OLT)

OneLedger (OLT) je podceňovaný, univerzálny protokol medzi knihami ktorá ťaží z vedľajších reťazcov na zvýšenie interoperability medzi rôznymi blockchainovými ekosystémami. Čo to znamená? Je to blockchainové riešenie všetko v jednom dostupné používateľom, vývojárom a firmám.

recenzia oneledger 696x462Zdroj: https://icobattle.com/

Myšlienka bočných reťazcov nie je prelomová. Už sme počuli o podobných ICO od podobných spoločností Aion, LISK, EOS, Archa, a Ikona. OneLedger je však schopný zatieniť všetky.

Prenos digitálnych aktív Medzi rôznymi blockchainmi

Spoločnosti dnes využívajú blockchainovú technológiu na zefektívnenie administratívnych procesov, zníženie ľudských chýb, minimalizáciu prevádzkových nákladov a zvýšenie transparentnosti. Hlavné prijatie technológie blockchain však stále čelí výzvam. Prechod nie je ľahký a podniky k nemu pristupujú s rôznou rýchlosťou a úspešnosťou.

Screenshot 2

Zdroj: https://oneledger.io

Jednou z týchto výziev je nedostatok interoperability – neschopnosť rôznych blockchainov navzájom komunikovať. Napríklad je nemožné uskutočniť transakciu z účtu Etherea na účet BTC. Tento proces zahrnuje transferín do jedného reťazca pred odoslaním mincí. Je to nákladné, časovo náročné a vyžaduje si to značnú pomoc tretích strán (napríklad výmeny). Ďalšími významnými problémami, ktoré bránia tradičnému prijatiu blockchainovej technológie, sú viacsieťové nasadenie dApps, škálovateľnosť a existujúce staršie systémy..

OneLedger je spustenie blockchainu, ktoré má ponúknuť riešenie týchto problémov. Uľahčuje operácie medzi účtovnými knihami. Jeho protokol je možné synchronizovať s inými distribuovanými účtovnými knihami, ako sú napríklad Ethereum, Bitcoin atď., Ktoré podporujú platobné kanály a zmluvy hash time lock (HTLC)..

Inicializácia firmy OneLedger

OneLedger je trojvrstvový konsenzusový protokol, ktorý sa efektívne integruje s rôznymi blockchainmi.

1. Inicializácia firmy

Prvá vrstva je konfigurovateľný konsenzusný protokol založený na rolách – kde sa začína generalizovaná zmluva. Kontrakt sa generuje a nasadzuje v rámci siete s rôznymi kódmi blockchainu. V bitcoinových uzloch sa kontrakt replikuje zo kontraktu genézy, keď sa vytvárajú uzly. V uzle Ethereum sa zmluva vykonáva vo forme inteligentnej zmluvy.


2. Kanálový konsenzus

Druhá vrstva je známa ako Channel Consensus. Jeho hlavnou úlohou je uskutočňovať interakcie medzi uzlami v súlade s podmienkami zmluvy. Na dosiahnutie druhého konsenzu sa medzi všetkými účastníkmi uskutočňuje konsenzus bočného reťazca. Konsenzus sa dosiahne, ak s tým súhlasia viac ako dve tretiny účastníkov. Akonáhle je dosiahnutá zhoda, dáta sú zapísané do bloku a vysielané do všetkých uzlov (účastníkov).

3. Konsenzus verejného reťazca

Tretia (posledná vrstva) sa nazýva „Konsenzus verejných reťazcov.“ Táto je nevyhnutná vždy, keď niekto požaduje prevod digitálnych aktív medzi verejnými reťazcami. Vo výsledku sa predbežný konsenzus bočného reťazca iniciuje na začiatku konsenzu bočného reťazca. Po odoslaní návrhu príslušnému verejnému reťazcu platitelia hlasujú o zablokovaní alebo odomknutí bloku. Ak viac ako 75% bočného reťazca zúčastnených uzlov dosiahne konsenzus, blok pred konsenzom sa pridá do hlavnej knihy.

Token

Spoločnosť OneLedger v súčasnosti realizuje Úvodnú ponuku mincí s pevným stropom vo výške 15 miliónov dolárov. Jedna miliarda OLT tokenov bude predminovane vyťažená. Každý token bude na začiatku namapovaný na jeden zodpovedajúci token ERC-20.

Podľa tokenovej ekonomiky OneLedgeru budú OLT využívať traja účastníci.

Používatelia: Jednotlivci alebo podniky, ktoré sú povinní zaplatiť transakčný poplatok priaznivcom siete alebo uzlom v OLT.

Uzly: Sieťové poplatky idú na uzly; platené v OLT. Ekosystém OneLedger umožňuje najskôr každému spustiť uzol. Ako systém dospieva, vyžaduje sa určitý poplatok v OLT.

Vývojári: Môžu to byť tímy alebo jednotliví prispievatelia. Vývojári budú potrebovať tokeny OLT na nasadenie svojich modulov na decentralizovaný trh OneLedger. Inteligentná zmluva bude definovať podmienky predaja.

Vývojári a poradcovia

Za myšlienkou OneLedgera stál Dávid Cao, predseda Kanadskej čínskej blockchainovej profesijnej asociácie (CCBPA). Pán Cao má viac ako 13 rokov skúseností v oblasti podnikovej architektúry a technológie blockchain. Pracoval aj v spoločnosti Xerox ako vedúci obchodný konzultant a v IBM Toronto Lab ako vývojár WebSphere Commerce.

Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Dôverujte 2 Zaplaťte, Alex Todd je tiež hlavným technologickým poradcom spoločnosti OneLedger. Stephen Lee je hlavný inžinier. Pracoval ako softvérový inžinier v spoločnosti Microsoft a IBM rovnako ako senior konzultant v spoločnosti nemecká banka.

Prvá verzia platformy OneLedger vyjde v roku 2019.

Záverečné myšlienky

Zdá sa, že OneLedger poskytuje skvelé riešenie pre niektoré súčasné a naliehavé potreby v rámci blockchainového ekosystému.

OverLedger, Aion, a Kozmos sa považujú za hlavných konkurentov spoločnosti OneLedger, pokiaľ ide o interoperabilitu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map