Sprievodca OmiseGO (OMG) pre začiatočníkov

OmiseGO je nezávislá pobočka spoločnosti Omise, poskytovateľ služieb online platobnej brány, ktorý pôsobí v juhovýchodnej Ázii. Spoločnosť OmiseGO využíva silu blockchainu Ethereum na zabezpečenie finančných transakcií v kryptomene aj fiat.

Token OmiseGO (OMG) sa používa na napájanie aktivít na platforme.

Ako OmiseGO prekonáva nedostatky platformy Ethereum

Pri nižších transakčných rýchlostiach nemohla spoločnosť OmiseGO použiť ethereum blockchain tak, ako je. Na prekonanie tejto bariéry spoločnosť OmiseGO postavila svoju platformu ako riešenie škálovania pre Ethereum.

Podľa OmiseGO, „OMG je odpoveďou na zásadný problém s koordináciou medzi platobnými procesormi, bránami a finančnými inštitúciami.“ Platforma umožňuje finančné transakcie typu peer-to-peer, ktoré sa neobmedzujú iba na prevody peňazí, financovanie dodávateľského reťazca alebo financovanie medzi podnikmi..

Súčasťou riešenia nedostatkov Ethereum bolo použitie iného konsenzuálneho algoritmu Proof of Stake, ktorý by mohol dosiahnuť vyššiu rýchlosť transakcie za sekundu.

Genesis OmiseGO

Materská spoločnosť Omise začala svoju činnosť v roku 2013 a spoločnosť OmiseGO sa zrodila v roku 2017 po počiatočnej ponuke mincí (ICO), ktorá získala 25 miliónov dolárov. Jun Hasegawa a Donnie Harinsut založili OmiseGO. Medzi poradcov platformy patrí Vitalik Buterin, zakladateľ spoločnosti Ethereum.

Platforma zamestnáva a Dôkaz o podiele (PoS) konsenzuálny algoritmus namiesto konsenzuálneho algoritmu Ethereum ‘Proof of Work (PoW). Algoritmus PoS používa v sieti validátory, ktoré vkladajú token OMG. Validátory sú odmenené OMG tokeny.

Škodlivé osoby, ktoré validujú, sú potrestaní miernym spôsobom znížením ich výnosov. Prísny trest zahŕňa rozdelenie celého kôl.

Token OMG

Okrem použitia tokenu OMG na zaplatenie poplatkov za transakciu v blockchaine OmiseGO sa token OMG používa na stávkovanie tým, že dáva jeho držiteľom právo spustiť uzol validátora. Uzly validátora používajú svoj holding OMG ako bezpečnostnú zálohu. Sumy prevedené na platforme zvyšujú hodnotu tokenu.

Základné základy platformy OmiseGO

OmiseGO má štyri odlišné aspekty, ktoré mu umožňujú byť komplexnou globálnou finančnou bránou. Sú to:

 1. White-label Wallet Software Development Kit (SDK)

  Tento aspekt platformy OmiseGO obsahuje štandardizované prvky, ktoré majú používať poskytovatelia služieb digitálnej peňaženky. Tím OmiseGO túto vrstvu stále vyvíja, aby platformu mohlo využívať široké spektrum vývojárov aplikácií.

 2. Škálovateľný sieťový mechanizmus

  Tento mechanizmus pridáva ďalšiu vrstvu škálovateľnosti so zameraním na ethereum. Sieťový mechanizmus škálovateľnosti využíva architektúru plazmy. Architektúra obsahuje algoritmus Proof of Stake na vylepšenie rámca koreňového / podradeného reťazca s koreňovým reťazcom Ethereum a podradeným reťazcom OmiseGO..

 3. Súprava na vývoj softvéru pre digitálnu peňaženku OmiseGO

  Tento aspekt platformy umožňuje prepojenie platformy s debetnými alebo kreditnými kartami, aby sa uľahčilo „možnosti dobíjania a výplaty prostredníctvom bankomatov alebo cez prepážku.“ Tento proces tokenizuje hotovosť do aplikácie peňaženky a ktorú je možné následne použiť na nákup ďalších tokenovaných aktív na platforme OmiseGO.

 4. Decentralizovaná burza OmiseGO (ODEX)

  ODEX poskytuje platformu, kde digitálne aktíva môžu meniť majiteľa. Stávkovatelia OMG overujú transakcie na decentralizovanej burze. Decentralizovaná burza navyše pojme tokeny na blockchaine Ethereum a Bitcoin okrem iných platforiem podobných bitcoinom.

Cestovná mapa spoločnosti OmiseGO

Spoločnosť OmiseGO’s has vzrušujúce projekty pripravuje sa vrátane Plasma Cash, čo je plazmová stavba zameraná na premenu zastupiteľného majetku na jedinečné mince na platforme Ethereum.

Prebieha počiatočná implementácia plazmy. Týmto sa zavedie Proof of Authority (PoA) s operátorom OmiseGO.

Budúci vývoj zahŕňa hybridný dôkaz podielu, kde validátory a OmiseGO (operátor) budú validovať bloky v plazmovom reťazci. Ďalším ďalším vývojom je zavedenie úplného dôkazu podielu, ktorý dá všetkým validačným právomociam účastníkom OMG.

Uč sa viac

Chcete sa dozvedieť viac informácií o projekte OMG? Prečítajte si tri dôvody, pre ktoré by cena OMG mohla čoskoro stúpať.

Pre tých, ktorí majú záujem o investovanie, začnite s aktuálnou technickou analýzou OMG. (Pred investovaním si vždy urobte vlastný prieskum). Ak máte záujem o kúpu OMG, môžete sa naučiť, ako nakupovať OMG na našom Binance navrhovaná výmena pre investorov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map