Sprievodca po Dash Masternodes

Obchodovanie a ťažba sú dva spôsoby, ktoré väčšina ľudí zarába prostredníctvom kryptomeny. Obaja však majú určité problémy. Obchodovanie je vo svojej podstate riskantné. Zatiaľ čo ťažba vyžaduje veľké investície do hardvéru a zaberá značné množstvo energie (teda viac peňažných investícií).

Existuje aj iná cesta. Kryptomenu môžete nechať pracovať za seba a prevádzkou masternode vytvoriť prúd pasívneho príjmu. Nie všetky kryptomeny fungujú rovnako, takže všetky túto schopnosť nemajú. Z tých, ktoré to robia, je Dash (DASH) jednoznačne najväčší a najpopulárnejší.

Čo je to však masternode? To je vysvetlenie tohto článku a tiež to, ako môžete začať prevádzkovať Dash masternode a pasívne zarábať z kryptomeny.

Dash History and Background

V čase písania tohto textu je Dash 13. najväčšou kryptomenou podľa trhového stropu v celkovej hodnote 1,5 miliardy USD. Bol uvedený na trh v roku 2014, ako vidlica od Bitcoinu. Od svojho vzniku odvtedy strávila značné množstvo času ako jedna z najcennejších kryptomien v obehu. V marci 2017 zaznamenala spoločnosť Dash meteorický vzostup, ktorý sa na určitý čas stal 3. najhodnotnejšou kryptomenou.

Cieľom aplikácie Dash je poskytnúť rýchlu menu bez hraníc a nevystopovateľnú pre transakcie. Dosahuje to prostredníctvom dvoch funkcií – „InstantSend“ a „PrivateSend“.

  • InstantSend umožňuje transakciám preskočiť bežný proces overovania, ktorý vedie k spomaleniu transakčných časov pre mnoho kryptomien.
  • Súkromné ​​odosielanie funguje tak, že pred vykonaním zamýšľaných transakcií spustí sekvenciu fiktívnych transakcií. Týmto externé strany nemôžu vidieť odosielajúcu stranu transakcie. Výsledkom je, že transakciu nie je možné vysledovať, na rozdiel od transakcií uskutočnených s inými populárnymi menami, ako sú bitcoiny a litecoiny.

Predvolene sú tieto funkcie vypnuté. Používatelia majú možnosť povoliť alebo zakázať.

Dash sa stal ťahúňom transakčnej meny aj mince zameranej na súkromie. To je často menované spolu s Monero a Zcash ako jedna z najvýznamnejších súkromných mincí. Zatiaľ čo na druhej strane prípadu použitia spoločnosť Dash zaznamenala významné prijatie v reálnom svete pre každodenné použitie v problémových ekonomických oblastiach, ako je Venezuela a Kolumbia.

Čo sú Dash Masternodes?

Z počítačového hľadiska je uzol počítač alebo prístupový bod, ktorý funguje ako súčasť siete. Napríklad stroj, na ktorom je spustený ťažobný skript. Masternode je potom podľa definície uzol, ktorý má správu alebo kontrolu nad bežnými uzlami.

V prípade pomlčky majú masternody tri funkcie:

  • Miešanie mincí na umožnenie transakcií PrivateSend
  • Validácia transakcií InstantSend
  • Prevádzka riadiacej štruktúry decentralizovanej autonómnej organizácie (DAO) spoločnosti Dash.

Decentralizované riadenie (nie je riadené jednou osobou alebo spoločnosťou) je jedným z kľúčových princípov kryptomeny. Ak to však nikto nerobí, predstavuje to výzvu pre pokrok Dashovho ekosystému. Riešením tohto problému je DAO. Členovia komunity Dash môžu predkladať návrhy projektov v sieti Dash alebo zmeny smerovania siete ako celku..

To je miesto, kde vstupujú masternody. Majitelia masternode hlasujú o návrhoch členov komunity, ako aj o rozhodovaní o financovaní z pokladnice Dash. Všetky peniaze vynaložené na vývoj, marketing, partnerstvá alebo čokoľvek iné, musí Dash demokraticky schváliť skupina operátorov masternode. Komunita tak môže stále fungovať a napredovať.

Sumárne teda má Dash masternodes dve zložky. Samotný masternode je peňaženka Dash, na ktorej beží kópia blockchainu Dash, ktorá uľahčuje funkcie PrivateSend a InstantSend. Zatiaľ čo vlastníctvo masternode umožňuje používateľovi podieľať sa na rozhodovacom procese pre sieť Dash.

Ako získam Masternode?

Super je, že technicky môže ktokoľvek ovládať masternode … za pár podmienok.

Prvým je, že musíte vlastniť a prevádzkovať masternode, musíte investovať 1 000 dashov. Táto karta Dash je stále vaša a môžete si ju vziať alebo predať. Ale aby ste mohli pokračovať v prevádzke masternode, váš zostatok nesmie nikdy klesnúť pod 1000 Dash. Investícia slúži ako kolaterál a chráni pred zlými aktérmi alebo ľuďmi, ktorí rozhodujú na základe osobného zisku alebo zo zlých dôvodov.

Druhou podmienkou je, že zariadenie prevádzkujúce masternode musí spĺňať technické špecifikácie a zostať v prevádzke 24 hodín denne (nestratiť spojenie dlhšie ako jednu hodinu). Ak chcete spustiť masternode, potrebujete server (alebo VPS) so systémom Linux a vyhradenou adresou IP. To zaisťuje, že masternode má schopnosť prevádzkovať funkcie potrebné v sieti Dash bez významného oneskorenia pre používateľov platformy Dash..

Za týchto dvoch podmienok je oprávnenie na vlastníctvo masternode dokorán. Niekto, kto je v komunite Dash úplne nový, môže nastaviť masternode odkiaľkoľvek na svete. Masternode je tiež možné kedykoľvek predať alebo sa ich vzdať. Nevyžaduje sa žiadna zmluva ani dlhodobý záväzok.

Peňažný stimul Dash Masternodes

Investícia 1 000 Dash (okrem hardvéru) by bola veľkou otázkou, či by to mala byť iba podpora siete Dash. Nie, hlavným dôvodom, pre ktorý sa väčšina rozhoduje zriadiť masternode, je motivácia pasívneho toku príjmu.

Pre väčšinu blockchainov, ako napríklad bitcoin, dostávajú baníci všetku odmenu za generovanie nových blokov. S Dash je to trochu iné.

Odmeny za pomlčku sú rozdelené tromi spôsobmi:

  • 45% pre baníka
  • 45% pre operátorov masternode
  • 10% do Dashovej pokladnice

Prevádzkou masternode teda získate konzistentný príjem rovnakým spôsobom ako pri ťažbe kryptomeny. Keďže sa odmena rozdeľuje medzi niekoľko strán, je to o niečo menej ako tradičné odmeny za ťažbu. Ale rovnako ako ťažba, aj vlastníctvo masternode sa stáva čoraz menej výnosným na základe hodnotových výkyvov Dash.

Podľa Oficiálna stránka spoločnosti Dash, masternodes zarobí okolo 2 pomlčiek za 7 dní. To sa premietlo do 11% návratnosti investície v minulom roku. V nasledujúcich rokoch budú blokové odmeny stabilne klesať, rovnako tak bude klesať aj príjem masternode. Ale v závislosti od toho, čo sa stane s hodnotou Dash, skorý vstup môže byť veľmi užitočný. Napríklad na začiatku roku 2017 by investícia vo výške 1000 Dash predstavovala zhruba 12 000 USD. Dnes by to bolo okolo 180 000 dolárov.

Môžem získať Masternode, ak nemám 1000 Dash?

Aj keď nemôžete získať výlučné vlastníctvo majstrovského režimu Dash, pokiaľ nesplníte kolaterálny limit, existujú spôsoby, ako stále môžete získať kúsok koláča.

Niektorí vlastníci masternode ponúkajú ľuďom možnosť investovať do akcií masternode. Akcie je možné kúpiť za minimálne 25 Dash (teraz približne 4500 USD), čo dáva ľuďom s menším kapitálom šancu začať zarábať pasívne.

Niektoré sú individuálnymi vlastníkmi. Na druhej strane, Neptune Dash je verejne obchodovateľná kanadská spoločnosť prevádzkujúca Dash masternodes, ktorá ponúka akcie masternode investorom. K marcu 2018 Neptún prevádzkoval celkovo 18 masternodov Dash.

Investovanie do akcií mastersode Dash znamená o niečo väčšie riziko, pretože svoj Dash zveríte tretej strane, či už je to jednotlivec alebo spoločnosť, ako je Neptún. Preto si vopred urobte prieskum, aby ste sa uistili, že ktokoľvek ponúkajúci akcie masternode je legitímny.

Dash Masternodes: Zhrnutie

Schopnosť ovládať masternode a získať pasívny príjem môže byť pre Dash pre mnohých ľudí najatraktívnejšou vecou. Dokonca viac ako jeho funkcie PrivateSend a InstantSend. Aj keď to so sebou nesie určité riziko, tak ako čokoľvek v kryptomene, masternody fungujú efektívne ako sporiaci účet, ale ponúkajú vyššie výnosy ako tradičné bankové úrokové sadzby..

Môžete sa dozvedieť viac o masternodoch Dash tu. Alebo môžete ísť na https://masternodes.online/ zobraziť informácie o všetkých minciach s masternódami a odhadovanú NI každej z nich.

Andrew je spisovateľka a digitálna marketingová pracovníčka z Nového Zélandu, ktorá v súčasnosti pôsobí mimo juhovýchodnej Ázie. Spolu so svojou prácou v mnohých oblastiach priestoru elektronického obchodu má Andrew veľký záujem o kryptomenu, najmä altcoiny a projekty zamerané na bežné prijímanie kryptomien.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map