Sprievodca pre začiatočníkov po minciach Binance (BNB)

Binance Coin (BNB) je token vyvinutý spoločnosťou Binance, najväčšia kryptomenová burza na svete podľa objemu obchodu. Cieľom tokenu je znížiť náklady na transakcie na platforme za predpokladu, že sa použije token BNB. BNB je token ERC-20 vytvorený na blockchaine Ethereum, ale prebiehajú plány na prevod BNB na jeho vlastnú sieť. Táto príručka k Binance Coin prejde základmi projektu, ako pracuje na dosiahnutí svojich cieľov.

Funkcie BNB na platforme Binance

Spoločnosť Binance Coin má prinajmenšom nateraz uľahčiť pomocné služby pri výmene a riadiť operácie za lacnejšiu cenu. Medzi niektoré funkcie, ktorým platforma BNB dôveruje, patria platby transakčných poplatkov, poplatky za výmenu a poplatky za výpis.

Aby spoločnosť Binance pritiahla ľudí k použitiu tokenu BNB, zaviedla pri použití tokenu zľavu 50 percent. Zľava sa však bude naďalej znižovať každý rok po dobu štyroch rokov.

Podľa bielej knihy tokenu bude zľava počas prvého roka 50 percent, druhý rok 25 percent, tretí rok 12,5 percent a 6,25 percenta. V piatom roku Binance ukončí zľavy pri použití tokenu BNB na burze. Poplatky za obchodovanie na platforme sú momentálne na úrovni 0,1 percenta.

Okrem platenia poplatkov na burze sa dá použiť aj na nákup konkrétnych ICO tokenov uvedených na platforme.

História mincí BNB

História BNB sa prelína s históriou Binance. V polovici minulého roka burza vydala Prvú ponuku mincí.

ICO prebiehalo od 14. júla do 27. júla 2017 a výťažok bol použitý na spustenie burzy kryptomien Binance a tokenu BNB. Počas obdobia ICO sa predalo 100 miliónov BNB, čo prinieslo 15 miliónov dolárov.

Táto burza mala pôvodne ústredie v Číne, ale posunul svoje hlavné kancelárie na Maltu po tom, čo čínska vláda uložila zákaz všetkých aktivít kryptomeny v krajine.

Na čele plošiny je Changpeng Zhao ktorý je zároveň jej zakladateľom. Medzi ďalších patria Roger Wang (CTO), James Hofbauer (hlavný architekt) a Paul Jankunas (viceprezident pre inžinierstvo).

Za zmienku stojí, že pred niekoľkými mesiacmi sa tím stojaci za Binance rozhodol spáliť pridelenie svojich tokenov, čo sa rovná 40% z celkového počtu mincí vydaných burzou. Takto nebudú musieť byť závislí od ceny BNB, aby mohli naďalej vykonávať svoju prácu.

Znižovanie ponuky BNB

Binance načrtol, že musí znížiť množstvo BNB v obehu iba na 100 miliónov, čo je 50 percent z celkového množstva tokenov BNB. Dosiahne sa to štvrťročným spaľovaním alebo spätným odkúpením tokenov BNB. V každom štvrťroku bude mať hodnota spätne odkúpených tokenov BNB hodnotu 20 percent zo štvrťročných ziskov burzy.

Nákupom vlastných tokenov chce Binance znížiť ponuku, aby sa pokúsila vyvolať dopyt, čo môže mať pozitívny vplyv na cenu BNB.

Token BNB je možné zameniť aj za iné malé zostatky mincí, ktoré burza označuje ako „kryptový prach“. Kryptový prach z niekoľkých mincí na platforme je možné previesť na token BNB.

12. júla Changpeng Zhao oznámil, že sa vzdá všetkých svojich pridelených BNB a prispeje nimi k ich záväzku spáliť celkovo 100 miliónov BNB tokenov. Tím stojaci za Binance sa rozhodol spáliť svoje tokeny posledným štvrťročným spaľovaním, pri ktorom bolo spálených 808 888 tokenov BNB. 

Ako vysvetlil pán Zhao, tím v spoločnosti Binance vlastnil 40% celkových dodávok BNB, ktoré im boli pridelené ako odmena za prácu, ktorú vykonali pri budovaní kryptoobchodnej platformy a blockchainového ekosystému. Týmto spôsobom budú stále spaľovať BNB na základe objemu obchodov na Binance každý štvrťrok, ale tím sa vzdal pridelenia tokenov. 

Cieľom je dosiahnuť celkovú zásobu BNB 100 000 000 mincí, keď je v súčasnosti zásoba takmer 189 000 000 BNB.

Changpeng Zhao napísal v blogovom príspevku prepustený v júly:

„Tím najskôr vypáli alokáciu tímov vo výške 80 000 000 BNB a zvyšných 9 000 000 BNB spáli burza Binance.com.“

Týmto spôsobom si Binance pre seba pridelí 0 BNB z pôvodnej ponuky. Všetky finančné prostriedky, ktoré spoločnosť zhromaždí, budú pochádzať zo služieb, ktoré momentálne ponúka.

Budúce plány pre mince Binance (BNB)

Binance má v pláne migrovať coiny z platformy Ethereum spolu s decentralizáciou burzy na Binance Chain, kde bude BNB natívnym tokenom. Binance sa tiež usiluje posunúť od riadenia spoločnosti ku komunite.

Na zvýšenie dopytu po tokene BNB sa spoločnosť Binance pustila do niekoľkých projektov, medzi ktoré patrí napríklad Binance Launchpad, ktorý sa špecializuje na ICO a umožňuje použitie BNB. K dispozícii je tiež Nadácia Binance Blockchain Charity Foundation ktorá poskytuje dary vo forme tokenov BNB.

Binance už bol schopný spustiť vlastnú blockchainovú sieť a decentralizovanú burzu. Reťazec Binance umožňuje projektom vydávať svoje mince navyše a decentralizovaná burza Binance (DEX) pomáha používateľom obchodovať s digitálnymi aktívami bez závislosti na hlavnej platforme Binance.. 

Reťazec Binance bol spustený 23. apríla a používa token BNB ako hlavné digitálne aktívum siete. Konsenzusový mechanizmus implementovaný touto blockchainovou sieťou je známy ako Delegovaná byzantská chyba tolerancie (dBFT). 

Burza navyše spustila svoju decentralizovanú burzu, aby mali používatelia väčšiu kontrolu nad svojimi finančnými prostriedkami. Centralizované burzy mávajú slabé miesta, ktoré hackeri využívajú. Burza stratila 7 000 BTC kvôli hackerovi, ktorý mal prístup k finančným prostriedkom Binance. Platforma však použila svoj fond SAFU na opätovné vyplatenie peňazí strateným používateľom. 17

Skladovanie BNB

Byť Token ERC-20, BNB je možné uložiť do softvérových peňaženiek, ako sú MyEtherWallet a Jaxx, zatiaľ čo hardvérové ​​peňaženky ako TREZOR a Ledger Nano S tiež podporuje BNB. Token BNB môže vo všeobecnosti podporovať aj akákoľvek peňaženka schopná uložiť Ethereum (ETH).

Keď však token migruje na svoj vlastný blockchain, bude sa od tímu vyžadovať, aby vyvinul kompatibilnú peňaženku.

Uč sa viac

Prečítajte si túto príručku k Binance Coin a prečítajte si článok Predikcia cien a technická analýza BNB. Zainteresovaní čitatelia by si tiež mali pozrieť naše pokrytie Binance Coin v článkoch zaoberajúcich sa skúmaním jeho použitia „plynu“ pre decentralizovanú burzu Binance alebo ako vzrástla cena BNB v súvislosti s expanziou burzy..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map