Sprievodca pre začiatočníkov po Wanchaine

Aj keď mainstreamová adopcia ešte neprišla, o aktívne blockchainové projekty nie je núdza. V súčasnosti je na CoinMarketCap kótovaných 2081 kryptomien. A to iba so zohľadnením projektov s ich vlastnou kryptomenou.

Nedostatok interoperability medzi všetkými týmito rôznymi sieťami sa nakoniec ukáže ako prekážka. Táto prekážka môže stáť v ceste blockchainu zasahujúceho masy. To je tiež to, čo sa Wanchain snaží vyriešiť, a dôvod, prečo je projekt veľmi vzrušený.

Wanchain, kondenzovaný

Čo je to teda Wanchain? Predstavte si, že siete ako Bitcoin a Ethereum sú ich vlastné súkromné ​​ostrovy. Wanchain je mostom medzi týmito ostrovmi.

Ak ste sa už dlhšiu dobu venovali krypto a blockchainu, možno ste si vyskúšali, aká rozdrobená je krajina. Potrebujete tucet rôznych peňaženiek a musíte použiť kopu rôznych búrz. Praktické využitie kryptomeny, či už ako úžitkové tokeny alebo na bežné nákupy, je ešte väčším problémom.

Wanchain predstavuje spôsob, ako uskutočňovať prevody medzi rôznymi blockchainmi alebo distribuovanými účtovnými knihami. Z holých kostí je to protokol DEX (decentralizovaná výmena). Spôsob, ako niekto môže vymeniť bitcoin za ethereum, bez toho, aby musel hľadať niekoho, kto je ochotný vymeniť svoje ethereum za vaše bitcoiny.

Hodnotová ponuka spoločnosti Wanchain presahuje minulé krypto swapy. Je tiež navrhnutý na uľahčenie výmeny údajov medzi rôznymi účtovnými knihami. To má oveľa závažnejšie dôsledky na to, čo môže Wanchain robiť.

Ak budú úspešní (musia byť schopní vyriešiť odveké problémy škálovateľnosti / bezpečnosti / súkromia), môže to umožniť vzájomnú komunikáciu aplikácií alebo programov postavených na rôznych blockchainoch. Výsledkom je blockchainový ekosystém, ktorý je namiesto kúskov vzájomne prepojený spôsobom, ktorý svetu uľahčuje prijatie.

Pozadie Wanchainu

Projekt vytvoril čínska technologická spoločnosť Wanglu Tech. Teraz ho prevádzkuje nezisková nadácia Wanchain. Samotná sieť je vidlicou kódu Ethereum.

V nadácii fungovalo ICO, ktoré bolo dokončené v októbri 2017 a zvýšilo viac ako 120 000 ETH. Mainnet Wanchain spustili začiatkom roka 2018, pričom konvertovali tokeny ERC-20 distribuované pri predaji tokenov na natívne tokeny WAN.

Plán rozvoja Wanchain má niekoľko fáz. Wanchain 1.0 – vydanie hlavnej siete – vyšlo v januári 2018. Wanchain 2.0 pristál v polovici roka 2018 a priniesol funkčnosť medzi sieťou Wanchain a ethereom. Wanchain 3.0 plánuje to isté pre bitcoin.

V roku 2017 sa Wanchain spolu s ICON a Aion stali súčasťou Aliancie blockchainovej interoperability. Táto skupina je pokusom o spojenie viacerých transakcií a prepojenia medzi rôznymi reťazcami. Každý projekt prináša toto zameranie do inej oblasti sveta, pričom spoločnosť Wanchain sa zameriava na čínsky trh.

Prípady použitia Wanchain

Jednou z najväčších pozitív Wanchainu je, že ponúka takmer neobmedzené množstvo potenciálnych prípadov použitia. Pretože tlačí operabilitu medzi sieťami, na rozdiel od zamerania na jeden konkrétny prípad použitia, je potenciál spoločnosti Wanchain rovnako vysoký ako potenciál samotného blockchainu.


Účet Wanchain Foundation Medium uvádza niekoľko príkladov použitia:

Financie

Najjednoduchší spôsob, ako môžeme vidieť implementáciu Wanchainu, je umožniť krížové transakcie a výmenu rôznych mincí. Ak sa bežné používanie kryptomeny zvýši, môže nastať problém s potrebou 50 rôznych coinov na 50 rôznych služieb. Predstavte si – idete ráno von a zaplatíte za kávu bitcoinom. Potom za plyn zaplatíte litecoinom. Keď je čas na obed, zaplatíte účet prostredníctvom služby Dash a po návrate domov zaplatíte nájomné pomocou Etherea. To znamená, že je potrebné držať všetky tieto mince, čo nie je ideálne.

Wanchain túto situáciu odstraňuje tým, že umožňuje výmenu mincí v rôznych reťazcoch. Môžete napríklad držať litecoin a platiť za všetko litecoinmi bez ohľadu na to, akú menu predajca akceptuje.

Zásobovací reťazec

Firmy môžu spätne sledovať svoj dodávateľský reťazec a nájsť zdroj akýchkoľvek problémov bez ohľadu na to, aký reťazec používajú iné strany v dodávateľskom reťazci. Opäť odbúrava negatíva konkurenčných blockchainov, čo môže podniky prinútiť obchodovať iba s dodávateľmi alebo distribútormi, ktorí používajú systémy kompatibilné s ich vlastnými..

Lekárske

V súčasnosti sú lekárske údaje pacientov bezpečne uchovávané v záznamoch jedného zariadenia. Je to z dobrého dôvodu, pretože ide o údaje, ktoré musia byť súkromné ​​a dôverné. Ak má pacient vyhľadať ošetrenie v inom zariadení, vyvoláva to komplikácie a oneskorenia. Wanchain poskytujúci funkčnosť medzi dvoma sieťami znamená, že môžu prenášať informácie tam, kde je to potrebné, s neporušenou rýchlosťou a ochranou súkromia.

Identifikácia

Identifikácia a overovanie ID sa zakalí, ak sa dotknete medzinárodných hraníc. To by sa mohlo zmeniť, keď krajiny prijmú blockchain na registráciu identít, ale iba pre krajiny, ktoré používajú rovnakú platformu. Obavy o ochranu súkromia znamenajú, že v tomto prípade nemožno použiť verejnú knihu, takže jedna krajina, ktorá pristupuje k databáze identifikačných údajov inej, je zložitá.

Wanchain poskytuje efektívnejšie riešenie pre cezhraničné overenie identity. Národy môžu použiť súkromný blockchain na zabezpečenie platnosti ID. Identifikátory môžu zostať platné v rôznych krajinách s rôznymi systémami vďaka dátovému protokolu Wanchain naprieč reťazcami.

WanLabs

Ďalšou súčasťou ekosystému Wanchain je ich inkubátor blockchainu, WanLabs. Zdôrazňujúc počet ICO a blockchainových startupov, ktoré zápasili alebo úplne zomreli, chce Wanchain Foundation poskytnúť podporu pre prichádzajúce projekty v blockchainovom priestore.

Pri projektoch, ktoré prechádzajú fázou preverovania, nadácia pomáha v týchto oblastiach:

 • Blockchain poradcovia
 • Technické usmernenie
 • Právna podpora
 • Resourcing
 • Marketing
 • Financovanie

To všetko spadá do zastrešujúcej premisy Wanchain, ktorá má podporovať širší ekosystém blockchainu, nielen ich vlastný reťazec.

Projekty WanLabs

Po ohlásení spoločnosti WanLabs začiatkom roku 2018 spoločnosť Wanchain tiež oznámila niekoľko projektov, ktoré by boli súčasťou systému WanLabs. Ide o tieto projekty:

 • Freedium: platforma využívajúca blockchain na odblokovanie finančných služieb pre všetkých, najmä pre tie v rozvíjajúcich sa krajinách.
 • CryptoCurve: spoločnosť poskytujúca blockchainové aplikácie a vývojové riešenia, počínajúc Curve Wallet.
 • Theia: platforma pre správu digitálnych aktív.
 • BlockMedx: spoločnosť budujúca zdravotnícku infraštruktúru a farmaceutickú technológiu na blockchaine.
 • AllSpark: inteligentná platforma na tvorbu a distribúciu obsahu na základe zmlúv.
 • Intellos: decentralizovaný finančný ekosystém riadený komunitou.

Wanchain’s Team

Vedúcim nadácie Wanchain Foundation je CEO a zakladateľ Jack Lu, tiež CEO a spoluzakladateľ spoločnosti Wanglu Tech. Pred začatím Wanglu Tech bol Lu spoluzakladateľom a technickým riaditeľom v spoločnosti Factom, ďalšom štarte blockchainu. Factom je stále silný aj dnes a patrí medzi 80 najlepších v kapitalizácii kryptomien.

Zvyšok Wanchainovho tímu sídli prevažne v Číne, hoci sa projekt rozširuje a zvyšuje tak medzinárodné pokrytie. Konkrétne majú základne v Singapure a Austine v Texase (kde sa nachádza aj ústredie WanLabs)..

Budúcnosť Wanchainu

Od 4. štvrťroka 2018 je Wanchain v polovici fázy plánovaného vydania. Vyšli Wanchain 1.0 a 2.0 a 3.0 je plánované na koniec roka 2018. Wanchain 4.0, kľúčové vydanie, ktoré zavŕši pôvodný plán Wanchainu, je určené na koniec roku 2019. Toto vydanie bude obsahovať funkčnosť so súkromnými reťazcami, čo je ústredná pre koniec hry projektu. Očakávajte výrazný nárast hodnoty, ak bude verzia 4.0 vydaná s niekoľkými škytavkami, pretože Wanchain začne byť schopný splniť niektoré prípady použitia v reálnom svete.

Ďalším významným medzníkom vpred je plán prechodu na model PoS s masternodes v roku 2019. Tento krok je plánovaný už nejaký čas, ale zatiaľ je k dispozícii málo podrobností o niektorých nepokojoch v komunite Wanchain. Ak sú schopné doručiť začiatkom roku 2019, mohlo by to byť ďalší pozitívny krok pre mince Wanchain a WAN. Spojte vkladanie PoS a úspešnú interoperabilitu bitcoin / ethereum a budúcnosť vyzerá jasne.

Môže Wanchain zlyhať? Iste, každý blockchain alebo krypto projekt môže. A Wanchain je v pozícii, kde je jeho hodnota takmer paralelná s hodnotou celého blockchainového ekosystému. Konkrétne prípad blockchainu, ktorý zostal zamlčaný, ako je tomu dnes. Ak sa blockchain nedostane do mainstreamových podnikov alebo sa na trhu objaví jedna platforma, ktorá ovládne trh, Wanchain nemusí mať veľa dôvodov na existenciu.

Stále potrebujeme vidieť konečnú podobu Wanchainu, aby sme vedeli, či to bude skutočne rušivá sila v prijímaní komerčných blockchainov. Napriek tomu sa zdá, že sú jednotlivé kúsky pripravené a jasné prípady použitia sú hlavným hráčom v blockchaine, akonáhle je vývojový plán plne zrealizovaný.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map