Výmena BitMEX: Kompletný sprievodca

Existuje jedna burza kryptomien, ktorej cieľom je pomôcť investorom urobiť presne to, a to sa nazýva BitMEX. Skrátene pre bitcoinovú obchodnú burzu, BitMEX je veľmi výkonná obchodná platforma / platforma na výmenu digitálnych mien, ktorá ponúka investorom prístup na rôzne globálne trhy iba s použitím Bitcoin.

S denným objemom obchodovania viac ako 35 000 BTC a viac ako 540 000 prístupmi mesačne a obchodnou históriou bitcoinu v hodnote viac ako 34 miliárd dolárov od jeho uvedenia je BitMEX ľahko jednou z najväčších platforiem obchodovania s bitcoinmi, ktoré sú v súčasnosti v prevádzke.

Platforma je známa tým, že svojim používateľom umožňuje vykonávať zložité finančné operácie, ako je obchodovanie s pákovým efektom. BitMEX navyše ponúka široký sortiment kontraktov, ako sú derivátové, futures a predikčné kontrakty, a je to jediná platforma, ktorá ponúka takzvaný „Perpetual P2P Swap“.

Perpetual swapy sú veľmi podobné futures, ale nie sú spojené so žiadnym dátumom expirácie a nevyžadujú žiadne vyrovnanie. V súčasnej dobe BitMEX prichádza s podporou pre 3 bitcoinové trhy: Bitcoin / USD (XBT), Bitcoin / CNY (XBX) a Bitcoin / JPY (XBJ).

Funkcie výmeny BitmexVlastnosti burzy Bitmex

Pákové a maržové obchodovanie na BitMEX

Obchodníkom je poskytnutá možnosť využiť svoju pozíciu na platforme. To znamená, že obchodníci môžu zadávať objednávky, ktoré sú skutočne väčšie ako existujúci zostatok. Tento spôsob obchodovania má zvyčajne za následok vyšší zisk a nazýva sa „Margin Trading“. S BitMEXom sú spojené dva typy obchodovania s maržami: krížové marže a izolované.

Prvý typ je pre obchodníkov do istej miery riskantný, pretože im umožňuje použiť všetky peniaze zo svojich peňaženiek na udržanie svojej pozície. Druhá z nich je o niečo bezpečnejšia, pretože umožňuje obchodníkom vybrať si z peňaženky konkrétnu sumu peňazí, ktorá by sa mala použiť na udržanie ich pozície po vydaní pokynu.

Platforma umožňuje používateľom nastaviť pákový pomer 1: 100 v súvislosti s bitcoinmi a bitcoinovými hotovosťami. Aby sme to uviedli na pravú mieru, väčšina ostatných búrz zriedka prekročí pomer 1:20.

Ako začať s BitMEXom

Ak chcete začať obchodovať, budete si musieť vytvoriť účet na BitMEX. Musíte sa zaregistrovať na webovej stránke zadaním svojho e-mailu, svojho mena, krajiny pobytu, hesla podľa vášho výberu, vyplnením CAPTCHA a prijatím zmluvných podmienok. Nezabudnite uviesť skutočnú e-mailovú adresu a pred použitím budete musieť účet overiť.

Aj keď neexistujú žiadne obchodné limity, treba zdôrazniť, že BitMEX neumožňuje obchodníkom so sídlom v USA. Ďalším aspektom, ktorý stojí za zdôraznenie, je skutočnosť, že nie je potrebné predkladanie dokumentov KYC / AML.

Zabezpečenie vášho účtu

Po vytvorení účtu nezabudnite zaistiť jeho bezpečnosť. Uistite sa, že používate dodaný dvojfaktorový overovací modul pre výmenný aj e-mailový účet. Netreba dodávať, že heslo by malo byť silné, minimálne 20 znakov dlhé a kombinované s veľkými a malými písmenami, číslami a znakmi.

Dashboard obchodovania BitMEX – vysvetlené

BitMEX poskytuje svojim používateľom užívateľsky prívetivý panel, ktorý pomáha komukoľvek vyťažiť z obchodovania maximum. Aby sme novým používateľom čo najviac uľahčili prácu, rozdelili sme rozhranie do troch kategórií:

  1. Informácie o trhu
  2. Informácie o účte
  3. Obchodné nástroje

Najvýznamnejším segmentom rozhrania je Informácie o trhu oddiel. Táto časť sa skladá z nasledujúcich segmentov: Prehľad trhu, výber trhu, informácie o trhu a podrobnosti trhových zmlúv.

Prehľad trhu sa nachádza v hornej časti rozhrania a obsahuje symboly športových tickerov všetkých dostupných trhov. Ďalej nájdete Výber trhu, ktorý poskytuje relevantné trhové informácie o ktoromkoľvek z vybraných trhov. Informácie o trhu sú zďaleka najväčšou časťou tejto časti rozhrania a sú to miesta, kde nájdete grafy, knihy objednávok a nedávnu históriu obchodu..

A nakoniec, Podrobnosti o zmluve o trhu nájdete v ľavej dolnej časti rozhrania. Tu môžete vidieť informácie o zmluve alebo trhu, ktoré sú vybrané v sekcii Výber trhu.

Informačný panel výmeny BitmexInformačný panel výmeny Bitmex

The Informácie o účte Táto časť pozostáva z častí, ako sú karty palubnej dosky, zobrazenie zostatku a segmenty informácií o účte. Prvé dva segmenty sú úplne samozrejmé, zatiaľ čo sekcia s informáciami o účte vám umožňuje prispôsobiť používateľské prostredie a získať prístup k ďalším nastaveniam súvisiacim s účtom..

The Obchodné nástroje Táto sekcia je pravdepodobne najzaujímavejšou časťou celého rozhrania. Skladá sa z sekcií Zadať objednávku, Prehľad pozícií a Správa objednávok a pozícií. Prvým je miesto, kde môžete zadávať objednávky výberom požadovaných parametrov (množstvo, cena atď.). Druhá časť umožňuje prezeranie širokého sortimentu informácií, ako sú napríklad zmluvy, vstupná cena, návratnosť kapitálu (ROE), likvidačná cena a použitý pákový efekt. Aktívne objednávky a otvorené pozície sa zobrazia v poslednom segmente, ktorý sa nachádza pod sekciou Informácie o trhu.

Po zaregistrovaní obchodov si ich môžete pozrieť v obchodnej sekcii. BitMEX používa technológiu nazývanú automatické znižovanie páky. Stručne povedané, používa sa na zabezpečenie toho, aby bolo možné likvidované pozície uzavrieť aj na volatilných trhoch.

BitMEX podporuje nasledujúce typy príkazov: Limitná objednávka, Market Order, Stop Limit Order, Stop Market Order, Trailing Stop Order, Take Profit Limit Order a Take Profit Market Order.

Bonus: Ako vypočítať zisk BitMEX

Platforma vám samozrejme poskytuje možnosť správy objednávok a ich pozícií. Po zadaní pokynu sa zobrazí v strednej dolnej časti obchodného informačného panela. Na tomto mieste si tiež môžete pozrieť históriu objednávok, vyplnené položky a ďalšie pozície.

Poplatky BitMEX

Platforma poskytuje svojim obchodníkom komplexný harmonogram poplatkov. Ako už bolo uvedené vyššie, BitMEX ponúka až 100% pákový efekt. Toto percento sa samozrejme líši od produktu k produktu. Ďalšie informácie nájdete na webe špecializovaná sekcia na webovej stránke platformy.

Poplatky za bitmexPoplatky za bitmex

Ak chcete získať viac informácií o platforme, neváhajte navštíviť platformu obchodovanie, futures, swapy príručky, ktoré sa zaoberajú pôsobivou škálou problémov. Môžete si prečítať o bezpečnostných funkciách tu, a o API platformy tu.

Alebo jednoducho choďte na naše ďalšie čítanie: Čo je Bitmex: Všetko, čo potrebujete vedieť

Dúfame, že tento článok poskytuje platné informácie o tom, ako používať Obchodná burza BitMEX služba.

Veľa šťastia pri obchodovaní!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map