WebDollar – originálna kryptomena na riešenie problémov budúcnosti

Úvod

Trh s kryptomenami sa v posledných niekoľkých rokoch neustále rozširoval a na trh boli uvedené nové digitálne aktíva. Jedným z kryptoaktív, o ktorom sa tvrdí, že je kryptomena budúcnosti je WebDollar (WEBD). V tomto článku vysvetlíme, čo je WebDollar, čo má v úmysle vylepšiť a ktoré sú hlavné charakteristiky tejto kryptomeny.

Internet sa stal dôležitou súčasťou nášho každodenného života a spája nielen ľudí a podniky, ale aj objekty a stroje. Cieľom WEBD je mať natívne aktívum pre World Wide Web a vylepšiť celý ekosystém www.

Čo je to WebDollar?

WebDollar sa chce stať natívnou kryptomenou World Wide Web a pomôcť celému odvetviu v expanzii, aby sa zlepšila jeho prenosnosť, ľahkosť a jednoduchosť. Aj keď bitcoin (BTC) zostáva najväčšou kryptomenou na trhu, nedokázal sa presadiť ako domáca mena pre internet.

Tím stojaci za WebDollar veľmi usilovne pracoval na napísaní originálneho kódu pre celú sieť. S ním je možné spustiť nezávislý a výkonný blockchain s rôznymi schopnosťami.

Prekvapivou vecou na tomto projekte je skutočnosť, že nevychádzali z ponuky počiatočných ponúk mincí (ICO), pretože väčšina tokenov je v súčasnosti k dispozícii na trhu. Vynálezca Alexandru Ionut Budisteanu spolu s niekoľkými ďalšími vývojármi už má rozpracovaný projekt, ktorý nezískal prostriedky od súkromných investorov vo forme ICO.

Ešte v roku 2017 boli ICO hlavným nástrojom pre projekty spojené s krypto a blockchainom. Väčšina z týchto ICO však nebola schopná uspieť a rásť. V skutočnosti ich nadšenci trhu veľmi kritizovali a mnohé krajiny ich zakázali. Medzinárodné organizácie producentov zvykli vytvárať pre svojich tvorcov vysoké zisky, čo malo za následok vlnu podvodných projektov, ktoré mali negatívny dopad na decentralizáciu vo všeobecnosti..

WebDollar namiesto toho začínal od nuly bez ICO a vyčlenil iba 10% z celkovej ponuky, ktorú sieť kedy vytvorí. Tieto prostriedky používajú tvorcovia iba na úhradu nepretržitého vývoja trhu v mnohých formách odmien.

Tím WebDollar pracuje na tom, aby ponúkol jednoduchý užívateľský komfort pri manipulácii s kryptomenami. Nie sú potrebné žiadne inštalácie ani sťahovanie a nie je potrebné zvládať zložité konfigurácie. Aby to používatelia zrýchlili, peňaženky sa generujú a spracúvajú automaticky a dajú sa uložiť lokálne na ľubovoľnom stroji, ktorý má úložisko..

Ako funguje WebDollar?

WebDollar v súčasnosti využíva hybridný konsenzusový algoritmus, ktorý obsahuje 33,33% Proof-of-Work (PoW) a 66,66% Proof-of-Stake (PoS). Sieť ide vpred s cieľom stať sa 90% PoS a iba 10% PoW vzhľadom na to, že by to bolo oveľa efektívnejšie, ekologickejšie (ekologickejšie) a bezpečnejšie pre celý ekosystém. Keď bola uvedená na trh (26. apríla 2018), kryptomena bola 100% PoW.

Používatelia môžu začať ťažiť digitálnu menu rýchlym a jednoduchým spôsobom spustením ľubovoľného prehľadávača na ľubovoľnom podporovanom zariadení. Počítač môže ľahko začať ťažiť WEBD a používateľ je rýchlo odmenený. WEBD je navyše založený na jednom z najvyspelejších konsenzuálnych algoritmov NIPoPoW.

Neinteraktívne dôkazy o dôkaze práce sú samostatné reťazce, ktoré môže počítačový program skontrolovať a overiť, či sa udalosť stala v PoW sieti. Spravidla sú veľmi efektívne okrem iného pre mobilné peňaženky a bočné reťazce.

Ako už bolo spomenuté, WebDollar umožňuje používateľom začať ho používať bez nutnosti konkrétneho sťahovania, inštalácie alebo registrácie. Peňaženky sa navyše generujú priamo v prehliadači, čo umožňuje neznalým jednotlivcom začať manipulovať s kryptomenami. Sieť zároveň ponúka offline transakcie a bola navrhnutá tak, aby bola odolná voči ASIC a nepriateľská voči GPU.

V budúcnosti je cieľom zvýšiť anonymitu používateľov vývojom a pridaním mixérov transakcií. Tieto mixéry sú veľmi užitočné pre jednotlivcov, ktorí chcú chrániť svoje súkromie a údaje pri transakciách v sieti. Existuje niekoľko kryptomien, ktoré už tieto funkcie pridali, ale žiadna z nich nie je schopná ponúknuť rýchle a ľahko použiteľné služby ponúkané WebDollar.

Tím chce zároveň implementovať aj smart kontrakty. To by pomohlo celej sieti fungovať nielen ako blockchainová platforma na uskutočňovanie a spracovanie transakcií, ale aj na spracovanie zložitejších úloh a pokynov.

Budúca sada nových funkcií zahŕňa výmenu ekosystémov a zoznamy výmen, transakcie škálovania, komunitné hlasovacie centrum pre aktualizácie, multi-sig pomocou odtlačkov prstov a ID rozpoznávania tváre a mnoho ďalších vecí.

Za zmienku stojí, že projekt propaguje aj sieť s mesačnými odmenami na Twitteri a YouTube, ktoré môžete sledovať na Twitteri (@ webdollar.io) pre týždenné témy.

Používatelia, ktorí chcú získať kryptomenu WEBD, to môžu urobiť registráciou na burze kryptomien BitRabbit, platforme, ktorá umožňuje klientom obchodovať s digitálnymi aktívami na trhu. Medzi ďalšie burzy podporujúce túto virtuálnu menu patria P2PB2B, BitMahavi (bankový prevod), Swaps Network a WebD Timi (paypal a kreditná karta). Celý zoznam búrz nájdete tu: https://webdollar.io/partners/exchanges

Cieľom výmeny WebD Timi je poskytovať služby nepretržitého nákupu a predaja kryptomeny WEBD bez bariér a používania najbežnejších fiat mien medzi členmi komunity WebDollar..

Tím neustále pracuje na zvýšení likvidity pre túto kryptomenu. Pokúšajú sa tiež uviesť zoznam digitálnych aktív na iných populárnych a široko používaných kryptoburzách. To by malo pozitívny vplyv na WEBD vzhľadom na to, že bude mať väčšiu expozíciu pre investorov, obchodníkov a nadšencov kryptomien.

Medzi spoločnosti, ktoré momentálne pracujú s WEBD, patria napríklad Hostero, Webd.Shop, Ale-Teo, Mojito Club, Crypto Coffee, Shop Aji a mnoho ďalších. V budúcnosti sa očakáva rast počtu spoločností pracujúcich s WEBD, pretože tím vytvára nové partnerstvá a digitálne aktíva WEBD sa rozširujú na trhu..

Záver

WebDollar bol vytvorený ako kryptomena, ktorá sa chce stať natívnym majetkom internetu. Aj keď tím vie, že to nie je ľahká úloha, buduje sieť, ktorá sa ľahko používa a ktorá by používateľom poskytovala inovatívne riešenia..

S NiPoPoW a jeho konsenzuálnym algoritmom odolným voči ASIC sa WEBD zameriava na ponúkanie jednoduchosti, ľahkosti a prenosnosti používateľom, ktorí momentálne používajú internet po celom svete.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map