Zoznam 11 blockchainových spoločností rizikového kapitálu

Existuje viac ako 120 kapitálových spoločností, ktoré investovali do blockchainových projektov. Náš zoznam obsahuje niektoré z popredných spoločností v oblasti blockchainového rizikového kapitálu v priemysle.

Blockchain spoločnosti rizikového kapitálu

V uplynulom desaťročí spoločnosti rizikového kapitálu investovali do blockchainu a do firiem využívajúcich technológie. Ale ich finančný príspevok pre priemysel sa stal viditeľnejším v posledných niekoľkých rokoch, keď začal rásť kryptotrh.

Tu je náš zoznam 11 firiem rizikového kapitálu blockchain:

1. Skupina digitálnych mien

Spoločnosť bola založená v roku 2015, Skupina pre digitálnu menu je jedným z najvplyvnejších investorov rizikového kapitálu v blockchainovom priestore. Newyorská firma podporuje blockchainové spoločnosti prostredníctvom konzultácií, sietí a prístupu ku kapitálu. Investovala prostriedky viac ako akýkoľvek iný investor v tomto priemysle. Skupina Digital Currency Group bola nielen medzi prvými investormi do blockchainu, ale je tiež jedným z najaktívnejších investorov v digitálnom priemysle..

Pozoruhodné blockchainové investície: Basis, Ledger, Circle, Blockchain Inc., Abra, Bitpay, Blockstack, Blockstream, Bloq, Circle, Coinbase, Ripple, Veem, Wyre, Zcash.

digtial

Zdroj: twitter.com

2. Hlavné mesto Pantera

Pantera je kalifornská investícia, ktorá bola založená v roku 2003 a je zameraná na financovanie spoločností z priestoru digitálnej meny. Pantera nie je čistý fond rizikového kapitálu, ale skôr hybrid medzi hedžovým fondom a rizikovým fondom, ktoré uskutočňujú počiatočné investície do blockchainových spoločností a tiež do tokenov a kryptomien.

Pozoruhodné investície do blockchainu: základ, kruh, prístav, DMarket, 0X, bitcoin, BITPesa, ethereum, sieť Kyber, zvlnenie, stream, VEEM, Zcash, Abra.

3. Blockchain kapitál

Blockchain kapitál je rizikový fond, ktorý sa zameriava výlučne na blockchainový sektor. Ich prvá investícia do blockchainu bola uskutočnená koncom roku 2013 – toho istého roku, v ktorom boli založené – investíciou série A do BTCC, doteraz najstaršej obchodovacej platformy pre bitcoiny. Len tento rok investovali do viac ako deviatich startupov. Blockchain Capital má sídlo v San Franciscu v Kalifornii.

Pozoruhodné investície do blockchainu: Circle, Coinbase, Blockstream, Ripple, Bitaccess, BitGo, BitPesa, Kraken, Ripple, Abra, Circle, Coinbase, Ripple, SOFX.

Blockchain kapitál

Zdroj: blockchain.capital

4. Andreessen Horowitz

Andreessen Horowitz je jednou z najväčších spoločností rizikového kapitálu blockchainu so sídlom v Silicon Valley, ktorá sa nezameriava výlučne na investície do blockchainu a digitálnych aktív. V súčasnosti tvoria podniky založené na kryptomene iba zlomok z ich aktív vo výške 4 miliárd dolárov.

Andreessen začal investovať do blockchainu v roku 2013, pričom investícia anjela do spoločnosti Ripple bola neskôr nahradená rizikovým financovaním Coinbase v počiatočnom štádiu. Odvtedy uskutočnili takmer tucet ďalších blockchainových investícií do spoločností ako Basis, Harbor a Chia Networks. Spoločnosť nedávno oznámila, že bude pridelených 300 miliónov dolárov do fondu zameraného na kryptomeny.

Pozoruhodné investície do blockchainu: Basis, Coinbase, DFINITY, Harbour, Blockspring, Dwolla, Facebook, Foursquare, Polychain Capital, Robinhood, Tenfold, Tradeblock.

5. Uzlový kapitál

Pekinská firma, Uzol kapitál na rozdiel od iných VC na našom zozname primárne investuje prostredníctvom počiatočných ponúk mincí (ICO). Spoločnosť Node Capital sústredila väčšinu svojich investícií do Ázie a financovala takmer dve desiatky blockchainových investícií do čínskych startupov vrátane spoločností Fengwo a ChinaUp.com. Pôsobia od roku 2017 a ich najnovšou investíciou je blockchainový startup s názvom PalletOne. Spoluzakladateľom spoločnosti Node je Jun Du, generálny riaditeľ spoločnosti Cointime.

Pozoruhodné investície do blockchainu: Trip.io, Huobi, Delphy Foundation, Fengwo.

6. Zvýšte VC

Zvýšte VC je špičkový akcelerátor pre technológie ako umelá inteligencia, blockchain a kryptomena, ktorej ústredie je v San Mateo v Kalifornii. Boost uskutočnil viac ako 30 investícií do kryptomeny a blockchainu, čo z neho robí jednu z najdynamickejších svetových spoločností rizikového kapitálu blockchain na svete.

Pozoruhodné investície do blockchainu: BlockCypher, Tezos, Ledger, Coinbase, Abra, District0x, Filecoin, Hijro, Libra, Polychain Capital, Ripio, Veem.

7. Draper Associates

Draper Associates je svetovo známa viac ako 30-ročná spoločnosť rizikového kapitálu v počiatočnom štádiu, ktorú založil legendárny investor rizikového kapitálu Tim Draper. Spoločnosť Draper investovala do rôznych technologických, výrobných a zdravotníckych spoločností, ako aj do blockchainových spoločností a startupov. Ich prvá investícia do blockchainu bola uskutočnená v roku 2014, pričom počiatočná investícia bola v spoločnosti Augmate, spoločnosti pre IoT a nositeľné zariadenia zameranej na podnikové použitie.

Pozoruhodné investície do blockchainu: Coinbase, Ledger, Factom, CryptoMove, Bancor, Bitpesa, Factom, Kash, Robinhood, Tezos.

Draper Associates

Zdroj: http://www.draper.vc/

8. Ceyuan Ventures

Ceyuan Ventures je počiatočná fáza spoločnosti VC so sídlom v čínskom Pekingu, ktorá primárne investuje do startupov z ázijského trhu. Investujú väčšinou do spoločností zameraných na technológie a majú viac ako pol tucta významných blockchainových investícií do spoločností ako Basis, Mars Finance a Trip.io. V roku 2014 uskutočnili svoju prvú blockchainovú investíciu a po stagnácii v rokoch 2016 a 2017 zrýchlili tempo v prvej polovici roku 2018 uskutočnením štyroch investícií.

Pozoruhodné investície do blockchainu: Basis, Mars Finance, Trip.io, OkCoin.

9. Lightspeed Venture Partners

So sídlom v parku Menlo, Rýchlosť svetla je globálna spoločnosť zameraná na rizikový kapitál v Blockchaine, ktorá má ďalších šesť pobočiek vrátane spoločností v Izraeli, Číne a Indii. Investujú predovšetkým do spotrebiteľského a podnikového sektora so zameraním na urýchlenie nových technológií a inovácií. Sú tiež prvými investormi v BTC China prostredníctvom svojej čínskej pobočky.

Pozoruhodné investície do blockchainu: Basis, Blockchain Inc., Saga Foundation, BTCC, Ripple.

10. IDG kapitál

IDG kapitál je fond súkromného a rizikového kapitálu v hodnote niekoľkých miliárd dolárov so sídlom v New Yorku. Investujú do rôznych spoločností, nielen do blockchainu a kryptomien. Spoločnosť IDG uskutočnila svoju prvú investíciu do blockchainu investíciou série A do spoločnosti Ripple v roku 2013, aj keď do nich zvyčajne investuje v neskoršej fáze. IDG Capital iba v auguste 2018 uskutočnil 13 investícií, pričom vykonal série A, B C, D a Venture Round. IDG má tiež satelitnú kanceláriu v Bangalore v Indii.

Pozoruhodné investície do blockchainu: Ripple, Circle, Mars Finance, imToken.

11. Fenbushi Capital

Spoločnosť bola založená v roku 2015, Fenbushi Capital je spoločnosť rizikového kapitálu zo Šanghaja, ktorá investuje výlučne do spoločností podporujúcich blockchain. Fenbushi debutovalo na blockchainovej investičnej scéne so spoločnosťou BTC Media koncom roku 2015 a odvtedy uskutočnilo ďalších 20, predovšetkým seed investícií, do blockchainových startupov. Fenbushi patrí medzi 50 najlepších blockchain / krypto VC, ktoré majú sídlo v Číne.

Pozoruhodné investície do blockchainu: Symbiont, Gem, Stream Token, Ripio, Abra, BITPages, Circle, Factom, Hijro, Libra, Parity, Streami, TenX.

Fenbushi Capital

Zdroj: http://fenbushi.vc

Týmto uzatvárame náš zoznam s niektorými z najvýznamnejších spoločností rizikového kapitálu, ktoré investujú do blockchainových projektov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map