Zoznam a sprievodca partnerstvami IOTA

IOTA je distribuovaná účtovná kniha, ktorá bola vytvorená s cieľom uľahčiť komunikáciu a transakcie medzi strojmi pripojenými k ekosystému internetu vecí (IoT). Ďalej je uvedený zoznam partnerstiev IOTA, ktoré pomáhajú poháňať kryptomenu a tieto spoločnosti prostredníctvom inovatívneho využívania technológie Tangle.

1. Microsoft

IOTA v novembri 2017 oznámila, že uviedla na trh prvý verejný dátový trh na svete v distribuovanej hlavnej knihe internetu vecí (IoT) v spojení s Microsoft.

Cieľom bolo speňažiť údaje, ktoré sú hlavným zdrojom ekonomiky internetu vecí. Umožnilo by to zúčastneným stranám bezpečne zdieľať a monetizovať svoje údaje. “Speňažiť sa dá akýkoľvek druh údajov,” uviedol spoluzakladateľ IOTA David Sonstebo. “Ak máte napríklad meteorologickú stanicu, ktorá zhromažďuje vietor, teplotu, vlhkosť a barometrické údaje, môžete ich predať subjektu, ktorý robí klimatický výskum.”

Neskôr v decembri 2017 však IOTA uviedla, že v súčasnosti nemá formálne partnerstvo so spoločnosťou Microsoft. Debata sa rozprúdila, keď špecialista na blockchain spoločnosti Microsoft Omkar Naik uviedol prostredníctvom e-mailovej korešpondencie s IOTA:

„Sme nadšení z partnerstva s Nadáciou IOTA a sme hrdí na to, že sme spojení s jej novou iniciatívou pre dátový trh. Táto technológia novej generácie urýchli prepojený, inteligentný svet a presiahne blockchain, ktorý podporí inovácie riešení, aplikácií a pilotných projektov pre našich zákazníkov v reálnom svete “.

Táto správa viedla k podstatnému zvýšeniu ceny kryptomeny MIOTA, pričom v decembri 2017 získala na svojej najvyššej hodnote 500% z približne 1 USD na viac ako 5 USD.

Aj keď neexistuje oficiálne partnerstvo, obe spoločnosti pokračujú v spolupráci na sérii aplikácií technologických inovácií so sieťou Tangle od spoločnosti IOTA..

Microsoft

Zdroj: www.microsoft.com

2. Volkswagen

Svet motorizmu zaznamenáva čoraz viac technologického pokroku a IOTA podáva pomocnú ruku tomuto procesu. Technológia bez vodičov je aplikáciou dátového trhu IOTA, keďže automobily čelia rôznym jazdným podmienkam po celom svete. Senzorické údaje je možné vložiť do databázy s cieľom zlepšiť kvalitu budúcich výrobkov výrobcu.

Keď vidíme, že hlavný digitálny riaditeľ (CDO) spoločnosti Volkswagen, Johann Jungwirth, sa stal členom dozornej rady nadácie IOTA, je možné odvodiť, že obe spoločnosti úzko spolupracujú..

VolkswagenPartnerstvo s IOTA bolo zverejnené v januári 2018. Jungwirth je zodpovedný za vedenie Volkswagenu procesom implementácie digitálnej technológie.

Dôkaz o koncepcii, ktorá zahŕňa živé testovanie siete IOTA, už predstavil Volkswagen.

„Spoločnosť Volkswagen spolu s @iotatoken na veľtrhu # cebit18 predvedú dôkaz koncepcie, ako je možné bezpečne dokumentovať dôveryhodný prenos softvéru bezdrôtovo do vozidiel pomocou modelu #tangle. Skvelý príklad toho, ako sa dá v budúcnosti použiť technológia distribuovanej účtovnej knihy. “

Skupina Volkswagen sa skladá z 12 motoristických značiek vrátane Lamborghini, Porsche, Bentley, Audi & Bugatti.

IOTA už spolupracuje s Porsche na projekte Program 4, za ktorým stála platforma Startup Autobahn. IOTA a Porsche budú spolupracovať s ďalšími startupmi na programe integrujúcom inteligentnú mobilitu.

„Startup Autobahn je dokonalá inovačná platforma, ktorá spája technologické spoločnosti s technickými znalosťami Silicon Valley & to najlepšie z nemeckého strojárstva, “uviedla IOTA v tweete.

3. DnB

Začiatkom júna IOTA oznámila, že podpísala dohodu s najväčšou nórskou finančnou skupinou – DnB. DnB pred vstupom do tohto partnerstva v mnohých prípadoch prejavila záujem o technológiu založenú na blockchaine a kryptomeny.

Partnerstvo sa zameria na formulovanie nových obchodných modelov, systémov riadenia ochrany osobných údajov a kolektívnych hacksonov medzi silami.

  „Pretože sa zdá, že internet vecí (IoT) a komunikácia medzi strojmi (M2M) a platby za mikroslužby sa v budúcnosti budú stupňovať, myslíme si, že zapojenie sa do technológie založenej na distribuovaných knihách, ako je IOTA, nám poskytuje cenné skúsenosti a know-how o budúcich príjmových tokoch a obchodné modely. Tešíme sa, až sa ponoríme do vesmíru IOTA “- uviedol Lasse Meholm, vedúci DLT v DNB.

DnB

Zdroj: slush.org

4. BOSCH

Bosch je nemecká nadnárodná strojárska a elektronická spoločnosť so sídlom v Nemecku, ktorá je v súčasnosti najväčším dodávateľom automobilových komponentov na celom svete. Bosch považuje technológiu IOTA za jednoduchý prostriedok, prostredníctvom ktorého môžu zhromažďovať mikroplatby a informácie.

Spoločnosť Bosch je v súčasnosti vo veľkej miere zapojená do oblasti IoT a odhadovaný počet 15,6 miliárd zariadení bude pripojených k internetu vecí do roku 2020.

Nemecká spoločnosť oznámila svoje partnerstvo s projektom IOTA 17. októbra 2017.

„Prostredníctvom technológií Distributed Ledger Technologies existuje veľký potenciál, vďaka ktorému je každý projekt IoT bezpečnejší, efektívnejší a poskytuje vyššiu transparentnosť pre spotrebiteľov riešení IoT. Naším cieľom je zvýšiť prijatie technológie Distributed Ledger Technology v celom regióne Stredozápadu, pretože riešenia v oblasti internetu vecí a obchodné modely naďalej rastú, “uviedol Dennis Boecker, vedúci globálnej inovácie Bosch IT v Chicagu Connectory.

„Spoločnosti IOTA a Bosch vedú dialóg o konvergencii medzi internetom vecí a technológiou IOTA Distributed Ledger Technology od konca roku 2015 a vytvorili si silný vzťah,“ uviedol David Sønstebø, zakladateľ IOTA. „Naša oficiálna spolupráca v tomto laboratóriu pri skúmaní tohto prekrývania podporuje cieľ oboch subjektov umožniť otvorený a bezpečný ekosystém IoT.“

5. Fujitsu

V septembri Nadácia IOTA uzavrela partnerstvo s Fujitsu, popredný poskytovateľ IT produktov a služieb. Spoločnosť Fujitsu odhalila výhody technológie IOTA na najväčšom priemyselnom veľtrhu v nemeckom Hannoveri Messe; živá demonštrácia sa konala 23. apríla.

Systém Fujitsu predstavený v Hannoveri je systém založený na technológii Tangle, ktorý bude uvedený do života v inteligentnej továrni Fujsu v Augsburgu. IOTA bola opísaná ako „nový štandard protokolu, pokiaľ ide o produkty a služby IT.“

Rolf Werner, šéf podnikania v strednej Európe spoločnosti Fujitsu, uviedol, že jej Tangle je schopný prekonať tradičné obmedzenia technológie distribuovanej účtovnej knihy.

„Nová technológia je energeticky efektívna, ponúka plynulé transakcie a mimoriadne dobre škálovateľné, takže je vhodná na to, aby sa stala priemyselným štandardom automatizovaných systémov a širšou ekonomikou medzi strojmi.“ – vysvetlil Werner.

Fujitsu

Zdroj: wikipedia.org

Audi

S cieľom vybudovať ekosystém mobility bez povolení začala nadácia IOTA spolupracovať s Audi Denkwerkstatt, Audi Think Tank. Cieľom je preskúmať rôzne prípady použitia technológie Tangle, vytvoriť prototyp nízkej úrovne a zhromaždiť spätnú väzbu od zákazníkov. Informácie boli prepustený v blogovom príspevku vedúcej mobility a automobilového priemyslu v Nadácii IOTA Alise Maasovej v júli 2018. 

To ukazuje, že existuje veľa výrobcov automobilov, ktorí majú záujem uplatniť vo svojich projektoch inovatívne nápady a ponúknuť nové riešenia mobility. Open-source protokol IOTA funguje ako akcelerátor pre obchodné nápady, ktoré si vyžadujú dôveru v dáta, škálovateľnosť a komunikáciu a transakciu medzi strojmi.. 

Prostredníctvom IOTA by Audi bolo schopné štandardizovať a vyvíjať nové DLT riešenia prostredníctvom IOTA Tangle. 

SinoPac

SinoPac aj IOTA Foundation to majú podpísaný Memorandum o porozumení z júna 2018, v ktorom tieto dve spoločnosti preskúmajú nové prostredie digitálnych inovácií, ktoré umožňuje riešenie Tangle od spoločnosti IOTA.. 

Podľa Holgera Köthera, riaditeľa partnerstva v Nadácii IOTA, je IOTA Tangle prvou otvorenou a distribuovanou účtovnou knihou, ktorá sa buduje tak, aby poháňala budúcnosť internetu vecí. SinoPac je jednou z najväčších finančných holdingových spoločností so sídlom na Taiwane pôsobiacich v ázijsko-pacifickom regióne. 

Prostredníctvom tohto memoranda o porozumení budú tieto dve spoločnosti skúmať technológie blockchain a distribuovanú knihu prostredníctvom IOTA Tangle. SinoPac tiež pracoval na notárskom riešení s názvom iCertificate, ktoré využíva IOTA’s Tangle a jeho možnosti nemennosti údajov. Táto notárska certifikačná služba sa vzťahuje na rôzne digitálne dokumenty pre súkromné ​​aj verejné spoločnosti. 

Wilfried Pimenta de Miranda, vedúci rozvoja podnikania v IOTA Foundation Norway, sa k tomu vyjadril:

„IOTA je nadšená, že vidí, že SinoPac posúva ich notársku certifikačnú platformu na vyššiu úroveň. Demystifikuje nielen potenciál IOTA využiť Tangle v širokej škále podnikových produktov a služieb, ale tiež demonštruje rastúce praktické a skutočné využitie technológie distribuovanej účtovnej knihy vo finančnom sektore. “

ENGIE Lab CRIGEN

ENGIE Lab CRIGEN, podnikové výskumné centrum skupiny ENGIE, podpísalo s IOTA Memorandum o porozumení (MoU) o spolupráci pri experimentovaní s IOTA Tangle v energetike a súvisiacich doménach IoT. Informácie boli prepustený v blogovom príspevku Wilfrieda Pimentu, riaditeľa rozvoja podnikania v Nadácii IOTA, 6. septembra 2019. 

ENGIE Lab CRIGEN preskúmala prípady použitia IOTA a spustila otvorené inovačné iniciatívy spolu s ďalšími spoločnosťami a stranami súvisiacimi s ekosystémom IOTA. Spoločnosť spustila test koncepcie dátového trhu a interne experimentovala s IOTA Tangle. 

IOTA bude tiež skúmať a testovať možné využitie technológie Tangle a ako vylepšiť obchodné procesy ENGIE. Philippe Calvez, manažér výskumného laboratória v laboratóriu počítačovej vedy a umelej inteligencie v ENGIE Lab CRIGEN, uviedol, že budú pokračovať v plodnej spolupráci s IOTA posilňovaním svojich kontaktov s nadáciou IOTA..

Ako vysvetlil pán Calvez, v laboratóriu už bolo realizovaných veľa prác a dôkazov koncepcie, ktoré by sa chceli zúčastniť na väčších projektoch v iných krajinách vrátane Francúzska.. 

ENGIE Lab CRIGEN je koncernové centrum pre výskum a vývoj a odborné znalosti na vysokej úrovni, ktoré sa venujú novým zdrojom energie vrátane vodíka, bioplynu a tiež LNG. 

Jaguar Land Rover 

Spoločnosť Jaguar Land Rover tiež uzavrela partnerstvo s Nadáciou IOTA s cieľom umožniť vodičom zarobiť si kryptomenu na cestách implementáciou inovatívnej „inteligentnej peňaženky“. Používatelia budú môcť získať kredity za zdieľanie informácií o dopravných zápchach, výmoľoch a ďalších. Tieto prostriedky je možné automaticky použiť na úhradu mýta, parkovania a tiež elektrického nabíjania. Toto bolo hlásené autor: Cara Harbour, vedúci komisií pre nadáciu IOTA 29. apríla 2019. 

Hlavným cieľom je dosiahnuť víziu spoločnosti Jaguar Land Rover’s Destination Zero vrátane nulových nehôd, nulového preťaženia a nulových emisií. Používatelia budú môcť získavať kredity automatickým hlásením údajov o stave vozovky vrátane dopravných zápch poskytovateľom navigácie a miestnym orgánom. Tieto kredity sa dajú použiť na platbu za kávu, mýto alebo parkovné za inteligentné nabíjanie elektrických vozidiel. 

„Smart Wallet“ bude na to využívať najnovšiu krypto technológiu, ktorú poskytuje nadácia IOTA. 

Nick Rogers, výkonný riaditeľ produktového inžinierstva, Jaguar Land Rover, uviedol, že ich vývojové centrum softvéru v Shannone spolupracuje s kryptomenami na zlepšovaní života ľudí. Vodiči budú môcť zdieľať údaje a uskutočňovať platby prostredníctvom prepojených technológií. 

K veci sa vyjadril:

„Spoločnosť Jaguar Land Rover zavádza autonómnu, prepojenú, elektrifikovanú a zdieľanú technológiu mobility, pretože sa snaží dosiahnuť, aby boli automobily bezpečnejšie, čistejšie a inteligentnejšie pre všetkých.“

Riešenia AKITA Blockchain

Blockchainová spoločnosť AKITA vytvorila tri rôzne agenty Smart Machine Agents (SMA), ktoré sú poháňané technológiou distribuovanej knihy (DLT). V tomto prípade sú tieto zariadenia napájané zo siete IOTA Tangle, ktorá bola navrhnutá tak, aby vyhovovala potrebám internetu vecí (IoT).. 

Pomocou siete Tangle je možné automatizovať mikro-transakcie v reálnom čase, ktoré sú založené na milisekundách a Bluetooth RSSI. Tri riešenia SMA vytvorené spoločnosťou AKITA zahŕňajú auto, približujúci sa parkovací systém a virtuálny vládny daňový subjekt. 

Len čo vozidlo dosiahne parkovaciu pozíciu, na prístroji SMA sa spustí časovač, ktorý zmeria presnú dobu parkovania. Len čo auto opustí, časovač sa zastaví. Automobil potom automaticky prevedie prostriedky na parkovací automat. V príklade, ktorý použili, bolo auto zaparkované 2 hodiny, 47 minút a 23 sekúnd, čo poslalo 10043 IOTA do parkovacieho automatu, kde 1 sekunda sa rovnala 1 IOTA.  

Virtuálny vládny daňový subjekt umožňuje okamžitú transakciu peňazí z jedného zariadenia do druhého. V tomto prípade predchádzajúca transakcia zahŕňala 5% daň, ktorá bola prevedená z parkovacieho zariadenia na vládu bez použitia akéhokoľvek papiera. 

Príspevok na blogu spoločnosti AKITA Blockchain Solutions znie takto:

„Tento scenár demonštruje iba začiatok nadchádzajúcej priamej ekonomiky medzi strojmi. Požadované technológie už dnes existujú a náš Proof of Concept (PoC) so živými integrovanými prototypmi hardvéru v živej hlavnej sieti IOTA ukazuje, že je to možné. “

Alliander

Alliander, holandský prevádzkovateľ energetickej siete, vytvoril dôkaz konceptu, v ktorom je možné získať dáta inteligentných meračov pomocou Raspberry Pi a zverejniť ich pomocou IOTA Masked Authenticated Messaging. Tento proces zdieľania môže pomôcť energetickému prechodu. Na mnohých miestach, keď majú jednotlivci možnosť prístupu k údajom o spotrebe energie v reálnom čase, môže to pomôcť vyvážiť sieť. 

Nie je však možné zdieľať energetické údaje bez ich dodržiavania. Všeobecné nariadenie o ochrane údajov (GDPR) nadobudlo účinnosť späť 25. mája 2018 a chráni európskych občanov a ich údaje. 

Tangle spoločnosti IOTA má funkciu nazvanú MAM (maskované autentizované správy), ktorá umožňuje publikovať a tiež načítať šifrované správy. MAM sa môže použiť na prístup a kontrolu integrity dát. 

Podľa blogového príspevku, ktorý zverejnil softvérový inžinier Erwin Rooijakkers, by energetické údaje mohli používať všetci používatelia, ktorým dôverujú. To by mohlo vlastníkom pomôcť pri kontrole ich informácií a okolo nich môže vytvárať služby každý. 

Použitím IOTA je možné zvýšiť rýchlosť proof-of-work (PoW) pre publikovanie dátových správ MAM. Okrem toho je možné štandardizovať výmenu a otáčanie kľúčov. 

Avery Dennison

Avery Dennison a IOTA spolupracujú na zvýšení transparentnosti dodávateľského reťazca využitím spletitej siete IOTA. Prostredníctvom štítku, ktorý je možné jednoducho skenovať pomocou smartfónu, by zákazníci boli schopní pochopiť, ako sa produkt pohyboval od jeho vytvorenia, kým sa nedostal ku kupujúcemu.. 

Toto poskytuje spotrebitelia s možnosťou získať informácie o celom dodávateľskom reťazci vrátane pravosti produktu a údajov o jeho udržateľnosti. Značky budú navyše mať úplnú viditeľnosť na ceste svojich výrobkov v celom dodávateľskom reťazci. 

Na trhu je už implementovaných veľa riešení a IOTA je jednoznačne jedným z lídrov na trhu.

Uč sa viac

Viac informácií o projekte IOTA sa dozviete v tejto príručke pre začiatočníkov, kde nájdete podrobnú históriu projektu, využitie tokenov a ďalšie!

Máte záujem investovať do IOTA? Vykonajte predovšetkým svoju náležitú starostlivosť. Prečítajte si náš článok Predikcia cien IOTA a tiež to, ako môžu partnerstvá zvýšiť cenu MIOTA.

MIOTA si môžete kúpiť na Binance s informáciami v tejto príručke a uložiť MIOTA na Ledger.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map