Kategória trhu s kryptomenami: Decentralizované mince na ukladanie údajov

Táto príručka sa zameriava na inú kategóriu trhu s kryptomenami a zameriava sa na deviatu kategóriu, ktorá predstavuje decentralizované mince na ukladanie údajov. Toto je deviaty diel série, ktorá rozdeľuje kryptotrh na 12 hlavných kategórií.

Tento článok sa zameriava na deviatu kategóriu v top 100 trhu s kryptomenami, ktorá obsahuje rôzne typy coinov podporovaných decentralizovanou sieťou na ukladanie údajov..

Deviata kategória trhu: Decentralizované mince na ukladanie údajov

Nie je prekvapením, že s tradičným ukladaním dát často pracujú veľké spoločnosti ako Facebook a Google, ktoré spravujú centralizované servery schopné ukladať obrovské množstvo dát. Nemožno poprieť, že centralizovaná architektúra ukladania údajov je mimoriadne efektívna. Centralizované databázy sú však vždy citlivé na zlyhanie siete v dôsledku hackerstva alebo narušenia údajov. Centralizovaný systém je náchylný na útok typu „jeden bod zlyhania“, ktorý poškodí celú sieť. S mnohými významnými únikmi dát, ktoré utrpeli giganti ako Facebook a Equifax, ponúka technológia blockchain transparentnú a bezpečnú architektúru pre ukladanie dát.

Sieť s decentralizovaným ukladaním údajov typu open-source znemožňuje stratu údajov distribúciou súborov do mnohých uzlov (počítačov), ktoré obsahujú malé kúsky vašich údajov, takmer nemožné. Mnoho uzlov uchováva kópie toho istého súboru, čo výrazne znižuje scenár zlyhania jedného bodu. Distribuovaná architektúra robí sieť oveľa bezpečnejšou.

Pozrime sa na rôzne mince zamerané na ukladanie dát:

decentralizované ukladanie dát, decentralizované mince na ukladanie údajov, mince na ukladanie dát, mince na ukladanie dát, ukladanie dát

(Pozri tiež: Sprievodca blockchainovými protokolmi: Porovnanie hlavných protokolových mincí)

Byteball (GBYTE)

decentralizované ukladanie dát, decentralizované mince na ukladanie údajov, mince na ukladanie dát, mince na ukladanie dát, ukladanie dát

Byteball je decentralizovaná sieť na ukladanie údajov postavená na Directed Acyclic Graphs (DAG), ktorá využíva distribuovanú technológiu, ktorá sa líši od technológie blockchain. DAG sú oveľa škálovateľnejšie v porovnaní s tradičnými blockchainmi, využívajúc linerovú štruktúru, ktorá umožňuje vysoko výkonné a rýchle transakcie. Byteball ponúka nemenné a nedovolené uchovanie dát pre akýkoľvek typ dát. Jedinečnou vlastnosťou Byteball je jeho štruktúra podmienených platieb, ktorá využíva prispôsobiteľné inteligentné zmluvy, čo otvára brány pre širokú škálu prípadov použitia pre podniky.

Okrem toho Byteball uľahčuje ukladanie a prevod širokej škály tried aktív, ktoré zahŕňajú akcie, dlhopisy a meny. Za zmienku tiež stojí, že Byteball umožňuje, aby boli platby súkromné ​​a anonymné.

(Prečítajte si viac: Analýza rizika kryptomeny: existujúce mince vs ICO)

Siacoin (SC)

decentralizované ukladanie dát, decentralizované mince na ukladanie údajov, mince na ukladanie dát, mince na ukladanie dát, ukladanie dát

Siacoin je platforma cloudového úložiska typu open-source, ktorá je decentralizovanou verziou starších poskytovateľov úložísk, ako sú Amazon, Dropbox a Microsoft. Siacoin je sieť typu peer-to-peer, ktorá funguje tak, že distribuuje šifrované súbory tisícom používateľov (klientov), ​​ktorí dostávajú zaplatené za prenájom svojho miesta na disku. Siacoin umožňuje komukoľvek prenajať si miesto na pevnom disku a za svoju službu získavať natívne tokeny. Transakcie na ekosystéme Sia sú zabezpečené ukladaním zmlúv (inteligentné zmluvy, ktoré definujú pravidlá interakcie medzi hostiteľom a používateľom) a dôkazmi o úložisku (kryptografický dôkaz uložených údajov). V porovnaní so svojimi centralizovanými konkurentmi je Sia oveľa lacnejšou alternatívou a umožňuje bezpečnejšiu sieť, ktorá uľahčuje súkromné ​​transakcie.

Sia funguje podobne ako Storj, s hlavným rozdielom, že Sia má svoj vlastný natívny blockchain s funkciami inteligentného kontraktu.

(Pozri tiež: Sprievodca začiatočníkmi v oblasti kryptomien: 5 vecí, ktoré by mali začiatočníci v oblasti kryptomeny vedieť)

Maidsafecoin (MAID)

decentralizované ukladanie dát, decentralizované mince na ukladanie údajov, mince na ukladanie dát, mince na ukladanie dát, ukladanie dát

MaidSafe je decentralizovaná sieť na správu údajov, ktorá znamená Msúhlasiť Array of Jainternetová sieť Disks, Sliečivo Aústupok pre Eveľmi. Slúžka má všeobecnejšie zameranie na decentralizáciu internetu a používa novú technológiu nazvanú Proof-of-Resource (POR), ktorá umožňuje overenie transakcií bez potreby poznania základných údajov. Používatelia siete Maid sú odmenení natívnymi tokenmi tým, že prispievajú výpočtovými prostriedkami – vo forme výpočtového výkonu, miesta na disku a pripojiteľnosti – na ukladanie častí šifrovaných údajov.

Maidsafe je jedným z najstarších projektov kryptomeny na trhu s kryptomenami, ale postupuje pomalšie ako ostatní konkurenti.

(Prečítajte si tiež: Sprievodca trhovou kapitalizáciou: Všetko, čo potrebujete vedieť o trhovej kapitalizácii)

Storj (STORJ)

decentralizované ukladanie dát, decentralizované mince na ukladanie údajov, mince na ukladanie dát, mince na ukladanie dát, ukladanie dát

Storj je decentralizovaná cloudová úložná sieť, ktorá je možno lídrom v oblasti vesmíru. Storj sa môže pochváliť významnou komunitou používateľov (nahrávačov) a poľnohospodárov (poskytovateľov úložných priestorov). Sieť Storj umožňuje rýchle, lacné a súkromné ​​transakcie žalujúce o rozdelenie, kde sú šifrované súbory rozdrobené na menšie kúsky (nazývané „zlomky“) a uložené distribuovaným spôsobom cez mnoho uzlov v sieti. Skartácia významne zvyšuje bezpečnosť siete, pretože žiadny uzol by nemal úplnú kópiu celej dátovej štruktúry, pretože sú rozdelené na menšie zlomky a distribuované po sieti..

Storj teraz pracuje na systéme založenom na reputácii poskytovateľov skladovania (farmárov), ktorý bude uprednostňovať poctivých farmárov.

(Mohlo by vás tiež zaujímať: Sprievodca likviditou kryptomeny: Pochopenie likvidity & Jeho dôležitosť)

Prínosné zdroje, ktoré vám pomôžu začať

Ak začínate svoju cestu do zložitého sveta kryptomien, tu je zoznam užitočných zdrojov a príručiek, ktoré vás dostanú na vašu cestu:

decentralizované ukladanie dát, decentralizované mince na ukladanie údajov, mince na ukladanie dát, mince na ukladanie dát, ukladanie dát

Obchodovanie& Výmena

  • Sprievodca kryptovaním 101: Výber najlepšej kryptoburzy
  • Sprievodca po výmene bittrexov: Ako obchodovať na bittrexe
  • Sprievodca výmenou Binance: Ako otvoriť účet Binance a čo by ste mali vedieť
  • Sprievodca po výmene Etherdelta: Ako obchodovať na Etherdelte
  • Sprievodca základmi obchodovania s kryptomenami: Úvod do technickej analýzy kryptomeny
  • Obchodovanie s kryptomenami: Pochopenie párov obchodovania s kryptomenami & Ako to funguje
  • Sprievodca obchodovaním s kryptami: 4 bežné úskalia, ktoré zažije každý obchodník s kryptoobchodmi

Peňaženky

  • Sprievodca kryptomenovými peňaženkami: Prečo potrebujete peňaženky?
  • Sprievodca kryptomenovými peňaženkami: otvorenie bitcoinovej peňaženky
  • Sprievodca po kryptomenových peňaženkách: Otvorenie MyEtherWallet (MEW)

Prečítajte si tiež: Sprievodca kryptoobchodom: 4 bežné úskalia, ktoré každý obchodník s kryptomenami zažije, a Sprievodca základmi obchodovania s kryptomenami: Úvod do technickej analýzy kryptomeny.

Zaregistrujte sa teraz do nášho webinára o kryptomene zadarmo, aby ste sa dozvedeli všetko, čo potrebujete vedieť o investovaní do kryptomien.

Získajte naše exkluzívna elektronická kniha ktorá vás prevedie postupným procesom, ako začať zarábať peniaze prostredníctvom investícií do kryptomeny!

Môžete sa tiež pripojiť k našej skupine na Facebooku na adrese Master The Crypto: Advanced Cryptocurrency Knowledge klásť otázky týkajúce sa kryptomien!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map